Akú veľkú musí mať guráž 14-ročná Mattie. aby pomstila smrť otca, ktorého zabil zločinec Tom Chaney? Odpoveď ponúka temný western Skutočná guráž. Mattie, na svoj vek neobyčajne vyspelá, si najme jednookého pištoľníka Roostera Cogburna a spolu sa vydávajú po Chaneyho stopách. Sprevádza ich texaský ranger LaBoeuf, ktorý chce Chaneyho chytiť kvôli inému zločinu. (STV)

kobe6

Dlouho jsem se těšil na tento snímek Coenů, který mnohé sliboval. Natočit western chce špetku kuráže, když žijete s vědomím, že vše co by mohlo zaujmout už bylo natočeno v 60. letech. Naposledy se to možná podařilo vyvrátit Manglodovi s jeho 3:10 to Yuma, ale měl jsem tušení že moji oblíbení bratři to vezmou trochu jinak. A takyže vzali. Jednoduchý příbeh obyčejných lidí, který důkladně popisuje jejich mentalitu a vztahy navzájem. Navíc doplněna trochou černého humoru, který mě nejednou rozesmál. Bridges, Damon a Brolin...k tomu snad nelze nic dodávat. Ze začátku jsem nemohl přijít na chuť mladičké Pepper, ale později se mi to rozleželo v hlavě a nyní je vše v pořádku. ()

ondrula

Jeff Bridges tak jak ho mám rád - jako starýho sprostýho ožralu. Za jeho výkon bych byl dal 100%, ale kvůli stupidnímu konci musím s jednou * dolu. A Josh Brolin by na plakátech vůbec bejt neměl, ve filmu hrál asi minutu. ()

Crackonosc

Coenovsky obyčejně neobyčejný film. Western je tu správne drsný, neučesaný a špinavý a přesto vedený lehkou rukou schopných tvůrců, kteří evidentně přesně vědí, čeho chtějí dosáhnout, kde přitvrdit a kde zavtipkovat. Herci jsou tradičně výborní a celý -vlastně spíš dialogový- film si díky nim klidně vystačí s trojicí postav hašteřící se nad táborovým ohněm. Snímek příjěně rozvážnym tempem šlape bez větších škobrtnutí. Hlavní důraz je kladen spíš na cestu a cestování jako takové, než na napínaní nebo zbytečnou akci a vůbec se na to celé tak příjemně kouká, že se jen při vzpomínání na tuhle krásnou výpravu za pomstou zase labužnicky rozplívám. Je to prostě fajn. ()

shimpy(CZ)

Od Coenů jsem čekal něco víc. Kromě hezkých exteriérů a kamery mě ve filmu nic nezaujalo. Hlavní mladá herečka Hailee Steinfeld na mě za začátku působila jako otravnej a neodbytnej fracek, který by zasloužil pár facek, už jenom pro ten kyselej obličej. Občas měla své světlé chvilky, ale po většinu filmu mě spíš otravovala, než ohromovala. Chudák Matt Damon nemá moc co hrát a Jeff Bridges hraje poměrně dobře, ale občas mi přišlo, že přehrává. Josh Brolin se mi líbil asi nejvíc, to byl takovej ten typickej westernovej záporák a psanec. Jinak ale poměrně nuda... Zklamání. ()

iampatrik

75% Tohle jsem doopravdy nečekal. Co tím vůbec myslím? Nebýt těch pár přestřelek, trocha krve a mrtvých, vyklubala se z toho chytrý, rodinný dobrodružný film, samozřejmě ne úplně pro ty nejmenší. Zajímavá ústřední trojice v pěkně vykresleném prostředí divokého západu, řešící spíše přímočarou a jednoduchou záplatku. Já se však bavil celou dobu a to je hlavní. ()

Teabag

Coeni, Bridges, Damon... To je prostě úžasná kombinace. True Grit je zábavný i drsný film s výbornými hereckými výkony a perfektními dialogy (hlášky Roostera Cogburna nemají chybu!). Za zmínku stojí i Hailee Steinfeld, o které se (v jejích 14-ti letech) sice nedá říct, že by na ní True Grit stál, ale rozhodně neodvedla špatnou práci. Nemám co vytknout, takže za mě plný počet. 5* ()

SHit4U

klasický western ...ovšem v podání Coenů (Scéná z veřejné popravy, kopaní do indianských dětí)...ale pořád spíše klasický western... ()

maslic

Jakoby se Coeni rozhodli, ze na stara kolena natoci western s prumernym scenarem, jednou neokoukanou tvarickou a slusnym rozpoctem. ()

Hanes88

Hodně kvalitní western. Děj byl hodně pěkný a závěr nijak přikrášlený. Hlavní herci byli taktéž vybráni skvěle. 80%. ()

peetriss

Milý western oplývající krásnou kamerou, výpravou a sice příběhově jednoduchým (což u westernu nevadí), ale skvěle napsaným scénářem plným výborných dialogů. Opravdová kuráž je pro mě velice příjemným překvapením, stejně jako výkon čtnáctileté Hailee Steinfeld, který je opravdu kurážný a noblesní, podobně jako její filmová Mattie a zcela po zásluze byla nominována na Oscara. Její zkušenější kolegové Jeff Bridges a Matt Damon se vůbec nenechali zahanbit a skvěle ji sekundují. ()

J*A*M*A*L

Já nikdy moc na westerny nebyl, ale na nové westerny se koukám a docela rád.Opravdová kuráž mě už lákala jakmile jsem se o ní dozvěděl.A už bych se na ní mrknul jenom proto, že ukončuje seznam knihy 1001 filmů, které musíte vidět než zemřete.Fakt se mi tento western líbil.Bratři Coenové mě teď opravdu uspokojili dostatečně a vždy se u jejich filmů bavím.Dokud jsem nepřečetl komentář uživatele Malarkeyho, tk bych se snad ani nedozvěděl o tom, že se jedná o remake, ale na remake to bylo fakt slušný.A také skvěle natočený což však zase tak překvapivé není.Coeni jsou prostě skvělí pánové, kteří natáčet zkrátka umí. ()

ClimbVibe

První půlka filmu mě dokázala svými dialogy málem uspat. Druhá to naštěstí vynahradila. Věci, které mi vadily (nevýrazný záporák, chvíli hraní si na realitu, chvíli zpátky ke klasickému westernu), jsou ve filmu zřejmě naschvál. Takže chápu, že někdo dá i plný počet. ()

IvoB

Vynikající "nový" western. V posledních letech je filmů takového žánru jen poskrovnu, a když už, málokdy za něco stojí. Coenové pojali látku po svém. Zdárně se vyhýbají několika běžným postupům, které bychom po vzoru klasických westernů očekávali. Film působí mnohem výpravněji (přístupněji), je doprovázen sympatickým hereckým výkonem a soundtrackem. Bolístkou filmu je možná trochu jednodušší příběh a ukecanost. Přesto bych vzhledem ke svěžímu provedení film doporučil. A to i těm, co westernům moc neholdují. ()

Perverz

Coeni si vzali k ruce starého osvědčeného Jeffa, který nikdy nezklame. Hlavně když chlastá a je špinavej jako prase. To mu vždycky sedí. Je fakt dobrej a cílevědomá čtrnáctka která chce pomstít fotra ala Hailee Steinfeld k němu sedí perfektně. Svoje si odbyl i Matt Damon. Herecky za jedna. Že by Joel s Ethanem dali nový směr westernu to ne, ale jsou to oni, kdo naservírujou skvělou zábavu, ano, byly tam vtípky, a jak to tak bývá ve westernech střílí se tu jak o závod. Hlavně scéna ve které si dva rivalové chtějí poměřit střelecké zdatnosti, přičemž jeden z nich je na šrot. Který asi? ()

bloodcountes

Celkem nevzrušivý, poklidný, předvídatelný film, jehož předchůdce jsem neviděla ani knihu jsem nečetla. Čekala jsem od Coenů něco jinačího, více jejich rukopisu, ale nedočkala jsem se. Snad jenom scéna s indiánskými dětmi by se dala označit jako coenovská (nebo tarantinovská). Nicméně film je v celku dobrý - zajímavý příběh, krásná krajina, autenticita prostředí i lidí, výborná hudba, kamera, režie. Bez připomínek. Vlastně jednu bych měla k tomu konci. Už bych tam ten dovětek nedávala. Tajně jsem zadoufala, že poté, co Cogburn vystřelil aby přivolal pomoc, film skončí a my diváci si budeme moci nechat příběh doznít každý po svém. Nestalo se to. Škoda. Přidávám hvězdu za opravdu úchvatný herecký výkon Hailee, to byl požitek. ()

cmenda

Kopletní remake filmu Maršál který byl mnohe lepe udělán po všech stránkách hudba ,lokace i obsazení v tomto kousku sem vše marně hledal buhužel. ()

Terezinka198 odpad!

Nezaujalo, ztráta času. Horší herce nebylo možno vybrat. Nekritizuji. Říkám jen svůj názor, přijímám jakékoliv Vaše námitky i názory. ()

angloumene

Ač jsem dost chtěla, tak mě tehle příběh o umíněné holce prostě nepřesvědčil. Všechny scény jakoby se točily v kruhu a místo postupné gradace jsem čím dál tím víc ztrácela zájem. Velké přineslo tušené morální ponaučení no a...a to je vlastně všechno. ()

Bucounit

V skratke: Takmer doslovný prepis pôvodného True Grit s lepšími hercami a hudbou. No starý mi aj tak prišiel živší a lepšie vygradovaný. 7/10 ()

Coeni míří na Netflix

17.09.2016

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

28.09.2014

Úspěch Opravdové kuráže bratrů Coenů a Nespoutaného Djanga Quentina Tarantina oživil popularitu westernů a blíží se hned několik zajímavých projektů. U Pistolnice Jane nikdo moc netuší zda se… (viac)