Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

VojinRyan

Čistá rutinérska práca od McKendryho. Statham a Owen ako hlavné postavy, De Niro len ako doplnok. Akcie celkom dobré ale celý film pôsobí veľmi obyčajne, jednoducho a drží si tempo počas celých 116 minút. ()

JimWayne

Akčný-krimi film s dobrým príbehom, kvalitným hereckým obsadením možno v posledných rokoch vidieť čoraz menej.Preto som rád že sa producenti a tvorcovia filmu nebáli vysoliť väčšie peniaze a ísť tak trochu s kožou na trh.S rozpočtom 70 miliónov a tržbami niečo len cez 50 asi neboli spokojný ale nám divákom spravili radosť a vrátili nám klasickú prestrelku so známymi tvárami ktoré do tohoto typu filmu patria.Ešte chcem podotknúť veľmi sympatický výkon od Dominica Purcella, ktorého som od Prison Breaku v dobrom filme nevidel. ()

agentmiky

Jeden z nejlepších akčních filmů poslední doby,Když si přečtete,že ve filmu hraje Jason Statham,tak víte tak nějak,co můžete čekat.Přičtěte si k tomu ještě skvělého Roberta De Nira a Cliwea Owena.Film se odehrává v 80.letech a možná i tím na mě působil zajímavým stylem.Zápletka zde figurovala na jedničku a film gradoval do hodně vysokých výšek.Opět mě uchvátily bitky se Stathamem,který je fakt v těchto situacích grandiózní.Film není určitě tak známý jako jiné ve své branži,ale určitě stojí za to vidět.Hodnocení:75% ()

MartinezZ

Nebylo to zase tak hrozné, jak se tvrdí. Jen prostě standardní akčňák, kde důvody konání jsou podružné a primárním záměrem je dostat pár známých tvrďáckých ksichtů na plátno, aby činili tak, jak jim scénář káže. Důvody, proč postavy dělají, co dělají, mají hlavu, ale ne patu. Přesto nejsou nepochopitelné a nechybí. Jen bych uvítal, kdyby film začínal právě tím, že [SPOILER!] v boji padnou členové SAS, kteří se následně pomstí zabitím synů šejcha, který zosnuje odplatu - tedy tak, aby bylo vidět, že "válka" neskončí, jelikož ani jedna strana nemá důvody, a tak stále dokola (fakt, že vojáci netuší nic o ropě, je až věcí druhou) [/SPOILER!]. Takovýhle začátek by mi stačil a Jasonův pohled do tváře dítka by si tak mohli scénáristé odpustit, protože takový začátek byl, krom představení dalších postav, naprosto zbytečný. ~ K hercům: Od Jasona jeho postava nepotřebovala žádný extra herecký um, tedy nemohl zklamat; Robert sice neměl úplné cameo, děj se kolem něj točil, ale nebyl hlavní postavou; Domonicovi role "Welšana" sedla; Clive mě překvapil, asi poprvé za svoji filmovou kariéru, protože jeho postavu jsem mu věřil a seděl mi v ní, bavil mě v ní. Ostatní postavy více méně prostě "byly". ~ Průměr, kterému bych neměl za zlé hlubší ponor do osudů a minulosti jednotlivých postav. ()

zahubicku

Na tohle se nedá říct nic jiného než "GEEEZUS !!", prostě překombinovaný a zmatený děj nezachrání ani De Niro, který je v tom zmatku jaksi nevýrazný .... ()

SaNcHeZ_cz

Po ne zrovna pochvalných recenzích jsem čekal daleko větší hrůzu. Ve výsledku jsou však Elitní zabijáci relativně lehce nadprůměrnou akční jízdou, která pobaví pokud nad ní moc nepřemýšlíte. Samozřejmě jsou zde logické chyby a poněkud nehodící se hudební doprovod, nicméně akce funguje, je fajn vidět De Nira opět v akci i když na stará kolena a atmosféra let minulých i přes použití několika moderních rekvizit vcelku funguje. ()

Wysch

Bejkárna jak řemen. První polovina je sice utahanější, ale zato mě příjemně potěšilo, že se zbytečně nerozmáčela dál, protože zabitím všech tří synů to mohlo klidně skončit. Druhá polovice, kdy Clive Owen dostává víc a víc prostoru, je o poznání svižnější a na oko příjemnější, byť mi tam strašlivě chyběl Purcell. Jinak je to prostě akční béčko jak vyšitý, klišé nahromaděný na sebe mi ani nevaděj a takovej příjemnej feeling z kombinace soudobého a starého mi dělal na srdíčku dobře. První polovice je totiž moderní týmovka, druhá půlka je příjemná osmdesátková lahoda. [DVD] ()

JJ.Gibson

Rok 2011 trefil pár dobrých akčních filmů a Killer Elite se mezi ně rozhodně počítá. Statham je skvělej jako vždy, ale tady mu to fakt jde. Fight Statham vs Owen je jedna z nejlepších bitek vůbec a není idiocky chaotická, což se musí velmi ocenit! A vůbec, všechny akční scény měly poměrně originální nápady a vypadaly dobře a to se cenní! Akční filmy by měly především stavět na kvalitní akci a tady se to docela povedlo! Zvučná jména žánru jistě tomuto filmu také pomáhají... ()

gogos

Oldschooll atmoška a ústřední trojka je perfektní, přesto má film k dokonalosti daleko. Námět je OK, ale uchopení příběhu mi přišlo uspěchané, uskákané, tempo podivné. Statham nehláškuje jako vždy a tentokrát to není na škodu. Z celého filmu mám takový rozpačitý pocit. Na jednu stranu fajn akce, perfektní obsazení, zajímavý příběh, na druhou stranu je to nemastné, neslané, možná špatně uchopené a v paměti mi prakticky neutkví nic, krom židlové scény. Gary McKendry se na začátek moc nepředvedl a Statham a spol ukazují, že i s debilním vedením dokážou z filmu něco vymáčknout. Z letošních Jasonových snímků jasně nejhorší, avšak stále koukatelné. 3* ()

SarumanKo

Oldschoolovka, ktorá sa nevie rozhodnúť, či chce byť inteligentným polit-thrillerom alebo priamočiarym adrenalínovým béčkom a vo výsledku nezapadá ani do jednej kategórie. Film, ktorý o niečom chce vypovedať (a je dokonca inšpirovaný skutočnými udalosťami), by totiž nemal stáť na pripečených dialógoch a ultra-akčných stathamovských scénach, ktoré sú dokonca natočene nanajvýš priemerne. Kvôli prehnanej stopáži, za ktorú môže neustále preťahovaný záver, som sa pomerne často nudil a Killer Elite nemá ani šťavnaté postavy, ktorým sa dá fandiť. Jediné scény, ktoré som si naozaj vychutnal, boli tie konfrontačné medzi Stathamom a Owenom. De Niro hriešne nevyužitý. Čistý priemer. (5/10) ()

ABLABLABLA

Vypadalo to zajímavě, ovšem film bych nakonec zkrátila tak o pul hodiny, aby ta akční stránka byla výraznější. Takto se některé scény táhly jak nudle a ne a ne aby děj pokročil dál. Herci vybráni skvělí, ti se taky snažili ze všech sil si mě získat alespoň pro ty 4* a skoro se jim to povedlo, ale jen skoro. 3,5* ()

kaylin

Když už má člověk k ruce taková esa, jako jsou Jason Statham, Clive Owen, ale hlavně Robert De Niro, už to musí být talent, aby z toho nevykřesal něco, co vážně bude stát za to. Gary McKendry ukázal, že takový potenciál klidně zabije, ani jedním okem nemrkne. Dobře, měl v ruce příběh, který se chce tvářit jako politický thriller se spoustou zabijáků, který je ale ve skutečnosti střílečkou zasazenou do 80. let, což člověk pozná v podstatě jen proto, že tu většina chlapů má knírek, případně i hodně odrostlé kotlety. Pořád si ale myslím, že režisér by tam měl být od toho, aby tomu dal trochu šťávy, kdyby se mu to zdálo nudné. McKendry očividně odmítl vkládat do filmu více, než je potřeba. Vybral si skvělé herce, udělal pár pěkných scén, hlavně těch akčních, ale všechno utopil v jediné linii, která naprosto postrádá zvraty. Film jsem viděl v podstatě jako linii, která se objeví na monitoru, když pacient zemře. Ze začátku to možná vypadalo, že defibrilace zabere, ale nakonec museli doktoři potvrdit, že pacient je mrtvý a nic mu nepomůže. Už jen zbývalo přikrýt dekou a zapsat čas úmrtí. Škoda. Robert De Niro má několik skvělých scén. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/runaways-rok-jedna-nedotknutelni-johnny.html ()

MATADOR

Jej, jej, jej. Ta překombinovanost! Ta zdlouhavost! Ta neopodstatněnost! Ještě štěstí, že Killer Elite stojí na obličejích hlavních představitelů, jinak by to bylo béčková potupa ve stylu novodobých Seagalovek / Lundgrenovek a já nevím koho, čeho ještě. Největší slabinou je, že dle názvu a popisu divák čeká akční film narvaný střílením a akcí, že by mu potom muselo být špatně, ale veškerá akce je v traileru. Zbytek je jen nějakou výplní, vlastně originální výplní, ono se to přece stalo ... ()

Thomassi

I když poslední dobou filmy s Jasonem Stathamem jsou jak akciová křivka, doufal jsem, že Elitní zabijáci budou zase na té vyšší hodnotě. A naštěstí se mi to splnilo. Tento film je totiž jedna velká old school akce. Příběh sice dokonalý nebyl, ale zato byl neskutečně zábavný, plný akce, dobrých soubojů, honiček a dobrých hlášek. Navíc hlavní čtveřice Statham, Owen, Niro a Purcell se svými dnes už vyšlími z módy, zato ve filmu naprosto cool účesy, byla k nezastavení. Takhle má vypadat dobrá akční podívaná. Žádný hluchý místa jsem neregistroval, akorát jsem si teda myslel asi v půlce filmu, že by mohl být už konec a ono se to teprve rozjelo právě v tomto momentu :-) a film rázem dostal jiný náboj. Suma sumárum, Elitní zabijáci mě mile překvapili, Jason je zase tím starým dobrým Jasonem jak ho máme nejraději a rozhodně se v budoucnu k tomuto filmu ještě vrátím a budu si ho úžívat jako nyní. ()

salalala

Dost promarněný potenciál a takový filmový kočkopes. Zápletka je hodně přitažená za vlasy a zbytečně komplikovaná, přesto je paradoxně výsledek spíš nuda. Přeskakování mezi lokacemi a linie se Stathamovou láskou tomu taky moc nesvědčí. Naštěstí si to McKendry výborně obsadil - Statham je v současnosti akční bůh a tady dělá takovou třičtvrtinu filmu, nebýt tam on, je to slabé. De Nirovi to s bouchačkou pořád sekne a stále má v sobě kousek z těch mafiánů, kterým propůjčil tvář, proto je škoda, když je nevyužitý a většinu příběhu prosedí v zajetí. Kdyby s Jasonem jeli na tu akci spolu, to by bylo asi úplně o něčem jiném. Owen je taky v rámci možností dobrý, i když je trošku znát, že klaďasové mu jdou líp, přesto je poměrně uvěřitelný. Akce je spíš průměrná, sem tam záblesky povedených choreografií, ale většinou sázka na jistotu. Stopáž mohla být o dvacet až pětadvacet minut kratší a asi by se nic nedělo. Pro mě úplně krystalicky čistý průměr. 55% ()

kovi55

Takové pokračování Mechanika, zabijáka s tím rozdílem, že příběh v tomto filmu je o hodně nudnější. Žádná větší akční scéna, žádné velké napětí a to se přece od takového filmu očekává. Prostě slabý odvar akčního filmu, které vysílají i naše domácí televize po 22. hodině. 45% ()