Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

sona123

Příběh poetický, ničím překvapivý. Co mne nejvíc bavilo byl opět démonický Waltz (nachlup stejná role, jako v Hanebných panchartech), ale především tak trochu nesourodá dvojice Witherspoon - Pattinson. Ona je taková maminkovská, byť je to úžasný drobeček...No, budiž. Žádná sláva a nebýt slavných jmen, vůbec film věhlas a zájem nezíská. ()

Sancoo

Furt jsem čekal něco víc než jen všední lovestory v cirkusovém prostředí, něco co by z filmu udělalo víc než jen průměr. Příbeh zajímavý, ale nedokazali z toho vytěžit víc než jen pár okamžiků, které si zapamatujete, zbytek scén se diváte na čas nebo si usínáte. Bohužel samotný Waltz na to nestačil, i přesto, že jeho výkon byl výborný, jemu je vidět sedne každá role. Zakázaná láska, která se podle mě až moc jednoduše nakonec prokouše do samotného happy endu, který se i dal trošku čekat a byl celkem odfláknutý. To mi zkazilo dojem z celého filmu. ()

suzanne1997

Já nevím, co napsat. Snad tohle. Co může být krásnějšího než pouto mezi zvířetem a člověkem? Ochota obětovat se ostatním a víra jenom v to dobré. Tenhle film se mi líbil právě proto. Rosie si ty dva oblíbila a oni ji. Byl vlastně příběh starého muže, na kterého zapomněly jeho vlastní děti, příběh špatných, ale především dobrých vzpomínek. A díky skvělému zpracování, šťastnému konci, tedy jak se to vezme, a Rosie jej mohu jenom doporučit. ()

Yardie

Takových 70%, trošku slabších. Nenadchlo mě to, ani neurazilo. Je to takový pohodový film, s pěknými záběry, kamerou, obyčejným příběhem, pár škaredějšími scénami, normálními hereckými výkony (až na Waltze, ten byl jako "šílenec" vynikající). Prostě už jsme něco takového viděli x-krát, jen bylo jiné prostředí. Nic překvapivého se nestalo, od začátku do konce se to dalo víceméně předvídat. Na jedno kouknutí OK, člověk se odreaguje, vypne hlavu a kouká. Ale nic, co by nějak výrazně utkvělo v paměti a nebo by stálo za zapamatování. Ale koukalo se na to celkem fajn. Howgh! ()

filipvrbik

Zajímavý příběh z cirkusového prostředí se skvělými herci a super natočenými zvířaty.. Potěšilo celkem dost polštiny, i když v českém dabingu s příšernou výslovností...80% ()

Jiu

Veľmi príjemné kľudné tempo, pripomínalo mi to Zápisník jednej lásky... Škoda ale že onen emotívny moment aktivizujúci slzné kanáliky sa nedostavil. ()

ursinko

To bol zážitok!!! Ale hlavne vďaka tomu, že obe dietky nám strážila kamarátka a po štyroch s rokoch som bol opäť spoločne s manželkou v kine. Veľmi vkusná romantika v netradičnom prostredí. Herecké obsadenie výborné, postavy sadli všetkým ako uliate, Christoph Waltz bol správne schizofrenický. Cirkusový svet v 30-tich rokoch v USA bol veľmi pekne vykreslený. Ťažký život. Film som si s maminkou užil vrchovato. ()

Lachvos

Klobouk dolů, já tleskám. Opravdu nádherný snímek. Lawrence se zase vytáhnul, i když po "Constantinovi" a "Já, legenda" jsem ani nic jiného nečekal, sic trochu obav tam bylo. Dle trailerů a informací, které jsem o o filmu měl před jeho zhlédnutím, jsem čekal jen nějaké romantické drama z cirkusového prostředí, ale musím uznat že po necelých dvou hodinách mám hlavu plnou superlativů. Výborně natočené, nejen exteriéry jsou barevně krásně sladěné, příběh je rozvětvený tak že je zajímavý a ne až zbytečně složitý zároveň, postavy jsou napsané poutavě a realisticky a herci se jim přizpůsobili, jak jen to šlo a někdy ještě víc...ano, opět je řeč o Waltzovi, který podává výborný výkon, takový, že kdyby mi řekli že dělal v mládí principála, věřil bych jim. Dramatický film s krásným koncem u kterého se rozhodně nebudete nudit ;) ()

martalini

V podstatě už bylo všechno řečeno, načančaný vyprávěný s nádhernym vizuálem, ale příběh snad přímo okopčenej z Titanicu bohužel nenabídne žádný silný momenty a sympatický (dokonce i Pattinson je najednou úplně někdo jinej, když s vybělenym obličejem neháže útrpný emo pohledy) obsazení opět s Waltzem v čele se sice snaží, ale scénář jim už bohužel nemá co dát ()

Vitaminy

Film o tom co špatného se může schovávat za líbivým úsměvem a hromadou přetvářky. Christoph Waltz je prostě prototyp padoucha a hraje cokoliv na 200%. Reese Witherspoon a Robert Pattison mně hodně překvapily. Věřil jsem jim všechno co na plátně předváděli a spolu vytvořily skvělou dvojici. I ta slzička se na konci objevila. 80% ()

Anakinekcz

Bohužel film nedosáhl mého očekávání. Byl jsem v celku zklamán a bohužel musím připustit že jsem se i několikrát přistihl jak se těším až uvidím závěrečné titulky. Děj mi přišel vcelku o ničem, a film ani nezachránila krásná hudba, kamera ani Reese Witherspoon... Proto dávám hodně slabé 3 hvězdy ()

Domec

Nj, je to pekny, vsechno nacancany, upraveny do "dokonalosti" a tim divaka tak oblbnou, ze si ani nestihne vsimat deje. Pro me film postrada poradny drama, kde se budou dit poradny veci. Vlastne je to neco jako Notebook, ma to prakticky stejnej koncept; vypraveni, retrospektiva, dva "zakazani" milenci, laska prekona nemozne a bla bla. Ale zase je to prvni film, kde Pattison nehral nebo spis nemluvil jak postizenej, takze yay! Resse mam rada a Chris je proste charizmatickej padouch. Takze me se to v celku libilo, i kdyz mi tam chybelo par veci. ()

Mrs.Bailey

Nic nového, nic převratného, prostě typická americká romantika s dramatickými okamžiky. Někdy je ale moc fajn podívat se na něco méně náročného, poddat se jednoduchému příběhu a doufat v šťastný konec. Ústřední dvojce nepůsobí těžkopádně ani vzhledem k velkému věkovému rozdílu a ačkoli cirkusy zrovna nemusím, tohle mě bavilo a těšilo. SPOILER - Jsem naivní a optimistický člověk, proto vždycky oceňuju vítězství dobra a zasloužený trest pro zlo. :) ()

Psice

Na úvod musím poznamenat, že jsem tento film viděla jaksi nechtíc. Již na začátku filmu jsem získala pocit, že scénář sepsala sama velká Danielle Steel. Je to takové „hezky“ barevné, vyumělkované, patetické, bez života a (hlubšího) obsahu. Nepochopitelná pro mě byla i stopáž filmu. Jednu hvězdičku dávám za zprostředkování toho, jak jsou v cirkusech zvířata drezůrována. Mezi námi se totiž stále pohybují ti, kterým tato dost podstatná informace uniká… ()

panmroz

Divné postavy, přiblble povídavý styl vyprávění, ale hlavně pro mě osobně nevhodný formát melodramatu - pro prostředí cirkusu se dá volit jakýkoliv jiný žánr a vždycky to dopadne lépe. ()

majo_svk

Film Voda pre slony by skôr mal niesť názov Whisky pre slona. Názvom sa však netreba odradiť, pretože je v celku výstižný. Ide o príbeh (odohrávajúci sa v časoch veľkej hospodárskej krízy) mladého Poliaka, ktorého pred ukončením vysokej školy postihne veľké nešťastie v podobe straty oboch rodičov i všetkého majetku. Pošťastí sa mu však nastúpiť na neznámy (neskôr zistí, že cirkusový) vlak, ktorý mu zmení život. Je to film o zakázanej (no nesmierne silnej) láske, krutosti i pozitívnom vzťahu k zvieratám (najmä k šikovnej slonici), medziľudských vzťahoch, peniazoch atď. Všetko sa to odohráva na pôde úspešného cirkusu, ktorý však úspech stavia na krutosti k zvieratám a ľuďom. No aj v tomto prípade (ako to už často býva) je nakoniec zlo porazené, dobro a láska zvíťazí. Problémom mnohých romantických filmov je, že mávajú veľa hluchých a nudných miest a Voda pre slony nie je výnimkou. Osobne romantické filmy zvlášť nemusím, no pozerám ich. Niekedy som spokojný viac a inokedy zas menej. Voda pre slony si zaslúži pekných 70% už len pre skvelú a šikovnú slonicu, príbeh, fajn hudbu a skvelého Christophera Waltza. PS: ja si však raz neviem zvyknúť na Pattinsonovu mimiku, ktorá mi furt pripomína trápneho upíra. Ak však máte radi cirkus, Pattinsona a romatické filmy, kľudne si ho pozrite. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)