26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

Pythonator

To ale byla neskutečně natahovaná nuda. Člověk celou dobu čeká až si uřeže ruku a on pořád nic. Jenom pije chcanky, přemýšlí zda si ho nevyhoní apod. Pořád nějaké jeblé flashbacky a nezáživná samomluva. Několik silných scén jako pižlání ruky či skákání do jezírka to už nezachrání. Největším plusem celého filmu je příroda. ()

Milole

Čo ja viem... Niečo, čo sa dá opísať piatimi vetami, prinajlepšom o tom napísať článok na A4. Tu to bohužiaľ museli tvorcovia natiahnuť na 94 minúť. Bieda - nič výnimočné - slabota - vyhnúť sa tomuto filmu veľkým oblúkom. Nerozumiem nikomu, kto dá viac ako 1*. Žijem ja v divnom svete, či oni? Zdoj pluska..sk : Horolezca, ktorý inšpiroval svojím príbehom o prežití režiséra Dannyho Boylea, zadržali pre podozrenie z domáceho násilia. Americké úrady zadržali horolezca a dobrodruha Arona Ralstona, ktorého príbehom sa inšpiroval film 127 hodín, pre podozrenie z domáceho násilia. Podľa agentúry Reuters to vyplýva zo súdnych záznamov, ktoré boli zverejnené v nedeľu. Tridsaťosemročný muž bol zadržaný v sobotu večer v Denveri v centrálnej časti Spojených štátov. Podľa záznamov čelí obvineniu z útoku a z "deliktov voči maloletým". ()

jizvoun

Udělat zajímavej film, ve kterym bude skoro celou dobu jedinej člověk zaklíněnej mezi kameny, chce opravdu nadání. A Danny Boyle ho má. ()

Strid

Bezvadnej film o chlapkovy co místo sezení u televize a nicnedelani radši jezdí na kole a šplhá po kaňonech a bohužel na to tvrdě doplatí ()

Shorty4

Danny Boyle se tentokrát vydal na cestu strhujícího one man show dramatu v podání výjimečného výkonu Jamese Franca. Boylovský smysl pro znázornění pocitů a halucinací je mistrovský. Práce se zvukem a střihem neskutečně ladí a epické zakončení přidá možná i nějaké to pofňukání. ()

raikonen16

Perfektně natočené drama a Dany Boyle v životní formě (omlouvám se Trainspottingu), navíc výborný James Franco, dobře fungující kamera a atmosférická hudba. Možná nejlepší "survivor" film společně s loňským Revenantem. Bravo Boyle! ()

Lucy1905

Tenhle film jsem musela rozdýchávat dlouho a nejvíc samozřejmě scénu s amputací ruky. Hlavní hrdina je v podání Jamese Franca sympatický a díky němu jsem se ani při scénách z kaňonu, které tvoří asi 70% filmu nenudila. Pana režiséra samozřejmě také chválím. ()

michael99

Další do sbírky mých filmů, kterým jsem dal královských 5*. Danny Boyle je originální a překvapiví, jeho tvorba je tak explozivní. Nehledě na to, že toto je pouze další film z mého Top zaměření a to, filmy o jedné postavě, kde ztvární většinu filmu pouze jeden herec. 127 hodin je pro diváka takové těžko pochopitelné. Aron uvízl, to teď asi bude v šoku a vystrašený.... To si říká průměrný divák asi, ale ten týpek si místo toho vytáhne kameru , sluchátka a začne se smát. No to je bomba ! Hlavní postava bere ten svůj životní "kámen" jako srandu, ale s postupem času si začne uvědomovat, že není jiná možnost, než obětovat kus sebe a dostat se ven z pekla uzavření. Škoda, že film poté, co se týpek osvobodil, chytne moc rychlé obrátky a najednou přijde velice rychlý konec, který divák nečeká. No... Né vše musí být dokonalé :) ()

Xmarc

90 % | Velmi dobře zahrané, super prostředí, kamera, střihy, bezva časové prolínačky, hudba, ... Vadilo jen pár drobností, v celkovém dojmu nepodstatných. A klobouk dolů za to, že film téměř vůbec nenudil, přestože člověk kouká celý film téměř bez přestávky na ten stejný ksicht :-) ()

Wez

Nebavilo mě to-ten hlavní hrdina určitě nehrál špatně a i kamera a hudba byla dobrá,problém byl ale ve velké roztahanosti filmu a hodně mě srali ty flashbaky do minulosti a ty jeho halucinace-bavit mě to jakž takž začalo až od uříznutí ruky a následné cestě za záchranou-cca asi 10 minut před koncem,takže podruhé už se na to určitě nepodívám-velká slabota a zklamání ()

Slahy94

Úžasný příběh. Nádherné scenérie utažského skalnatého národního parku Canyonlands v úvodu filmu přímo probouzí touhu vydat se na toulky po horách jen se svým kolem stejně jak Aron Ralston. Tohle místo může být i zrádné, a o tom je taky tento skutečný příběh. Není snadné zobrazit 127 hodin, během kterých Aron Ralston zůstal uvězněn v propasti tak, aby se divák nezačal nudit. Naštěstí v tomto Danny Boyle předvedl úžasnou invenci, ať už šlo o práci s výborným Jamesem Francem, práce s kamerou nebo vděčné flashbacky, které nám více napoví o Aronu Ralstonovovi. Nicméně i přes všechnu snahu jsem se po čase začal trochu nudit a čekal na konec a vysvobození Arona Ralstona. 127 hodin je výborný film o odhodlání a vytrvalosti, film, který by se měl promítat ve školách. 80 % ()

zurivymlok

Prakticky bych si nedokázal představit, jak lze natočit koukatelný film o člověk, který je celou dobu uvězněný v průrvě. Nicméně Danny Boyle je prostě extra třída a zvládl to asi nejlíp, jak to jen šlo. Ale pravda taky je, že to je prostě občas nuda. S Galadriel naprosto nesouhlasím. Na takový film se prostě nemá dívat příjemně. A člověk občas musí trochu riskovat. Hrdinou je pro mě proto, že prokázal neskutečnou vůli žít - uříznout si vlastní ruku tupým nožem, to chce neskutečnou vůli. Nu a to, že neměl pořádný nůž - málokdo vše domyslí do detailu - spoustu věcí člověk zjišťuje až zkušeností. Bohužel, zkušenost tohoto mladíka byla až příliš extrémní. ()

Tezuka

Příběh natočen dle skutečné události, která se stala stejnojmennému mladíkovi v roce 2003. Musím dát palec nahoru za autentičnost, jelikož se natáčelo přesně v tom kaňonu v NP Canyonlands, kde se nehoda Aronovi skutečně stala. Sám nešťastník dokonce potvrdil, že celá část od uvěznění kamenem až po amputaci je velmi přesná a evokovala v něm jeho osobní prožitky. V hlavní roli skvělý James Franco, lepšího člověka na tuhle roli asi vybrat nemohli. Rozhodoval jsem se, jestli dát plný počet, ale přestože námět byl skvělý, přišly mi některé pasáže nedotažené a jiné zbytečně zdlouhavé, monotónní až nudné. Věděl jsem, že tam bude 127 hodin a už po prvních 24 hodinách mi připadalo, že to je věčnost. Chtěl jsem aby odtud vypadl a jel za těma holkama, co s nimi skákal do podzemního jezera :D ()

tucnakomet1

Původně jsem si snímek ani nechtěl pustit, protože na první pohled vypadá, že spadne muž pod kámen a snaží se z něj po dobu celého filmu dostat. Myslel jsem si, že mě to bude nudit... Ale po zhlédnutí jsem puštění vůbec nelitoval. Celou dobu se něco děje a snad ani na jediný okamžik mi to nepřišlo nudné. Boyle tím jen potvrdil, že je dobrý režisér. James Franco hrál opravdu dobře a nelze mu nic vytknout. To vše bylo podloženo hudbou která k filmu více než sedla. Je to kvalitní podívaná a doporučuji každému, kdo nemusí příliš akční filmy. 85% ()

Kulivier

Silný příběh, umocněný faktem, že je natočen podle skutečné události. Film mě vtáhl do děje, pokoušel jsem se vcítit do Aronovi kůže, k čemuž mi pomohl i skvělý výkon Jamese Franca. ()

Neel

Mám z toho dost rozporuplné pocity. Příběh je odvyprávěn zajímavým způsobem a Franco tu svoji "One man show" zvládl na výbornou. Že tam tečou různé tělní tekutiny se asi tak nějak od žánru očekává, je to tak naturalistické, že to ani víc vidět být nemohlo. Soundtrack byl ale rušivý a ani trochu mi tam nesedl. Zkrátka jsem se chvílema nudila a sorry jako... fakt nechápu děcko s rodinou sedící na gauči. Já si z toho na prdel nesedla. ()

soukyd33

Nikdy se nevzdávat, a bojovat do poslední minuty. O tom je tento film. Energie, strach, napětí, romantika, vůle přežít. Emoce kam se podíváte. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)