Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

rytir1

Super film, ale bohužel chybí ta správná chemie jak již bylo řečeno níže.Robert prostě patří pro mě osobně do jiných filmů, zde nikoli. ()

Dana1926

Je to takový romantický film s jednoduchým dějem asi každému dojde co se bude dít. Christopher Waltz je v roli záporáka skvělý, Robert Pattinson se snaží. Takže celkově je to celé docela milé a neublížilo mi to. Mám, ale jeden velký problém Witherspoon a Pattinson mi k sobě vůbec nešli postrádala jsem nějakou chemii. ()

milhouse86

Príjemný film, ktorý ničím neprekvapí, ale ani neurazí. Dejovo dosť predvídateľné, aj keď sa musím priznať, že som čakal tragický koniec. Tento happyend ból až moc rozprávkový, ale čo už. Na Reese sa dobre pozeralo a čo sa týka môjho prvého "stretnutia" s Robertom, (Twilight som radšej ani nepozeral), nejak ma neoslovil, v tejto roli mi absolútne nesedel (nie výzorovo, ale herecky) . ()

Eniaswow

Vše bylo dobré, až na jednu podstatnou věc a to je děj, příběh a zápletka. Zachraňuje to jen Reese Witherspoon a Christopher Waltz, ti byli v hlavních rolích znamenití. ()

Monika22

Film jsem viděla v kině, takže je to prostě trochu jiná atmosféra než doma na počítači a určitě to tomu filmu přidá. Nemám ráda cirkusové prostředí, nečetla jsem knihu, ale miluju Roba :) a prostě ve filmu mu nemám co vytknout a i Reese byla dobrá, i když podle mě ten jejich věkový rozdíl byl cítit a ta chemie byla trochu menší, ale celkově dávám 5 ***** a jsem zcela spokojena. ()

w0rm

Nuz tento filmik je taka klasika. Neprekvapi ani v dobrom ani v zlom zmysle. Na Reese sa dobre pozera, a Ch. Waltz a R. Pattinson nehraju uplne najhorsie. Ale myslim ze 120 minut by sa dalo skresat na kratsie, kedze pribeh zasa nie je az taky originalny. ()

Tony.Frisco

Prvá polovica filmu bola veľmi zaujímavá . Cirkusový život a všetko to okolie. Bavilo ma to ako to tam žilo . Potom to už klesalo a bolo to viac romantické . Má to tak byt lebo je to romantická dráma . Ale stále to bol príjemný film . Aj keď je Robert Pattinson zaškatuľkovaný ako upír myslím , že túto úlohu zvládol skvele. Scenár bol tiež dobrý. ()

david666

Už od začátku jsem věděl, že se mi film bude líbít - sice na jednu stranu nic převratného ale na podobné filmy kde se mísí romantika, drama a staré časy se pěkně dívá. Nevím, co bych nějak zvlášť vyzdvihl, ale celkově mi prostě film sedl. ()

Callie

Všechno tady nějak klouže po povrchu. Zadumané pohledy všemi oblíbeného / celkem nevím proč, když byl od počátku mazánek ředitele/ Jocoba, slon byl už vycvičený, ona hned zamilovaná. O vyhazování z vlaku , hospodářské krizi, hladovění, se vedou jen keci nad sklenicemi šampusu, krize sice vrcholí, ale zřejmě někde jinde. Chvílemi i nuda, vypravování starce mi připomínalo Zelenou míly. Už nikdy více. ()

rigby

Unylý šablonovitý příběh o zakázané lásce se šťastným koncem. Nic výjimečného v něm nehledejte, protože nic nenajdete. I ústřední pár je studený jako celý film a těžko se jim nějaká zamilovanost dá věřit. Ani prostředí cirkusu to nedělá atraktivnější, protože je jen pouhou nerušící kulisou. 3 a velké mínus. ()

kreion

Waltz výborný (hlavne keď ide o inteligenciu a sadistické mlátenie), Pattinson ukazuje že dokáže aj hrať (a bez rúžu a púdru dokonca vyzerá schopne), Reese Witherspoon pekná, ale neveril som jej to (až na pár okamihov). Ale na to, akým dementným klišé ten film začal (ďědku, řekněte mi co bylo v třicátem prvním roce WTF? ) je to celkom dobrý snímok, ktorého nad priemerom drží výborná hudba, skvelá atmosféra, napätie a sadistický Waltz. Pre mňa slabšie 4 *. ()

IvanKovar

Ide o ten typ „krásneho“ filmu v ktorom je všetko strašne pekné a na prvý pohľad kvalitné a upravené. Neopozerané prostredie, vynikajúca kamera, príjemná hudba a super herecké výkony hlavnej trojice. Ako celok môžem film hodnotiť ako vkusnú romantiku doplnenú emočnými scénami so slonicou Rosie v netradičnom prostredí cirkusu. ()

annash

Ke zhlédnutí tohohle snímku jsem měla dva důvody: zjistit, zda je Pattinson příšerný i na neupírský způsob a zaslintat si nad Christophem Waltzem. V prvním bodě si nejsem tak úplně jistá, co jsem zjistila. Robert byl rozhodně LEPŠÍ, než jak ho svět zná z Twilightu. Z části to bylo způsobeno normálním účesem a kůží, která se netřpytí, ale jak dalece do toho zasáhl jeho herecký um, toť otázka. Nějak se mi zdá, že neoplývá zrovna, ehm, škálou výrazů. Nevím, přišlo mi, že se stále tváří stejně a že je pořád ještě před kamerou tak trochu nepřirozený. Každopádně od Twilightu jsem zaznamenala pokrok a doufejme, že se bude dále zlepšovat, protože zatím je jeho jedinou předností pěkný čumák. Ve druhém bodě byla mise splněna na sto procent a více. Waltz na role takovýchto zlounů má a hrdě to světu ukazuje. Ve chvíli, kdy šel rozzuřený na Rosie, jsem se ho sama bála. Ta scéna byla hnusná a úchvatná zároveň. A přestože se spousta lidí vysmívá části, kdy August vyměknul a zoufal si, já to tak tragicky nevidím. Stále byl dobrý a já mu to věřila. Reese byla na druhou stranu do počtu – bloncka, která jezdí na koni, později na slonu, a stejně jako zvěř mění i chlapy. Neurazila, ale neoslnila. Celkově povedená romantika se skvělým padouchem a průměrnou ústřední dvojicí. Výsledný dojem za tři a půl hvězdy, tak proč to kvůli slonovi nezaokrouhlit nahoru? ()

HennessyVSOP

Opět mi po shlédnutí filmu nezbylo, než se bavit nad místními kritiky :o) Tak za prvé, už v Twilightu jsem měl pocit, že nebýt vysloveně debilního scénáře a režie, tak by Pattinson dokázal zahrát lépe, což se mi zrovna ve Vodě pro slony potvrdilo, hraje skvěle. Přesto je však zastíněn Waltzem, který nezklamal. Reese je tu tak trochu do počtu, ale za svůj výkon se stydět rozhodně nemusí. Celkově romantická dramata nesnášim, především kvůli obvykle strašným hercům, ještě horšímu ději a nulové atraktivitě prostředí. Nicméně, tohle se mi kupodivu líbilo ve všech třech složkách (i když je děj zase průhledný jak sklo), čímž se Voda pro slony zařadila po bok Benjamina Buttona a Lásky nebeské jako romantické filmy, které jsem rád viděl. Pro mě rozhodně velké překvapení a jeden z nejlepších filmů ve svém žánru, nenechte se odradit místními fňukálisty a verbalisty. ()

JackieBliz

Na film jsem se ani podívat nechtěla a přehrávač jsem pouštěla se značnou nechutí, ve znuděném stavu a celkově úplně smířená s dvojhvězdičkovým zážitkem. Po dvou hodinách jsem sentimentálně mrkala na obrazovku s přihlouplým úsměvem na rtech a uvažovala, že si to dám pro efektivitu ještě jednou. Celý příběh, hudba či výkony herců - tohle všechno a ještě víc mě dostávalo na kolena. Od Reese Witherspoon jsem očekávala velmi dobrý výkon i v nějaké slátanině /Reese zachrání všechno/, ale takový Robert Pattinson mě příjemně překvapil. Je to pan herec (což v upíří sáze nepředvádí). Na závěr musím pochválit kameru. ()

Deus3x

Láska v cirkusu. Zní to exoticky a zajímavě, ale něco tomu chybí, celý fil se ta nějak táhne až do efektního finále. Nerad riskuju hněv rozječených fanynek Pattinsona, ale moc jsem mu toho ztraceného hocha nevěřil. Jednu hvězdu za výpravu a prostředí, druhou za Christopha Waltze a třetí za pěknej závěr se slonem. ()

AceDandelion

Uvažovala jsem kolik hvězd dát a dávám tři, přestože tři už jsem dala horším filmům. Na Water for elephants jsem se těšila a celkem mě zajímalo,jak bude vypadat dvojice Reese a Roberta (příjemně překvapili). Co se týče celkovýho dojmu, sdílím polovinu názoru jako KevSpa - film je určitě líbivý,podtrženo, že láska (ač zakázaná) zvládne všechny překážky. Krásná kamera,scénář,hudba, jen si nemyslim, že by film působil až "načančaně", podle mě jsou prostě filmy, který mají vypadat věrohodně a pak jsou tu filmy, jako je tento, u kterýho je vše tak krásné, že to pohladí na duši, jednoduše proto, že to dojem krásný dělat má. Místo schvály na Christopha, já 100% smekám před Rosie. Uznání si zaslouží i Robert , protože přes to,jak ho spousta lidí odkazuje stále na Twilight ságu a s nenávistí, Rob se snaží ukázat ( a jde mu to !) , že dokáže zahrát i jiné charaktery,což mě osobně dokázal už v Remember me a Reese si zaslouží uznání za to všechno,co se kvůli tomuhle filmu musela naučit, jistě to chtělo odvahu. ()

klapqua

Normálne obdobný typ filmov nemusím, ale že tam hrala tak sympatická slonica a šarmantný zlosyn Waltz, dávam 4 hviezdy. Cením si na filme, že ukazuje potrebu lásky a porozumenia k zvieratám. Aj téma výchovy slonov v cirkusoch je momentálne dosť aktuálna, o to viac ma to zaujalo. Násilné scény s touto impozantnou krásavicou mi zvyšovali adrenalín, neznášam akýkoľvek prejav násilne voči zvieratám, na druhej strane o to viac som si cenila zobrazenie lásky a obdivu zo strany veterinára a akrobatky. Príbeh samotný ma až tak veľmi nezaujal, ale sú tam momenty ktoré boli ozaj zaujímavé, prostredie cirkusu napriek všetkým svojím negatívam, príťažlivo stvárnené a Waltz výborný ako vždy. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)