26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

ivan_drago

One man show Jamese Franca aneb upižlej si sám... Sem se trošku bál co tam v těch 90 minutách bude, ale film se překvapivě netáhne a je ve své podstatě velice svižný... Drama slušně zvládnuté, střih svižný, podpořený fajn hudbou... škoda, že všichni ten příběh znají a vědí jak to dopadne, bez toho by to bylo ještě napínavější. A jak asi chutnají Vaše chcanky... ()

JimmyII

Silný námět přesně kopírující skutečnost K tomu přišel Boyle, takže bylo dopředu jasné, že půjde o zajímavý film. Podělat se to samozřejmě dá, ale na druhou stranu, dát tomu něco víc, než že je to "podle skutečnosti", už taky nejde. Stačí dobrý herec (Franco opět boduje), zkušená režie (Boyle si zlepšuje renomé po slátanině z Indie), ozvláštnit kamerou, střihem či hudbou (splněno, splněno, splněno) a citlivě natočit happy-end (takhle se to ale opravdu stalo, takže výtky na to, že hned potká lidi jsou úplně zcestné, nehledě na to, že je to zkratka - šel šest hodin, než je potkal!), a máme napínavý, nervydrásající a dojímavý hollywood. Nic víc, nic míň. ()

st.jim

Velmi pěkně natočeno bez špetky trapnosti a nudy. Je pravda, že jsem si občas řekl, že je zbytečné tímto, a tady tím film natahovat, ale budiž. V globálu jsem se vůbec nenudil a nebyl nijak zklamán, což bylo směrodatné. ()

Jizni Tlapa

Sto dvacet sedm hodin aneb v jednoduchosti je síla a bojuj až do samého konce. D.Boyle dokazuje svoji všestrannost. Prostý námět, který by buď dopadl velmi nudně nebo absolutně nadprůměrně. D.Boylovi se podařila ta druhá vyrianta. Vsadil na emoce, skvělou kameru, úžasné prostředí Canyonlands, líbivou hudbu a charismatického hlavního hrdinu J.Franca. Film, ač se převážně odehrává na jednom místě, má tempo. Emoční scény jsou akorát. Nejedná se o klišovité momenty a také jejich stopáž je absolutně odpovídající. Tak akorát na hraně snesitelnosti, aniž by nudily.Psaný závěr a záběry reálných postav jsou velmi příjemným zakončením. ()

Honzíno

Ideální volba Jamese Franca do hlavní role. Danny Boyle dokázal, že umí točit silné filmy i s kvalitním závěrem, aniž by se zbytečně podbízel (milionář). Posledních 20 minut je takovej nátěr, že až to uvidím podruhé (snad brzy), rozhodnu se, jestli přihodím pátou hvězdičku. Skvělá hudba, střih.. scénář očekávaný (jak jinak?), ale okořeněný spoustou zajímavých odboček a perliček, které doplňují originální režijní vychytávky. Povinnost pro toho, kdo si občas rád nechá "brnknout" na nerv/y. ;) ()

Karush

Ocitla som sa spolu s h hlavným hrdinom v jednom desivom, no popritom aj čarovnom zajatí, odkiaľ niet ľahkého úniku. Bravúrna práca s kamerou a so strihom a samozrejme klobúk dole aj pred režisérom a Jamesom Francom. Keďže film spracúva skutočné udalosti, omnoho citlivejšie vieme sledovať príbeh, ktorý vyznie veľmi autenticky. Pokiaľ túžite utiecť na chvíľu z obyčajného života a precitnúť v inom svete, je to ten správny film, iný, kto zrovna netúži po dobrodružstve môže nájsť krásu v kraji a v neposlednom rade sa môže zoznámiť s jedným nevšedným hrdinom, ktorý toto všetko aj okúsil. ()

capák

Ať už byl Aron Ralston jakkoli nezodpovědnej, mám obrovskej respekt k němu a jeho touze po životě, kterou nezlomila ani vidina téměř jistý smrti. Na konci filmu ve mě zůstal krásnej pocit, že v životě není nic nemožný, protože síla lidský vůle dokáže překonat i ty nejtěžší překážky. Danny Boyle uchopil tenhle neuvěřitelnej příběh svým typickým způsobem a pomocí kamery, střihu a opět skvělýho soundtracku vytvořil velmi efektivní audiovizuální podívanou. Jediná věc, která mi ve filmu moc nesedla, bylo na můj vkus možná až moc velký množství halucinačních scén, který v jednu chvíli reálnej příběh úplně odsouvaj do pozadí. Co se týče hereckýho obsazení, je jasný, že film, kde herec v podstatě nesleze z plátna, stojí a padá s jeho výkonem. James Franco si se svojí rolí poradil výtečně a jeho výkon určitě patří k tomu nejlepšímu, co uplynulej rok přinesl. A už jenom proto stojí za to 127 hodin vidět. ()

kumpi

Moc pěkný film podle skutečné události, ve kterém jsem Aronovi držel palce i když jsem věděl jak dopadne...obrovský respekt!...film myslim velmi povedený v čele s výborným Jamesem, jeho grimasy:) a dobrou hudbou...koukám, že spousta lidí dává 4*....já dávám 5....vedle napětí totiž nechyběl ani humor a videorozhovor byl prostě vynikající ;)) ()

Mrkvič

Slušně odvyprávěná příhoda popsatelná pár větama. Boyleovi se zadařilo odvyprávět tu příhodu tak, jak ji asi milionkrát vyprávěl jediný zúčastněný. Jenže to mi právě přišlo na škodu, protože u každé scény jsem si představil, jak ji Aron vypráví před desítkami kamer. Skutečnost mohla být docela jiná. Po řemeslné stránce prostě skvělý, ale námět mě nijak moc nebral. ()

Sonnik

There is no force more powerful than the will to live. Neuvěřitelné, velká pocta Francovi. Hlavní hvězdou je ale skutečný Aaron Ralston. Danny Boyle odvedl solidní práci a některé okamžiky jsou hodně sugestivní a vryjou se do paměti (pití moči, amputace). Stejně tak jsem chrochtal blahem u "bayovských" otoček po kaňonu. Skvělá práce, tento člověk si takovouto poctu zasloužil. Bohužel na plešouny to letos rozhodně nevidím. Jsou jiní kandidáti. "Hey there, Aron! Is it true that you didn't tell anyone where you were going?" ()

žvanimírek

Velice těžké ohodnotit tenhle Bouylův kousek! Přicházej mi do úvahy dva typy hodnocení, lidské a filmové. Žádná o tom, že je to hodně silnej zážitek, na konci se mnou emoce a pocity cloumaly celkem slušně, velmi zajímavé, procítěné, drsné! Také jsem se přistihl, že mi nějak slzej oči, ale nevím, jestli lítostí nebo vztekem. Kdybych to vzal z hlediska lidského, tak musím říct, že to byla čistá a surová nezodpovědnost Arona Ralstona a že si za vzniklou situaci může sám (což tam on i ostatně přímo přiznává)! Chápu, že tenhle mladej týpek má rád přírodu, adrenalin a potřebuje bejt sám se sebou, s hudbou v uších, obklopen drsným kaňonem a tak nějak s pocitem života na hraně, ale vyrazit někam a neříct o tom ani jednomu kámošovi (matce se tyhle věci neříkaj, to chápu), to je prostě na pováženou. Nicméně ale i tak, přes to všechno, bych vyslal plnou palbu hvězd. Ale bohužel je tady ještě ta druhá strana, hledisko...a to filmové, v mém případě u 127 Hours to podstatnější. Nemám problém s celkem nechutným lámáním a řezáním ruky, vlastně nemám problém s ničím kromě stopáže a neskutečného natahování. Dokážu si představit, že by se to o nějakejch 10-20 minut mohlo vokuchat, neříkalo by se tomu už celovečerní film, ale myslím, že ve finále by to bylo trochu živější, já bych nepokukoval po fotbalu v televizi a výsledek by byl jednoznačně "pětihvězdovej". ()

honx

Doposud jsem J. Franca znal pouze ze Spider-mana a to jako velmi nepatrnou postavičku. Po nominacích na oscary si všimnu jména, které mi nic neříkalo a proto ho rozkliknu. Zjistím, že je to onen "kámoš od spider-mana" (jak se mi vryl do paměti) a pomyslím si: ,,Cože?! Ten film musím vidět."... snímek se pro mě stal nezapomenutelným zážitkem, obrovským poučením a hlavně nesmírným obdivem jak k Jamesovi, tak k postavě, jež byla ztvárněna. ()

Týnkaa

Je určitě obdivuhodný, co člověk dokáže udělat, když není jiné volby na přežití... ale stejnou míru pozastavení se, si zaslouží i pitomost s jakou se do té situace dostal... Příběh je to určitě parádní, ale spíš tak na vyprávění kámošům... Jenže ty tím vyprávěním akorát nalákáte na film :D takže nejlepší varianta? Nechte si to odvykládat a na film fakt nekoukejte :D ()

markuc

Danny Boyle se po svém komerčně velmi úspěšném Milionáři vrhl zase na jinou látku. Tentokrát to je takové dobrodružné drama – s předchozím snímkem ho pojí jedna věc, taktéž se jedná o životopisný snímek. Asi víte, o čem film je, a to je největší slabina filmu – nekoná se žádné překvapení. Na druhou stranu je ale snímek výborně natočený a zahraný (Franco by si taky zasloužil Oskara – ale vyhrát může jen jeden a já ještě Královu řeč neviděl). Boyle dokázal, že umí dobře natočit velmi jednoduchou, téměř nenatočitelnou látku – dynamická kamera (v rámci možností), dramatické momenty ve správný čas, škoda těch flashbacků/flashforwardů, které se prostě zamlouvají a přinášejí peníze, ale nemusely zde být – z dramatického pohledu. V tom je lepší Fighter, že se tak nepodbízí a je tudíž více „neamerický“. ()

Qitek

Jeden člověk. Jeden šutr a jeden režisér, který dělá zázraky. Někdo si řekne, že tenhle film po uvědomění si, že i přesto, že jde o kalkul jako svině, jde o silný film o vůli, přesně jak říká trailer. Nevím, kdo co od toho filmu čekal, nevím kdo co chtěl. Já dostal řemeslný exhibicionismus Dannyho Boyla a docela fajn (nikterak mě upřímně nestrhnul) herecký výkon Jamese Franca. Od toho filmu není co čekat. Ale překvapivě i přesto něco nabízí. Jen je to jednoduše jakési vlažné. ()

danco123

Strach,beznádej,úzkosť to všetko dokázal zahrať v tomto filme James Franco.Film napodobňuje mnoho prípadov ,ktoré sa dosť často stávajú.Pekný film, bohužial nie až tak s moc štastným koncom a občas nudnými chvílkami nesklamal a preto ho hodnotím 80%. ()

karlik4801

Jak to tak může vypadat když uvíznete na 127 hodin kdesi Utahu. Jo mě by začalo hrabat, zkoušel bych všelijakou zábavu. Možná bych přitom bláznění přestával myslet na bolest v ruce. To je v životopisném dramatu 127 hodin zastiženo. A velmi zdařile, hlavně díky Jamesovi Francovi, který neodvedl výkon hodný mistra, ale do své role se dokázal vžít natolik, že jsem si myslel, že to vše doopravdy prožil on. Zdařilý snímek. ()

Haretix

Precizně zpracovaný příběh podle skutečné události, který nenudí i při tak velké stopáži. Výborně to zmákl James Franco, protože celý film ležel jen na něm a on podal velmi působivý výkon a po právu přišla nominace. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)