Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

Ant

To si zase jednou hollywoodští producenti řekli, že by měli zadaptovat nějakou úspěšnou knihu a volba padla na Water for Elelphants. "Je tam pořádná love story, cirkus a slon, to bude na plátně vypadat skvěle." A ten příběh je pro velké plátno opravdu jako dělaný, ale to by nesměl ještě během výroby přijít o svou osudovost a tu cirkusáckou duši a atmosféru. Nevím, jestli je to tím, že jsem knihu dočetla jen pár hodin před viděním filmu, ale připadalo mi, jakoby ji scénárista jednoduše vykastroval a hrozně si zjednodušil práci. Ve skutečnosti je celý příběh mnohem košatější a hlubší. Ústřední herecká dvojice je pak z celého castu asi nejméně výrazná, zatímco Waltz a Holbrook zanechali tradičně největší dojem. Newton-Howard složil opět vynikající soundtrack, ale skoro mi až přišlo, že je ho tu škoda. Pro mě je to i přes některé hezké scény jen slabý odvar mnohem lepší předlohy. ()

predators

Přemýšlím, co bych této živé vodě v romantickém žánru vytknul, ale nic zásadního mě nenapadá. Děj trochu připomíná lovestory z uplakaného Titaniku, ale zde se kapesníky více než pro oči, používají k ošetření hlubokých ran ve sloní kůži. Ty dvě hodiny utekly jako Voda pro slony. 80% ()

cukorek

Mladá dvojica R. Pattinson (vystrihnutý z Twilightu) a R. Witherspoon boli vložení do " cirkusového budíka " ,ktorý pracoval bez chyby a ktorého ručičky monotónne odbíjali tik - tak, tik -tak... Škoda, že budík len občas zazvonil v podobe nečakanej, alebo vyhrotenej situácie, čo spôsobilo, že dobre pracujúci mechanizmus koliesok nebol využitý na plno. Napriek tomu prvé spoločné vystúpenie spomínanej dvojice, ma milo prekvapilo ako aj rafinované prepojenie názvu pesničiek do kontextu dialógov (Ľúbim ťa a Nehovor mu o tom boli názvy piesni, ktoré presne vystihovali to, čo herci v danej chvíli "chceli" povedať). Tento silný príbeh ľudí pôsobiacich v cirkuse, v celku realisticky odhalil ich spôsob života, medzi sebou a vzájomnými vzťahmi k zvieratám, takže ma nesklamal, ale ani neprekvapil. ()

silentname

Pre Roberta Pattinsona som síce trochu váhal, no na druhú stranu musím priznať, že asi by sa ľudia mali skúsiť odosobniť od série Twilight a trošku viac podporovať týchto mladých hercov. Boli v zlých filmoch, no napriek tomu sa vedeli postaviť a dostať sa do niečoho lepšieho, čo im viac prospelo. Dokonca aj samotná Kristen Stewart (Sils Maria) ... ale teraz už k filmu. Páči sa mi príbeh, je veľmi dobre vyrozprávaný a plus sú v ňom skvelé postavy. Medzi Pattinsonom a Whiterspoon chémia funguje a Christopher Waltz je vo svojej role rovnako vynikajúci. Plus je radosť sledovať cirkus ako taký. Jeden prekvapivo krásny a silný film, ktorý ma naozaj dostal. Myslím si, že Robert Pattinson by mal dostávať viac takýchto rolí, ktoré pomáhajú rozvinúť jeho talent, namiesto toho, aby ho dávali len do sex-idolov z Twilightu. Zasluhuje si to. ()

Vitason

Snímek dvou rozličných polovin, kdy se mi více líbila ta první, uvolněnější, kdy se seznamuje s prostředím cirkusu. Druhá vážnější polovina na mě působila již trochu utahaným dojmem, ale vše zachránila grandiózním finále. Nikdy bych nečekal, že toto napíšu, takže pozor je to tady: Robert "Jsem bledý outsider, miláček všech dívek" Pattinson mi tady nijak nevadil, role mu seděla a navíc se s ní dobře popasoval. Uf. Reese Witherspoon je jistota, ale tím, kdo si krade film pro sebe je úžasný Christoph Waltz, který tak po nevýrazném záporákovi v Zeleném sršni konečně dostal další zajímavou roli a jeho věčně opilý principál dává skoro zapomenout i na plukovníka Hanze Landu. Scéna, kdy si jde rozzuřený Waltz vyřídit účty se slonicí, která mu chvíli před tím vzala dráhu, patří k těm nejhnusnějším scénám, které jsem za poslední dobu viděl. Kromě dobrých herců disponuje Voda pro slony pěknou atmosférou (v první polovině mi připomínala Velkou rybu), zajímavou hudbou a skvělým vizuálem. Z Francise Lawrence nám roste obrovská naděje. ()

LoLaa

Možná jsem od tohoto snímku zpočátku čekala trochu víc, ale později jsem si uvědomila, že vlastně víc z toho snad ani nejde vymáčknout.. V některých scénách toho bylo však možná až přehnaně moc. To se ale dá při pohledu na film jako celek prominout. Děj byl samozřejmě dle očekávání celkem čitelný a konec jasný, očekávaný, ale popravdě jsem byla ráda, že se opravdu vše vyvíjelo tak, jak jsem čekala. Celkově ode mě 4 a půl hvězdičky a pochvala pro Roberta Pattinsona, který se, jak se zdá, konečně naučil hrát. ()

Happens

Nemám rád cirkus. Nemám rád trápení zvířat. Nemám moc pochopení pro romantické příběhy odehrávající se v cirkusu. Cosi okouzlujícího film nese, ale emocionální a ani epický převrat se nekonal. ()

dopitak

Škoda, že se Francis Lawrence tak moc bál inovací a být svůj. Filmová klišé a stokrát provařené postupy střídá v rychlém sledu, přitom umělost společenského postupu ošetřovatele koní mezi smetánku firmy otráví i nadšené sledovače tuzemských rychlošitých seriálů. Měl jsem velká očekávání (zvláště po povedeně sestříhaném traileru) nad novým retroušem, ale zůstala jen pachuť p(r)omočeného cirkusu. ()

Lenny.M

Krásně dojímavě natočené, s úžasnou hudbou a dobrými herci. Waltz se mi jako obvykle nelíbil, nesnáším ho! Ale výkon Pattinsona konečně stál za to. Hudba celou tu cirkusovou atmosféru krásně doladila, bohužel k 5* mi chyběl pořádně smutný konec. ()

Chrustyn

S vodou pro slony jsem měl dost velké problémy. Na jednu stranu je zde určitá velkolepost (dobové kostýmy, zvířata, stavění cirkusu) na tu druhou tuctový příběh zakázané lásky s jasným koncem, který je však roztažený na zbytečné dvě hodiny. Pak je tu skvělý Christoph Waltz (který dává vzpomenout na proslulého Hanse Landu) kombinující hodného strýčka s cholerickým bastardem, kterému bohužel sekunduje Parkinson tedy Pattinson. "Bohužel" je tu hodně na místě, protože mi zde byl stejně nepříjemný jako v roli vybledlého upíra a svým výkonem i zjevem absolutně zabíjí myšlenku, že by se do něj mohla zamilovat starší ale stále skvěle vypadají žena, tudíž tím zabíjí hlavní premisu celého snímku. "Voda pro slony" tedy mohla být minimálně velice dobrá "velkolepá" romantika ale chtělo by to lepší scénář a jiné herce. Režie byla na úrovni, ačkoliv mi od Lawrence více seděly jeho předchozí snímky. ()

Arsenal83

Prekvapujúco dobrá melodráma. Prekvapujúca vzhľadom na účasť upíra Pattinsona, ktorý sa dokázal vymaniť z nálepky herca jednej role a tú svoju kamennú tvár celkom i rozhýbal. Samozrejme to ani zďaleka nestačí na skutočného pána herca, Christopha Waltza, ktorý tu opätovne exceluje ako celkom charizmatický a zároveň úlisný sadista. Voda pre slony je pozoruhodným príbehom, ktorý účinne zasahuje diváka presne tam, kde má, no pôsobí nenútene. ()

marhoul

To jsem měla nějakou vlčí mlhu, že jsem dala plný počet. Zvesela snižuji a svůj prohřešek uzavírám tím, že jsem tou dobou zřejmě trpěla absencí kvalitních romantických, výpravných filmů. Takže konečně průměr a Waltze bych už mohla vidět i v nějaké kladné roli. Ta jeho škatulka mě už přestává bavit, byť je v ní sebelepší. ()

mat.ilda

Od prvních minut podívaná a pastva pro smysly - přitom nelákavý titul a škaredina Robert Pattinson - nic, do čeho by se mně dvakrát chtělo... Jasně, trochu limonáda, ale evidentně připravená podle poctivého receptu - dali si s ní práci - od dobového oparu atmosféry prohibičních let, přes špinavé zákulisí cirkusových nádeníků i blyštivou pompu představení, až po scény se zvířaty, dvě tváře principála (pro kterého nemohl být vybrán nikdo lepší než Christoph Waltz) a stylově oslnivou krasojezdkyni Reese Witherspoon, a ani ten Robert se nakonec neukázal být úplně marný, o to víc zamrzela nefunkční chemie v romantické rovině. Jako milovník zvířat chci nadále věřit, že pro lidi u cirkusu není podobné zacházení ze zvířaty normou a kritikům málo dramatického vyobrazení krizových let vyslovuji hlubokou účast v souvislosti s jejich pracovním poměrem, kde jim zřejmě hrozí drsnější formy propuštění bez náhrady mzdy, než je vyhození z jedoucího vlaku. A ještě něco - kašlu na tragické konce!! :-) ()

triatlet

Po všech stránkách průměrný, tuctový příběh. Ústřední dvojici Reese - Pattinson pro mě necharizmatická. Tradiční retrovyprávění, očekávaný závěr. Finální vypuštěné "zoo" z klecí působilo trochu cirkusově :-) ()

Stanislaus

Voda pro slony je v jistém slova smyslu skromnějším odvarem kultovního Titanicu s tím rozdílem, že teď se ve svých vzpomínkách navrací děda, ale jde o stejně trpko-sladkou a příjemnou záležitost jako ve výše zmíněném megafilmu. Slonici jako je Rosie bych hnedka bral domů, teda akorát v několikanásobném zmenšení, protože ta vedle Waltze zazářila "herecky" nejvíce. Dvojice Pattinson a Witherspoon je prazvláštní kombinace, a kdyby mi někdo řekl, že si tihle dva zahrají v roce 2011 v jednom filmu a dokonce zamilovaný pár, tak bych se asi neubránil smíchu. Nebyli špatní, ale chemie mezi nimi nebyla až tolik viditelná. Zkrátka oddychový a sympatický film, jehož závěrečných patnáct minut je jedním z ukázkových filmových konců. ()

mcb

Oslava vyprávění jako z dob klasického Hollywoodu. Když tady navíc hraje prim i parádně fungující romance "nenáviděného" Roberta Pattinsona a "umělohmotné" Reese Witherspoon a geniálně zvolený záporák, nemám s Vodou pro slony sebemenší problém. Krásné a dojemné zároveň. ()

Darneth

Na pozadí této hollywoodské stupidity se odehrává mnohem brutálnější věc, a to týrání nebohých zvířat. Žalostné, ale hlavní je, že zde hraje Pattinson....puberťačky budou šílet i tak. ()

Flego

Zromantizované dobrodružstvo nedokončeného veterinára v cirkuse fungovalo aj vďaka hercom, hlavne Waltz dokázal predviesť niečo naviac. ()

poz3n

Spoustu Hollywoodskejch klišé tu zastiňuje slušnej Pattinson (kterej prostě hrát umí) a Waltz, přičemž to tak nějak mile plyne a rozhodně neurazí, spíš potěší, když od toho neočekáváte zázraky a nic hlubokomyslnýho. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)