Protiúder

• Veľká Británia Strike Back
Veľká Británia / USA, (2010–2020), 57 h 25 min (Minutáž: 43–48 min)

Predloha:

Chris Ryan (kniha)

Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Robson Green, Michelle Lukes, Charles Dance, Andrew Lincoln, Shane Taylor, Richard Armitage, Jimi Mistry (viac)

hujerita

Prvá séria bola fajn tak možno z odretými ušami na 4 hviezdy. Ale druhá ma absolútne nechytila a nezaujala. Klasický americký akčný výplach a ani som to vlastne nedopozeral takže slabé 2 hviezdy. Škoda pretože prvá séria nejaký ten potenciál mala. ()

Baerdeller

Dlouhou dobu jsem tu měl jen 4****. A to nyní po zhlédnutí 4.sezóny musím upravit... směrem nahoru! Ne, že by to byla nějaká filmová revoluce, ale ono to prostě baví. Taková mužská forma "jednoduché nemyslící zábavy" jakou mají ženy například v Ordinaci. Hlavně 2-4. série vypadá jako průměrná počítačová střílečka. Dva nesmrtelní borci v každém díle vystřílejí menší armádu, zachrání svět a osexují tři sexy holčiny. A to je asi tak všechno. Krom tedy opravdu nadměrného počtu ženských postav. Tj. aby naši hrdinové mohli mít s kým sex... Sexistické jako prase... Ale co, když už jednou naši nadsamci zachránili x-krát svět, tak si zaslouží i nějakou odměnu. Jednoduché, hloupé, předvídatelné, ale jsem v cílové skupině... EDIT: po závěrečné 5.sérii - trochu zklamání. Severokorejci byli chabými záporáky a většina série byla taková divná... tvůrci se sice snažili o trochu větší realismus, ale... jak chcete udělat vystřílení celé armády dvěma samci realistické? Více nadsázky mi tu docela chybělo. Krom jedné scény s koňským spřežením a posledních dvou dílů, kde se seriál vrátil jakžtakž nazpět do svých předešlých kolejí, docela nic moc... :( Zlaté série 2-4, které jsou výborné. S tím že nejlepší je pro mě osobně asi čtverka. 5***** ()

failik

Seriál protiúder pro mě začal původní britskou sérii, která se inspirovala knihou od Chris Ryana. V hlavní roli Richard Armitage (Thorin v Hobitovi) tam odváděl docela slušný výkon, dále mu sekundoval docela překvapivě dobře Andrew Lincoln (Rick z Walking dead) a celá miniserie nebyla vůbec špatná. Pak přišlo na řadu duo (Philip Winchester a Sullivan Stapleton) a hned měl seriál větší šmrnc. Začalo se víc hláškovat, byla slušná akce a skvělá úvodní znělka (The heavy - Short change hero). Vlastně od druhé až do konce aktuální čtvrté série to neztratilo svoji jiskru a tak teď jenom čekám na pátou (bohužel poslední) sérii. Takže sečteno, podtrženo pokud chcete seriál, který je nabitý akci a není to pořád dokola to samé, tak tohle splní vaše požadavky. 8/10 ()

Martin_47

První řada docela výsměch, ale pak se to rozjede a je to velká paráda . Žádný velký přemýšlení, prostě nohy na stůl nějaký to zobání k tomu a relaxujeme. Poslední řada zabitá....blé. ()

+sfinx+

// tak po dílu 2x9 opět přehodnocuji verdikt ... to, co bylo alespoň trochu zajímavé, zcela vyprchalo a zbyly jen trapné akční scény. Ze dvou špionů udělali dva supermany, kteří nemají problém vyřídit deseti (a více) násobné přesily a se vším si hravě poradí. Ze třiceti automatických pušek je ani jedna střela nezasáhne, zato oni se stejnou výzbrojí kosí jednoho nepřítele za druhým. Granáty vesele odkopávají, nepřátelům se s naprostou jistotou vyhýbají a to i v budovách, kam nevidí všudypřítomné oko jejich pomocníků z kurníku (pardon .. z velitelství). Když je potřeba, tak i starý žigulík pro ně poslouží jako neprůstřelný kryt a i pistolka je v jejich rukách mnohem více smrtící než samopaly nepřátel. Jediná věc, která mne potěšila bylo zapojení Sa-58 do tohoto dílu. Vše ostatní byla jedna dlouhá trapná záležitost o dvou agentech 007 (samozřejmě včetně neomylné a drsné velitelky - snad jen její hrudník ji odlišuje od matičky z Bonda). ________ ______________________________________________________________________________________________ Seriál se často skládá ze dvou nevyrovnaných částí: Jednak je tam krásný a dobře udělaný popis machinací tajných služeb a veškerého toho bordelu, co po jejich rozhodování u stolu vzniká, ale je tam také část akční, která si nezadá s druhořadými béčky. Bohužel se nic ze zmíněného ani po delší době nezměnilo a tak se nezmění ani průměrné hodnocení ... 1.s.3.díl - tady jsem tou první částí byl velmi mile překvapen - jak popisem zneužití programátora, tak ukázkou vzájemného paktování, vydírání a hrozeb. Druhou jsem byl zase zklamán, když se ve vcelku realistickém snímku objevila typická "Rambo" blbost, kdy se jeden ozbrojený hrdina prostřílí celou základnou. Zklamání je o to větší o co kvalitnější je seriál mimo takovéto sekvence. A pro srovnání mohu vzít kupříkladu včerejší díl (2.s.2.díl) - naději na zlepšení a zájem už ve mně probouzí výhradně ta první část, ale zbytek jde jako přes kopírák - britská tajná služba vše na poslední chvíli zachrání a to takovým způsobem, že by i Chuck Norris měl co dělat. V poslední chvilce zmínka o skutečné tváři tajných služeb a tak se zřejmě dokopu i k dalšímu dílu. ()

Harak odpad!

Seriál o kterém tvůrci tvrdí, že si při natáčení nehali radit od profesionálů a tudíš je velmi realistický. By se měl reality alespoň přibližně držet. Ne, opravdu RPG nelétá jako ohňostojový raketka a neotočí loď o 360° aniž by do ní udělala díru. O tom, že plechový barel nebo hromádka dřeva netvoříí vhodný kryt proti těžkému kulometu nemluvě. Krom již zmíněných se tam nacházejí spousty taktických chyb. Co se příběhu týče, není to žádná hitparáda. Celkově tedy nenacházím jedinný důvod proč se na seriál dívat. ()

tejcek

Za 1. sérii s Armitagem ****. Za 2. a 3. sérii plných *****. Akční válečná lahůdka, na niž se dá koukat i vícekrát po sobě. Velmi šťastný výběr nových hlavních představitelů. 4. série ***. Je to už nějaké překombinované, vytratil se nadhled. ()

Zbyn81

Výborný seriál. Na produkci se nešetřilo. Není to velké umění, ale je to dobrá akce a vcelku i reálné taktické postupy. Zřejmě měli solidní poradce. Nejslabšími díly byly ty úplně nejposlednější. Zastavit vlak nákladěk na neelektrifikované železnici v Německu, kdy je osobák smíchaný s nákladními vagóny. Jinak bych dal 5*. ()

Matrix44

Prvá séria začala ako celkom sympatický britský špionážny seriál ktorému by som aj dal smelo tri alebo aj tri a pol hviezdičky, ale postupne sa to do štvrtej série zmenilo na tupú akčnú vtákovinu! Aj John Rambo by zozelenel závisťou keby videl tie nezmyselné akčné scény. Scenáristom zrejme ušlo že by sa malo jednať o špionážnu hru doplnenú o napínavé situácie, a namiesto toho nám tu začali servírovať vojnové ťaženie dvoch nezničiteľných vojakov naprieč celým svetom. Seriál sa dostal na úroveň Kobry 11! Čiže prvotné tri hviezdičky po dopozeraní 4. série mením na jednu :( ()

Miso1985

Britská trojdielna miniséria je skôr taká "one man show" jedného elitného vojaka.Aj keď poctivo natočená ale na neskoršiu akčnú jazdu sa to nechytá.Od druhej série je to našlapaná akčná pecka.Aj keď v popredí su dvaja špičkoví vojaci,väčšinou majú za sebou aj podporu tímu.Logika tu často dostáva na frak ale to mi bolo aj často ukradnuté.Akcia je ultimátna v podstate nebolo kedy sa nudiť.Tak isto prostredie atraktívne.A naozaj bolo vidieť že tvorcovia necucali z prsta ale predpokladám,že mali za sebou poradcov z vojenského prostredia.Tento seriál nemá vo svojom žánri konkurenciu ale vážne dúfam,že sa najde v budúcnosti niekto kto sa aspoň pokúsi natočiť niečo podobné.Bavil som sa královsky. ()

JanniV

Proč tomu furt velí nějaká buchta? Proč dva týpci vymlátí desítky nepřátel??? Co ty povinný černoušci? proč je to politicky korektní? No fakt nevím, za 3* uch... 3. řada 9. díl.... Co by dělal poddůstojník na poradě velení NATO??? Nějakej četař Novotný? A proč cestuje vlakem, proč jeho doprovod nemá českou, ale americkou POLNÍ uniformu a ještě chlastá jak prase? Co ta emericko-englická rádobyčeština????? No koukat se na to jako dá, ale občas dostane scénárista takovou mozkovou sračku, že to snad ani není možný. A dost pochybuju, že by se někdo, kdo je čistej blonďák a Čech, zapojil do takový věci, jako je teroristickej útok muslimášů na Evropu.Generálmajor Paleček, jo? Uááááá.... Co je za pačuánskou uniformu nač tam má stužky a pod nima metály??? to se takhle nenosí, zase z nás dělají úplný kikoty. To i ta srajda XXX v tomhle byla lepší??? Proč doprdele ten vlak zastavovali tak složitě??? Když už mluvili s generálem telefonem, tak ho měli požádat, aby zatáhl za záchranou brzdu, je v každým vagonu hned nade dveřma a nad každým druhým voknem, nemuseli by tahat c4ku nebo se rvát na střeše s kreténama... Bože, zač mě trestáš... Scénárista je kretén!!!! 2* ()

brona4545

Po první serii už je to jen stejná bída s jiným padouchem. Zbraně střílí naprosto nesmyslně a každý člověk co tomu alespoň trochu rozumí musí uznat že přesnost zbraní hlavních hrdinů či chování zbraní s tlumiči je úplně mimo realitu. První serie měla alespoň solidní příběh. Ostatní už bohužel ani to. Škoda ()

711 odpad!

V každém dílu se jen šuká viděl jsem jich 7 a asi stačilo.. Režisér musí být panic.. Je to trapný pořád to samý dokola dost pubertální ()