Caprica

Kanada / USA, (2009–2010), 13 h 57 min (Minutáž: 43–92 min)

Hudba:

Bear McCreary

Eric Stoltz, Esai Morales, Paula Malcomson, Alessandra Torresani, Magda Apanowicz, Brian Markinson, Genevieve Buechner, Polly Walker, Panou, Scott Porter (viac)

Děj se točí kolem rodiny Graystonových a Adamsových, kteří žijí na mírumilovné planetě zvané Caprica. Brzy dojde k průlomu ve vědeckém vývoji a světlo světa spatří první robot s umělou inteligencí - Cylon. Nikdo nemá ani tušení, že by vše mohlo vyústit v nepředvídatelné následky, které mohou ohrozit celé lidstvo. Caprica je spin-offem seriálu Battlestar Galactica a představuje nám dění před 58 lety, než nastal "Pád dvanácti kolonií". (Fallen_One)

Fifipek

Budu upřímný, Caprica se mi nelíbí! Jestliže budu brát BSG jako skvostný výtvor, tak Caprica je neskutečně nezajímavý slabý odvárek, který ji nesahá ani po kotníky. Jestliže BSG má tucet charismatických a zajímavých postav, kde každá je jedinečná, tak Caprica nemá skoro ani jednu. Nechtějte po mě, abych si oblíbil teenegerku alias ducha alias Robota jako hlavní hrdinku. Herci nezajímaví, ale to je dáno celkově příběhem a bohužel ani James Master to nespasí. Atmosféra aka Chicago 30.léta mě také nebere a celkově seriál jako by nevěděl, kam se to vlastně má ubírat. Pro mě diváka tedy obrovské zklamání, ale jako pro fanouška povinnost. Víc než tři hvězdy po mě nechtějte.... ()

landsman

Capricu jsem si představoval, jako nenucené dotvoření děje Battlestar Galactiky. Pilotní díl mě do seriálu úspěšně přivábil. Zápletky a poznávání charakterů osob bylo opravdu zajímavé. Hlavním motorem seriálu byla mladá dívka uvězněná v těle (budoucího) "toasteru", tedy Cylona. Okrajové palivo tvořilo náboženství, terorismus, sekty, virtuální svět a telenovela, vytvořená rodinou Adamů a Graystonových. Uměle vytvoření svět byl téměř stejný jako ten náš. Bohužel se na závěrečném hodnocení promítnul nic neřešící a krvavý konec. ()

papaguy

Caprica je velmi příjemný seriál, který mě zaujal i bez znalosti kmenových seriálů a filmů BSG. Postavy i dějové linie jsou celkem dobře vystavěné. Za vyloženě vydařené považuji vykreslení virtuálního V-Worldu, kam si choděj zadovádět děcka a uchylové ze všech dvanácti světů. Jediná větší výtka se týká klasických seriálových zjednodušení - strukturu a organizaci mafie zde reprezentují cca tři postavy. Což je škoda, jelikož mafiánské příběhy zaujímají velkou plochu a je poněkud nezáživné, když vraždy vrcholných představitelů vlády provádí i rozbíjet výlohy chodí pořád ten stejný strýček Sam - profesionální gauner s dobrým srdcem, kterému záleží na rodině a vztahu mezi bratrem a jeho synem. Drama jednoznačně převažuje nad akcí a děj ubíhá zvolna. Možná by rychlejší tempo občas nezaškodilo. Na tom má zásluhu i poklidná hudba sestávající z opakujících se ambientních motivů, ve kterých dominují rytmické a strunné nástroje a flétna. Věkově je seriál zaměřen spíš na mladšího diváka, ocení ho však myslím většina příznivců žánru. ()

TomasMarlen

Miluju BSG universum, ale tohle je moc. Bohatě by stačilo 12 epizod. Zajímavá myšlenka, casting, background, ani to low budget retro-futuristic prostředí nebije do očí, ale jako celek je to prostě vyčerpávající a věčně se vlekoucí nic. ()

Brady

Zajímavý seriál, který tak trochu navazuje a zároveň tak trochu začíná od píky. Oproti BSG je mnohem méně akční. O to více se ale věnuje velkému množství ožehavých témat (bohatí vs. chudí, rasa, zanedbaná výchova dětí, náboženství, fanatismus, terorismus), která jsou aktuální v současné době. Věřím, že si tento seriál najde svou skupinu sci-fi fandů, protože člověk nemusí být zrovna z Caprica city, aby jím byl osloven. ()

LordMysti

Mě se strašně líbilo jak to tvůrci měli hezky promyšlené, fanoušci BSG se dozvěděli strašnou spoustu informací toho jak vše vznikalo a vzniklo, škoda jen že nedostali šanci alespoň na dvě série, i tak jsem nadšen. Vlastní seriál a jeho zpracování je pak již slabší a přímo mi nesedlo, ale i tak je celek velice nadrpůměrný. ()

Likan7

S Capricou to je složitý. Celkem chápu proč nevznikla nikdy další řada. Pilot byl skvělý, jenže pak se začalo řešit to, co zabilo Galacticu. Téma náboženství a otázky víry byly na původním seriálu to nejnudnější a tady se na tom postavil seriál. Většinou se jen vařilo z vody, příběh šel kupředu hodně pomalu a vlastně až ve finále se seriál dostal na úroveň, kterou si zasloužil od začátku. Obrovská škoda velkého nenaplněného potenciálu, protože závěrečná koláž byla fantastická. ()

LakiyL

Nápad urobiť spin-off Battlestar Galacticy nebol vôbec zlý. Ako vlastne vznikli prví Cyloni atď. Najväčší nedostatok je v kolísaní kvality jednotlivých dielov, no posledná časť bola výborná. A taký mal byť aj celý seriál, no bohužiaľ takým nebol. Asi aj preto po 18. častiach nastalo zrušenie a teda koniec seriálu. Kto nevidel BSG, nech sa do sledovania Capricy ani nepúšťa a kto naopak BSG videl, môže ostať sklamaný. Jedná sa ale o doplnenie si vedomostí zo sveta BSG pred samotným dejom seriálu. ()

RedRose

Bylo to trochu utahané, ale jinak celkem dobré. Že vznikli Cyloni na Caprice, je celkem známá věc, ale fakt mám problém s tím, že Na Caprice vznikl i lidský Cylon ?! To mi do původního příběhu nesedí... ()

courage

Episode 0 : Pilot - *****, Episode 1 : Rebirth - *****, Episode 2 : Reins of a Warerfall - ***, Episode 3 : Gravedancing - *****, Episode 4 : There is Another Sky - *****, Episode 5 : Know the Enemy - ****, Episode 6 : The Imperfections of Memory - *****, Episode 7 : Ghosts in the Machine - *****, Episode 8 : The End of Line - ***** ()

2scha

Úvodní film -ač se počítám mezi BSG fanoušky- mě moc nechytl. Chvilku mi trvalo, než jsem se "přemluvil" k samotnému serialu a ten se mi pomalu začal dostávat pod kůži, až jsem mu definitivně podlehl a posledních 5 dílů jsem viděl naráz. Jen měli natočit ještě pár dílů, aby jsme se dostali blíž k BSG. ()

Aildrin

Ze začátku mi přišlo, že je Caprica seriál pro odrostlé teenagery, ale ten dojem brzy vyprchal. Už proto nechápu jak někoho mohlo napadnout srovnání s Dallasem. Caprica je seriál, který neparazituje na kultu jménem BSG a je plně schopný samostatného života. Hlavní postavy jsou výborně vykreslené a i herecké výkony jsou na úrovni. Retro nádech staré Capriky mi sedul a zaujalo mě i pojetí Tauronů. Něco mezi Yakuzou a Nosa Nostrou. Stejně tak ztvárnění monoteistů bylo jistě inspirováno jedním nejmenovaným středovýchodním náboženstvím a to bez servítek. Tím se podle mě stala Caprica určitým způsobem kontroverzní. V-World byl parádní a divím se, že ještě nikoho nenapadlo realizovat seriál s podobnou tématikou. Závěrečná epizoda byla skoro epická a zasloužila by si plných počet hvězd. ()

Tremono

Drží se stylu, kterým pracovala BSG. Včetně občasné utahanosti, slepých dějových linek, nečekaných a překvapivých zvratů a "obratů". Což může být plus, pokud se líbilo v BSG, nebo minus, pokud se vám to z původního seriálu "přejedlo". Já jsem tak napůl, tak je mi smutno, že další série údajně už nebude. Přeci jen jsem navnaděný, když vím, že zbývá deset let (pokud se nepletu) seriálového času do konce první války s cylony, což je hrozně dlouhá doba.A první serie zůstala takhle otevřená... ()

Barrymore

Není to zase tak špatné, ale bohatě by stačila třetina dílů a hned by se jednalo (alespoň myslím) o velice povedený, nadupaný a napínavý seriál. ()

warpcore

Som veľký fanúšik BSG, videl som všetky diely a u posledného mi dokonca aj nejaká tá slza vypadla. BSG bolo stelesnením všetkého čo si pravý fanúšik sci-fi môže priať.....boje vo vesmíre, kde nikto nepočuje váš krik keď umierate, skvelé vykreslené postavy a ich vzťahy, úžasná atmosféra plná zvratov, intríg a dialógov "ťažkých" ako voda z továrne v Nórskom Vermorku. A práve tieto veci Caprica nemá. Po skončení BSG som sa vyslovene tešil, že moje obľúbené universum bude pokračovať aspoň touto formou. Po zhliadnutí niekoľkých dielov však musím konštatovať, že za Capricou mi smutno nebude. Podľa môjho názoru potopil seriál scénár a herecké obsadenie. Scénár preto, lebo nedokázal zúžitkovať potenciál BSG, mimo hlavnej dejovej línie sa príliš venoval veciam, ktoré vlastne nikoho nezaujímajú. Herecké obsadenie a postavy sú príliš nevýrazné a sterilné. Seriál sám o sebe nie je úplný prepadák, ale úlohu ktorou bolo "nakŕmiť" fanúšíkov BSG absolútne nezvládol. Myslím, že rozhodnutie ukončiť seriál je správne...môžno práve kvôli tomu, že bola Caprica ukončená, sa dočkáme nového seriálu, ktorý bude dôstojnejším následovníkom, či snáď aj (môj tajný sen) pokračovaním BSG ()

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (viac)