Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

DonBraso

Naprostá spokojenost to musim zaklepat.Jízda jak se patří,kde tempo jede celou skoro dvouhodinku pěkně svižně.Příběh trochu ztratil glanc ke konci,protože jsem nechápal to poslání,kdy právě film hledal notu co to vlastně má být přesně za kopii a ten konec vyhořel tak trochu do prázdna, což byla škoda.Herecky jako vždy suprový,potěšil mě i Domonic Purcell ,mu to tam tak seklo,že jsem ho ani nepoznal kluka jednoho.Akční ve všech ve směrech a pohoda jazz,kdy člověk zas tak nemusí být zapnut jak Terminator a koukat co se děje na place,ale jenom se bavit a to mě to tento snímek nabídnul určitě. ()

benny159

Škoda, že De Niro nedostal v tomto filme viac priestoru. Výber hercov ma nesklamal, ale podľa mňa mal v sebe väčší potenciál, ako nám bolo naservírované. Občas zbytočne zdĺhavé, komplikované a nedotiahnuté. Owen aj Statham sú pre mňa herci, čo sa týka akčnej roly, takže ten súboj v nemocnici som si vychutnával každým záberom. Avšak v konečnom dôsledku obyčajný priemer. 60% ()

Sin410

Pro me naprosto z prvu nepochopeny film, prvni vec, plakaty se travri jako by slo o beckovy film z dnesni doby. Ale bacha! Ono jde o beckovy film z 80. let (plus minus) ale je to dobry becko.Mozna trochu moc prekombinovany. Hodne me udivujou uvodni a zaverecne titulky,jakoby byli z jineho filmu. Film samotny je podle me dobry, vychazet ze skutecnych udalosti ktere jsou vlastne vsude poprene,nikdo o nich nic nevi a nejlepe se nestaly to je taky fajn, alespon je prostor pro fantazii. Statham je proste sexy kocour co vali a precura i prece naprosto neporazitelne chlapy z S.A.S, De Niro je deda co na to dohlizi a Owen mezi tim vsim lita a nikdo nevi s kym nebo proti komu je. Libila se mi rvacka v nemocnici, citil sem z toho agresi. Ziva kamera dodava na dramaticnosti a hudba docela dobre dokresluje napjatou atmosferu filmu. Ano hraje si to na buhvijaky film s naramnou pointou ale ve finale na tom neco bude. Ctyri hvezdy jenom za happy end i kdyz ten taky nebyl zrovna spatnej... ()

Luckyboy

** za Stathama a občas se objevujícího De Nira. I Sarah z Chucka potěší, i když by jí slušela úplně jiná role než jen vyplňující křoví. Jinak moc dlouhé, zápletka nijak nezajímavá a zbytečně složitá bez nějakého rozumného vyústění. Celkově dosti plytké. Škoda. ()

Toxie

Owen vypadá s knírkem fakt hrozně blbě. Nevím zda to byla chyba scénáristy nebo režiséra, ale film vůbec nedrží jako celek a působí dojmem dějové přeplácanosti. ()

natalanka

Docela zdařilý film i scénář, ale nějak se mi vlekl. Čím to bylo dáno nevím. Clive Owen a Jason Statham jsou tahouni filmu a díky tomu, že na sebe narážejí se film oživuje. De Niro je tak nějak v pozadí, což je celkem pochopitelné, když je v zajetí, že? Závěr je docela obstojný. Krevní msta je prevít. :-) ()

CrazymanM

Jsem velmi spokojen,výborný akční film,špičkové obsazení(Stathamovy akční filmy moc nemusím,ale tady byl v pohodě),zajímavý námět.Ani mi nepřišlo,že film měl málem 2 hodiny,zabavil mě! ()

srolyma

Celkem příjemná akční podívaná v retrostylu 80.let. Nájemní vrazi, tajní agenti, vysloužilí elitní vojáci, arabští šejkové, ropa, zrada, pomsta, vyšší zájmy, balík peněz. Filmu se v podstatě nedá nic vytknout, ale taky to není nic z čeho by si člověk sedl na zadek a s ukapávající slinou se dožadoval dalšího a dalšího zhlédnutí. Jednohubka, která dokonale splní svůj účel, pobaví a jde se zase dál. ()

lobo87

Statham je môj žánrový obľúbenec a nováčik McKendry dokázal tento film ukočírovať veľmi slušne. Páčila sa mi old-school atmosféra i zápletka s tajnými službami. Owen ako záporák bol výbornou voľbou a De Niro príjemným spestrením. Akcia ušla a páčilo sa mi, že nie každá postava musela nutne zomrieť po zásahu guľkou, ale pri úteku sa môže stať, že ho napr. zabije auto. Filmu škodí trošku pomaľší rozbeh, ale záver a niekoľko možných koncov sa mi páčilo a vytiahlo film do slabšieho žánrového nadpriemeru. Z môjho pohľadu určite lepšie ako Stathamov Mechanik... 70% ()

Paladin25

Aktuálne jeden z tých lepších Stathamových akčných filmov, i keď o žiadnom by sa nedalo povedať že je prepadák. Statham jednoducho točí "casual" akčnú zábavu a keď to človek chce a od filmu čaká nemôže byť nespokojný. Elitný zabijáci navyše zaujmú aj s veľmi dobrým hereckým obsadeným. ()

Odpocivadlo

Tento film ma fakt zaujal, akčne scény a nepochybne aj dej a príbeh. Jason Statham sa po kurierovy akoby odtrhol z reťaze a začal váľať jeden úžastny film za druhým. Robert de Niro ako jeho učiteľ mi tam zapadol. A ta likvidácia členov SAS v takomto prevedení, proste zbožňujem takéto filmy. 100% ()

VanBradley89

Platonicky miluju Yvonne Strahovski, takže bez ohledu na kvalitu filmu, její přítomnost znamená automaticky 1 hvězdu :) To jen pro začátek. Ale abych tomuhle kousku nekřivdil. Byla to dobrá podívaná. Hlavně první polovina, která mě bavila o mnoho víc. Ve druhé části už se to začalo trošku zamotávat a i přes skvělou scénu Jasonova útěku mi film přišel o hodně delší. Velký překvapení byl jednoznačně Clive Owen. A taky mě dost bavil Purcell. V konečnym výsledku z toho na mě kouká průměr. ()