26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

HappySmile

I přestože nemám ráda filmy, kde je celou dobu jen jedna osoba, tak tento snímek hodnotím spíše pozitivně. Ono je to hodně těžké natočit film, který je vlastně o ničem, tak, aby udržel divákovu pozornost. Námět je to rozhodně zajímavý, ale možná by se hodil spíš na nějaký dokumentární film o tomto odvážlivci, kde by povyprávěl, jaké to pro něj bylo a co prožíval. Takhle je to hodně těžké zpracovat cca na hodinu to, jak se snaží vyprostit ze své pasti. Ale musím uznat, že to režisér natočil nejlépe, jak mohl. ()

Martin741

127 hodin je drsny, tvrdy, temny film s vybornym scenarom o chlapcovi /sympatak James Franco/, ktory uviazne uprosted skal so zacviknutou rukou o jednu skalu, ktora nechce tu ruku pustit. Asi prvych 15 minut sa nedeje dohromady nic, az po uviaznuti Jamesa Franca sa zacina odvijat hlavna dejova linia. Ta sa koncentruje na psychologicke rozpolozenie hlavnej postavy. K tomu sluzia aj rozne flashbacky, rozdelovanie obrazu a vyborna hudba A. R. Rahmana. Reziser Danny Boyle proste vie, ako natocit vyborny survival film, ktory je len o trochu horsi oproti Uteku do Divociny z roku 2007. Na poli survival filmov konecne poriadny snimok, ku ktoremu sa hocikedy vratim. Zaver bol cisty brutalny masaker, a to amputacia ruky bez narkozy nozom. Ked sa na to tak pozeram, tak je to jeden z najlepsich survival filmov : 95 % ()

peiton

Povedzme si na rovinu..na to,že zhruba 95%deja filmu sa odohráva na jednom mieste Vás i napriek tomu vtiahne do deja,pohltí a už vás nepustí.Zážitok z filmu umocňoval fakt,že je nakrútený podľa skutočnej udalosti,navyše so sympatickým hercom Jamesom Francom .Veľmi dobre namiešaný koktail napätia,emocií,strachu a predovšetkým veľká voľa žiť..Pud sebazachovania je v tomto prípade veľmi vysoká.Ťažko povedať ako by sme sa správali my v tak navonok beznádejnej situácii.HOLD JE TO HRDINA! Oslava života z pazúrov smrti. ()

Wiikii

Jak začít ? Vůbec nevím co napsat... Celý film mě strhnul do děje už jen tím že byl natočen podle zkutečných událostí a i když jsem zde četl pár komentářů, že byl nudný tak mě přišel od začátku do konce napínavý možná tím že jsem se dost vžil do situace co nastala, díky báječné kameře, přesná hudbě a podle mě úžasnému hereckému výkonu... Samozřejmě nemusí se to líbit všem, ale mě ano... takže HODNOCENÍ: 91% (5*) ()

Lischai

Nevím, co s tím prostředkem. Začátek prima a konec samozřejmě emoční šrapnel tak silný, že je to skoro k neukoukání. Ale ta hodina mezi 0.15-1.15 nebyla úplně vrcholem zábavnosti - i když Boyle se svými sny, halucinacemi a flashbacky dělal co mohl. ()

Aljak

Ďalší z "one man show" filmov, ktoré dokázali vo veľkej miere zaujať a človek miestami ani nedýchal, keď očakával ako sa napokon Aron z tejto neuveriteľnej situácie vyhrabe. Krásny príklad toho, že aj ten najväčší profesionál v tom, čo robí sa môže ocitnúť v takmer beznádejnej situácii, pri ktorej si bežný človek s určitosťou sám pomôcť nedokáže. 99,999% ľudí by tam na Aronovom mieste s najväčšou pravdepodobnosťou umrelo. Nechcem byť zlý, no Aron si o nejaké hrozivé zranenie priam koledoval, už len tým jeho extrémnym spôsobom života, a taktiež akejsi nezodpovednosti voči jeho blízkym. Napriek doživotným následkom si však Aron zachoval pud sebazáchovy a dokázal to, hoci sám už tomu asi ani neveril, o čom svedčí aj ten jeho zlovestný epitaf. Trochu som sa obával, že tu bude mnoho hluchých miet, ale tie boli napokon vyplnené spomienkami a rôznymi "proroctvami" javiacimi sa skôr ako halucinácie. Film sa mi teda páčil, aj keď miestami mi tam prekážali tie vsuvky rôznych predstáv a ilúzií. James Franco to však zahral na jednotku! ()

Marqta

Přiznám se, zavírala jsem při oné scéně oči. A to já často nedělám. Na druhou stranu kromě perfektního Franca a audiovizuálního zpracování filmu už tam toho moc není a ano místy jsem se nudila i přes všechny ty (když to hodně odlehčím) silně znepokojující dějové okolnosti. Nevím, jak bych film ohodnotila na to z něj mám moc rozporuplné pocity a taky pochybuju že se k němu kdy znovu přiblížím. ()

Rocky88

Boyle si u mě po chladném kalkulu jménem Milionář z chatrče napravil reputaci, a to přímo rapidně. Celý film stojí a padá na jeho režii, když se za pomoci audiovizuálních hrátek snaží udržet divákovu pozornost a nedat mu příležitost uvědomit si, že se vlastně nic neděje. Což ale tak ve třetí čtvrtině už moc nefunguje. Sice je zajímavé pozorovat, co se Aronovi v tu chvíli honilo hlavou a přemýšlet, jak ho to vůbec napadlo, ale chtě nechtě už bude divák upínat svou mysl k události, kterou si vytipuje už při pohledu na plakát (za předpokladu, že se s tímto příběhem ještě nesetkal). Každopádně na konci se mi pořádně zatáhlo hrdlo. Čtyři a půl palce nahoru. ()

Langy10

Na tento film jsem čekal plnou věčnost, chtěl jsem jít na to sice do kina, ale už jsem to nemohl vydržet a musel jsem to hned vidět! A jak hodnotim tento film?? Krása! Do určitý míry teda. Já tyhle filmy žeru. Mám rád cestování, ale tohle bych nepřál teda nikomu, ta bezmoc, když si jste jistý, že umřete, vymýšlíte různý věci jak se dostat z toho nejhoršího, opravdu strašné představy! Co se týče hereckého postavení, tak je třeba pochválit Jamese Francoa, kterýmu role padla, Kate Mara úžasná herečka, kterou jsem si dávno oblíbil, a ikdyž tady hrála chvíli , tak mi to stačilo... Celkově film hodnotim na 100%. ()

Sandstorm

Jestli jste po traileru natěšeni na větší porci akce, tak budete zklamáni. Trailer je z velké části sestříhaných prvních 5 minut filmu a poté nastupují pouze záběry na J.Franca jak zápasí o život a s vedlejšími postavami se potkáváme pouze v jeho myšlenkách či halucinacích. Myslím, že Boyle se stím dokázal poprat velmi dobře a díky jeho režii film nenudí a hodně realisticky vykresluje bezvýchodnou situaci hlavního hrdiny. ()

O´Neill

Danny Boyle dokazuje, že i s jedním hercem ve skále se dá natočit napínavé drama. Ačkoliv jsem věděl, jak tohle skončí, ve filmu jsem hltal každý moment, a musím konstatovat, že soundtrack byl zvolen opravdu parádně, a hlavní herec předvádí skvělý výkon. Nicméně je zde jedna věc...největší chybou v životě Arona Ralstona je, že nedal vědět o tom, kde jde. Co se mě týče, tak tuhle chybu bych rozhodně neudělal. ---EDIT---Následkem toho, že se mi film rozležel v hlavě, a snažím se o naprosto objektivní zhodnoceí z mé stray, ubírám z původních pěti hvězdiček až na tři. Jelikož plný počet si to opravdu nezaslouží, a čtyři hvězdy je asi pořád moc. Chlap byl blbej, nikomu nic neřekne, jde do nebezpečných oblastí, a pak to dopadá tak jak to dopadá. ()

Sinn

Okouzlená. Nádherná příroda, která nakope prdeI egoistickýmu superhrdinoj. On se nedá a dá si to, borec. Mě se to líbilo, James Franco předvedl, že umí víc než se jen roztomile šklebit a to utrpení jsem mu věřila. Hudba je tady výborná, skvěle dokreslovala scénu. A z kamery jsem byla taky nadšená, střídání úhlů pohledu, natočení, rozostření, sekání, to mě bavilo. Skvělý zážitek a klobouk dolů před Aronem, protože i když to mohl být "před kaňonem" trochu zmetek, tohle by asi moc lidí nedalo. ()

Caym

Nominace na Nejlepší film? Scénář? Za co? Vytvořte 15 minutovej dokument, zařaďte ho do série o tom, jak hrdinsky lidi přežili tragédii a šmitec. Na co potřebuje tohle 94 minut? Ano, je to hrozné. Ano, je to nepředstavitelné. Ano, víme, že když má člověk žízeň, vidí všude vodu. Víme, že když je člověk dlouho sám, má halušky. Ne, nedovedeme si to představit, ale po tomhle filmu mi to nějak barevnější, opravdovější a "prožitější" opravdu nepřijde. Nudila jsem se. Fakt jsem se nudila. (a nezachránila to ani kamera a hra s rozděleným plátnem - jo a James Franco mi taky lezl na nervy) ()

Skleena

Ale jo, je to našláplý, to ne, že ne. Franco předvádí moc fajn výkon, jen je to celkově... tak nějak... prostě a jednoduše dlouhý. Zkrouhnout to na hodinu a o pěti hvězdičkách nemám nejmenších pochyb. Na druhou stranu, s člověkem to při myšlence, že se něco podobnýho opravdu stalo, poměrně zamává. Holt příroda a život je svině :) Každopádně ty emoce a síla vůle do mě tak nějak víc proudila z touching the void, mé osobní "žánrové" jedničky... ()

WoWoW

Věděl jsem, že jdu koukat na oskarového nominanta a tušil jsem, že to asi nebude úplně špatný film. Moje přezdvěsti se naplnily. Je to super film o tom, že když se chce všechno jde. Mohlo mě to sice víc posadit na zadek, ale i tak je to další skvělý zápis do Boyleovi kolekce. A abych nezapoměl, James Franco mě přesvědčil, že dokáže utáhnout film. ()

shyster

Danny Boyle si u mě zase polepšil. Hodnocení jeho filmů se u mně střídá jak po sinusoidě. Milionář mi přišel klišovitý a prvoplánovitý, ale 127 hodin vyzněl jako úchvatné cvičení velice nadaného režiséra. Mnoho vychytávek vzhledem k příběhu, který by normální režisér natlačil do krátkometrážní délky. ()

lebowski!

Ač strohý příběh, přesto parádní podívaná! Výborná hudba od začátku do konce, solidní Franco, luxusní režie. Film mě nenudil ani chvíli (ikdyž k tomu měl obrovský potenciál) a bavil nápady jak natáhnout stopáž. Boyle znovu zvedá laťku kvality svých filmů. A nemůžu se zbavit dojmu, že líp už to fakt natočit nešlo. ()

LTeez

Docela zajímavě režijně pojaté....! Ze začátku jsem si říkal že to asi bude něco, co mě doopravdy posadí na zadek - vzešel z toho ale jen snímek, který ničím nepřekvapil.. Ikdyž to tedy byla velmi očekávaná věc - zklamání! Danny Boyle (s nádsázkou) natočí kvalitu většinou dle časové posloupnosti, jež se dá vyjádřit číslovkou 4 (roky)...Takže nebojte, letos by měl minimálně jeho Frankenstein stát za to....! ()

bourec

Těch variant na téma ztacení,uvěznění a podobně je už taky dost.A je pravda,že těch zábavnejch je dost málo.Tenhle patří spíš do škatulky v pohodě.Ale nic víc.60%. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)