Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

Estrellita

Podle mě je tenhle film hodně přeceněný. Příběh milionkrát omletý a nasazení hezounka Pattinsona má naprosto jasný cíl - nalákat lidi (slečinky) a vydělat peníze. Vodu pro slony přirovnávám k daleho silnějšímu Cassavetesovu Zápisníku jedné lásky... Geniální je ale Waltz, toho prostě můžu. Jinak je to ale jenom "typickej americkej načančanej a rádoby dokonalej doják", který ve mně osobně žádne hlubší dojmy nezanechal. Ale stojí za to vidět už jen kvůli pohledu na ručně upravenej xichtík Robíka. :) 55% ()

Mr.Ripley

Krásný vizuál a děj, který se bojí jít více do hloubky a to je hlavní problém. Knižní předloha je brilantní mapou lidské mysli a lidských emocí, ale je pochopitelné, že myšlenky hrdinů se na plátno těžko převádějí. ()

chelseaman22

Vystříklej mozek byl fajn. Snímek mi až moc připomínal tvorbu Woodyho Allena, jehož Půlnoc v Paříži byla stejně "skvělá" jako Voda pro slony. Proti Pattisonovi nic nemám, kdyby nehrál v Zatmívání, tak bych ho měl dokonce i rád. Pro Reese podprůměrný film. 58% ()

ing.Frosty

Pattinson nakonec není takové dřevo, jak jsem si myslel. I když Reese a Christoph ho válcují na všech frontách. Tenhle film měl tak velký potenciál. Mohla to být opravdová pecka, ale všechno pohřbil Lawrence. Režiséř je typický rutinér a není schopen vytáhnout maximum z herců, hudby ani dramatičnosti obecně. ()

Lachtaan

Pattinson už v období Twilightu dokazoval světu, že není jen nesympatickým upírem, ale hercem, jehož budeme i rádi jednou vyhledávat. Voda pro slony se mi do merku dostala už kdysi dávno právě kvůli němu, co mě ovšem dlouho odrazovalo, je má silná averze vůči cirkusu. Nebudu se tu rozvášňovat, co všechno je na téhle lidské zhýralosti špatně, o tom film primárně není. Jeho hlavní zápletka jede ale bohužel dle tuctové romantické šablony, a to mě příliš neoslovilo. [viděno na HBO GO 8.11.2021] ()

arbitr

Asi jsem založením romantik a tak se mně to docela líbilo. Má to svoje mouchy, ale je to slušně zahrané, má to příběh a slonice je skvělá. Předlohu jsem nečetl a to je možná dobře. ()

markuc

Mirne nadprumerna romance - kdyz je kvalitni reziser, i z toho Pattinsona lze vytahnout alespon usmev :D stejne prijemne prekvapeni jako treba Laska a jine zavislosti, na jedno shlednuti akorat. V te kupe bezduchych romanci poslednich let, je to proste zpestreni. ()

Mrkvič

Voda pro slony neteče nijak rychle, ale když zrychlý, je pěkně divoká. Příběh nijak závratný není, ale prostředím, hereckým obsazením, hudbou atd. je to moc hezký celek, který může bavit každého. Bál jsem se přehnané romantiky, ale nakonec jsem si film užil, a vzpomněl na takové velkofilmy jako jsou třeba Vzpomínky na Afriku. ()

ivan_drago

Tradiční “lafstory“ na pozadí pěkně ztvárněného cirkusového prostředí, jehož největší atrakcí je famózní Christoph Waltz... V závěrečné půl hodce nesnesitelně přeslazené a na city útočící... Jinak “Patizón“ smutně či zamilovaně se tvářící, to už mu asi nikdo nevodpáře, tyhle role... A zvířátka... Tolik zvířátek, že by se z toho udělalo špatně i Lucce B. na závěr televizních novin... ()

Bobik9

Tuctový příběh zasazený do originálního prostředí. Myslím, že Francis Lawrence ukázal Constantinem a Já, legendou, že dokáže udělat super fantasy potažmo sci-fi film. To všechna čest. Ale na romantický doják asi není ten pravý. Robert Pattison si u mě sice trošku narovnal reputaci po Twilight, ale žádný zázrak to také nebyl. Reese Witherspoon podle mě zažila nejlepší romantickou roli ve Velmi nebezpečných známostech a těžko jí někdy ještě překoná. Christopher Waltz byl ale podle očekávání výborný. Pro jednou to nebylo špatné vidět, ale znovu již ne. ()

Goldenhair

Knižní předlohu jsem nečetla, ale prý je o mnoho lepší. Ráda tomu uvěřím, protože v tomto případě se zdánlivě slibný a neokoukaný materiál proměnil do vizuálně líbivé a barevné, pod povrchem ale překvapivě prázdné adaptace. Problémem celého filmu taky je, že když už máte udělat zajímavým tak předvídatelný příběh plný klišé, který se nevyhne ani dojemným scénkám se zvířátky, je třeba strhnout pozornost něčím jiným. To se ale Vodě pro Slony nedaří. Navíc, tolik důležitá romantická dějová linie je suchopárná a vůbec nefunguje, bohužel zásluhou špatně zvoleného obsazení. Ústřední pár postrádá chemii i uvěřitelnost, a herecky nemá co zachraňovat ani Christoph Waltz, jež si střihl “jen“ dalšího ze svých zlých pánů, tentokrát pro změnu s bičem. Výsledkem je tak milostný trojúhelník, co se náhodou odehrává ve třicátých letech v cirkusu a který láká opravdu jen hvězdnými jmény v titulcích. ()

Tyny

Na jednu stranu obyčejný až chvilkami nudnější film, ale na druhou stranu velmi zajímavý a poutavý děj, který má leccos do sebe. Pattinson si se svou rolí dobře poradil a moc mu sedla. Skvěle. ()

LiborGondek

Těch zvířat mi bylo opravdu líto, samozřejmě i lidí, ale ty se mohli alespoň trochu bránit sami. Mít takového zaměstnavatele, to je radost... Ačkoliv běžně nejsem zastánce krve a brutality, zde bych ocenil i více hororovější konec. Třeba ho mohla ta slonice rozšlápnout, to by se mi líbilo asi víc... :D Každý podle toho, co si zaslouží. 65% ()

Sfinkter

Sázka na klasický hollywoodský obraz: rámec s vyprávěním starého člověka, bezprizorní pohledný mladík svede mladou ženu despotického manžela, emoce ve vyhroceném závěru. Tato titanikovská šablona zde však tolik nefunguje a nebýt krásných i drsných scén se zvířaty, asi bych hodnotil níže. ()

Ryuuhei

Vodu pro slony (či hloupě a dost zcestně přeložený Vlak do neznáma) jsem nejprve považoval za životopisný film založený na pravdě. Nakonec z toho vypadl sice fiktivní, ale zajímavý příběh o cirkusácích v 30. letech 20. století. Co si budem, Pattison už není akorát tím upírem ze Stmívání, který by byl pro smích, ale zde plnohodnotnou a dobře zahranou hlavní postavou. Witherspoon i na svých tehdejších 35 let mohla zastat roli dvacetileté krásky a byť není ideálem, zde vypadala opravdu skvěle. A Waltz zahrál svou roli psychopata tak dokonale, že i mě z něj v každé scéně tuhla krev v žilách a vůbec jsem nevěděl, co mám od té postavy čekat. Vše se mohlo víc točit okolo slonice Rosie, na můj vkus dostala málo prostoru a nesoustředil by se-li děj vyloženě na rozvíjející se zakázaný vztah dvojice postav, její zásah v závěru by měl o to větší váhu. Tak, či tak, film se mi líbil z hlediska dramatu i zpracování doby, která je pro potřeby filmu samozřejmě lehce přikrášlena. Začátek trochu mlžil v tom, jak to dopadne a osobně jsem byl nakonec docela mile překvapen! ()

uiu

"Kde jsi byl, když mi bylo 17?"... Nesnáším klasické romantické filmy, ale miluju ty, ve kterých se do sebe zamiluje netypická dvojice. Zde máme mladičkého Jacoba (Robert Pattison) a manželku cirkusového principála Marlene (Reese Witherspoon). Cirkus, ztracené existence, láska ke zvířatům a krutý Christoph Waltz... jsem nadmíru spokojena a připisuji tento film ke svým oblíbeným romanťákům hned vedle Eternal Sunshine Of The Spotless Mind. ()

potas

Krásná romance v prostředí cirkusu. Jacobovo vyprávění ala Rose z Titanicu nemuselo být, ale budiž. Christoph Waltz byl geniální, ač to co prováděl Rosie jsem ho začal nenávidět:) Robert Pattinson mi dokázal, že umí i něco jiného než upíra ze Stmívání a Reese Witherspoon jako sladká tečka a Newton-Howard složil vynikající soundtrack.Tímhle filmem jsem si opět dokázal, že bolest a utrpení zvířat je pro mě bolestnější jak u některých lidí. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)