Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

the_bitch

Cakal som klasicky pribeh a rychlu "fighter-ofku" ked som uvidel meno Jason Statham... avsak nakoniec som zostal celkom prekvapeny,skvelym pribehom,samozrejme skvele akcne sceny,a v neposlednom rade aj vynikajuci a hlavne konkurencie schopny(proti Stathamovi) Clive Owen. ()

ZackSawyer

No odolejte kombinaci Niro+Statham+Owen :-) já neodolal ale trochu mi tam chyběla šťáva. Nějaký moment překvapení, vše tak nějak ubíhá podle scénáře a to mi vadilo... Dobovka dobrá, ale dech popadat bohužel nemusím... Za Nira v kondici ... ()

DAPDO

A mě se to líbilo. Z pár posledních Stathamových filmů jsem nebyl extra nadšenej, ale tohle byla celkem jízda. Výborný obsazení, ale až na konci filmu mi došlo, že tam hraje Dominic Purcell a já ho tam vlastně neviděl.Prostě jsem ho s těma vousiskama a vlasama nepoznal :-) ()

darkreider

K plnej spokojnosti by mi stačil lepší režisér. Inak tu je snáď všetko, čo si môže akčný film priať. SAS, trojlístok Statham-Owen-De Niro, úkladné vraždy, pästné boje... Ani to nebudem všetko menovať. Artistické eskapády plné všakovakých premetov keď borci zabudnú, že sú ozbrojení a dajú prednosť férovke, by zaslúžili menej moderný (rozumej retardovaný) strih. Tak si často neužijeme Stathamov trojitý axel naplno, ale nie je to najhoršie, takže je patrné kto komu mele kosti a počíta zubné mostíky. Celkovo si to všetci dávajú s prehľadom a elitnú eskadru plničov plastikových sáčkov im rád verím. Konečne zas raz film, kde nie je žiadny metrosexuál ani decko s kvérom hrajúce sa na špióna, ale špinaví, pokrivení psychopati, ktorých vykopli z útvaru lebo začali plniť hroby nad normu. Samozrejme česť výnimkám, ktoré dokazujú, že aj chladnokrvný zabijak je v skryte duše romantik, plný životného optimizmu a fair-play. Mám nutkanie dať ešte jednu, ale to by si verbal myslel, že mu lezem do zadku. Tak tri a pol McKendry, na začiatok slušné, ale musíš pilovať. ()

Castielo

Pohádka o jednom lepším zabijákovi jak druhým, jak zabijí elitní zabijáky SAS je opravdu pohádka. Z vrahů se stávají skoro supermani s nadlidskými schopnosti. Nebylo by od věci trošku ubrat. Děj se vlekl a celé to bylo divné, nedomyšlené, povrchní. Jediné co jsem si užíval byly rvačky a některé akční scénu. Jinak NUDA, 2* ()

phoenixer

Pár chybyček by se jistě vytknout dalo. I přes to film graduje velice dobře... sice pomalu, ale jistě! Od filmu jsem dostal přesně to co jsem očekával, takže jsem spokojen. ()

Kingjiri

Pro mě vítěz kategorie "nejprůměrnější film roku 2011", což je docela škoda, protože minimálně herecký obsazení slibovalo mnohem větší zábavu. Nasranej Statham je cool jako vždycky, Clive Owen nevypadal ze svý role moc nadšenej a Dominic Purcell vypadal s kotletama dost divně. Největší zklamání jednoznačně Robert De Niro, ale to nebyla chyba jeho, nýbrž příběhu, ve kterym mu tvůrci nedali moc prostoru. Akce bylo dost, ale příběh jsem tak uplně nepobral (hlavně kdo pro koho a proč teda pracuje). Nemastný, neslaný, neni tu nic, kvůli čemu bych musel zabijáky vidět znova. Jak by řek Standa Gross - průměrnost tohohle filmu je tak křišťálově čistá, že ani křišťál křišťálově čistší být nemůže. ()

Torgal

Totálne generická stathamovka. Nedokáže prekvapiť absolútne ničím (snáď jedine Dominicom Purcellom so srandovnými bokombradami). De Niro tu má len také väčšie cameo, ale veľa zachraňuje postava Cliva Owena (ten zas má funny fúziky). Celkovo je to ale nehorázne naťahovaný nezáživný akčňák bez chuti. A to i napriek tomu, že tentokrát sa scenáristi pokúsili dať filmu nejaký presah. 5-/10 ()

Kissak

Brilantní ukázka toho jak má vypadat akční film, bez zvláštních počítačových efektů a se slušným dějem. Prostě stará škola. ()

Joppo88

Ľudomil Staham - neveril som, že sa niečoho takého dočkám - a predsa. Akcia v štýle Jasona Stahama sa pomaly stáva kultovou + gradácia a zlom v pravý čas dodali určité čaro tomuto filmu - inak priemernému. Klamal by som, keby som tvrdil, že som sa nudil alebo nebavil. ()

deLaFere

Zázrak jsem nečekal, ale takovouto sr....u tedy také ne. Snad destkrát jsem měl nakročeno to vypnout, druhá půlka je o stupínek lepší, tak jsem to vydržel. Béčko s takovýmhle obsazením, to je tedy věc. Šílenej scénář, Owen je voják SAS asi jako já příslušník Francouzské cizinecké legie. Nepochopím jak se tomu Ti tři mohly upsat. Pozor!!!!!!!! Český dabing je ukrutný. ()

Rockerman

Tři šejkovi synové jsou zabiti a je třeba je pomstít. Zdá se, že úkol je nemožné splnit. Je totiž třeba zabít tři členy jednotek SAS, navíc se musí natočit před smrtí jejich doznání a ještě to musí vypadat jako nehoda. Nic těžkého pro Dannyho. Všechno probíhá hladce. Akce střídá akci, film se nezdržuje vysvětlováním detailů, vše je jen ve zkratce. Prostě zbytečně se tu nekecá, ale koná. Samozřejmě některé scény jsou naivní a působí až komicky, ale takové jsou vlastně všechny akční filmy. Absurdní, přehnané scény působí jako nechtěný humor. Právě pro to jsem akční filmy vzal na milost a teď je sleduju, jako drsné komedie. Já jsem byl tedy spokojen, dostal jsem očekáváné a hodnotím nadprůměrně. ()

kersten

Jediné čo bolo na tomto filme pozerateľné bol Jason Statham. Neviem či sa mi to zdá, ale čím je starší, tým má horšie filmy, len tak ďalej a vymažem ho z mojich naj. ()

Stíba

¨Můj táta říkal, že život je jako lízat med z trní." Typická Stathamovská akce okořeněná o vydařené De Nirovi hlášky. ()

Charlie84

Asi si řekli, když už to nezvládneme natočit kvalitně, aspoň to uděláme třikrát tak dlouhý. Tak touto cestou tedy ne! Věty jako "se zabíjením jsem skončil...ale zabíjení možná neskončilo s tebou" mohou s gustem konkurovat ranným Segalovkám, Robert po většinu filmu zdá se má co dělat, aby udržel myšlenku, jakmile drží samopal, bylo mi až teskno. Pošlete už toho člověka někdo do důchodu!! Stathem je cool. Clive Owen je zmatený. Já jsem byl z toho jejich pubertálního vztahu taky, hra na seriózní politicko-špionážní thriller byla ale rozhodně tím nejotravnějším. Že jsem při projekci neměl chuť rvát si vlasy není důvod, abych byl k tvůrcům shovívavý. Takže znuděné dvě. A koneckonců co, oni si začali... ()