Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

aLCaP0Ne

Človek môže byť silný katolík, silný ateista ale aj tak sa medzi nami nachádzajú "situácie", kedy nie len zapochybuje sám o sebe, ale aj o verie, svete a všetkom dookola. Myšlienka, ktorá sa tiahne celým filmom je viac než výstižná, buď človek verí na Ježisa Krista a tým pádom aj na Diabla, alebo sa bude tváriť, že sa ho to netýka. Nech už je to akokoľvek, podobné skutočné udalosti, niektorím z nás otvoria oči... 80 % ()

ER

Rutinní podívaná, kombinuje témata, která tu již byla (budiž), ale nepřináší nic, co by nějak výrazněji zaujalo. Vyloženě slabým místem byl herecký projev mladého kněžského aspiranta (Colin O'Donoghue) a novinářky (A.Braga). Ani Hopkins (a už vůbec ne R.Hauer) nic nezachránili. Takže závěr zní...kdo viděl Vymítače ďábla a V moci ďábla, bude se u sledování tohoto filmu zřejmě trochu nudit. ()

Wacki

Prvních 3/4 filmu nemastný, neslaný a v podstatě o ničem. A to si v těchto (řekl bych až mysteriózních/lehce nahorovělých) filmech docela libuju. Závěrečné vymítání zlého ducha ze sira Antonína Hopíka už nějakou tu šťávu mělo a jeho hereckému umění všechna čest! Bez něj by ten film nestál ani za starou bačkoru. Proto 2*+ = 50 % ()

lakart

Dobře natočený snímek s prvky hororu, který je na pomezí reality a typického vymítaní ďábla. Velmi dobře odvedená herecká práce, obzvláště bych vyzdvihl herecký výkon Anthonyho Hopkinse, který potvrzuje nesmírné kvality i v pokročilém věku a nebojím se říct, že nebýt jeho, byl by film jenom průměrný. Takto musím dát vyšší hodnocení. 80% ()

boo-boo

Možno som čakal, že film splní to, čím sa vyhrážal. Že nahliadne, odkryje tabu okolo celého exorcizmu a viery, že sa pozastaví nad tým, nakoľko vlastne dnešná cirkev stojí na viere. No beda, miesto toho ma nechal len pasívne sledovať celkom podarene natočené výňatky z exorcizmu, velice podivného Antonyho Hopkinsa a navrch pridal pár absolútne zbytočných scén traumatizujúcich (mimochodom veľmi nezáživného) hlavného hrdinu. Na pseudodokumentárny pohľad príliš povrchné, na horor dejovo príliš nezaujímavé a nudné. Proste nepodarok. ()

majesty

vo filme mozno sledovat dva pribehy. Film by mozno potreboval o 2-3 postavy navyse ktore by dej mierne zakryvili a vykryli by mierne prazdny stred filmu. Avsak musim povedat ze film sa pozeral slusne, na tom Hopkinsovi skratka nieco je;) len sa zjavi na platne a uz stichne cela kinosala.. myslim ze aj vdaka grand finale film neporusil ziadne pravidla priemeru a urcite nie je hlupost na to ist do kina. kto sa ale bude smait ze tam bola zaba, alebo exorcisticke sceny povazuje za klise potom nech na to ani nejde, ja si davam otazku co ine ale cakaju ti co tu tak uctihodne kritizuju? :) urcite fillm nie pre kazdeho divaka.. lepsi priemer s famoznym Hopkinsom. Avsak dej mierne pokojny na to co sa dalo ocakavat.. ()

Tatianistka

Vzhladom na to, ze som nemala vysoke ocakavania, tak som nebola ani velmi sklamana, ale uprimne povedane, cakala som nejaku lepsiu dejovu liniu a trochu viac a lepsie spracovane tie hororove sceny, resp samotny akt exorcizmu. ()

Lukaso1

Velké překvapení k přihlédnutí na celkové recenze. Líbí se mě, že nás film vlastně celou dobu přesvědčuje o existenci exorcizmu vlastní cestou a pro mě velice poutavou. Film má skvělou atmosféru a Anthonyho Hopkinse, pro mě je to skvělá kombinace. Za mě rozhodně doporučení. ()

datos

Jsou lidi co věří dábla a nevěří na něj, ale můj názor je, že když většina věří, že je bůh, tak musí být i dáběl. Tento film je inspirovaný skutečným příběhem, takže nepřináší žádnou pořádnou akci a ani nic hrůzostrašnýho, pokud tedy nevěříte v ďábla. Chvílema jsem se dost bál a i se děsil, ale mzusím se přiznat, že ze závěru sjme měl husí kůži. A myslím si, že Anthony Hopkins neni herec, ale tvůrce psycho "hnusných" postav. ()

TSZ

Atmosférický thriller, který hlavně zpočátku nabízí zajímavý vnější pohled na svět dnešní církve (já například vůbec netušil, že kněží komunikují po internetu a hrají střílečky na PS). Většina děje se pak točí okolo známého obřadu Vymýtání ďábla, o němž si sice můžu tisíckrát myslet, že je to hovadina (stejný názor má zpočátku i hlavní hrdina, mladý a velmi sketpický student teologie), ale nelze popřít, že na světě žijí možná miliony věřících, které tento problém trápí a obávají se ho. Bohužel, zhruba v poslední třetině se z nadějně rozjetého snímku stane standardní duchařský horror, kterých jsem viděl x a celá atmosféra jde docela do kopru.Takže nakonec za slušné tři body, ale kdybych hodnotil snímek bez posledních cca 20 minut,tak bych rozhodně neváhal dát o bod víc. Hopkins je jako vždycky dokonalý. ()

aik

Mám takový pocit, že se tady vymítalo, vymítalo až se vymetla veškerá atmosféra a hlavně jakýkoliv hodnotný děj. Dvouhodinová tuctovitá nuda, plná klišé a podprůměrných dialogů. ()

beso74

Nechápem prečo väčšina súdi tento film len na základe námetu, boj dobra a zla akosi v dnešnej dobe nie je práve nosnou témou konverzácie. Potom sa niet čomu čudovať, že napr. skutočný príbeh o únose človeka mimozemšťanmi, Oheň v oblacích 1993 (http://www.csfd.cz/film/15247-ohen-v-oblacich/), takmer nikto nezapochyboval o možnosti takejto skúsenosti. Ako povedal Otec Lucas, v živote je ťažko odhadnúť ako to všetko dopadne... škoda že u väčšiny filmov a aj v tomto, je tomu presný opak. Ale aj tak je to solídne zvládnuté remeslo. ()

TommyDiamond

O exorcismu a vymítání ďábla toho bylo řečeno mnoho. Jak ve filmech,tak i v knihách,které mě přišly pod ruku. Film mě vůbec nedavil a je to pořád kačo kolem. Někde,nebo v někom je ďábel a musí se vymítit. A pochybuji,že v římě na to lidi studují (přijde mě to jako stupidita) a že tento film byl podle stutečné události. Podle mě byla skutečnosti tak 5%. Já jakožto technicky založený a duševně zdravý člověk, prostě co nevidím a tomu nevěřím. Myslím,že tento film chce akorát postrašil lidi,kteří si myslí,že by mohlo něco takového existovat. Jediné co lze na tomto filmu odcenit je herecký výkon Anthonyho Hophinse. V jeho pokročilém věku nelze jinak než smeknout. Celkově 30% ()

Fildas

Ano, podle komentářů ostatních by tento snímek měl být průměr průměrů či podprůměr, natočen podle nezajímavého scénáře a na nezajímavé téma. Předmluva na začátku, že je natočen podle skutečných událostí, také zrovna nepomůže pohledu diváka na celkový film.. Myslím si, že asi žádného ateistu k víře nepřivede. Nepřekvapující a okoukaná Itálie a ani efekty žádný zázrak. Tak proč se tedy vůbec obtěžuji psát komentář k filmu, který by měl být průměrný, nebo spíš skoro podprůměrný? Sám jsem ateista, takže bych měl cítit k tomuto tématu ještě jisté opovržení a brát to tak, že se zase jednou amíci rozhodli, že nacpou víru divákům do hlavy. Poslední dobou je u nich přeci móda cpát etiku a víru do filmů. Podle kritiky, kterou jsem dosud k filmu napsal, by mé hodnocení mohlo být klidně i odpad. Nebo lépe 1* za úžasné herecké výkony v podání Sira Anthonyho Hopkinse a Colina O'Donoghua. Avšak není tomu tak, jelikož jsem dal hvězdičky rovnou 4! Jak je to možné? Člověk si v dnešním poblázněném světě, kdy lidi málo, nebo moc hulej, večer sedne v klidu na gauč a chce si pustit film u kterého si může odpočinou a přijít na jiné emoce či pocity. A musím říct, že se mi to u tohoto filmu podařilo. Jakmile jsem překousnul již zmiňovanou prvotní větu o skutečných událostech provázejících snímek a také to, že to bude mít zas amíckej způsob vnucování názorů, na který jsem si již zvykl, nedělalo mi to žádný problém. Zjistil jsem, že film je hezky natočený a nabírá plynule na otáčkách. Nějak jsem se do toho zažral a musel jsem to sledovat až do konce, protože se mi nedařilo úplně předpovědět, jak film skončí. Což mi často nedělá žádný problém. Takže má zvědavost, okouzlení hereckými výkony a strhující děj mě doslova uzemnily a nechaly mne zhýrale doslova čumět na tento film! Po následném probuzení z kóma pro mě bylo jasnou volbou ohodnotit tento film čtyřmi hvězdičkami. Ale otázkou nyní je, proč jsem hvězdiček nedal rovnou pět, když jsem byl tak okouzlený? Odpověď je jednoduchá! Mohou za to ty americká vnucovadla etikety a víry. Psal jsem, že mi nedělalo problém to překousnout, ale přesto mi to dojem z filmu zkazilo, jelikož je to jeho součást a film musím ohodnotit jako celek!! ()

Giacomo

Tak tohle je špatný snímek. Zde se dá mluvit jen o 110 minutách uhozené fušeřiny. Ze snímku založeném na takovém laciném scénáři, řízeném průměrným režisérem nemohlo vzniknout nic dobrého. Nechápu, že k takovému scénáři se nechali propůjčit staří matadoři herectví, zejména tedy Hopkins. Dvě stárs jen k respektu hereckých legend. ()

Looka

80% filmy se satanskou tématikou na mě působí opravdu silně. Pokud je navíc natočen takto dobře a s výborným Hopkinsem účinek se násobí. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)