26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

buchli

Nepříliš akční a poměrně klaustrofobický (ale silný) příběh Boyle (jak je jeho dobrým zvykem) naservíroval v hodně atraktivním (a místy - tedy místEM - v nechutně naturalistickému) audiovizuálním podání. Nad nádhernými záběry utažských skal budete jenom slintat a skvělá hudba, ať už ta původní, nebo vypůjčená, obraz někdy podkresluje, někdy nad ním má dokonce navrch. Útržkovitá narace a hrdinovy přeludy zvlášť ke konci filmu neuvěřitelně přidávají na tempu. Prostě blaho. (a ze srovnání s Útěkem do divočiny rozhodně vychází jako vítěz - kdyby Aron uvízl na Aljašce, rozhodně by ho napadlo jít se podívat, jestli kus od jeho autobusíku náhodou není brod, nebo tak něco) ()

berusche

No, vy mi tady zase dáváte. Než jsem si pustila film, neviděla jsem ani jeden komentář a hodnocení, abych teď zjistila, že je mi teda hanba, ale víc ani boha. Myslím, že Aaron byl spratek sobeckej, který si to možná zasloužil, ale musím přiznat, že mě to teda vůbec nezajímá. Ani mě to nevzalo, děj se co děj, tohle se stává, že takhle někdo občas zůstane někde, kde vlastně být chtěl a pak už tam být nechce...ale znáte to: kdo chce kam, pomozme mu tam (a měla bych spousty dalších podobných sedících na tohohle nevyzrálého týpka)...no, taky se musím přiznat, že celej Franco s tím jeho trpícím výrazem mi lezl na nervy bohužel už po pár minutách, co se zasekl, ty jakože rádoby zajímavé vzpomínky a sebereflexe nebyly teda žádným filmovým šlágrem, a v neposlední řadě, ta rozostřenost, která měla vypadat dramaticky, vypadal "blbě".... jediné, co bylo okouzlující, byla ta příroda,dále že to dle mého nebylo zas tak dlouhé (ještě to tak) a že ta scénka, kvůli které jsem si to pustila, za to stála. ()

BugHer0

Pro mě bohužel docela zklamání. Film, u kterého jsem od začátku tušil, jak dopadne. To by ještě nevadilo, ale ta prostřední pasáž mi přišla až moc natahovaná a nezajímavá. Flashbacků tam na mě bylo možná až moc a hlavně se mi nelíbilo, jak byly natočeny. Nicméně musím vyzdvihnout výbornou hudbu a kameru + střih. Franco mi nepřišel až tak přesvědčivý. Myslím, že plno herců by tu zoufalost a bezmoc dokázalo zahrát o hodně lépe. Hodnocení: 70 % /// Po druhém zhlédnutí musím změnit názor a hodnocení zvýšit. Asi jsem se koukal ve špatném rozpoložení, ale teď mě to bavilo víc a musím uznat, že i Franco je hodně dobrej. Dávám 85 % ()

maverick10

Danny Boyle si dal velmi tezky ukol. Kdyz chybi pribeh a 3/4 filmu natacite na jednom miste, nezbyva nez dat 150% do vseho ostatniho. No a vysledek? Film nenudi, coz byla jedna z velkych obav. One man show byla na "zelenace" Franca velmi prekvapiva a myslim ze urcite obstal. Priznam se ze jsem na hudbu ras a krom "If I Rise" nepresvedcila. Kamera spolecne s hi-fi technickymi obrazovymi kompozicemi, byla prijemym okorenenim jinak vyborneho reziserskeho pocinu. Uz se tesim co bude dal. ()

kagemush

Proč mě zase ukecali koukat na film o nablblém stěnolezci,když už jsem viděl nesmírně kvalitní obdobný výkon od pana Cruise v M.I. ll ,a jedinej o kom si myslím ,že zvládá autoamputaci s grácií je Lumpy z Happy Tree Friends?? Asi jsem měl slabou chvilku.Bavil jsem se u tohodle asi jako by se bavil James Franco při sledování mne, jak funím na schodech cestou třeba do čtvrtýho patra.- A že to točil Boyle? -Aha. ()

ilemas

Dobrá hudba, nádherná příroda, podle skutečné události, ale mizerně natočený. Film Buried si vystačil takřka se statickou kamerou a s jedním mužem ve velmi omezeném prostoru a nenudil jsem se ani sekundu , takže to jde. Ani se mi nechce věřit, že to natočil Danny Boyle, režisér tak skvělých filmů jako Milionář z chatrče nebo 28 dní poté. I když to do filmu patří, tak mě neustálé přeludy, halucinace a flashbacky lezly na nervy. Příběh je to ovšem dobrý a hlavně pravdivý. Nuda. ()

zipexx

Danny Boyle nám po chatrném milionáři servíruje adrenalinovou one-man-show ze skalistých hor. Mediálně profláklý příběh Arona Ralstona je ukázkou síly lidské vůle a touhy přežít za každou cenu. Rozhodl se nevzdat boj s osudem (čtyř metrákovým šutrákem) a nechcípnout v hluboké propasti kdesi na konci světa... Tohle téma je opravdu silným šálkem kávy a bylo otázkou času, kdy se ho někdo ujme a převede na filmové plátno. Naštěstí Boyle vše zvládl s velkým přehledem a souhra dílčích elementů (režie, hudba, James Franco) dopadla na výbornou. Vžil jsem se do té takřka neřešitelné situace a s Aronem jsem prožíval každý okamžik, každý hlt vody, východ slunce… James Franco zahrál znamenitě a nominace na cenu akademie je zasloužená. K plnému bodovému hodnocení však něco chybí, možná fakt, že podruhé bych se již na to nekouknul, ale ne kvůli kvality filmu, která je nezpochybnitelná, ale kvůli absenci vůle prožít si ten silný příběh znova. Na druhou stranu musím říct, že Aron to taky nezabalil a je třeba si z něj vzít příklad. Tudíž mě druhá projekce zřejmě nemine a možná půjdu s hodnocením výš :-) ()

Fíla

Trčet 127 hodin s balvanem na ruce? Asi nic příjemného. Každopádně Franco to zahrál skvěle. Jen si mohl nezapomenout "Švýcarský nožík" . : ) ()

easaque

boj o život v pustině na mně moc nezapůsobil, možná i proto že jsem věděl že hlavní hrdina nějak přežije. Vadilo mi, že z něho režisér dělá hrdinu, i když to byl vlastně rozmazlený fracek a asi každý na jeho místě by postupoval podobně, pokud by mu šlo o záchranu vlastního života. Konec filmu byl dost křečovitý a chybělo mi jen kromě poučení, že má člověk vždy říkat kam jde i to, že by měl mamince VŽDY zvedat telefon ;-))) Nakonec jsem se rozhodnul pro slabé 3hvězdičky - aspoň kvůli tomu, že to bylo dobře zrežírované i zahrané - ale vůbec ne nijak výrazné a nápadité ()

applause

Musím uznat, že mě tento film mile překvapil. Dost mi připomínal Trosečníka, akorát s kamenem. Když jsem se dozvěděla, že to začíná tím, že má hlavní představitel ruku uvízlou pod kamenem a to celé předtím byla předehra, tak jsem si říkala, o čem to celé bude? Taky jsem si říkala, že to nebude nikterak moc těžké na zahrání, ale nedovedu si v této roli představit nikoho jiného, než Jamese Franca, který to zahrál bezvadně. Tak schválně, zkuste si zahrát, že máte 5 dnů ruku uvízlou pod šutrem. ()

honajz2

Hm, takže další film, kde se s hodnocením ostatních úplně míjím... 127 hodin hodně zachraňuje výkon Jamese Franca, kterého v poslední době obdivuji čím dál tím víc a nejspíš si ho dám i do oblíbených herců. Působí tady uvěřitelně skoro ve všech situacích a jeho výkon byl poměrně obdivuhodný, ačkoli to jeho nejlepší výkon není. Horší je ale všechno ostatní. Vůbec mi nesedl ten styl, jakým je to natočené. Chápu, co jím Boyle chtěl znázornit, ale v tomhle podání to na mě působilo neskutečně pateticky a otravně. Všechny ty flashbacky, natáčení se kamerou nebo to, jak jsou zabírány všechny jeho snahy dostat ruku ven. A do toho ještě ta hudba, která se z toho snaží udělat bůhvíco velkolepého za každou cenu... Přitom o hlavním hrdinovi známe jen základ, ale jeho jednání nijak opodstatněné není. Proč nikomu neřekl, kam jde? Byl sobec nebo ne? Hlavně ten film dělá z Ralstona až moc velkého hrdinu, ačkoli jenom kvůli svojí blbosti spadl do toho útesu, nějak tam naštěstí přežil, uřezal si ruku a dostal se ven. Samozřejmě, nechci to zlehčovat, muselo to pro něj být peklo, ale tenhle filmu z Ralstona dělá takového hrdinu, jako kdyby právě zachránil svět nebo co. A klidně mě za to považujte za necitlivou zrůdu. Na mě tenhle film totiž nezapůsobil, natož aby ve mě zanechal nějaký silný dojem. Nanejvýš mě tak nudil a otravoval tím, jak působí. Btw, kdyby ta hudba, co zazní úplně na konci titulků, hrála při scéně, kdy se konečně dostane ven, asi by to působilo silněji než s tou hudbou, která tam je. Ale to už asi je jenom moje osobní poznámka. 2* ()

M.i.k.e

Danny Boyle si v poslední době oblíbil střídání stylů,takže po výborné sci-fi a přelidněné lovestory nám servíruje tenhle v pravdě komorní snímek ve kterém si po 90% času vystačí s jedním hercem (nutno uznat,že James Franco svojí roli zvládnul více než se ctí).Nicméně,i když i tentokrát nám Boyle nabízí nadprůměrnou podívanou,příběh Arona Ralstona (byť je silný a jímavý) bohužel nevystačí na plnohodnotných 90minut filmu a vy tak po pročekané první půlce budete odcházet z kina s trošku smíšenými pocity.S pocity,že to celé vlastně mohlo být o polovinu kratší a vlastně by se nic nestalo (dost možná by byl zážitek o to intenzivnější).slabší 4. ()

MartinNDL

Nejlepší díl ze série Man vs. Wild. Beara Gryllse nahrazuje sympatický Američan a příroda má tentokrát trochu navrch. Příběh působí uvěřitelně a neubrečeně. Vynikající hudba a místy moc pěkné záběry. Ale devadesát minut je opravdu maximální možná stopáž, protože i přes humorná odlehčení a zpestření skrze hrdinovi představy mi už začínaly ulítávat myšlenky mimo plátno. ()

lekr

Asi nejautentičtější životopis, jaký jsem kdy viděl a zároveň i absolutní triumf Dannyho Boylea, který se konečně odhodlal k náročnějším látkám. Film mě bavil od první do poslední minuty a i když některé pasáže byly slabší, přesto jsem si z kina odnesl silný a navíc pravdivý zážitek, na který jen tak nezapomenu! ()

Jonash87

Rozhodně jsem od tohoto filmu čekal víc. Kamera je zde zajímavá, scénář (založen na skutečné události) také, ale stejně mi něco scházelo... Každopádně si při sledování určitě říkáte, jak jste rádi, že nejste na jeho místě. Přesto mi chyběla trochu větší dynamika, ale co se dá zase v průrvě mezi dvěma skalami vytvořit, že? Jinak výkon Jamese Franca nebyl vůbec, ale vůbec špatný... ()

Chen

Ač mám Dannyho filmy rád, tento mě docela zklamal. James Franco báječný, řemeslné zpracování vynikající, ale premisa se prostě nedala natáhnout na hodinu a půl, aniž by to nepůsobilo násilně. Flashbacky jsou někdy na hlavní dějovou linii namontovány "uměle", některé halucinogenní chvilky jsou dost rušivé, vlastně na mě zapůsobil jen začátek a konec, to uprostřed mi přišlo skoro zbytečné. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)