Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

montel

Danny (Jason Statham) a Hunter (Robert De Niro) jsou členové elitní skupiny vycvičené na zabíjení. Danny při jedné akci málem zabije dítě a proto se s tím rozhodne skoncovat. Svůj názor musí změnit ve chvíli, kdy bohatý arabský šejk unese Huntera a tím donutí Dannyho, aby zabil tři elitní příslušníky speciálních jednotek SAS výměnou za Hunterův život...Výborný děj, svižná akce a kvalitní herci s nichž mě nejvíc překvapil Clive Owen. K dokonalosti chybí už jen pořádně svinský záporák. 70% ()

fabregas1

Elitní zabijáci jsou někde na pomezí akčního filmu a politického thrilleru.Dost se tu střílí a utíká, dojde i na několik pěstních soubojů.Elitní zabijáci jsou skutečně poctivým a poctivě natočeným akčňákem.Statham předvádí naučenou klasiku. Kamennou tvář a vražedný pohled. To Clive Owen je daleko tvárnější, lidštější. Jeho role je příjemně civilní a postupem času si ani nebudete jistí, komu více fandit.Robertu De Nirovi to s velikánskou bouchačkou pořád zatraceně sluší,proto je obrovská škoda, že většinu stopáže prosedí v zajetí a do pořádné akce se dostane snad jen dvakrát. Jestli stojí za to Elitní zabijáky kvůli něčemu vidět, jsou to právě herecké výkony ústředního tria. Jinak snímek bohužel nepřekvapí vůbec ničím.Tohle je totiž učebnicový příklad hodně promrhaného potenciálu. ()

Zergs

Co se týče děje, akčnosti, efektů tak tomu nemohu nic říct špatného, ale těch chyb ve filmu co tam je, to je děs... Když na začátku filmu střílí De Niro moderní útočnou puškou M4A1 a film se odehrává nějakych 30 let zpět, tak je to vážně smutné, nebo Jason Statham používá Berretu 92F, což v té době taky nebyla, je vidět že režie toho nemá moc za sebou, ale jinak film je perfektní, bohužel chyby ve filmu to kazí, proto dávám 4 ()

kecka007

Vážně mám ráda akční filmy a když jsem viděla to duo Statham-De Niro, bylo mi jasné, že to bude prostě pecka a taky jsem se dočkala. Akcí narvaná pecička, skvělí herci, ucházející práce kamery a hlavně-skvěle zvolená hudba. Co na to říct,zkrátka radost shlédnout. 4* ()

vlk++

Průměrný akčňák, Statham nepřekvapí a nezklame, skoro sedmdesátiletý Niro překvapí příjemně, pár dalších týpků se taky snaží... natočeno na základě spekulací o tajné válce SAS (britské spec. jedn.) v Ománu. Akční oddychovka za 3*. ()

desnik

Popravdě jsem čekal úplně něco jiného....ale byl jsem příjemně překvapený! Řekl bych Mnichov v modrém....bylo to šmrncovní! ()

Agnostik

Výborné herecké obsazení ze stárnoucím Robertem De Nirem,jakožto hlavní personou.Nevšední a přesto komorněji působící sympatické akční,drama. ()

agent_barton

Jeden z mála akčních filmů, kde se hlavní hrdinové nebrodí po pás ve vystřelených nábojích za zvuků ohlušujících explozí ve stylu Kobry 11 (pozn. neříkám, že se mi některé tyto filmy nelíbí). Zkrátka nejedná se o žádné béčko. O tom, který z hlavních představitelů (Jason Statham či Clive Owen) je tím "dobrým" je pouze na divákovi. A Jason Statham opět dokázal, že patří mezi krále tohoto žánru. ()

cajda77

Kvalitní porce akce a zábavy. Pomyslná nálepka "based on true story" v překladu znamená, že je film založen na kontroverzním románu ...;) Akční hvězdy jako Statham, Owen a De Niro jistě potěší každého milovníka akčních filmů. ()

pirate

Dabing je úplně nejhorší stránkou filmu. Obvzláště hlas Cliva Owena zní jako kdyby ho namluvil puberťák. Stejně tak Statham a De Niro mají hlasy, které jim dali možná tak dvakrát za jejich filmovou kariéru a moc se k nim nehodí. Po dějové stránce nelze čekat nic lepšího, než akční thriller o elitních zabijácích, kteří se nemusí štítit ničeho, co se týká násilí. Hlavní role - Statham, Owen, dále De Niro, který se po většinu stopáže moc nezahřeje, a do vedlejších se pustili Purcell, Young, Strahovski a další. Osobně bych přeobsadil vedlejšáky a dal místo nich nějaké známější akční herce, film by potom také vypadal lépe, ale ne, že bych proti těmto hercům něco měl. 75% ()

bergeron

Na tento film som sa tešil ako malé decko. Videl som ho v kine a žiaril som tam ako malé decko. Videl som to potom a stále žiarim ako malé decko. A viete prečo ? Lebo ked máte 5 oblubencov v jednom filme , ono vy prehliadnete všetko. I aj to zlé. Ale Jason, Clive, Robert, Adewale a Dominic dávajú tomu šmrnc. A ked sa Vám to nepáči, tak trailer je tiež fajn. Proste Jednička. ()

ELDoctorow

Haleluja! Chváľte Pána, nášho Stvoriteľa, lebo jeho cesty sú nevyspytateľné a moc neobmedzená! Tak napríklad som ja neveril, že ešte niekedy za svojho života uvidím nový film s De Nirom, ktorý nebude prinajlepšom priemerná chujovina a vo väčšine prípadov podpriemerná, pri ktorej mi bude trápne ešte aj zaňho a hľa ho! To si vám, prosímpekne, len tak pustím na zabitie jedného večera niečo čo sa tvári ako ďalšia béčková stathamovka z DVD poličky našej obecnej videopožičovne, kde leží uložená len o radu vyššie než posledná bulharská Seagalovka, a ktorá hneď po prvých písmenách záverečných tituliek skončí v koši, aby bola následne zmazaná z nekonečných a pornom zaprataných útrob môjho počítača, keď tu zrazu sa na mňa neočakávane vyvalí perfektná akčno-thrilerová špiónska dobovka s dobre zvoleným Stathamom v hlavnej úlohe a, ako už dlhé roky nie, cool De Nirom, ktorý nevyzeral tak dobre so zbraňou v ruke snáď od dôb Mannovho Heatu. Ó nie, drahí bratia a sestry v Kristu! Žiadny kôš, žiadne mazanie, kdežeby! Bolo by to znesvätenie Božieho plánu dokázať nám, že Robert to v sebe ešte vždy má. A tak ďakujem ti, Pane, a ponížene dúfam v tvoju lásku a dobrotu, ktorú preukážeš nám nehodným nejakým podobným filmovým kúskom v Bobbyho kariére, pokiaľ ten ešte udrží myšlienku a moč. Buď ti sláva večná! ()