ZkuKol

Celkem nepříliš zajímavá historka z dob prohibice v hutném a řemeslně zvládnutém zpracování. Zajímavé obsazení není příliš vytěženo, akce přehledná, ale nikoliv strhující a cameo Garryho Oldmana je skoro zklamáním. Od takovéhoto tvůrčího teamu bych prostě čekal přibližně 10x víc... 70% ()

OughJay

Konečně doba prohibice pěkně na syrovo, bez nějakej velkejch gangsterů, velkoměst a zbytečnejch přestřelek. Maloměstskej, ba až venkovskej, život bratrů Bondurantových a jejich palírny je zachycenej skoro až minimalisticky a jelikož je film doprovázenej vynikajícíma výkonama všech herců, nejde nedát plnou palbu. Tom Hardy znovu dostál svojemu jménu a pro ránu nejde vůbec daleko, Shia LaBeouf se snad konečně vymanil z Transformeřích spárů, Jessica Chastain okouzlila vizuálně i duševně a korunku tomu nasadil Guy Pearce, jehož slizká centimetrová pěšinka na hlavě ve mě zanechala vážně velkej odpor, ostatně jako celá jeho postava. Jeden z nejlepších, ne-li úplně nejlepší, záporáků roku 2012... Maggie Beauford: "You just gonna watch me forever?" Forrest Bondurant: "Um... uh, wait, what you doin'?" ()

Maynard.

Ani ťuk, moc mě to teda nevzalo. A to film sliboval opravdu zajímavé herecké obsazení... Jen ten Gary Oldman si na plátbaně moc nebobyl, což je obrovská škoda, páč herec takového formátu. Tom Hardy mě místy děsil stejně jako Bane v novým Batmanoj. Nejvíc mě ale děsil drsnej státní policajt, kterej se s tím teda vůbec nebabral- asi nejhnusnější byl pohled na lidské tělo politý vařícím asfaltem, fůj. Pár záběrů ostřejších - kudly v krku, boxery v krku, zlomený kosti, 5 krát prostřelený břicho, ale jinak žádný vzrůšo :o). Dějově to nebylo nic moc, škoda, páč kulisy a kostými jsou perfektně vtahující do filmu. Chyběla mi hlavně akce, kterou bych v podobných filmech rozhodně uvítal víc. No, na tenhle film už zejtra bohužel zapomenu, takže nič moč :o( ()

Lukoboss

Plytká pohádková gangsterka, kde hlavního protagonistu hraje největší antigangster, jakýho svět viděl. Shia LaBeouf je na facku od první scény a ani dál to není žádná sláva, protože na co sáhne, to posere a leze divákovi neskutečně na nervy. Naproti tomu stojí záporňáckej policejní "agent", kterej je neomylnej, nedotknutelnej a jako jedinej asi umí střílet, viz závěr filmu. Těšil jsem se na pořádnou řežbu z období prohibice a dostal jsem výsměch, kterej zaujme možná tak výpravou a pár hereckýma výkonama především ve vedlejších rolích. Už aby zase byly další díly Boardwalk Empire, protože tam to zatím nemá chybu! ()

slovan1

Potěšení. Skvělý film, který má úžasnou, uvěřitelnou atmosféru oné prohibiční doby. Scéna ze startu, ve které září díky palírnám celý les jako vánoční stromek je povedená :-) K hercům nemůžu říct ani jediné negatvium. Jak záporáci tak klaďasi zahraní tak jak sem si představoval. Trochu spoileru... Konec ve mě vyvolal fajn pocit zadostiučinění, jaký jsem dlouho ve filmu nezažil. Mimochodem Howard si všude došel sám... :-) ()

samuele

Už od úvodných sekúnd som sa niesol na vlne nadšenia a očakávania čo bude pokračovať.Po polovici napätie trochu opadlo ale stále som pozeral a nemohol sa odlepiť.S postavami som sympatizoval až nadmieru a po nečakanom zvrate som stratil nádej a uvažoval som čo by som spravil tým dvom chlapíkom s britvou.Nakoniec sa o nich dvojica bratov spoľahlivo postarala a prevýšila moje predstavy nad hĺbkou a precíznosťou pomsty. Na môj vkus až priveľmi veľa násilia a časom som nemohol spočítať počet mŕtvych alebo zranených. Na Hardyho pravý hák s "ringom" ktorý uštedril vykuchávačovi len tak nezabudnem ... proste tento film má štýl naplnil ba až presahuje očakávania ktoré som mal. ()

skinnee

Pri gangsterkách som asi zvyknutý na iné...teraz to pre mňa nemalo tú pravú šťavu, charizma postáv na bode mrazu - okrem výborného záporáka, Shia mi vadil celý film, celé ploché, veľa udalostí mi prídu ako nasilu vlepené...Cave mal na scenári ešte chvíľu popracovať. Taký priemer, na ktorý si pri zajtrajších raňajkách ani nespomeniem. 4* len vďaka výbornému výberu hudby. ()

netahlo

Parodie na gangsterku! Jako milovnika tohoto zanru jsem byl hluboce zklaman. Pri prvnim sledovani jsem dokonce po pulhodine usnul. Nesympaticti hlavni hrdinove v cele s neuveritelne dementnim LaBeoufem, utahane tempo a dej o nicem. Ani ty holky se nepovedly. V podstate vubec nevim, o cem to jako melo byt. Hardy byl tak cool, az me tim sral. Asi jsem moc namlsany paradnim Imperiem - Mafii v A.C., Nucky je jinaci hovado! Dve hvezdy davam za .... vlastne ani nevim za co. ()

LuciusWlk

Živočišný venkov a gangsterská story, která, ač odlišná od městských akcí, nepostrádá nic, co dělá tento druh filmu neodolatelně přitažlivé. Tvrdí chlapi, přitažlivé ženy (Mia Wasikowska), vynikající soundtrack, dobrý scénář. Nemám ponětí, že by měl film slabé místo. Naopak, přílišné akce občas uškodí více, než pomůže a vykresluje poté představitelé v poněkud nadpřirozených schopnostech. Tady je mix příběhu i akce vyvážený a pestrý. Guy Pearce je bezesporu aspirant na slizouna roku. ()

Sdoom

Poctivě natočená a originální gangsterka, která je zároveň i rodinným dramatem. Kamera, hudba, výprava, všechno na jedničku, některé momenty vynikající, Shia LaBeouf mi nevadil. Takže i přes průměrný scénář a trošku za vlasy přitaženej závěr dávám 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

sedm.1

Přes mou jemnou apatii ke gangsterkám u mě Země bez zákona dopadla nakonec docela dobře a vyvolala ve mě poměrně solidní pocity. Disponuje jednoduchým, přímočarým dějem, kde se ovšem tvůrci spíše než na hromadu střeliva a mrtvol zaměřili na postavy a jejich pohnuté životní osudy a zafungovalo to více než dobře, k čemuž pak nejvíce přispělo perfektní obsazení. Ono tu samozřejmě dojde i na ty nabroušené přestřelky, drsné gangstery a krvavou likvidaci protivníků všemi způsoby, ale přeci jen ještě větší prostor dostalo ukázat tuto dobu zase i z trochu jiné strany. Už jen to, že se celý film odehrává úplně jinde než v ostatních klasických gangsterkách, tedy zcela mimo obvyklý velkoměstský ruch, je příjemná a docela významná změna, která se tedy odrazila především na celkově velmi působivé atmosféře. Zápletkově film pak sice v určitých momentech krapet pokulhává, nicméně mě tyto nenáročné, přímočaré tahy na bránu naprosto vyhovují a právě třeba zde má onen tah docela sílu a švih. Jak jsem ale již zmiňoval, Země bez zákona je především o postavách. A bratři Bondurantovi jsou zde vykresleni naprosto skvěle, tvrdí hoši, kteří jsou ale zároveň pořád i lidmi, s emocemi, se sny, s důstojností a vlastně i jistou mravností. A i veškeré ostatní přítomné osoby jsou podány velmi uvěřitelně a přirozeně, tedy až na roli zástupce šerif v podání Guy Pearce, jenž jednak neúnosně přehrává a jednak celá jeho postava je vykreslena jen jako velmi nepovedená karikatura zla. Jinak konkrétně herecky musím určitě vyzvednout u mě čím dál oblíbenějšího Toma Hardyho, jenž i přes minimální mimiku dokáže vyjádřit veškeré pocity a mě tento megadrsný chlapík baví prostě film od filmu čím dál víc a nemohu opomenout ani hodně výraznou a zajímavou Jessicu Chastain, která se zde pro mě stala velmi působivým objevem, na který se budu muset zaměřit. Země bez zákona ale ve výsledku nemohu zkrátka považovat za úplně čistokrevnou gangsterku, spíš jde snad až o vztahové drama, odehrávající se prostě jen v době, kdy gangsteři měli pré. Mě se to každopádně celé líbilo a zaujalo a bavilo víc, než jsem čekal, takže mohu jen doporučit. ()

Firebug

Nebudu nic zastírat. Já ty časy, kdy byl klobouk povinnou součástí garderoby každého pořádného chlapa a Tommy Gun se dělal primárně s bubnovým zásobníkem, prostě žeru. John Hillcoat nemusí být pro spousty diváků přitažlivý, protože jeho filmy jakoby neměly žádný třeskutě omračující wow moment, ale mě se právě ta civilnost a zaměření se na vývoj postav hodně líbí. Práce s herci je znamenitá – dokonce i herecký výkon Shii se mi snad poprvé v životě zamlouval. Hillcoat opět protěžuje rodinný aspekt příběhu, skvěle spolupracuje s Nickem Cavem (tentokrát přímo podepsaným pod scénářem) a opět z toho vznikl skvělý film. Líbil-li se vám The Proposition, nemáte co řešit… 4* - Oldmana mohlo být rozhodně víc... ()

herr_carter

Jak se to říká? Když Vám prostě film do puntíku v dané správné náladě prostě sedne a nemáte víceméně jediné námitky...tak tady se to přesně stalo mě a vůbec se nebojím pětkovat. O to víc jsem překvapen, jelikož tuhle dobu a dobové kostýmy zrovna nevyznávám. Tom Hardy, Shia Lebeouf a Jason Clarke v rolích bratrů, kteří se v meziválečné době prohibice rozhodli jako mnozí tvrdit nelegální pálenku a byli vystaveni neustálému tlaku zákona, pomstychtivců a především do vesnice dosazeného vládního kontrola, Guy Pearce, který opět dokázal, že s tou svojí tlamou se narodil pro role padouchů a bezpáteřních hnusných krys, bravo !.................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

korndaddy

Sice trochu jinak, ale i tak to je poctivá gangsterka, která pohladí na duši. Vynikající obsazení, posílá Lawless o minimálně jednu třídu výš. Pár lehkých klišé se tak sice najde, ale co. Přece jen už není moc věcí co vymýšlet v tomto žánru. Jedinou chybou je malý prostor pro Garyho Oldmana, jenž byl pro roli gaunera jako dělanej. Jinak šlo o zábavnou a nenáročnou podívanou, podpořenou krásným soundtrackem a příjemnou výpravou. Ten západ má něco do sebe. Pro příšte bych trochu prodloužil scénu s kastrací břitvou a ubral keců na konci. ()

Wicky

Výjimečný film to rozhodně není, ale je zatraceně zábavný. Četl jsem jeden koment že tohle je Gangsterka pro začátečníky a já začátečník jsem. Takže kupodivu pro mě odlehčená, nadprůměrná zábava. Herecké výkony taky nejsou nějak velkolepé ale tak Shia LaBeouf je dobrej tahoun filmu a od Toma Hardyho jsem tady čekal rozhodně víc. Děj je zábavný, občas napínavý, občas vtipný. Výborně natočené surové a brutální scény se musí režisérovi uznat. Spokojen. 70% ()

KoRner

Westernová gangsterka o troch bratoch, ktorí sa rozhodnú distribuovať alkohol aj cez jasný zákaz ultra-psychoša Guya Pearcea. Nemá to komplikovaný dej, predsa len film sa odohráva v malomeste, takže určité parametre nebude a nemôže spĺňať. Aj tu sa však nájdu vynikajúce herecké výkony na čele s Jasonom Clarkeom, ktorý prekvapivo zatieni aj Toma Hardyho. Zamrzí nevyužitý Gary Oldman, zastúpi ho však celkom schopne LaBeouf. Celkovo je to výborný film, škoda len toho rýchlo vyriešeného konca. ()

Indy

Očakávania boli niekde inde, takže sklamanie (CSFD sa v tomto prípade neukázala ako dobrý referenčný zdroj). Zlý film to určite nie je, ale celkový dojem je vyslovene priemerný. Scenár je príliš tradičný a veľmi ľahko sa dá odhadnúť ďalší vývoj príbehu a postáv. Aj formálna stránka filmu je sterilná, žiadna zaujímavá kamera, skoro neprítomná hudba a na gangsterský film tam nie je ani jedna pamätihodná prestrelka. Čo však funguje výborne sú herci, to je najväčšia devíza tohto filmu. Vedie Tom Hardy, herec mnohých tvárí (koho nezasväteného napadne, že je to Bane z posledného Batmana?), ktorého zastretý hlas a mrzuté bručanie si určite zapamätáte. Typovo presní sú aj Shia LaBeouf a krehká Mia Wasikovska. Guy Pearce je neuveriteľne slizký (hrá zloducha, takže je to v poriadku), zamrzí iba málo priestoru pre G.Oldmana. 6/10 ()

charlie_ando

Film jsem viděl, když venku (ne)vládla "částečná" prohibice a lidé řešili jak se dostat k "bezpečnému" alkoholu. Přitom v kinech běžela velmi kvalitní gangsterka o Americe za časů prohibice ve třicátých létech minulého století. Film natočil podle historického románu "The Wettest County in the World" z roku 2008 od Matta Bonduranta australský režisér John Hillcoat. Hlavními (ne)hrdiny je nezničitelné trio bratrů Bondurantů, kteří si ke své živnosti majitelů motorestu Blackwater přivydělávají nelegálním pálením tradiční moonshine pálenky. Je to tak trochu netradiční film. (Ne)hrdiny jsou muži, kteří stojí na (ne)správné straně zákona a pravým záporákem je tu představitel zákona. Zástupce státního návladního Charlie Rakes v podání Guy Pearce, kterému se podařilo ztvárnit a vytvořit démonického vyšinutého maniaka. Jenž jde bez jakéhokoli ohledu na své okolí za svým cílem. Rodinná firma paličů je velmi trefně obsazena. Nezdolný vůdce rodinného klanu Forresta hraje Tom Hardy jeho bručivý hlas duní snad ještě víc než v Batmanovi a obratně se ohání boxerem. Věkem prostředního nemluvného bratra Howarda hraje Jason Clarke a prakticky ho nespatříte jinak než se zavařovačkou plnou čehosi vysoce oktanového, když se rozčílí tak je nezastavitelným bouchačem. Nejmladší z rodiny Bondurantů Jack, kterého si střihnul Shia LaBeouf a je plný mladické nerozvážnosti. Snaží se nejstaršímu bratrovi vyrovnat, což je všechny tři dostane do potíží nejen se zákonem. Ve vedlejší roli mafiánského bose se objevil Gary Oldman zručně se ohánějící samopalem Thopsonem. Zjemňujícím prvkem filmu je Jessica Chastain hrající Maggie, která utíká před svou minulostí a uchýlí se pod ochranu bratrů. Vyprávění příběhu je volné a pomalu plyne, ale je plné dramatických scén. Režisérovi se daří minutu po minutě budovat hutnou atmosféru, která nevyhnutelně spěje k velkému finále. To je plné těch nejniternějších emocí a každý z protagonistů si musí vybrat svojí stranu na kterou se postaví. Žádná z postav nezůstane stranou. Pro mě velmi milé filmové překvapení, které mě obdarovalo pořádnou dávku emocí, která mě vtáhly do děje a přišpendlili do sedačky. Rozhodně jeden z nejlepších filmů tohoto roku. ()

Mistickzz

Priamočiaré, elegantne zahrané, elegantne natočené malé veľké dielo. Hilcoat si u mňa mierne upravil mienku a po nie presvedčivej Ceste ma týmto krimi milo prekvapil. Často na mňa dýchala nostalgia zo starších podobných filmov, soundtrack Nicka Cavea bol úžasný a keby mám vybrať najlepší herecký výkon, tak by som bol ozaj v pomykove. Zatiaľ jeden z najlepších filmov tohto roka. 86% ()

jondoe

Zatial asi najvacsie sklamanie tohto roku. A to patri filmy z obdobia prohibicie medzi moje najoblubenejsie. Trailery naznacovali velky gangstersky zazitok. Ale len na par brutalnych scen a styroch velmi dobrych hereckych vykonov ( Hardy, LaBeouf, Pearce, Wasikowska ) nic neponuka. Pribeh je slabucky a priemerny scenar dopredu jasny. V tomto filme vas nemoze nic prekvapit a vsetko ide podla jasnej sablony. Postavam ( ak nepocitam LeBeoufa ) sa moc priestoru nedava. Celkom ma sklamal aj vykon J. Chastain, ktora sa mi velmi pacila vo filme Debt. Moje priemerne tri hviezdicky su hlavne preto, ze Lawless su gangsterkou len na jedno pouztie. Druhy krat by som sa uz na to asi nedopozeral. Neostava mi nicine len si pockat na Gangster Squad – Lovci mafie. Som si celkom isty, za si napravim chut. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)