26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

Dave9794

Originální film! Po doporučení mého kamaráda jsem zhlédl a musím podotknout, že i přes to, že se většina děje odehrává v hluboké propasti, kde Aron uvízne, není pro mne tento film vůbec nudný. James Franco je zde famózní. Při scéně kde si pomalu řeže vlastní končetinu, jsem jen žasl, co člověk podstoupí pro záchranu vlastního života a říkal jsem si tak: „Byl bych vůbec tak odvážný k něčemu takovému?“ ()

Brusinka

Plný počet bodů za neskutečně zručně vystavěnou finální scénu. Vyplatí se protrpět pohled na všechnu tu krev a bolest, protože pak přijde osvobození jako blesk z čistého nebe a je to neuvěřitelný pocit. Podruhé to vidět nemusím, ale to finále zůstane v hlavě hodně hodně dlouho. ()

dj_kure

Jako chápete někdo komentář B!shopa? Ty vole tak si sakra stůj za sym názorem a neohuluj to tady 4ma hvězdama jen proto, že 127 hodin mělo 6 nominací na Oskara. Btw film je boží, Buried s podobným námětem byla kravina a to mám upřímně Reynoldse radši. ()

RAFT

Velmi příjemný film ,který vás vtáhne do děje pěkné přírody ,hor, a na pár hodin vše vypnout a vtáhnout se dějem,pěknou krajinou.Režisér film natočil perfektně detail po detailu.Perfektní události.Herce pro hlavní roli byl vybrán přímo dokonale ,Jamesi Francovi role sedla.85% ()

J.e.r.e.c

Z tohohle mi nebylo zrovna příjemně po těle. Natočené a zahrané tak, že jsem se cítil být v kůži Jamese Franca. Pokud jde o zprostředkování pocitů člověka, který je naprosto v prdeli a nemůže se z ní dostat, těžko hledat lepší věc. Malinko mi tam neseděla jen halucinační scéna s rodinou. 80 % ()

MAAUZ

6 let od premiéry v kině uteklo jako voda. Dvojice Dannyho a J. Franca nás opět přesvědčila, že jde o unikátní dílo. A zatím možná i Jamesovu životní roli? Halucinace, sny, flashbacky, akční kamera, hudba.. 127 hodin nás vtáhlo do Canyonlandu raz dva. ()

Shitonit

Chudák :-( to muselo být tak strašně nepříjemný, že to nepříjemno mi lezlo pod kůži a já se o toho magora fakt bál. Jasně, je to debil, běhá kde nemá a pak se diví, ale jak se to celý podařilo natočit.. S pouze jednou hlavní figurou naservírovat tak intenzivní zážitek.. To je fakt dost dobrý. ()

Sammy.Boy

Vůle přežít patří k těm nejsilnějším! James Franco je v roli Aarona Ralstona neuvěřitelný jako sám tento příběh podle skutečné události! ()

Scraffy

Brilantný film, ktorý je emóciami narvaný až na prasknutie. James Franco dobre zahral úlohu a Danny Boyle to dobre zrežíroval. Koniec bol veľmi dobre našľapaný a veľmi emočný. Vidím to na plný počet. ()

hekla

Úchvatný snímek o jedním z nejsilnějších pudů člověka - přežít. Hrozně se mi na filmu líbila hra s kontrasty. Na začátku zřeštěná hudba a tempo spolu s riskováním, adrenalinem, arogancí a ledabylostí. Pak touha přežít, pokora, sebezpyt a čekání. Dechberoucí výhledy a prostředí, záběry se slunečními paprsky, flashbacky vs. tma, zima, žízeň, hlad, bolest, bezmoc, zoufalství, halucinace. Krásné vybarvené záběry (skok do vody) vs. amputace ruky (trýznivě autentická hlavně díky hudbě, která velmi nepříjemně navozuje pocit řezání nervů). James Franco měl velmi těžký úkol - hrát většinu času, sám na jednom místě, v podstatě jen obličejem není nejlehčí, ale jeho výkon byl bravúrní a velmi přesvědčivý. Stejně, jako celý film. Neskutečně sugestivní zážitek a pocitově velmi naplněný snímek. I přes poměrně krátkou stopáž, mi film přišel daleko delší, ale rozhodně ne nudný. Naopak. Na minimální děj je velmi napínavý. Fakt, že je tenhle snímek podle skutečné události, z něj dělá ještě působivější. Aron Ralston si vemi drsným způsobem sáhl na dno svého dna a 127 hodin z něj udělalo jiného člověka. Rozhodně si musím přečíst i knihu. "You know, I've been thinking. Everything is... just comes together. It's me. I chose this. I chose all of this. This rock... this rock has been waiting for me my entire life. In its entire life, ever since it was a bit of meteorite a million, billion years ago up there In space. It's been waiting, to come here. Right, right here. I've been moving towards it my entire life. The minute I was born, every breath I've taken, every action has been leading me to this crack on the earth's surface." ()

Knor

Velmi intenzivní zážitek, který posiluje skutečnost, že se to opravdu tomu chlápíkovi stalo. Franco je hodně přesvědčivej a když se vcítíte do jeho situace, je to fakt síla. Nepříjemnej zážitek z bezvýchodný situace, stupňující napětí a beznaděj na mě docela fungovalo. ()

Zeno

Určitě silný příběh, ale protože se dá shrnout asi tak do 4 vět, tak na filmovou délku musel být natažen různými haluzemi a jinými rádoby uměleckými metodami, takže z toho je v prostřední části naprostá nuda. 1 a 3 třetina dobrá. ()

Soni_borec

Film, který vás donutí si vážit vlastního života a především vaší pravé ruky. Aron Ralston musí být asi největší smolař na planetě, protože do takovéhle situace se jen tak někdo nedostane. Jak ale natočíte kvalitní film o někom, kdo je zaseklý šutrem někde v díře a nemůže se hnout? No myslím, že tady se to povedlo dokonale. James Franco nám tu předvádí excelentní herecký výkon a do toho tu máte skvělé vizuální efekty a soundtrack. Příběh je krásně vyplněn flashbacky, které nám vypraví o Aronově minulosti a ke konci se dočkáme i halucinací. Když přijde na amputaci ruky, tak při tom cítíte tu obrovskou bolest a ve finále máte blažený pocit, že z toho nakonec vyvázl živý a dokázal najít pomoc. Myslím, že jako film podle takové události to nemohlo dopadnout lépe. (100%) ()

celticek

Tak to se Boylovi nepovedlo. Dobrá kamera, bídná hudba. Franco není bůhvíjaký herec, ani v Planetě opic mě nepřesvědčil. Zato na Kate Maru se dívá dobře, to je jasné - krásná a umí hrát. Byla to nuda. A nakonec i ta amputace - zbytečně nechutná. Nic zvláštního pod sluncem. ()

hrumsrt

Slyšte, slyšte, Danny Boyle je naprostý král! Převést na filmové plátno událost, která je sice naprosto zdrcující, ale bohužel na poctivou stopáž spíše nezáživná. Avšak pak je tu Boyleových 127 hodin (tedy 5 dní a 7 hodin), které jsou ukázkou jak natočit v malinkatém prostoru příběh jednoho smolaře. Pro někoho životní výkon Franca, pod což se asi podepíší, ale jen z hlediska hereckých schopností, celkově ho mám radši jinde... Taky znáte ten pocit, když se někam zašprajcnete (často právě s rukou) a najednou jste v obavě, zda ji vůbec vytáhnete ven? Já myslím, že to v nějakém rozsahu zažil každý. Ale právě příběh Aarona Ralstona dodal téhle prkotině úplně jiný rozsah. Začíná to v podstatě nevinně, když Aaron skotačí po poušti, s lehkostí si skáče v kaňonech, že dokáže ještě oslňovat dvojičku teenek. Když se jakoby nic všechno pokazí a Aaron padá do fakt velké propasti. Každý by si říkal prosím zachyť se o něco, když asi tuší, že přímý pád na zem je konečná (asi nezemřete, ale dost možná si zlomíte nohy). Každopádně Aaronovo "přání" je vyslyšeno a pár desítek centimetrů nad zemí mu ruku chytne balvan. Jenže má to svoji cenu, ten velkej šutrák mu tu ruku už nechce pustit. A tak je Aaron kdesi v prasklině několik desítek metrů pod horizontem zoufale volajíce o pomoc. Odsouzen trávit čas v bolestech, prahem slunce na zátylku a jen s pár deci vody. Chytrý scénář nezapomněl zodpovědět řadu otázek, jako jak s zimou v noci, co déšť atd. Aaron střídá rozpoložení, zda se že situace může sám dostat nebo jeho nadějí volat z pukliny ve snaze, že ho uslyší. Samozřejmě kreativnější jsou řešení "udělej si sám". Aaron použije všechno, co má u sebe, a že je docela dobře vybaven - od sluchátek po nůž. Když už jde do tuhého a hladina vody v láhvi klesne na minimum, je rozhodnutí jasné, musí se vymanit se sevření za každou cenu. Tedy i za cenu si uříznout končetinu pomocí malého kapesního nožíku, nicméně i jeho tupost stačí na přepižlání všech vrstev v ruce. Celý příběh vstupuje do oné nejkritičtější fáze, tedy pokusu o amputaci. Schválně si zkuste říznout párkrát do ruky tím malinkým švýcarákem, no jak půjdete k vnitřním vrstvám moc to nepůjde, navíc Aaron si ho již dříve otupil o skálu, takže jakékoli řezání by mělo být mimo. I přes to všechno mu to jde poměrně dobře... Výsledkem je uříznutí zaklíněné paže a následně osvobození se útěkem zpět do pouště. Situace se zdá být vyřešená, ale otevřená rána vs. cesta za pomocí to teprve může být oříšek. Tady následuje masivní střih oproti realitě a Aarona už najde nějaká rodinka na výletě. Konec dobrý, všechno dobré a Aaron Ralston bez ruky žije dodnes.. Výborně odhadnutá stopáž, která je několikrát chytře osvěžena flashbacky. Ve výsledku velmi kvalitní film s opravdu šikovnou režií.. Jen z toho všeho mám děsnou žízeň! 80% ()

stephano

Kdo zná styl Boyleových filmů, tak zde nebude ničím překvapen. Střiháky, dobrá hudba, pozitivní patos, famózní konce. Srovnání s filmem Buried je určitě na místě. Zde podle mě 128 hodin prohrává. V Buried hrál jeden člověk a pár hlasů. Tady hraje víc lidí ve flashbackách, který vysloveně serou. Až na dvě scény (skok + jedna opravdu nechutná) zde nic moc není. Boyle natočil (z námětu, který byl na film dost chudý) jednu velkou snovou sekvenci a ta je prakticky o ničem, jelikož rozvoj postavy ve filmu není. ()

Kuzmik

Tomuhle se nedá říct nic něž WOW! Danny Boyle příjde pokaždé s nějakou peckou a tímto filmem udělal z jiných filmů velké nic. Srdcervoucí příběh, detailní záběry, Franco vás zavede do naprosté bezmoci jako v jeho případě, strhující konec a jedinečný film, podle mě s jistotou na oskara za režii a nejlepšího herce v hlavní roli. Zkrátka jednoduše jeden z nejuznávanějších a nejlepších filmů vůbec. Skvělá práce všech. Stoprocentních ***** 10/10 ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)