Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

VencaS

Asi nebudu vymýšlet čím mě film nadchnul nebo naopak. Pří sledování prostě jen čas plynul a plynul, dalo se celkem dobře předvídat, jak to bude pokračovat podle toho, jak se děj vyvíjel. Nebylo to špatné, ale v podstatě ani zajímavé. Hvězda navíc za to, že mi byla velmi sympatická hlavní herečka z oné léčebny ;) ()

Domec

Nejlepsi na filmu je Zach, kterej asi jako jedinej dela z filmu "kinda funny story". To ale neznamena, ze by to bylo spatny. Film pomerne dobre funguje, dej rychle plyne a najednou Bum, je konec a clovek se nestaci divit. Celkove je to prijemny dilo se sympatyckejma hercema. ()

LukyNike

Předem musím napsat: super a ještě k tomu krásná Emma Roberts. Tak. Něco jako komedie není až tak úplně komedie, ale v hloubce je to drama, které se snaží být komedií a vzniká z toho jakási takási slátanina (romantická! drama/komedie), která ale má něco do sebe. Zacha Galifianakise mám čím dál tím víc radši. ()

Hepy13

Drama ano, ale komedie? To je snad vtip ne? Proč takovéto filmy vůbec někdo točí? Ještě k tomu ten Zach Galifianakis který mě s každým přibývajícím filmem kde hraje (vlastně ani nehraje) začíná lézt už na nervy. Hlavní hrdina byl strašně nesympatickej a otravnej. Celý film je celkově takový utrápený. Jednu hvězdu za ty dvě pěkný mladý kočky, hlavně za tu míšenku :P ()

fummyk

Když to shrnu, tak mi vyjde jeden fantasticky promyšlený film. V první půlce se někde povedl ten humor a působilo to někdy až příliš velkou nudou, avšak od poloviny se objevilo nejlepší dějství tohoto filmu. Vynikajicí příběh a herci taky udivuhodný výkon. Tento film na mě dělá největší dojem především originalita, díky které dávám zasloužené 4 hvězdy. ()

Steel32

Ze začátku se mi to zdálo jako šílená blbost, ale nakonec z toho vylezl vlastně celkem sympatickej příběh, kterej sice úplně nezaujme, ale i tak má co nabídnout a příjemně se na to kouká i co se dobře vybranýho obsazení týče. Komedie to není a není to ani drama, ani nikde mezitím, je to prostě "film". ()

andio

Trochu z toho cejtim Přelet nad kukaččím hnízdem, ale asi je to jenom můj pocit, protože jsem si nevšiml, že by to tady někdo jinej zmínil. (<= Řekněme že až na konec je to vcelku podobné a místo Nicholsona je tam Galifianakis.) Závěr filmu byl až trapně předvídatelnej, udělanej přesně takovym tim způsobem, aby se průměrnému člověku líbil a měl pocit, že ho to hrozně obohatilo a jak je život děsně šťastnej a všechno vždyky skvěle dopadne. Závěrem bych ale rád řekl, že herecké výkony se mi opravdu líbily a obecně obsazení bylo fajn :) Takže nakonec lepší tři hvězdičky (zas tak moc jsem se u toho nebavil) 6/7 ()

Maslord

Komédia začala celkom sľubne, žiaľ príliš rýchlo skĺzla na úroveň chápania americkej mládeže a začala byť trápne patetická. Predpokladám, že u autorov bola snaha o navodiť atmosféru ako v K-PAXe, žiaľ neúspešná. Herci úplne nesklamali, ale ak už by som mal chuť si znova pozrieť nejaké scény z prostredia psychiatrie určite by som skôr siahol po už spomínanom K-PAXe , oskarovom Prelete nad kukučím hniezdom, napínavej Zvieracej kazajke a ani scény z Dvanásť opíc nie sú úplne na zahodenie. ()

Jaroslaf

Fajn film z prostředí psychiatrických léčeben, kteréžto téma je mi skutečně blízké. Viděl jsem jich z těchto míst již dost na to abych řekl, že tendle se mi líbil ABSOLUTNĚ ze všech NEJVÍC. Nepřehrávající a sympatický hlavní hrdina, Hezoučká a zranitelná Emma Roberts jako typická sebepoškozující se dívka (jednu takovou jsem v bohnicích taky osudově potkal, takže...UF) a v neposlední řadě Zach Galifianakis kterej ze sebe nedělá poprvý uplnýho debila a jeho roli mu věříte. Pro romantické a choré duše, které věří že lásku lze najít v psychiatrických léčebnách doporučuju! ()

Nolanofil

Silné 3*. Príjemná dráma, s pár veselými vtipmi, momentmi a jednou krásnou myšlienkou. No to je všetko, nič viac. Aj účasť Zacha nevyužitá. Nevravím je to kvalitný herec a chce si občas zahrať serióznejšiu úlohu, ale možnosť keď ho máte zavretého v psychiatrickej liečebni a on tam pobehuje ako smutný vlk, tak to nie... on mal byť v tomto filme uber - dement , ktorý by všetkých rozosmial.... a to nemienim Niečo ako komédií odpustiť. ()

Greg25

Něco mi na tom strašně chybělo, taková ta atmosféra, co vás přitáhne tak, že to budete chtít vidět znova, nebo co vás vtáhne. U podobně laděných snímků je to třeba, je to přesně ta ingredience, která váš přiměje film prožít; tady mi to nějak chybělo. Takže za mě "pouze" příjemně "koukatelný" průměr. 60% ()

Chudobka

Život je těžký, když je člověku 16, ale ani později to někdy není žádná sláva. Udělat film o depresi jako komedii je dobrý nápad. Je potřeba tu hrůzu trochu odlehčit. Nejvíc se mi líbil Zach Galifianakis a zaujal mě i Jeremy Davies. Je to zajímavý typ. ()

nessbeal

Velmi pekný a milý film, ktorý vo mne zanechal zase dojmy. Možno je to moja senzitivita, možno niečo iné, ale keď sledujem film, musí ma chytiť. Chytil. ()

TheTrox

Ani nevím proč dávám pět hvězdiček, ale možná je to proto, jak se mně tento překvapivě obdivuhodný film dotkl, možná je to proto, jak se film dívá na dnešní svět, plný stresu, deprese, smutku, strachu a přes to všechno je potřeba najít nejenom v sobě ale i ve všem kolem to dobré, lásku, přátelství, radost, štěstí, odhodlanost. To celé odehrávající se v prostředí psychiatrické léčebny. Na to můžu říct jenom jedno, Bodenová a Flecku, klobouk dolů ...Celkové hodnocení: 90% ()

Chundys

Tento film jsem viděl za týden asi 5x! Ohromě se mi líbil! Hlavní hrdina na mě působil velice sympaticky! Skvělé písničky a příběh vynikající! Pro mě plný počet. ()

Grizzly

Dlouho se mi něco tak nelíbilo. Nejdřív sem si říkal, že to nebude nic moc, hlavní hrdina byl otravnej a moc mne to nechytlo. Jak film postupoval, tak se zvyšovalo i nadšení a pomyslné hvězdičky stoupaly. Craig se stal sympaťákem a příběh je tak chytře napsanej a tak minimalisticky natočenej, že nemůžu dát míň. No a Emma Roberts opět perfektní. 90% ()

Tred2

Klasický drama o lidech v depresi, s problémy všeho druhu. Ale spíš jen taková kinder verze, a to ne jen tím, že hlavní postava je 16-letý kluk. Provedením se dá prokousat, jsou tu klasický klíše scény, který bych nejraději neviděl, a je tu snaha o jejich co nejmenjší trapnost (což funguje jen minimálně). Konec je prakticky celý v rytmu happy endu, což je asi hlavní problém. Drama tohoto typu kombinované s komedií může fungovat, ale pokud to skončí jako v tomto případě, tak po skončení filmů, v mém případě dopsání komentáře, tak nějak nic nezůstane. V průběhu mě to docela "bavilo", dokázalo zaujmout, ale šlo to od lepšího k horšímu a skončilo to vesměs bídou. Za mě 3, s tím že ústřední trojice byla docela slušně snesitelná (hlavně Zach). ()