Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (viac)

Tucker a Dale (Tudyk & Labine), dva neodolatelní burani ze zapadákova v Západní Virginii, se vydávají do polorozpadlé barabizny, které říkají chata, aby tu vypili pár piv, chytili nějaké ryby a užili si trochu zábavy. Skupinka středoškolských studentů, kterou potkají cestou, ale z jejich podezřelého chování a vzhledu usoudí, že takhle nemůže vypadat nikdo jiný, než dva šílení zabijáci z venkova. Zdá se, že poklidné prázdniny Tuckera a Dalea přinesou nečekaně krvavé a zábavné zvraty. (oficiálny text distribútora)

Kačulína

Tenhle film nám doporučil jeden známí s tím, že je to to nejvtipnější a nejdivnější, co za poslední rok viděl. Hned potom, co jsme mu řekli, že bychom chtěli vidět ještě něco jako "Movie 43". Jeho přítelkyně však namítala, že budeme litovat, protože nic horšího a divnější zase ona neviděla. Řekněme, že vyhledáváme tyhle kontroverzní filmy a šli jsme do toho. No a .. SUPER! Smáli jsme se od začátku do skoro konce, kde už to bylo spíš drama a skutečný horor, než komedie. Ale jinak paráda, Alan Tudyk byl výborný výběr, řekla bych, že hlavně díky němu mi přišel film prostě tak ironicky vtipnej. Jedná se celkově o originální téma, kde vtip následuje za vtipem. Za mně, pokud hledáte jednoduchou komedii, tak se zasmějete parádně ;) ()

gegina31

Opravdu jsem nečekala, že tenhle film se mi bude líbit. Galerie naprosto šílená, ale dala jsem na hodnocení Čsfd a dobře jsem udělala. Viděla jsem to teda s docela dost trapným dabingem, ale i tak mě ten film dostal. Naprosto skvělý téma, jak se můžete stát debilními náhodami a okolnostmi z hlediska jiných někdo zabijákem. ()

Hamaradža

Takto to vypadá keď niekto príde s naozaj skvelým nápadom (slasher naruby) a pustí sa do neho tak zbrklo že nevie ako ho rozvinúť, nieto ešte zakončiť. Ale pobavil som sa to hej a imaginárna polhviezda navyše za roztomilý párik Katrina-Tyler :) ()

Dexter1

Tak toto bola pecka. Vyhranie sa do puntíku so zaužívanými žánrovými pravidlami, prekrútiť ich a spraviť to tak aby to malo celé hlavu a pätu sa nepodarí hocikomu a hocikedy. Tu to išlo perfektne. Plus neustále sa objavujúca brutalita a nie len čiernohumorné vtípky iba pridávajú na celkovej hodnote. Len niektoré killy sa mi zdali trošku až moc prehnané, ale potom som si uvedomil, že bez nich by som sa asi až tak nebavil. V podstate inteligentná zábava pre fanúšikov hororu. ()

Dont

Hodně černá komedie pro mnohé možná až za hranicí dobrého vkusu, ale takhle jsem se už dlouho nenasmál. Jednoduchý příběh s banální zápletkou je postaven na naprosto absurdních momentech, kdy paroduje situace, které jsou běžně k vidění v řadě béčkových hororů (parta studentů vs zabiják honící je po lese). V druhé polovině filmu poněkud uvadá tempo i legrace, ale scénky s motorovou pilou nebo drtičkou dřeva opravdu bodují. ()

Skip

Ne že bych se u tohohle filmu vyloženě válel smíchy, ale bavil jsem se docela dobře, protože konečně někdo vzal obyčejnou teenagerskou vyvražďovačku za úplně jiný konec a natočil nezvykle roztomile pitomý film, který stojí za zhlédnutí. ()

Dubro

Režijná filmografia Eli Craiga je riedka ako stolica a z tejto komédie to slušne cítiť. Navyše stihol svoje ruky šmátralky vopchať aj do scenára a pozvať do filmu jediného herca. Alan Tudyk to vie a ostatok je z druhej až tretej ligy. Večná škoda že Alanovi sekunduje Tyler Labine, televízny pricmrndávač, ktorý tak dostal veľa priestoru a väčšinu času nudí. Od smiechu si triko neprepotíš a dej odhadneš na pol kilometra vopred. Komédia ako celok však patrí k tým vydarenejším a hoci som očakával väčší prieser, tie slušné tri pacnem. ()

Eldrick

Po tomhle si člověk uvědomí, jak těžký je natočit vtipnout parodii a ještě bude do nebes vynášet fláky typu BLBÝ A BLBĚJŠÍ nebo i ten DĚSNEJ BIJÁK. ()

Petroff

Do asi 3/4 stopáže masakr (nemyslím smrti, ale zábavu) ... pak sklouznutí do "normálu", ale pořád pecka jako prase! Redneck & Rampage in-da-movie to neni, ale nasmál jsem se fakt dost... 80%. Bohužel mi chybělo překlopení do nového Braindead, tak nějak jsem v to prostě doufal... Je tu třeba i scéna vzdávající hold Predátorovi, je to trapně směšný... ale nějakym zázrakem to na mě totálně zafungovalo. Trochu mi vadí většinový přirovnávání k Blbý a blbější... že prej totéž, v lese... hmm, hmm... Blbý a blbější na mě působilo jako stupidita, co těží z faktu, že protagonisti jsou fakt debilní - a (a to především) vypadají jako Dwayne Dibley... Tady jsou postavy absolutně real .-) ()

kalap

Dám návod na pozretie tohto filmu, a to je, dať si zopár drinkov, ale neopiť sa, len tak náladička a potom sa Vám toto čudo bude určite veľmi páčiť, tak na zdravie. ()

dee-key

Ano jistě, je to chujovina první třídy, ale zároveň skvěle ujetá parodie na většinu hororových klišé. Na chatu v horách to podle mě nemá, ale svoje publikum si to najde, už jenom kvůli těm pár hláškám. ()

d-fens

aj keď to nie je nič svetoborné, pobavil som sa, pretože naratív hentých hororov "vidláci vs. študáci v lese" mi takmer vždy pripadal stupidný. Takže bolo fajn sledovať "alternatívnu verziu udalostí", resp. to, že aj "mladým vzdelaným mešťanom" môže hrabať úplne rovnako alebo aj viac ako "vidlákom":) Len škoda záveru, od polovice filmu som dúfal, že to skončí svadbou:)) ()

berusche

Trucker a Dale nejsou rozhodně ani typičtí masový vrazi, ani nijak zvlášť chytří chlapci a dokonce ani nijak zvlášť neodolatelní. Připisuji své hodnocení ve větší míře atmosféře, pár pivkům a kolektivu. Jako parodie na všechny typy obdobných snímků: jedem na víkend a budou tam zabijáci, to má docela slušný spád. Série náhod je absurdní už od začátku, takže vás po několika dalších nevykolejí. Vykolejí vás blbost amerických studentů, ale s tímhle zřejmě scénárista počítal. A já tomu ráda přiznán, že jsem se i nasmála. A jestli mi zabijete Raubíře, budu fakt, ale fakt naštvanej. ()

lioncel

Nejsem tak nadaný jako: _ Shadwell _ .. a tak .. pro mě to byla především nádherně ujetá, úplně ztřeštěná, ale hlavně - naprosto skvělá zábavná „hororová“ jízda s prvky romantiky (rýsující se něžný vztah mezi Allison a Dale Dobsonem) s naprosto originálně zpracovaným klasickým námětem o selekci počtu vysokoškoláků trpících značnými, ničím nepodloženými předsudky k bodrým lidem z venkova .. je to příběh studentů s velkým problémem v neschopnosti normální mezilidské komunikace .. velmi důležitý prvek pro úspěch podobných příběhů je samozřejmě přítomnost alespoň jedné pohledné sličné dívky, o to se zde starají : Chloe / Chelan Simmons, ale hlavně samozřejmě Allison / Katrina Bowden .. jedna hvězdička je možná jen pro ni … ()

Fíla

Vtipné a ani nijak moc drastické. Shoda náhod (zlo) , nebo nepozornost prokládaná vtipnými usmrcujícími okamžiky. Všeho je tak akorát. Studenti dostudovali a Tucker s Dalem mají o zábavu postaráno. Chudáci dva. :) ()

easaque

... aneb vyvražďovačka naruby. Tato nápaditá parodie mě pobavila a s lepším provedením, vybalancovaným a promyšlenějším scénářem by ji 4 hvězdičky určitě neminuli. Nic intelektuálního, ale ani vyloženě hloupého v tom nenajdete, ale jako oddechovka opravdu slušné. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Na takovou parodii je v dnešní době problém narazit. Sice to v druhé půlce ztrácí dech (chtělo to tam víc promyslet) a té romantiky je přehnaně moc, ale nebýt těchto mínusů, tak bych snad i plný počet dal. Tenhle film totiž paroduje horory typu "parta studentů jede na chatu do lesa", paroduje je dokonale a to tím, že vše obrátil naruby. A ono to překvapivě funguje, je to vtipné, dokonce i poměrně chytré, žádný fekální humor apod. a má to nejednu skvělou scénu, kterou si budu ještě dlouho pamatovat. Je to příjemné, dobře se na to dívá, ústřední dvojici jsem si zamiloval a bavil jsem se skvěle - a to tolik, jako v rámci hororových komedií už dlouho ne. Fakt jen škoda těch mínusů, protože jinak je to pecka. Silné 4* ()

M.i.k.e

ačkoliv sem se nesmál od začátku až do konce (a ono tady vlastně ani tolik opravdu dobrých vtipů není),jako parodie fungují Tucker a Dale opravdu velmi dobře.Samotný ústřední nápad je originální a sám o sobě vtipný,navíc někdy hnaný opravdu ad absurdum.Už jen díky tomu stojí Tucker a Dale za to.Na plný počet to sice není,ale zase tolik nechybělo...85% ()

Chen

Z žánru si to ze začátku utahuje slušně, ale nakonec to není tak třeskuté, jak by mohlo být. Je tu pár bezva nápadů, ale celý film neutáhnou. I tak ale slušná zábava. 70 % ()