Nákaza

• Česko Nákaza (viac)

Svetu hrozí záhuba, záhadný vzduchom prenosný smrtiaci vírus, ktorý nakazených zabíja za niekoľko dní, sa šíri rekordnou rýchlosťou! Lekári z celého sveta sa zúfalo snažia nájsť liek a minimalizovať paniku, ktorá sa šíri ešte rýchlejšie, než samotný vírus! Cestujúci na letisku sa dotkne šalátovej misy v letiskovom bare predtým, než podá kreditnú kartu čašníkovi... Obchodné rokovanie sa začne obligátnym podaním ruky... Muž zakašle v plnom autobuse... Jediný kontakt, jediný okamih - a smrteľný vírus sa prenesie! V americkom Centre pre kontrolu a prevenciu chorôb dôjde k mobilizácii všetkých výskumných pracovníkov, ktorí sa snažia rozlúštiť kód unikátneho patogénu, ktorý neustále ďalej mutuje. Kým počet mŕtvych sústavne narastá a ľudia sa v kolabujúcej spoločnosti snažia ochrániť samých seba a svojich najbližších, aktivista a blogger Alan Krumwiede (Jude Law) vyrukuje s názorom, že verejnosť nedostáva pravdivé informácie o tom, čo sa skutočne deje, čím spustí epidémiu paranoje a strachu, rovnako nákazlivú ako pôvodný vírus! (TV Markíza)

Aresko123

Mám rád takéto filmy. Epidémia šíriaca sa po celom svete, hľadanie pôvodcu..... Dobé spracovanie, dobrý herci (Gwyneth je jednoducho skvelá, fakt nechápem prečo nie je obsadzovaná do naozajstých hitov ). Oplatí sa vidieť. ()

Freakyy

Čekal sem že v dnešní době přijdou s něčím míň klasickým, než obyčejným šířením viru, kterej zabije pár lidí a pak "zázračně" najdou lék. Bylo to moc dlouhý a vcelku nezajímavý, nic novýho se tam nedozvíte. Nebýt plnýho rozlišení, tak bysem litoval že sem to viděl. ()

JARDAHONDA

Zemi zachvátí smrtící virus, přenáší se vzduchem a ohrožuje lidstvo.. Vědci po celém světě se pouštějí do zoufalého boje s časem. Epidemiologové, armáda i obyčejní civilisté musí společně najít lék dříve, než bude pozdě. V režii Stevena Soderbergha vznikl napínavý portrét lidské odvahy v okamžiku, kdy se společnost bortí v základech.. V tomto výborném thrilleru nesmím opomenout na skvělé herecké ikony : Matt Damon, Jude Law, Laurence Fishburne, Kate Winslet atd.. **** ()

misiacik

Od začiatku ako na boboch strmím svahom sa hnať, za seba nepozerať a pri tom vynikajúcu ( pre mňa úplne fantastickú ) hudbu počúvať, ktorá dáva spádu ešte väčší spád. Exkluzivita snímku nestojí iba v celej plejáde kvalitných hercov. Je až neuveriteľné ako jediný nakazenec dokáže zlikvidovať tak veľkú časť populácie, že by na tri krát vyhubilo Slovensko, ale to bolo štyri? Výborne zvládnuté, výborne zahrané, skvelá hudba, príjemná dĺžka. ()

henrybrno

Pro mě možná i zklamání roku. Na tento film jsem se dost dlouho těšil. Navíc je film výborně herecky obsazen. Nebylo to ono, něco mi tam prostě chybělo nebo přebývalo. Každopádně i tak je to za poslední roky nejlepší katastrofický film. 67% je reálné hodnocení. ()

Alladare

Že by konečně vylíčení katastrofického scénáře šíření virové infekce bez geniálního “kůl“ doktora, který je schopen objevit vakcínu, organizovat celoamerický ( rozuměj celosvětový) boj s danou hrozbou a při tom všem sem tam vyjet do terénu a vlastnoručně zachránit pár potenciálních obětí ? Zdá se mi, že jo. Snaha o realistický popis pandemie s pár epizodními příběhy bez zbytečných emocí a sci-fi zvratů. Téma již několikrát přežvýkané, ale dnes i zítra stále velmi aktuální. Tím myslím v době neustálého růstu světové populace, homeopatického odboje proti vakcinaci, stále velmi nedostatečné antivirotické léčbě a pomalu se snižující účinností antibiotik… ()

limalama

Nic moc příběh, neustálé řešení co s problémem nákazy, neustále telefonáty a pořád jen kecy kecy kecy, co s tím?? raději se nedívat!! ()

Gaston155

V polovici filmu som dostal paniku a išiel si umyť ruky.Sakra,dosť brutálny film,hlavne prvá polovica.Keby nespackali ten koniec tak je za *****. ()

CarlaBrunn

Film prijemne prekvapil. Prvotne som ocakavala viac autentickych pohladov na dopady nakazy na ludstvo. V mnohom mi ale pripominal Smrtiacu epidemiu, kde som vnimala ovela viac napatia (detailnejsie vykreslenie dosledkov choroby, priebeh liecby u nakazenych, zameranie na ustredne postavy z hladiska ich osobnosti). Film svojim sposobom ostava aj tak originalny, pretoze sa nesie v duchu dokumentu. Az v zavere sa divak dozvie, co bolo prvotnym impulzom ku vzniku virusu a ako sa prenasa na ludi, co je uz samo o sebe viac nez putave. ()

Pitman.tom

Dobrě vystižené davové šílenství, podchycené herecké výkony.Dal bych klidně čtyry hvězdy ale to by nesměli najít vakcínu. Ať pro mě natočej film kde to lidi strašně odnesou. ()

RISOvonVODKA

Očakával som nudný katastrofický film bez štipky akcie a napätia. Očakával som dobre. Počas prvej polovice filmu som bojoval s tým, aby som nezaspal. Žiaľ ani zverák na očné viečka by mi nepomohol a druhú polovicu som už fakt nezvládol. Neskôr som si dopozeral happy ending, aby som zbadal, že všetko dobre dopadlo. Sme šťastní, juhuu. Film bol zlý po všetkých stránkach. Hudba bola príšerná, nakoľko tam ani nebola. Herecké výkony hodnoť je ťažko, keďže väčšinou sa tam len všetci potia a chrčia. Celé si to viem predstaviť možno tak na markíze po obede, kde takéto hovadiny s radosťou vysielajú. ()

Profík

Je to skoro až dokumentární a syrové a někdy troch chladné. Ale většinou napínavé a herecké výkony zajímavé, zvláště bych vyzdvihl Kate Winslet a Judea Lawa. 80%. ()

noKOMERZIALL odpad!

nic nudnějšího jsem snad v životě neviděl,tuctová,obyčejná,nudná,prázdná mašina na vydělání peněz,nic jiného tenhle film není,mrkněte na perfect sense to je teprve podívaná. ()

Andreinna

(spoiler) Rozhodně zajímavý! Ještě pár dní po shlédnutí jsem měla nepříjemný pocity ve společnosti lidí, obzvláště pokud tam někdo začal pěkně kašlat... :-) Ale, nevim, jak to říct, takový nemastný neslaný, jako bych se položila na řeku na nafukovací matraci a nechala se proudem unášet 109 min a cestou nepotkala jedinou zátočinu, peřej nebo překážku... Na to kolik tam bylo hereckých hvězd, mi to přišlo celkem unylý, vlastně si ani neuvědomuju, jak se to dobralo konci, jen tam najednou vidim toho netopýra atd. ... Ale stejně se mi to líbilo, mám ráda 'apokalyptické' filmy :-) ()

babuca

tak toto áno ! Výborné, ak by tola réžia a scenár trocha lepšie tak by to bolo na 5*. Je to výpoveď aj to tom ako by sme sa ako civilizácia zachovali v kritickej chvíli....smutné. 80% ()

Ollivander

Takový spíše dokumentární průlet průběhem epidemie a přijde mi, že je to na film trochu málo. Ale není to film zbytečný, je to zase jiný styl, poctivě natočený, ale výsledné pocity jsou nevýrazné. Hudba (Cliff Martinez): 4z5 (80%) ()

beaverkiller

Špatný prase opíchalo špatnýho netopýra a výsledkem je virus, který kosí lidi jak bezbolestná. Film nabytý hvězdami, kde ale prim hraje ohraná zápletka a strašně natahovaný děj. Výsledkem je nuda. ()

ProchySBK

Výborně natočené, atmosféra se dá krájet. U takového katastrofického filmu už jsme viděli několikrát, že to jde udělat rychle a bezhlavě. Tady je na všechno čas - i když paradoxně ten se každou minutou zkracuje, a tak si pěkně vychutnáte tu bezmocnost. Po skončení filmu budete chvíli čumět jako puk a přemýšlet zda se to opravdu nestalo... Bravo! ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech