sandinista

Ale jo, správná drsňárna z amerického balíkova 20. let 19. století. Tom Hardy hraje jakoby nehrál a byl to on sám a státní zástupce je dobrej slizák. Shia LeBeowulf je zase pěkná buzna - přesně jak ho známe i z jiných rolí. Film stojí za shlédnutí. Nabízí podobný pohled na Ameriku 20. let jako Boardwalk Empire, ale z trochu jiného úhlu. 720p ()

Vrata88

Film, který mě vyrazil dech tak, jak se dlouho nikomu a ničemu nepovedlo. Jako za časů, kdy Scorsese natáčel filmy jako je Casino. Suchý, realistický, krutý, syrový. Jeden z nejlepších filmů roku se skvělími herci. Shia tu podává nejlepší výkon, jaký jsem u něj kdy viděl a z Hardyho se pomalu stává takový současný Clint Eastwood a k tomu slizký Guy Pearce a perfektní hudba. Povinnost pro všechny fanoušky filmů z dob prohibice. ()

zahadum

Veľké sklamanie...a pritom film začínal dobre a bol dobre rozohraný...potom sa ale scenár rozpadol na totálne tupé fragmenty ktoré nedávali žiaden zmysel...plochosť..povrchnosť a bezkrvnosť to už len dorazili...nelogické správanie všetkých a prehrávanie LaBeoufa a Pearceho vyvrcholilo v záverečnú prestrelku ktorá bola už len na smiech...nejde mi ale do hlavy načo bral Oldman ten štek ? ! Filmu dávam dve hviezdičky za to ako mi ukázal a poučil ma kde a ako sa dá domrviť scenár ktorý mohol s tou látkou vyprodukovať viacej..škoda ...btw Mr.Hardy nabudúce vezmite rolu Terminátora...ide vám to skvelo ! ()

Majkl1711

Nejen Tom Hardy zase ukázal své herecké kvality v tomto snímku. Nevím co přesně tomuto filmovému počinu vytknout, ale na čistou pětku to asi nevidím. Takže za 4,8* dobrá :-) .... ()

El-Barto

Drsná stylovka z americkýho vidlákova z dob prohibice se snovým hereckým obsazením a mazákem Hillcoatem za kamerou. Tak proč mě to nebralo ani z půlky tak, jak jsem čekal? Asi to bude tím, že ta pověst bráchů Bondurantových, kterou se daří celou dobu solidně budovat, je jen o jejich nezničitelnosti a postavy jsou vlastně celkem nezajímavý. Gary Oldman (když už tu roli nafasoval) dostal trestuhodně málo prostoru a Guy Pearce zahrál dalšího ultraslizáka. Ve finále Lawless vůbec negraduje, brutální násilí sice fajn, ale emoce nikde. ()

frolish

Niekolko vybornych scen v prvej polovici (ktora ma bavila omnoho viac) + fajn dobova atmosfera. A to je asi vsetko. Vyvoj pribehu ma velmi nezaujal, posuny v deji boli malo rozobrate a posobili na mna tak nejak nalinkovane a neprirodzene. Od hereckeho obsadenia som si tiez sluboval viac - 2 postavy ako-tak stali za to - Gary Oldman, ktory je tam chvilu len preto aby tam bol a drsny Hardy, ktory sa po case okukal, zvysok slabota. Finale s prehravajucim Pearcom ma vyslovene nebavilo, emocie ci napatie na mile daleko. Ano, bolo tam niekolko posobivych (vacsinou tych nasilnych) scen a nebolo mi jedno, co sa bude dalej diat, ale v konecnom dosledku... sklamanie. ()

rusty09

Krásné odvyprávěná pohádka o tom, jak je všechno jednoduchý, jak se rychle vydělávaj peníze a pak když se to posere, tak to stejně dopadne dobře a nakonec život končí prkotinama. Trochu už ohraná písnička. Tom Hardy opět pěkná vazba a dobrej výkon. ()

Platom

Hned na začátku musím zmínit, že jsem byl trochu zaskočen, když jsem si všiml, že scénář k tomuto filmu, psal Nick Cave. Tímto tedy musím vyzdvihnout o jak multi-talentovaného člověka se jedná. Film je sice obyčejným vyprávěním té doby, ale výborným způsobem zachycuje tehdejší atmosféru. Děj není tak svižný, ale v tomto případě to vzhledem k výsledné délce filmu není na škodu a během pomalejších pasáží alespoň divák může proniknout do povahy vztahu bratrů Bondurantovích. A musím říct, že jsem se dlouho nesetkal se záporákem, ze kterého by záporná energie prýštila do všech stran tak, jako se to v tomto filmu povedlo právě Guyi Pearcemu. Jen mi začíná připadat, že Tom Hardy hraje skoro ve všech filmech postavu dle stejné šablony.. ()

EvilMari

Mám z filmu stejný pocit, jako většina ostatních. Velký potenciál, který se ale během těch necelých dvou hodin někam vytratí a zůstane po něm lehké zklamání oproti původnímu očekávání. ()

Chundys

Naprosto parádní!!!! A Hardy byl uvěřitelnej nařachanej drsňák! Strašně jsem ho žral a sakra jsem mu záviděl Jessicu a frajersky jí nechal dlouho čekat :D. Samozřejmě celý film parádní, ale prostě Tom Hardy mě uchvátil nejvíc ()

Bozvav

Takové Alcapone hraní ve vidlákově. Velmi dobře obsazené, dialogy měly spád, atmosféra skvělá, hudba hodící se. Tak proč se mi to sakra dost nelíbilo? Asi to téma, možná ten vidlákov, možná fakt, že nefandím žádným týpkům, co prodávájí drogy, ( a chlast považuju za více zničující, než jiné). Nicméně i tak slušná podívaná za 65%. ()

Pr4d3d

Film podle mého gusta. Období prohibice je už samo o sobě skvělé téma na film a s takovým obsazením už je radost pracovat. Tom Hardy ale přebije všechny! (47. MFFKV) ()

Wolvie

Nekompromisnost Země bez zákona se už v kinech vidí málo,proto jsem po většinu stopáže chrochtal blahem.Ten zbytek jsem v duchu nadával Hillcoatovi,že se pořád příliš často utápí ve zbytečnostech,což je zvlášť u tak silného projektu škoda.Nebýt totiž chyb v tempu a ne úplně jistého střídání žánrů,měli bychom před sebou jeden z nejimpozantnějších žánrových filmů posledních let.Takhle je to též impozantní,ale méně než by mohlo. ()

voresprut

Ten scénář je neoriginální,předvidatelný,hollywodský patos.Kdyby se celý film nesl ve stylu násilí a nedával tam rodiný hodnoty a klišovité scény(asi chcou oscary.) které mají dojímat byla by to pecka.Vlastně mi to přišlo jako taková chabá napodobenina Tarantinových Parchantů.Například používáni hudby a Guy Pearce,který byl hrozný,se snážil být takový Hans Landa.Mimochodem všechny herecké výkony jsou dost prkený.Až na Jessicu Chastaine na kterou se kouká dost pěkně.Ale zas kamera byla hodně dobrá a natočený to bylo taky pěkně hlavně brutalný scény.Prostě si představte Hanebný pancharty točený pro Mirku Spáčilovou a výjde vám Země bez zákona :) ()

Majkak

Hillcoat má cit pro atmosféru. Stačí mu několik postav, aby do nich vtělil všechno, co k žánru patří. Ikonický Tom Hardy sympatickým způsobem nesmrtelný a proti němu dokonale záporný Guy Pearce, kterému by člověk s gustem šlápl do ksichtu, jakmile ho uvidí. Zlí chlapci z Chicaga, tajemná kráska, u které je naprosto jasné, čím se živila a nejmladší bratříček, který se shlédl ve velkém světě a myslí si, že má navíc než jeho starší bratr, čímž pádem vše podělá. Závěrečný vzkaz, že nebýt prohibice, by všichni bratři byli zaručeně poctiví občané. ()

boul

Pecka film. Hardy byl neskutečnej a jeho povstání dostávalo city asi jak se to Hillcoatovi v Cestě nepovedlo. Prohibice a tehdejší doba k žiti musela být neskutečně těžká a zfilmovaný příběh neměl chybu a akce a kaluže krve nechyběly. Pro mě filmová paráda s nádechem do gangsterky. Za Jessicu posílám film na výsluní :) 5* ()

Heroine

Přiznám se rovnou, že jsem tenhle film viděla jenom kvůli Tomu Hardymu. On byl dobrá motivace, a rozhodně nezklamal, ale nakonec se mi i film líbil víc, než jsem původně čekala. Sice to je ze začátku docela nuda, a je tam pár scén jak z českého filmu (scéna se žlutými šaty v autě, nebo trapná scéna s nahou Chastainovou). díky kterým v mých očích film klesá. Ale líbil se mi netradiční nápad, zajímavá předloha, a líbila se mi odvážná brutalita. Guy Pearce je sice dobrý herec, ale jeho superzáporák byl na mne možná až příliš prvoplánový, takže svůj účel taky zcela nesplnil. A potom až na pár nudných míst, a pár nepochopitelných pohnutek některých postav, se mi to líbilo. ()

Rokle

Asi těžko byste hledali vymazlenější herecké obsazení než je v tomhle snímku z doby prohibice. Snad možná až na škodu je nevyužití např. Garyho Oldmana. Nadprůměrný dojem mi trošičku kazí závěr. Jinak zatraceně syrová (=krutá) výpověď. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)