Šípková Růženka

(festivalový názov)
  • Austrália Sleeping Beauty

V psychologickém australském filmu režisérky Julie Leigh se seznamujeme s Lucy (Emily Browning), tajemnou dívkou a mladou univerzitní studentkou, kterou pronásledují neustále životní problémy. Její život nabere jiný směr poté, co se přihlásí na inzerát tajemné agentury, která svým zákazníkům poskytuje erotický servis. Lucy se noří do světa spánku a jako novodobá Šípková Růženka slouží jako prapodivný spící společník klientům agentury. (ČSFD)

Martinius

sposob, ako unudit divaka na smrt a neniest za to ziadnu zodpovednost. zo strany protagonistov sa pripravte na: sedenie, cumenie, spanie, lezanie, pitie caju a zopar zbytocnych dialogov, ku ktorym nepotrebujete ani titulky. ti, ktori sa chcu pokochat nahou emily browning, si pridu na svoje. povabne posobiaca rysavka dopodrobna poukazuje svoje krivky, prsia, bradavky a dokonca i bobra. ked sa dokochate, zistite, ze ste videli milion omnoho krajsich zien, ze nemate pedofilne sklony a ze vam je luto casu, ktory ste na tuto 104-minutovu kravinu obetovali. ()

Harpy

Na tento film som narazila náhodne na nete, vyzeralo to zaujímavo a šokujúco - tak si hovorím, fajn zmena po tých hororoch, idem to kuknúť. A poviem vám, bola to nuda ! Asi najväčší problém mám s tým, že absolútne nechápem motiváciu postáv, teda hlavne hlavnej hrdinky o ktorej nič neviem. Celý film sa nič nedozviem, a záver -to už dupľom uberám hodnotenie. Keď sa niečo stane, film v sekunde končí....Malo to potenciál, aj divnú atmosféru, kedy som mala zovretý žalúdok čo bude, no úplne to odflákli. Sklamanie. ()

warrenur

Vzhliadnutie filmu som dlhsie odkladal, kym nan budem mat naladu. Nuz a po jeho vzhliadnuti myslim, ze to neprospelo zazitku z neho. Trochu tajomna na styl Eyes Wide Shut som postrehol a i jemna Emily je fajn, hoci nechapem preco sa tak slubna a vyzorovo nevinna kraska podujala na tento styl filmu (co vsak na jej herectve neubralo). Reziserka potrebovala zrejme prave jej nevinny povab kvoli kontrastu. Avsak postrada to hlbsiu myslienku, ci vnesenie trocha svetla, preco Lucy cinila, ako cinila. Preco je "dej" popretkavany par obrazmi, ktore postradaju zjavny zmysel. Preco?: dedov monolog, ponuky k svatbe, podakovanie za padaka, palenie penazi, predavanie svojho tela, prakticky ziadna sebaucta mladeho krasneho dievcata, navsteva prednasok japonskej stolovej hry Go, priatelstvo (uprimne) z umierajucim, utreta pasazierkina slina a dalsie suvisiace vobec s divnou psychikou dievcata....Sceny sice vzbudili zaujem, ale cele to vyznelo len do akehosi pokusu o art. Mimo tych par zaujimavych momentov divak, najma muzsky, oceni Emilinu nahotu. Aby to vsak stacilo, musel by byt z kategorie dorast. ()

merigieren

ach jo, zas sem měl náladu na náhodný výběr a vybral sem ptákovinu s hezkou nahatou holkou, nic víc sem v tom filmu neviděl. Ona shání prachy na matku alkoholičku a přitom dělá všechno možný i spaní (ležení) ve stavu bezvědomí se staříky. 2* a můžou být rádi. dodona má trefný komentář :-) ()

hazaba odpad!

Tohle byl omyl. Naprosto nudný film, který jsem po půl hodině vzdala. Odtažité a místy až perverzní něco, co může někdo považovat za umění a nad čím budou tleskat všichni ti intelektuálové, co milují "moderní", "neokoukané", "zvláštní", "smyslné" vyjádření se. ()

BOURQUE

Najväčším nedostatkom tohto príbehu sú nevypracované a neúplné scény. Napríklad, vôbec sa nedozvieme, že čo hľadá Lucy (E. Browning) v lekárskom laboratóriu alebo čo má za úlohu v reštaurácii (len čistenie stolov?). Ďalším nedostatkom je jej vzťah k istému chlapíkovi, o ktorom zase nevieme nič. Inak príbeh celkom silný a to jak zo strany prostredia (súkromné večierky, kde servírky sú nahor a nadol bez) tak aj zo strany „zvykov“ jednotlivých starých pánov. E. Browning (hlavná hrdinka) svoju úlohu zvládla dobre, ale réžia a nedokonalosť jednotlivých scén (zahrnujúci samotný záver) znižujú kvalitu odkazu divákom. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Kingjiri

Nejsem si jistej, jestli udělali při castingu dobře, když u adeptek na hlavní roli evidentně zkoumali jenom herecký přednosti. Vzhledem k tomu, že tu hlavní hrdinka byla často nahá, bylo záhodno vybrat lepší "matroš", páč poprsí Emily Browning v podprdě vypadalo jako lentilky pod kobercem. Ale ještě horší je, že byl kromě hrudníku Lucy nezajímavej i příběh. Nemůžu říct, že bych ho uplně pobral a hlavně, že bych měl nějaký nutkání nad nim víc přemejšlet, což je vzhledem ke zvolenýmu tématu trochu škoda. Druhá slabší hvězda letí za solidní počet polonahejch ženskejch. ()

Hpatrik

Vizuálně silné a svým způsobem přitažlivé. Plíživá kamera buduje napětí, dodává filmu mysteriózní nádech a zároveň tím nahrazuje hudební podkres, který filmu téměř chybí. Klasická příběhová linie však úplně chybí, prostě sledujeme část života jedné studentky, o které nic nevíme, a v podstatě se nic nedozvíme. Nenašel jsem ani pointu, což byl možná úmysl. ()

dodona odpad!

Tak toto nemá ani hlavu ani pätu. Človek by si pomyslel, že ak je vo filme toľko nahých scén, tak to bude mať šťavu, no bohužiaľ celé to má sexuálny náboj asi taký aký majú tí starčekovia. Vykreslenie charakterov je nulové, motivácia postáv neznáma a nepochopiteľná, samotné postavy skoro do jednej nesympatické. A nech mi nikto netvrdí, že ak mám 3 zamestnania, nedokážem zaplatiť nájom za jednu mini izbietku v dome a musím zobrať ešte aj takúto uchylačinu, potom dostanem prvú super výplatu a hneď jednu 100 $ spálim, veď neva a keď ma vyhodia z mojej izbietky za ktorú neplatím, lebo asi nemám z čoho, tak si prenajmem presklenný apartmán. Jasné a logické ako facka. Ak ma niečo zaujalo, tak garderóba a spôsoby Clary (Rachael Blake). Hudba je ubíjajúca a natiahnuť niečo takéto na 104 min. by malo byť trestné. ()

Lumberjack

To byl zase paskvil, který se tváří jako veledílo desetiletí... Emily se sice snaží - ukazuje vše, co se dá, ale bohužel je to málo... No i když ty její vnady moje hodnocení přeci jen o tu půl hvězdu navýšily - 2.5*... ()

mira.l odpad!

Co to kurva bylo?!? Naprostá hovadina s ještě debilnějším koncem. Kdyby aspoň představitelka hlavní role byla hezká,ale tohle stvoření.... ne, tohle stvoření mně nezaujalo. ()

Talina

Abych to shrnula, slečna Porcelánek chodí za svým kamarádem "dr. Frankesteinem", aby jí pouštěl vzduch do žaludku, potom si v té nudnější práci lehne na zem vedle kopírky, pak si zajde do baru zakouřit si ptáky a potom se jde vyspat do postele, aby jí tam nějaký dědula říkal děvko a ještě za to dostane slušné peníze, které potom z nepochopitelných důvodů spálí. Pointa mě absolutně minula a ještě se mi vysmála, že ji nikdy nepochytím a k tomu všemu jsem přišla o 104 minut mého života! Jooo sánka dole, šéfe! ()

cheonsacz

Dvě hvězdičky. Jedna za krásnou Emily a druhá za to jak slibně to vypadalo. Bohužel jinak velké zklamání. Nemá to pořádně hlavu ani patu. O postavě Lucy nevíme vůbec nic. Nic o její minulosti ani o jejích vztazích zejména s její matkou. Jediné co víme je, že je studentka, která večery tráví v baru a přes den tráví čas u svého "přítele" Birdmana o kterém nevíme zhola nic. Jen to, že si rád dává kukuřičné vločky s láhví vodky místo mléka. Během toho se dostáváme k její nové brigádě co by hostesky a následně "spící společnice" a to doslova. Nikde ovšem nečekejte vysvětlení proč takovou práci dělá. O peníze evidentně nouzi nemá (viz scéna s pálením peněz a nádherný apartmán), ale nájem u kamarádky doma schopná zaplatit není. O samotné Lucy a o tom co se jí honí v hlavě víme taky úplný nic. O přátele zřejmě nouzi nemá přesto se zdá osamělá a jakoby sváděla vnitřní bitvu. Následné finále a konec jsem osobně absolutně nepochopila a na můj vkus snímek byl příliš krátký a postrádal nějaký slušnější příběh. A scény s nahými staříky mě opravdu nebavili. Nejsem sice ve věku kdybych si musela u lechtivých scén zavírat oči, ale v tomhle filmu mi to přišlo tak nějak "zvrácené" a tak nějak pořád čekám kdy Emily natočí film kde bude mít vztah s někým v jejím věku. Ale toho se asi už nedočkám. ()

Zl0

Páčilo sa mi že ten film nemoralizoval, len rozpovedal príbeh. Samozrejme tiež scéna s obsluhou, škoda že bola len jedna. Naproti tomu ostatné podobného razenia, najmä tie čo dali filmu meno mi už viac vadili a čakal som pri nich na milosrdný fade-off. Chýbalo mi viac detailov k tomu kamarátovi. Prišlo mi že okrem hlavnej dejovej línie to bola jediná iná čo sa niekam posúvala a potom to tak nejak narýchlo odbili. No a k tomu jej "aaaah aaaaargh aaaaah" poviem len "tak ti treba". ()

odbornicka

Asi som divná za tak vysoké hodnotenie, ale mám rada filmy, ktoré sú iné ako ostatné, nenudia a neviem ako sa skončia. To všetko film splnil plus krásna a nadaná herečka k tomu. ()

Solverino

Celkem nesympatická blbka, která si asi myslí jak je krásná a žádoucí... pro geronty možná. Nenosí sice kalhotky, ale všude chodí v gumákách, což je asi strašně sexy - hnus velebnosti :( Dělat kurvu za prachy a nechat se oslintávat vilnýma gerontama mi nepřijde jako "rebelství", no možná někomu ano. Dobrou chuť! ()

Echoes

Emily, Emily, proč takové koniny děláš? Snad jsi za tenhle výkon dostala pořádně zaplaceno, protože jinak to fakt nestálo za to. ()

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

02.12.2020

Ve věku 73 let včera opustil filmový svět australský herec Hugh Keays-Byrne. Informaci zveřejnil jeho zástupce a později ji na svém facebookovém profilu potvrdil i dlouholetý přítel a spolupracovník,… (viac)