M.i.k.e

pro mě zcela určitě nejlepší a divácky nejpřístupnější Hillcoat,ale upřímně jsem po všech nadšených reakcích očekával větší nářez.Pomalejší tempo nevadí,ale co vadí je nevyužitost některých hvězd (výborný Hardy,který ovšem má prakticky jen jednu "mručivou" pózu,elegantní Oldman),nebo naopak "převyužitost" jiných (jako Jacka bych si dovedl představit spoustu lepších než LaBeoufa v transformeří póze).Co naopak potěší je hlavní ultra záporák Guye Pearce a hlavně výborná hudba Nicka Cavea.Láska na první pohled se tedy nakonec nekoná,ale třeba se mi to povede časem jako v případě Mannových Veřejných nepřátel...80% ()

Marqta

Dokonalá gangsterka. Plná skvělých herců, hudby a s tou pravou atmosférou a prostředím . Dřevěný ranč "někde v zapadákově", pár barelů moonshine whiskey, několik pěkných slečen, krabice s doutníky, nějaký ty zbraně samozřejmě a Guy Pearce coby "oslizlý záporák". A o to víc to člověka zasáhne, když vidí ten řádek- "Based on a true story."Já na tohle obyčejně moc nejsem, ale musím uznat, že se tenhle film opravdu povedl. Silné 4 hvězdičky. ----"Now listen here mister. We got no way of understandin this world. We got about as much sense of it as a bird flyin in the sky. Now theres a whole lot that bird don't know, but the world is happenin around him just the same. What I'm tryin to say is, the course of your life is changing right in front of you, and you don't even see it..." "What ?"---- ()

Hennes

Časy prohibice nebyly určitě v USA lehkým obdobím a legend či příběhů z této doby jsou kvanta. Mám rád mafiánské filmy a zde bylo vykreslení atmosféry venkova třicátých let pojato věrohodně. Po filmařské stránce je to kus poctivé a dobré práce, což se v době kdy jsou filmy postaveny na digitálních efektech opravdu cení. Chyběla mi tam ta ženská krása, ani Wasikowska, ani Chastain nejsou prostě můj typ. Tvůrci se museli držet skutečného příběhu a trojice bratrů si jistě s vyděrači a ostatními "užili" své. Zpracování mi přijde, ale zcela jasně mířené k sympatizování s hlavními hrdiny. Oni to ale byli drsní hoši, co si nenechali nic líbit, okolí se jich děsilo a v podstatě jasně porušovali zákon. Je to takové oslavování hrdinů, nehrdinů. Každý na to má svůj náhled, asi jako u nás když se se řekne Mašín. ()

Martin741

Vyborny film z 20. a 30. rokov 20. storocia o prohibicii v USA a o tom, ako trojica bratov porusuje tento zakon a pali alkohol nacierno. V prvej polke filmu sa dejova linia len pomaly rozbieha, pricom jej dominuje mne nesympaticky Tom Hardy. Nemam rad tohto herca a nie som ani jeho funda. Aj taky obstarozny mentalny invalid ako ja vsak uznava, ze Hardy je vyborny herec. Potom je tu este druha polka filmu, ktora film zachranila a zabezpecila mu vysoke hodnotenie aj odo mna. V tejto druhej polke dostane vacsi priestor sympatak ShiaLabeouf, ktoreho osobne uznavam, a doprovod mu robi krasna Jessica Chastain. A za zmienku stoji aj talentovana sexica Mia Wasikowska. Ako fanda prestreliek a vybuchov dostanem na zaver filmu svoju porciu poctiveho filmarskeho zradla, za ktoru musi dostat pochvalu reziser John Hillcoat. 86 % ()

Rocky88

Bohužel, není to takový film, jak ho zde zobrazuje zdejší hodnocení (84 % v době mého hodnocení). Hillcoat měl na place slušný ansámbl herců, který sliboval velkolepost a herecké koncerty, jenže to vzhledem k omezenému rozmachu příběhu a prostředí zapadákova zůstalo zcela netknuto. Ač bylo vykreslení postav perfektní a jejich jména mi hned utkvěla v paměti, jejich charakterový potenciál zůstal zcela nevyužit - hlavně Oldman, jeho 2minutový štěk je na pár facek, ten měl být na plátně vidět stejně často jako Hardy. Pearcův záporák byl také supr, ale zkrátka tu scházela nenávistná chemie a napětí při každém jejich (totiž dvou, bohužel) shledání. A stejně bohužel je tu málo akce. Ta pro mě sice není v tomto žánru esenciální, jenže to by dialogové scény musely být na úrovni HERNÍHO Maxe Payna, nikoliv odbyté jako zde. Proto film působí daleko utahaněji než "Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford". Kdoví, možná jsem jen zhýčkán "Boardwalk Empire" a Nucky Thompsonem, ale pravdou je, že Hillcoat měl svýho thompsona plně nabitýho, a ještě měl půlku dalšího zásobníku v kapse, jenže místo toho dá divákovi lopatou po čuni. Hvězdičky proto přihazuji jen za herecké výkony, výpravu, atmosféru a mou zrzavou lásku a její krásný pevný oči. ()

MrPierc

Víš mladej, my jsme Bondurantovic, my neumřeme. Možná to ta tvoje měšťácká hlavička nekapištuje, ale my jsme si zakázali umírat. Přežili jsme daleko horší věci, než ti budeme vyprávět. Takže nějaká potyčka s policajty a hádka kolem vypalování nelegálního alkoholu, nás nemůže rozházet... Je to tak správně křupanské a syrové. Nijak přehnané ani akční. Bondurantovic kluci si nenechají srát na hlavu a drží jako rodina pohromadě. Jsou to tvrdí hoši a když je potřeba, aby tekla krev, tak počítají s tím, že se umažou. Krásně vykreslené charaktery a hlavně Tom Hardy se svým ušmudlaným svetříkem a jeho věčně napůl stydlivým bručením. Nijak přikrášlené drama. ()

nick003

Něco tomu schází. Nedokážu přesně popsat co, ale film mě vůbec nestrhl a nijak zvlášť jsem to neprožíval. Nemohl tomu ani tradičně dobrý Hardy a exceletní Pearce. ()

shyster

Hardy tu má herecké prázdniny a tak se musím koukat, jak Shia LaBeouf vůbec nestíhá a přehrává. Snaží se to být osudový, ale na to je to až moc zkratkovitý a krátký. ()

MA.KI

Skvěle vykreslené charaktery postav v čele se třemi bratry Bondurantovými v jedné gangsterce z období prohibice po roce 1920. /spoiler/ Někdy zemřít je lepší, než být neustále oživován. Hold legendy jsou legendy… Ale i tak za plný počet… ()

bourec

Konečně i J.Hillcoat kápnul do moji chutě,a natočil v klidu sledovatelnej film.A dokonce i zábavnej.Jo,samozřejmě ,že tomu napomáhá moje slabost na gangsterskou dobu ztvárněnou ve filmech,,ale i tak je to dobrý.Skvělý herecký výkony,drsný prostředí.Po úděsný cestě sem měl strach,že to bude zase nějaká nuda,ale nestalo se.80%. ()

Nach

Miluji kvalitní filmy založené na skvělém scénáři, který prezentuje děj skrze hlavní postavy, protože postava = děj, jak se píše v jedné scénáristické příručce (Jak napsat dobrý scénář – Syd Field). Země bez zákona, nejenže tyto propriety má, ale hrají je i výteční herci (včele s vynikajícím Tomem Hardym, jehož pohled mě zaručeně dostával do kolen). Zamiloval jsem si hlavní hrdiny. Hlavního padoucha nenáviděl a žral jako hladový vlk každou vteřinu tohoto mafiánského dramatu z dob prohibice. Vše podtrhuje výtečná hudba a minimalistická režie (ostatně i díky tomuto filmu jsem začal obdivovat minimalistické herectví). Brutálnost rvaček a přestřelek je opravdu na vysoké úrovni, což zde nevidím na škodu, naopak, dodává to ještě silnější punc realističnosti, který podtrhuje též na stejné úrovni vedené finále, jenž nebylo nijak přepálené, ale ani vyřčené do prázdna. Jednoduše řečeno, každá minuta tohoto filmu je skvostem, jenž si labužník mile rád vychutná. Pro mě je tento snímek na piedestalu filmů jako jsou legendy tohoto žánru: trilogie Kmotr, Mafiáni či Tenkrát v Americe. Prostě bravo! 95% P.S. Na scénáři Nicka Cavea jde vidět, že pracoval i na díle Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. Další filmy z pera tohoto scénáristy budu určitě sledovat. ()

Abes

U Cavea s Ellisem jsem očekával, že budu zase jednou hodnotit spíše soundtrack než-li film. Po Zabití Jesseho Jamese a The Road tomu možná chyběla nějaká ústřední skladba, a když nad tím tak zpětně přemýšlím, možná tomu chyběla hudební kulisa obecně. Neowestern atmosféra na mě příliš nedýchla, skok ve vyprávění kdy si chlapci postavili největší palírnu v Ohiu (neslyším nic) tomu taky moc nepomohl. Tvůrci imortal legendu možná občas přiživovali až moc. Odkaz pro ty kdož četli Cavevu Oslici: Myslíte, že lávka u které se toho odehrálo zdaleka nejvíc byla ta samá, pod kterou se schovával malej Euchrid Eucrow?) ()

Streeper

Film jako je tento musí být pro mě skvělý, aby mě dokázal oslovit. Tenhle film není skvělý ani špatný, je prostě dobrý. Zlatá střední cesta. Možná by neuškodilo ho trochu zkrátit, i když mi to uteklo v celku rychle. Rozhodně by mi nevadilo, kdyby se Gary Oldman jakožto šéf gangsterů ve filmu objevil vícekrát, ale zase nechci být náročná. U filmu jsem se bavila, byla jsem napjatá, měla jsem slzy na krajíčku, ale taky jsem se nudila. ()

joker.george

Zajímavý námět, atraktivní obsazení (Začínám uvažovat nad tím, že bych Hardyho zařadil do svých TOP10), ale zpracování už pokulhává, jede se v osvědčených liniích, které jsou zvládnuté zručně, ničím zvláštním nevybočují z řady. Jedině tak, občasnou surovostí. Ale samotné soupeření bratří Bondurantů s Charliem Rakes stojí opravdu za to a některé scény, které z nich vyvěrají nemají daleko k dokonalosti a staví tak snímek nad žánrový průměr. Pokud však chcete nějaký film, který má podobnou tématiku, tak najdete lepší... ()

Agoran

Cave se rozhodně nezapře. Úvodní hrůzu z digitální kamery vystřídalo pohlcení dějem, hereckými výkony a hlavně atmosférou prohibice. KVIFF 47 ()

Lanark

Těžce svrbí prst abych ještě přidal tu pátou hvězdu, ale něco ve mě se příčí. Asi to, že při tom vždy vzpomenu na pět hvězd u Proposition a přes to vlak nejede. Přesto! výborný zážitek jako už dlouho ne. Vesměs "vesnická" gangsterka, bez nabubřelého chlapáctví, které sebou tento žánr dost často nese. V čem Země bez zákona vyniká je v práci s napětím a diváckým očekáváním. To znamená, že přibližně tušíte co se bude dít, jenže nemáte páru a ani šanci odhadnout jak situace dopadne. Takhle dvě hodiny napnutej jak struna už jsem dlouho neseděl. Nic není jistý a stát se může cokoliv..život pašeráka takový je a vy si ho takhle na chvíli můžete prožít s nim. Jen bacha, chce to na to mít koule. U všech těch, co tu dali 3* a míň je jasný, že je prostě nemaj. ()

snob

Film je to tak krásně poplatný době. Dokonale lahodící oku nynějšího konzumenta. Plný násilí, siláckých řečí, které se pod Caveovým perem mění v něco obyčejného. Nick Cave má rád chlapáky snad až do mramoru tesatelné. Jakmile muž koulemi dokáže vytírat pro tu enormní velikost i podlahu, můžeme předpokládat, že o nich sepíše film, nebo píseň. Nick Cave je totiž muskulaturní floutek, který umí dělat hudbu, umí čurat ve stoje, umí toho mnoho, ale poslední z jeho činností, tj. sepsání scénáře pro film Země bez zákona, se mu věru nepovedla. Námět tisíckrát viděný, konec happy endem zbytečně rozřezaný na kusy. Velkým tahákem jsou Caveovy vtipy. Je bez diskuzí, že Cave dokáže rozřehtat svým nemile cynickým humorem i náhrobní kámen. V tomto filmu ovšem, ač měl několikrát náběh, spíše rozplakával kameníka a náhrobní kámen nechával chladným. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)