Polnoc v Paríži

• Česko Půlnoc v Paříži (viac)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiálny text distribútora)

JohnVodka

Začalo to všechno lehce, přirozeně a jednoduše, a tak to taky došlo až do konce. Žádné nepředvídatelné zvraty, vše proběhlo podle průhledného schématu až do sladkého konce. Ne že by to bylo špatně, koukalo se mi na to příjemně, ale čekal jsem od Woodyho něco propracovanějšího. Užil jsem si spoustu krásných záběrů a často přimhouřil oko nad všudypřítomným kýčem, ale ono to není jednoduché se právě v Paříži tomu kýči vyhnout tak obratně, aby si město zachovalo na plátně své kouzlo. Ze začátku mi také trochu neseděl příliš zmatený a ukňouraný Wilson, ale to bude spíš vina postavy než hercova. Takže asi musím Owena pochválit, že toho troubu ztvárnil vcelku přesvědčivě. Za to Rachel McAdams se ode mne slov chvály nedočká, protože její podání rozmazlené americké pipiny jsem jí, i přes mé časté komentáře typu "bože to je ale kráva", zrovna nebaštil. Celkově mi ale film sedl do nálady, přestože Paříž nepatří mezi mé oblíbené body na mapě Evropy, užil jsem si odlehčující atmosféru plnou snů. ()

jadran90

Budu za barbara a dám jen dvě hvězdy. Paříži, miluji tě. Měl jsem to štěstí navštívit tě a jsi nejspíš to nejkrásnější město na světě. Každá ulička jakoby vyzývala k procházce. Jenže reklamní tah pana Allena mě nebavil. Literatuře jsem nikdy neholdoval, a proto mi setkání se slavnými spisovateli dvacátých let devatenáctého století a doby dřívější až tak moc neřeklo. Spíš jsem se cítil jako zpátky ve školní lavici, uprostřed pěkně obsáhlého testu z prózy. Pobavilo mě jedině to, jak lidé z různých časových obdobích považovali za vrchol kultury jinou dobu a stěžovali si na tu současnou. Víc mě bavilo sledovat hrdiny v reálném světě, i když tam to bylo teda jedno velké klišé. Jedná se o romantickou komedii pro hoch vzdělané, nebo alespoň pro ty, co nejsou stejní kulturní barbaři jako já. Pro mě bylo humoru i romantiky málo. Hudba nebyla špatná, ale nevýrazná. Owen Wilson mi na tuto seriózní roli nepasoval, jinak ale herecké výkony na vysoké úrovni. ()

Bezda22

Dnes jsem tenhle film viděl na HBO poprvé, vždycky jsem si myslel že to bude nějaká romantická klasická hloupost o ničem a se scénářem, kterej bude vesměs stejnej jako u dalších filmů. Ale protože nic jinýho v televizi nedávali, teda aspoň pro mě. Tak jsem si k tomu sednul a bavil jsem se. Trošku cestování v čase, trošku romantika, málo srandy. Ale mám rád filmy o cestování v čase a nemusim se válet smíchy po zemi, když se chci bavit. Půlnoc v Paříži mě bavila. Možná, každej z nás by se rád dostal do časů, kde by se cejtil nejlíp a udělalo by ho to trošku jinym člověkem. Bavil jsem se od začátku do konce a ani vteřinu se nenudil. ()

MRPitivier

Woody Allen spojil zajímavý příběh z Paříže s dobrým obsazením. 'Nerozhodný rozmarný' Owen Wilson, divoká a skvěle hrající má oblíbenkyně Marion Cotillard, nezapomenutelný Hemingway alias Corey Stoll či vždy otravný Paul v podání Michaela Sheena dokonale sedí a zapadnou do tohoto skvostného děje s tak chytlavou fantazií. Allen velice lpěl na vykreslení charakteru jednotlivých postav 'Ztracené generace', a proto i dialogy nenechal náhodě! Když k tomu přidáte dokonalé prostředí Paříže v mé sladké Francii v současnosti i ve 20. letech 20. století, získáte jedinečnou a poutavou romantickou komedii s prvky fantazie, která diváka vtáhne do děje. Krásné podívání, lze jen doporučit! ()

Evushe

Paříž je krásná, jen co je pravda.. Ale mě ve filmech obecně velmi vadí nelogičnost - a ta je s cestováním v čase (především do minulosti) hold neodmyslitelně spojena - proto jen **** :) ()

Chamyl

Tahle romantická pohádka se Woodymu povedla. Výborný byl jak výběr filmových postav, tak jejich hereckých naplnění. Idealistické a patetické, ale přesto (nebo právě proto) velmi příjemné. ()

DogtownCZ

Moje první setkání s Woodym a v takto optimistickém snímku. Hned jsem pochopil, že Woody Allen bude takový menší snílek, který si filmy točí po svém. Iluze potkávání známých spisovatelů a hledání své vlastní cesty se mi líbilo. Je to jeden z nejoptimistějších filmů, které jsem dosud viděl. ()

movemat

Film, ktorý skvelo funguje ako dokumentárna sonda do francúzskej kultúry a umenia. Čo sa týka spracovania, tak ako sme u Woodyho zvyknutý, je to také ľahké, jednoduché, nie príliš strhujúce, ale vzhľadom na tému filmu, ktorá ma oslovuje, mi to až tak nevadilo. ()

Gromit

Jsou filmy, o nichž je velmi těžké psát. Až tak jsou krásné! Nedíváte se na ně, ale prožíváte je. Stáváte se jejich součástí a když skončí, jste smutní, že se musíte vrátit zpět do šedivé reality. Půlnoc v Paříži je přesně takovýmto filmem. ()

Milda003

Podle mně absolutně bez nápadu, ano sice je tam poukázáno že člověk není ve své době spokojen, ale čekal jsem nějaké hlubší propletení děje, možná nějaké vysvětlení proč a jak se dalo "cestovat v čase"... Ale takhle narvat do filmu známé osobnosti z 20. let a myslet si že film tím bude cool, to mně teda Woody zklamal ... ()

Dave9794

Velmi milé překvapení mi nabídla Půlnoc v Paříži. Tak lehce a přitom tak nádherně podaný film jsem dlouho neviděl. Až na úvodní scénu která, i přes nádherné záběry Paříže za doprovodu (nejspíš) swingové hudby, mě neskutečně nudila, tak jsem byl tímto filmem nadchnut. A když si vzpomenu, že jsem viděl první půl hodinu filmu tak trochu v "jiném stavu" a ty první tři minuty trvaly až neuvěřitelně dlouho..no to už bych zabíhal někam jinam. Až do této chvíle jsem měl větší zalíbení v hlavním městě Anglie, ale po tomto snímku mě Paříž naprosto uchvátila. Je dost možné že svoji úlohu zahrála i neskutečně okouzlující Marion Cotillard, ale i přes to má Paříž svoje obrovské kouzlo. Zpočátku jsem filmu nemohl přijít na chuť, ale i přes poněkud nudný začátek, u kterého jsem i chvilkami měl chuť film vypnout, jsem se naprosto vžil do celého příběhu, jenž nabízí pohled na lásku, avšak ještě více na život a na to, jak mladý Američan Gil píšící svou knihu hledá sám sebe a při tom se každou noc úderem dvanácté hodiny dostává z 21. století do 20. let století minulého, kde se setkává s největšími osobnostmi téže doby a pomalu mu svatba a život v Americe se svojí snoubenkou nepřijde už tak atraktivní, jako nádherná a životem překypující Paříž. Prostě a jednoduše Midnight in Paris na mne působila tak věrohodně, že jsem prostě nucen dát plný počet. ()

eChoe

Příjemná oddychovka a milé překvapení. Jednoduchou myšlenku film divákovi podává pěknou formou a v rozumném čase 90ti minut. Ten, kdo říká, že nikdy nepřemítal o životě ve "zlatém věku" je pokrytec a lhář. I přes ono poselství, které vyjadřuje nutnost umět naplno prožívat přítomnost, neboť nic jiného zkrátka nemáme, nic nezmění na mých snech o životě v Chicagu, či New Yorku třicátých let dvacátého století. Komediální závěr, kdy vidíme útrapy soukromého očka, pobavil. :) Skvělá hudba! ()

Judy24

Kamenujte mě, říkejte si, co chcete, já si nemůžu pomoct. Nudila jsem se a dost. Pořád jsem čekala, kdy mě to nějak nadchne, ale jediné mírné nakopnutí přišlo v samém konci a jinak jsem zívala a zívala a zívala. Mrzí mě to, Woody, třeba zase někdy jindy. ()

xylofonka

Málokdy se vidí tak krásný, bezproblémový a pozitivní film protknutý přesnou měrou absurdity a romantiky. Báječná odpočinková záležitost, kterou si ráda zopakuji. ()

qbic

Po shlédnutí filmu jsem měl chuť se vrátit v čase, nebo alespoň sednout na nejbližší spoj do Paříže. Nenuceně romantické, milé, postavy historických osobností nejsou ani vážné, ani přehnané. Všechno to tak nějak do sebe zapadlo a hodně rychle uteklo. Skoro se mi chce přemýšlet o tom něčem, co filmu chybí. O tom, proč dát o hvězdičku méně. Ale pak si vybavím atmosféru, snění, hudbu a i když filmu zcela určitě chybí takový ten nepopsatelný kousek k dokonalosti, je to tak milá vzpomínka, že nemůžu jinak, než 5* ()

J.e.r.e.c

V kůži Woodyho Allena se tentokrát ocitnul Owen Wilson při procházce současnou, minulou a ještě minulejší Paříží. Je to příjemná promenáda, ne že ne, vymetání barů s Marion a družení se s velikány světového umění se nese v přátelském duchu. Člověk si u toho z gauče říká, jak to u těch žabožroutů musí být fajn. A má to dokonce i nějakou pointu ! 75 % ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

31.12.2011

46. ročník MFF Karlovy Vary

46. ročník MFF Karlovy Vary

19.06.2011

Od 1.7. do 9.7. se v Karlových Varech uskuteční nejvýznamnější filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě. Festival představí 178 celovečerních filmů, převážná většina z nich bude mít… (viac)