Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

Gazzellka

pocas troch dni som bola v kine 2x a mala som moznost 2x zhliadnut scenu, ako niekoho prejde kamion a naslednu mrtvolu.... a to v priepastne odlisnych filmoch.... ehm. som spokojna so svojim vikendovym vyberom. bohuzial stathama a denira milujeme, takze inak sa neda. ()

pikovyeso

nevím nevím tenhle film byl primárně dobrý, dobrý kamera, super obsazení. Ale nejvíc mě od začátku vadilo, to pro mě nejasné dobové určení. Tenhle film je prostě jenom dobrý. Na kultovní pecku co si divák zapamatuje to prostě nemá koule. ()

Choucas

Celkem pohodovej film když moc neřešíte chvilkovou nesmyslnost příběhu. Osobně by mne to možná bavilo více naopak - o tom jak bejvalí SASíci jdou po šmejdech co je chtěj dostat. Nicméně přes spoustu zbytečností (například ta Stathamovo bloncka co nosí divný gumáky) několik velmi divnejch lidí (ten chlápek co vypadal jako někdo z klanu Kočků co obsluhuje řetízák) a několika vyloženě ptákovin (skákání s židlí z okna, řízení cisterny dálkovým ovládáním nebo třeba ty vosy v podzemí) to má styl a chvilkama i tempo. Mohlo by to být kratší a o trošičku lépe natočený ale i tak jsem z kina odcházel s myšlenkou 4 hvězdiček kterou plním. ()

losmachos

Elitní zabijáci mají všechny součástky na výbornej film, ale jako celek to nefunguje. Skvělej námět je překombinovanej a promrhanej. A hlavně se film děsně táhne a nemá spád, šmrnc, náboj či jakkoli to chcete nazvat. Jediný plus je herecký obsazení a občas nějaká solidní akce. ()

Montmorency

Neskutečně zavádějící trailer, který je skvěle sestříhaný a dává vědět, že jde o mimořádný ekšn s elitními herci.....jenomže to je trochu jinak - i když se jedná o akční film, který samozdřejmě nemusí mít zrovna oscarový scénář, tak přece jenom trochu napínavý a zajímavý by děj měl určitě být - tohle je plytká bojovka o ničem, děj by pochopily i pětileté děti....zůstavají pouze kvalitní herci, kteří se mlátí o sto šest, ale nemají co hrát, 70-letý De Niro jako elitní zabiják mi přišel trochu k smíchu (sorry) ()

Pecca007

Kdyby byl film tak o 20 minut kratší byla by to dobře šlapající, špionážní podívaná s kvalitní hereckou sestavou. Takhle to bylo jen nudné nic moc s hereckými výkony, které nudili kvůli svému až moc ukecanému scénáři. Míň keců, víc akce a kratší stopáž a nebál bych se hodnocení zvednout o dvě hvězdy. ()

dentalux

Príjemná zmena vidieť Stahama ako zmaknuteho zabijaka:-), Robert pomaly moze hrat aj Santu bradu na to ma:-), ale k veci - film ma prijemne prekvapil, dynamika gradovala ako na dedinskej zabave:-), nenudil som sa, prijemne straveny cas:-) ()

newSami

Typické akčné divadlo v podaní skvelých hercov s retro atmosférou (naháňačky na tých starých šunkách boli parádne :-D ). Trochu mi len do nej nezapadal Statham, ten je tuším v každom filme rovnaký. Jednička s hviezdičkou patrí Owenovi, a dokonca jednička s troma hviezdičkami Purcellovi, toho som zo začiatku ani nespoznal, ale parádne mu ten look sadol :-D Od postavy Yvonne Strahovski som čakal viac, resp. že ju viac zainteresujú do deja, takto tam bola len ako pekná kulisa. Ale dobre sa na ňu pozeralo :-) Celkovo som ten záver ale nejako nepochopil, že kto, s kým, začo, prečo... ()

GhostWriter

Po polhodinke som si fakt spomenul na starých profíkov Bodyho a Doyla z CI5, keď pár dobrých rokov dozadu v služobných angličákoch šantili po matičke Británii a vytierali zraky rôznym špeciálom. Ako jednoznačne akčná záležitosť pre účel relaxácie so špetkou akupunktúry, to funguje prekvapujúco viac než dobre. Statham a Owen si dali dobre do "Držky", potom si skoro dali pusu a vymenil pozvánky na "čajový dejchánek o páté". Gary McKendry to zfušoval veľmi šikovne a ja sa celkom teším na jeho ďaľší počin. Len keď pozerám na jeho filmografiu, dúfam, že to nebude znovu až o sedem rokov. Možno bol v Tibete, čo ja viem? Ja som sa bavil a verbal po svojom verbálnom zadosťučinení evidentne tiež :). ()

Puchyr

Naprosto obyčejné béčko s tím rozdílem, že hlavní hrdinové zde musejí pracovat pro Arabi. Poměrně dobré akční scény, doslova fascinující. Scénář byl o něco horší, ale jek jede děj na to jsem moc nemyslel a spíš si to užíval. Když k tomu dáme do hromady herce: Jason Statham, Robert de Niro a clive Owen. Scénář je tak na tři, akční scény na čtyry a herecké obsazení rovněž. Když to vše sečtu dám klidně i pět. celkově bych filmu dal 69-70 % maximum. ()

Major776

Je paráda sledovat zas po dlouhé době vydařenou akční jízdu navíc s dvěma herci, kterým akce jednoduše padne. Statham standard, Owen tleskám...Akce se všemi kaskadérskými prvky ! Nuda ani na chvíli nepřišla. Nechápu jak může dostat sračka typu Expendables takové hodnocení a tento zdařilý akční snímek v průměru jen 3 hvězdy !? Už Ti lidi neví co by !!! ()

Doubeq

S takovým obsazením by člověk čekal opravdovou pecku, která bude mít spád a jednu akční scénu za druhou, jenomže tady se stal pravý opak. Film se zdá dlouhý, jak týden před výplatou, ale kde nic tu nic, sem tam nějaká akce. 3* za Old-school atmosféru, jak napsal POMO. ()

floppy4

Vedel som ze nemam cakat ziadnu pecku, ale po prvej uvodnej strielacej scene som si pomyslel "hmm, not bad...". Bohuzial ta bola asi najlepsia. Mam rad Stathama a nebyt jeho a toho ze mam rad ked sa mlati, tak to asi ani nedopozeram. Inak dost slabota. De Niro a Statham su tie dve hviezdicky i ked druhy menovany asi uz tisici krat v tej istej polohe furt dokola, ale ja nemozem za to ze sa rad pozeram jeho bitky :D ()

lokolop

Když jsem viděl obsazení, nemohl jsem se dočkat. Ale to co z toho vzniklo už rozhodně tak skvělé není. Film byl „úkrutně“ předvídatelnej, a popravdě mě ke konci málem uspal. Některé jednotlivé scény ale rozhodně stály za shlédnutí. Clive Owen zahrál svoji postavu velice dobře. ()

Pavliable

Jason Statham je hovádko, ráda se na něho dívám, o Robertu De Nirovi netřeba zmiňovat, to je další můj oblíbenec. Ale to jsou asi jediné dva důvody, proč jsem se dodívala. Příběh celkově mě moc nezaujal. Jednak mi u několika bodů unikalo, proč se to neudělalo jinak a jednodušeji a stopáž mi přišla jednoduše moc dlouhá na tak rozbředlou akci. Takže - pokud Stathama, radši starého dobrého Cranka... ()

billcarson

První hodinka se mi velice zamlouvá, ale pak. Asi třikrát jsem si mysel že už je konec a ono nic. Purcell hodně potěšil a překvapil, De Niro moc prostoru nedostal což je škoda. Statham má už hlavu jako koleno, ale na herectví mu to moc nepřidává. Celkově slabší tři hlavně za tu nudu v poslední půlhodině a sračkoidózní konec. ()

onevoice

Statham a Owen šlapú na plný plyn a ja na rozdiel od niektorých som sa vôbec nenudil. Naopak má to spád a výborný dej. Skvele po dlhej dobe zahral De Niro. Romantické vložky takisto dobre zapadli. Skratka bavil som sa veľmi dobre. VERBAL SUPER KOMENTAR. ()

azazem11

Tak od tohoto filmu jsem čekal mnohem víc, pro mě trošku zklamání ale asi jsem od tohoto filmu čekal až moc. Jinak je to asi průměrný akční film s kvalitním hereckým obsazením. To je asi všechno... ()

DrsnSpas

Old look style me dostal. Atmosfera 80-tych let dokonala. Stary auta, old look kamera, parada. Z pribehu jsm byl rozpacitej. Nejakej chlapik kiluje pro nejakyho araba cleny SAS... Jde mu to jako po masle, pritom je to humanista, co by ani diteti neublizil.... Super byla role Clive Owena, ochrance byvalys SAS. Pribeh byl trosky zmatenej. Vzdycky mi prijde zvlastni, ze ty akce tak vychazej... Vloupat se na zakladnu SAS a otravit jednoho jejiho clena, atd. Secteno podtrzeno celk fajn akcnak, priznivce old school layoutu potesi. ()