Polnoc v Paríži

• Česko Půlnoc v Paříži (viac)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiálny text distribútora)

ratpile

Příjemná, atmosférická, nostalgická věc. Není to Manhattan v Paříži, je to jen takové milé Woodyho snění. Nic podvratného, nic štiplavého, prostě pár nocí v Paříži. A nebyl by to Woody, aby happy-end nepřinesla ženská. Tak to má být. p.s. Ten Sheenův intelektuál teda neměl chybu, super postavička. ()

Mara12

Neskutečně líbivá záležitost oslavující Paříž s hlavním hrdinou, který si není tak nějak jist, kudy se má v životě ubírat, s jeho snoubenkou pomlčka mrchou, s jejím přítelem Paulem,jenž je ten nejhorší příklad demagogického rádoby vzdělance a v neposlední řadě s dech beroucí M.Cottilard. Skvěle vypointovaný film, jen v závěru jsem čekala trochu víc emocí, takže celkově 80 %. ()

viktor.danek

Překrásné prostředí a atmosféra (sic je Paříž vlastně jen prázdnou kýčovitou kulisou) a docela svižný příběh, ale to je tak vše. Triviální rádobyhluboká pointa, skoro žádný humor. Pobavil mě snad jen Adrien Brody, a to spíš nezáměrně. Největší dojem na mě nakonec dělá jen ten plakát s odkazem k Cézánovi. ()

Maica

Dost zajímavý film. První půlka mě bavila (tedy až na to, že Gil a Inez se k sobě naprosto nehodili - samozřejmě, jinak by konec neměl moc smysl, ale jak by se mohli dát dohromady tihle dva?) Líbilo se mi, jak vykreslili Paříž ve 20. letech minulého století. Ale jakmile se Gil a Adriana přenesli do Belle Epoque a detektiv do renesance, tak to už mi přišlo jako blbost. Potom navíc superrychlý konec. (Možná nebyl tak rychlý, ale vzhledem k ucouranosti prvních 3/4 filmu se mi to zdálo jako větrná smršť.) Takže - asi jsem očekávala něco lepšího, ale jako filmík na odreagování je to fajn. P.S. Proč Owen Wilson hraje v romantických komediích? Vždyť není vůbec hezký! ()

habertek

Mě tenhle snímek nijak neuchvátil...natočeno sice hezky, krásná atmosfére a tak, ale prostě mě to nedostalo...hlavně mi vadily ty hrozně chytré keci, kterýma diváka film přímo ubíjí! Přišlo mi, že postavy se hrozně rády poslouchaly a měly neustále plnou hubu keců, keců a keců................(teď myslím ty z přítomnosti) ()

jprmusic

Tenhle film mě naprosto dostal. Jednak mám Paříž moc rád a tak mě blaží pokaždé, když ji někdo dokáže ukázat tak, jako Allen v tomhle filmu. Druhý důvod bude asi osobní, nevím proč mi zrovna tenhle film tak sednul, když mi poslední Woodyho filmy nic moc neříkají. Ale ta typická kombinace Allenovy specifické poetiky kombinovaná s perfektním výběrem herců a jejich špičkově odvedenou prací mi přijde v tomhle filmu úžasná. Moc hezky se na to koukalo. ()

Maxwell28

Woodyho Allena fakt nemám rád. Jeho filmy jsou pro mě divný. Ale tohle byl fakt hitek. Stylový, vtipný a fakt krásný. Ke konci jsem se přistihl, jak mám furt na obličeji ten blbej úsměv. Pro mě jeden z top filmů roku 2011. Krásnej!! ()

Eilem

Musím sa priznať že som bol väčšinu filmu zhypnotizovany ako samotná hlavná postava filmu . Herecké výkony súper , najviac má dostala Marion Cottilard. Hudba veľmi dobová a taktiež " Allenovska". Sklamalma však záver , ktorý mi v tomto prípade prišiel nedokonceny. 8/10 ()

kirmakX6on

obsahově naprostej nesmysl s pointou, na jejíž vyjádření by bohatě stačila půlka jedné věty...hodnocení 77%, co je nyní na csfd, je prostě nepochopitelné. Ale jinak je to sympatická oddychovka, roztomile natočená, s krásným nádechem minulosti...takže nakonec mi nevadilo se na to podívat, když člověk nemá co dělat, tak proč ne... Celkově 35%. ()

CubalibreCZ

Film, který jsem si původně pustil jako kulisu k usínání mi nakonec usnout nenechal :) Owen Wilson dostal konečně šanci v něčem jiném, než jsou jeho klasické komedie. ()

bavs

Ta atmosféra Paříže, kterou vytvořil Allen, do té snad ani není možné se nezamilovat. Romantika, dýchající na vás za každým rohem, doplněná skvělým soundtrackem, na který od shlédnutí filmu nedám dopustit. Hlavní postava Gil - spisovatel, kterému chybí to něco, kvůli čemu vždy spisovatelé do Paříže jezdili, aby to tam našli. Owen Wilson zvládl svou roli snílka perfektně, jeho nevěřící, udivené výrazy a ten pocit štěstí když se ocitne ve své vysněné době posouvají film zase o kus dál. Kromě Gila bych také vyzdvihl Marion Cotillard, která je naprosto kouzelná a Salvador Dalí v podání Adriena Brodyho byl také výborný! Mám rád rád filmy o spisovatelích, samotářích, jsem také velký snílek k tomu ta úžasná Paříž, sečteno podtrženo pro mě jasných 5*! ()

jolly.rose

Nenadchlo (pouze atmosféra Paříže), herecké výkony dobré, přesto nudné. Také asi nikdy nebudu Allenův nadšenec a zcela se ztotožňuji s komentářem Kivis, včetně oslavy Járy Cimrmana. Match Point se jaksi vymyká režisérově tvorbě. V žádném případě bych se na film nepodívala ještě jednou. ()

subic

Příliš velká očekávání a až příliš velké zklamání. Jak je to možné? Příběh je posazen do hezkého období 20. let 20. století, kam se Gil (Owen Wilson) přemístí z roku 2010, kde hledá sám sebe a před očima má naivní představu o starých zlatých časech. Zde potká půvabnou Adrianu (Marion Cotillard). Za scénář sice dostal Woody Allen Oskara, ale jeho rukopis je zde tak výrazný, že je to mimo můj rozsah. Tohle nenarovná ani Owen Wilson ani půvabná Marion Cotillard. Proto bohužel patří do kategorie stačí vidět jednou. 45% ()

kubilov

Totální zásah do černého předvedl Woody Allen v podobě dokonalého výběru lokace pro svůj další film. Paříž byla vždy úžasným městem plným života a umělců, kterým právě v tomto filmu vzdává Woody hold. Půlnoc v Paříži je díky své fantastické zápletce originální záležitostí, která je nejen nápaditá a místy velmi vtipná, ale je i hodnotná co se týče uměleckých a kulturních hodnot, čímž si mě opravdu získala, jelikož právě tento typ umělců, kteří ve dvacátých letech v Paříži tvořili, mám velmi rád. Owen Wilson je v hlavní roli překvapivě příjemný, Rachel McAdams s Marion Cotillard tradičně krásné, Adrien Brody vtipný a Tom Hiddleston zaujme účesem. I kdyby by tento skvělý snímek nebyl tak kvalitním, za jména jako Zelda a Scott Fitzgeraldovi, Ernest Hemingway, Pablo Picasso, Gertruda Stein, Salvator Dalí, Luis Buñuel a mnoho dalších, tak bych o těch 5* stejně docela vážně přemýšlel. Woody Allenovi se tak podařilo v podobě Půlnoci v Paříži stvořit svůj nejlepší film od.. no od Match Pointu a navíc se tak trochu obávám, že už bude mít hodně těžké ho překonat. Óda na Paříž v úžasném Woodyho ztvárnění. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

31.12.2011

46. ročník MFF Karlovy Vary

46. ročník MFF Karlovy Vary

19.06.2011

Od 1.7. do 9.7. se v Karlových Varech uskuteční nejvýznamnější filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě. Festival představí 178 celovečerních filmů, převážná většina z nich bude mít… (viac)