Polnoc v Paríži

• Česko Půlnoc v Paříži (viac)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiálny text distribútora)

derive

Hodně krásný film, při kterém jsem měl po celou dobu na tváři jemný úsměv a když skončil, netoužil jsem po ničem jiném, než vyrazit do Paříže a procházet se tam celou noc. ()

Solverino

Takový cukerínový pokus o neumětelský cestopis. Na Travel Channelu jsou MNOHEM lepší. Strašidelná nuda, bezbřehé tlachání o prdu a nuda, nuda, NUDA! Po asi 40 minutách jsem odešel, tohle se fakt nedá. Afektovaná hloupá blondýna a její afektovaný přítel, také blondýn spolu s otravnými rodiči a jejich přáteli... Bla, bla, bla, bla... Žádný vtip, žádné zábavné dialogy, že by Woody nějak dřevnatěl (senilněl)? Jedna hvězda za Hemingwaye. ()

Asdas

Od Allena mám najradšej komediálne ladené filmy zo začiatku 70 - rokov (Banány, Všetko čo ste ........ , Láska a smrť , Annie Hall) a tento film my ich veľmi pripomína čo je prvé pozitívum , druhé je obsadenie komediálneho Wilsona do Allenovky , ktorý ma vytrháva zo stereotypu Allenových filmov o tom istom . ()

Bendiys

Uhlazeny, svizny, lehce usmevny, svymi odkazy na umeni 20. stoleti preplneny snimek, ktery v sobe mj. ukryva zajimavou myslenku, avsak zcela vyzniva do ztracena... ()

PetrC.

Krásný film, prostoupený nádhernou atmosférou. Lehký, ale přesto vydatný. Gila i Adrianu plně chápu, často se cítím přesně jako oni. 77 % ()

Bounce11

Ačkoliv nelze označit tento film zrovna za ohromný trhák, jedná se o velice příjemný a (na Allena až překvapivě) pozitivně naladěný příběh, který si mě zcela získal svou originální atmosférou. Hlavní hrdina opět dostal do vínku něco z typické Allenovské neurotičnosti a film je opět protnut leitmotivem životní změny (či alespoň touze po ní)..a vůbec..milovníci Woodyho Allena si zde přijdou na své. Opomenout nelze ani výběr herců, ačkoliv nepatřím mezi velké fanoušky Owena Wilsona, pro roli snílka se rozhodně skvěle hodí a role Adriany jakoby byla přímo ušitá na míru okouzlující Marion Cotillard. ()

boombang

Asi jsem si Paříž taky zamiloval. Tohle se Woodymu fakt povedlo - i když víc to zobrazení minulosti nežli rok 2010. A v Owenovi našel svého hereckého nástupce se vším všudy. Celé to literární a malířské panoptikum působilo dost věrohodně a zajímavě, nejvíc asi Gertruda Steinová. ()

Astinas

Po dlouhé době Owen hraje moc dobře a nedělá ze sebe takového toho troubu. Sem do tohohle Woodyho filmu seděl perfektně, scénář je zajímavý a je moc příjemný. V podstatě je to pohodvka o ničem záludným, ale líbí se postava Gila, jako snílka a ještě víc se mi líbí představa, že bych si povídal s Ernestem Hemigwayem, možná proto má tenhle film kouzlo u kterého se člověk tak nějak rozněžní... ()

Ferenzo

Ikdyž nejsem fanouškem romantických komedií, musím se přiznat, že mě film bavil. Příběh založený na procházkách do minulosti se mi opravdu zalíbil. Potkávání slavných osobností historie je také velice zábavný. Film pak sice graduje do klasických romantických klišé, ale neurazí. Sám bych si to asi nepustil, ale nakonec se na to s přítelkyní dalo koukat :). 70%. ()

Verunka84

Inez bych kopla do zadku, ze si zacala s Paulem, ale kez by, kez by opravdu existovalo auto, ktere o pulnoci zastavi a vezme vas do minulosti, tam, kam si zrovna prejete jit. Tahle cast pribehu mela neuveritelny potencial. Skvela Kathy Bates a Marion Cotillard. Btw. proc mam pocit, ze Owenovi Wilsonovi prave nekdo zlomil nos? ()

kymla

Tak tento film je nejen pro snílky. Kdo by se nechtěl toulat po Paříži a s úderem půlnoci proplout do minulosti a poznat známé osobnosti. 20. léta zbožňuju, módu, hudbu. Jen mě mrzelo, že Allen nešel více do hloubky a víc příběh nerozvinul. Jinak ale velice příjemný film a nostalgická hudba umocnila atmosféru. ()

Sedliak

Další jednohubkový Woody. Dekadencia umelcami preplneného Paríža (po polnoci) mi je cuzdia takisto ako životný štýl amerických snobov, ale rád som sa nechal vcucnúť do príjemnej atmosféry mesta plného príjemných ľudí. Herci si postavy užívali a celý čas som si predstavoval Woodyho, ako sa pri natáčaní usmieva. Pán Wilson sa možno až príliš snaží napodobniť Woodyho dikciu a nedáva do filmu okrem svojho raťafáku nič zo seba (to je joke ... mám toho nosatého típka celkom rád :), ale film nesie na svojich bedrách s očividnou radosťou z toho, že mu dal jeden z najväčších velikánov kinematografie šancu zahrať si v kvalitnom filme. ()

CaMMe

Absolutně nejlepší Woody, kterého jsem kdy viděl. O půlnoci mě posaďte do 177 Torpéda, vedle mě Marion a naproti kluky ze ztracené generace. Do ruky mi dejte drink a vozte mě po deštivé Paříži. Pak už nechci nic, teda kromě večeru s Marion. A pak kde ze vzal Nenápadný půvab buržoazie, že pane Buñueli. 90% ()

Unka

70 % Woodyho mám nakoukaného celého a i když preferuju filmy, ve kterých sám hraje (bez nich totiž jeho rukopis moc poznat nejde, vyjma jazzu a titulků), většinou mě i tak potěší. Prostě od Woodyho nelze čekat nic jiného než zábavný film, který může mít své plusy a zápory, ale rozhodně se u něj nebudete nudit! Půlnoc v Paříži je jedinečná tím, že je to tak trochu sci-fi retro a když zaujala i mého tatínka,který Woodyho nemá z podstaty rád, je evidentní, že právě ono cestování v čase přineslo do jeho filmografie dílko, které se rozhodně zalíbí i jiným lidem než skalním příznivcům. A je to skutečně oživení nejen mezi Woodyho filmy, ale celkově mezi dnešními filmy: málokdy se stane, že by někdo cestoval v čase do doby Lautreců, Hemingwayů a Picassů a ne do budoucna, že? Retro scény jsou rozhodně to nejlepší z celého filmu, který hodnotím klasickými Woodyho 80 %... PS: A jsem ráda, že Woody konečně objevil taky jiné herečky než Scarlett a jiné město než Londýn (nic proti Londýnu, ale Paříži to retro prostě náramně sekne .-) ()

Creony

Další epochální výlet páně Broučka, tentokrát do let dvacátých. Pan Brouček, průměrný americký měšťan, je uchvácen kýčovitostí Paříže a představuje si, jaké by to bylo úžasné žít zde v "absintové éře". Nastavající paní Broučková je velmi nesympatická mladá dáma, ale pan Brouček to nevidí, jelikož je zaslepen láskou k městu, kde lidé nemluví jeho řečí, živí se podivným jídlem a vůbec jsou celí takoví éteričtí. Jednou v noci si pak Brouček trochu více přihne ve sklípku a začnou se dít věci... V režii Woodyho Allena naprosto úžasné! ()

asopnel

Ten film má prostě všechno - vtipné scénky, krásné záběry noční Paříže, romantickou zápletku, dobrou hudbu, cestování v čase a geniální filozofickou myšlenku. Co víc si přát. Opus Woodyho Allena a můj nejoblíbenější film. ()

Kopite

Preafektovaná sr*čka venovaná intelektuálom. Fajn, možno tvrdý výraz, mňa tá historická prehliadka umelcov ale vcelku iritovala. Prehliadka Paríža? Kdeže, jedine že vám stačí vidieť zopár tmavých ulíc. Slabšie tri, vcelku nechápem čo tento film robí medzi oskarovými nomináciami. ()

gicous

Woody Allen alias Owen Wilson, pochybující, váhající, nerozhodný, zamilovaný, snící, na rozcestí mezi dvě světy. Skutečnost, realita, ve které Gil žije život, který ho nenaplňuje. Minulost, zlátá éra básníků, malířů, spisovatelů plná inspirace, seberealizace, splněných snů a tužeb. Všechny osobnosti té doby mají tajemné kouzlo, setkání s nimi představuje pro mnoho umělců, intelektuálů a osobností dnešní doby nesplněné přání. Woody Allen dokázal 20 létům minulého století vtisknout nádech záhadné a okouzlující atmosféry, kterou žila tehdejší Paříž. Hlavnímu hrdinovi dokázaly jeho výlety do minulosti dodat sílu a odvahu hodit dosavadní život za hlavu a začít život nový, svěží v místě, které promlouvá k jeho nitru. Owen Wilson je ve své roli naprosto přesvědčivý, ale podle mě jsou hlavním tahákem filmu jednotlivé osobnosti, které jsou výborně typově obsazeny a zahrány. Nový Allen se mi líbil, i když mě tu a tam trochu nudil. Koneckonců proto čtyřhvězdičkové hodnocení. ()

Veniss

Romantické zasnění, díky kterému se můžeme pokochat skvostnou Paříží let dvacátých a vychutnat seznámení s tehdejší uměleckou smetánkou s jejich přednostmi i slabůstkami. Woodyallenovské pohlazení po duši. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

31.12.2011

46. ročník MFF Karlovy Vary

46. ročník MFF Karlovy Vary

19.06.2011

Od 1.7. do 9.7. se v Karlových Varech uskuteční nejvýznamnější filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě. Festival představí 178 celovečerních filmů, převážná většina z nich bude mít… (viac)