Obľúbený stredoškolský učiteľ Will Gerard (Nicolas Cage) je šťastne ženatý muž a jeho život je pokojný ako stojatá voda. Všetko sa ale razom zmení, keď jeho krásnu ženu, hudobníčku Lauru (January Jonesová), na ceste z práce brutálne prepadnú. Kým Will čaká v nemocnici na správy o stave svojej ženy, osloví ho neznámy muž Simon (Guy Pearce) s veľmi zaujímavou ponukou. Simon zariadi, aby útočník dostal, čo si zaslúži a za to mu Will v blízkej budúcnosti preukáže láskavosť. Will, rozrušený a trpiaci žiaľom, súhlasí s dohodou, netuší však, že sa nechal vtiahnuť do nebezpečnej hry civilnej stráže z podsvetia. Kým sa snaží uchrániť svoju manželku od pravdy, rýchlo si uvedomuje, že jeho usilovanie o spravodlivosť by mohlo mať desivé a možno aj smrtiace následky. (TV JOJ)

sedm.1

Wow. Tak tomu říkám zatraceně příjemné překvapení! A proto se v tomto případě při hodnocení nehodlám vůbec držet při zdi a napálím tomuto výtečnému krimi/thrilleru zaslouženě nadprůměrné 4*. Vendeta totiž od první minuty šlape jako hodinky a už dlouho jsem neviděl takovýto typ filmu, kde by vše tak klapalo a perfektně se doplňovalo. Působivá atmosféra, prakticky neustálé napětí, které se postupně jen zvyšovalo, plno výtečných zvratů, mnoho vážně dechberoucích scén, samotná zápletka pak měla skutečně dynamický spád a nakonec i vygradovala do poměrně našláplého finále, jinak mě potěšili i výborní herci, což jsem především v případě Nicolase Cage už ani nečekal, že bych toto slovní spojení mohl ještě vůbec kdy použít ve spojitosti s jeho osobou a jeho výkony z posledních let, zde ale zahrál vážně dobře, a to jak po emoční a dramatické stránce, tak i po té akční, tvůrci navíc při té akci ani nijak zvlášť netlačili zbytečně na pilu, což dodávalo celému filmu jen punc reálnosti, což celému snímku také jen pomohlo a i na mě to zapůsobilo velmi pozitivně, prostě Vendeta je nečekaně strhující, napínavá jízda, bez hluchých míst, celé se to sice pořád pohybuje na pomezí béčkové produkce, ovšem to je to nejmenší, když to tak skvěle funguje. A já jsem po celou dobu pořád čekal, kdy se tam něco nesmyslně zvrhne, či co tam autoři poserou, ale naštěstí se nic takového nestalo, takže prostě a jednoduše, fakt super překvápko! ()

JADIM

Pán Gerard urobil chybu vďaka ktorej sa dostal do problémov. Začiatok som moc nechápal, po zápletke to bolo už o čosi zaujímavejšie, hlavne to, ako si musel kupovať žuvačky aby bol nenápadný, ale asi celá druhá polovica bolo už iba naťahovanie s nejakými akčnými scénami, ktoré však film nezachraňovali. Existuje viac takýchto filmov a tento bol jeden z tých nudnejších. 3,5/10 ()

Castorr

Můj oblíbený herec (Cage) v dalším bečkovém filmu. Tentokrát bych řekl, že film nebyl tak strašnej a docela mě to i bavilo. Konec se mi moc nelíbil, čekal jsem víc napětí. Když to shrnu mám tu další průměrný béčko, na podívání dobrý, ale lehce se zapomene. ()

ti88na

Takých filmov tu už bolo, ale o to viac mi je divné, kde sa stratili tie peniaze? Rozpočet vo filme nie je totiž vôbec poznať, jediná možnosť je, že si to rozdelili herci. Ale za čo? Lebo ich výkony boli priemerné ako celý film, na ktorý zabudnem ešte skôr ako skončia titulky. Škoda, Nicolasa mám rada a jeho úpadok ma veľmi mrzí. ()

ondrula

Solidní kravina, kterou jsem svým hodnocením s gustem poslal do modrých čísel. A potvrzuje se mi teorie, že Nicolas Cage poslední dobou hraje v čím dál větších sračkách. ()

Xavi6

Nepříliš povedený akční film. Pokud jde o ten zlomek akce co tam byl, tak to taky nebylo k pokukání, ale musím říct, že minimálně děj mě zaujal, a tak z toho vychází průměr. Nevím proč Cage spolupracuje na takových projektech, když má mnohem navíc. ()

Harapes

Já Vám nevím,Nicolas Cage je výborný herec,jen prostě není v kurzu a hraje v průměrných filmech,v béčkách.Ale i tak se mi jeho filmy nadále líbí a i tady jsem byl v napětí až do konce.Jasně,finále filmu bylo slabší,ale i tak mě film nezklamal. ()

vander19

Aj keď nám Nicky už neprináša také pecky ako tomu bolo v minulosti tento thriller je z toho lepšieho cesta. Will alias Nick Cage sa dostáva do prúšvihu hneď na začiatku, kedy kývne na ponuku tajomného Simona. Simon alias Guy Pearce mu ponúkne pomoc, ktorú na Nickovom mieste by z nás asi prijal každý. Prejde pol roka Will sa snaží pomáhať svojej žene, ktorá prežila hrozný zážitok z prepadnutia a násilia a pak to príde. Prvá úloha, druhá, tretia a tak ďalej. Až sa nám príbeh, ktorý mi prišiel zo začiatku príšerne nudný (už som to chcel vypnúť) pekne rozbehne. Začnú sa striedať napínavé scény, hrá dramatická hudba, proste všetko čo ma má mať pohodový film, takže v pohode dávam 75%. ()

prezdivaka

Ten příběh s motivem Doktora Fausta je už od počátku taková konstrukce, že to nezachrání ani paranoidní konec. Od začátku jednají postavy nesmyslně a vrší jednu nevěrohodnost na druhou. Will uvěřil, že recidivista dostane za brutální napadení a znásilnění jen 11 měsíců, když několik set mil odtud letos dostala učitelka za sex se svými žáky 15 let? Jak věděl vrah toho, co znásilnil Lauru vědět, že má z bytu vzít náhrdelník? Proč ho Will, když ho nechtěl Lauře vrátit s nějakou pohádkou např. že ho našla policie, vozil půl roku v autě a nezbavil se ho? Ve své šatní skříňce ve škole má připravené mobily jako zkušený mafián a ne učitel. Ukradené auto má vestavěný počítač, pracovní stůl zabitého novináře nikdo z policie neprohledal a neodvezl materiály. Americké filmy jsou nabité obyčejnými lidmi, kteří najednou začnou chladnokrevně likvidovat zkušené zabiáky. Stalo se z toho odporné klišé. Přitom je to tak, jak řekl farmář v Sedmi statečných: "My jsme jen venkovani, neumíme zabíjet". To že Laura nakonec Simona trefí na dvacet metrů poté, co si byla párkrát zastřílet, mě už ani nepřekvapilo. Spíš mě překvapuje, že to lidi žerou a na normální filmy hází špínu ve smyslu: Byla to děsná nuda. No jo, lidé se tam asi chovali uvěřitelně. ()

Ollie235

Poměrně dobrý a zajímavý příběh, ale něco podstatného tomu chybí. Cage byl výjimečně celkem fajn, natočené je to prazvláštně, ale zvyknout se na to dá a napětí a tajemnost drží diváka v pozoru, akorát tu není nic, co by film posunulo někam výš a co by se vrylo do paměti. Nevýrazné 3*. ()

Hepy13

Nápad a zápletka není vůbec špatná, bohužel jako celek je film úplně marný, a to včetně Nicolase. Ten stojí až po hlavu v pohyblivém písku, a pokud mu někdo nehodí záchrané lano, utopí se uplně. ()

KOZEL84

Na Nica je to v klidu a ze začátku to vypadá i zajímavě.Scénáristé ale zas dokazujou,že ta jejich stávka nejenže neskončila (to rozhodně není problém jen tohoto filmu-to je kurva sračka za sračkou!),ale naopak řádí na vrcholu.Akorát to ted' odsrává divák mnohem víc.Stačilo přidat víc a dobrou akci a byl to Nicův nejlepší film za posledních pár let.Já ho mám stejně furt rád.I když je to chůj.2aPůl ()

dawe787

No Cage je Cage a svým výkonem nezklamal, dokonce se mi zdálo, že má více vlasů než jindy. Příběh se brzo začne rozvíjet tak, jak byste to vůbec nečekali, ale celkově to byl pro mě takový oddechový thriller, který bych si nepouštěl 2x ročně. Pokud někoho takové téma zajímá, tak vřele doporučuji film Touha po pomstě, který toto strčí do kapsy! P.S. Líná ryba neskáče... ()

Bozvav

Nebyl to marný film. Nechyběl náboj, akce i napětí a bohužel i sranda (ta určitě nebyla v plánu). Cage se zapotil, my nasmáli. Scénář slušný, dialogy dávaly smysl. Za mne 60%. ()

drankeryth

Pekne sa vyvijajuci pribeh o kope zahadnych situacii, ktore ma postretli pocas tohoto thrileru. Vobec som sa pri nom nenudil a urcite tento film patri medzi to lepsie, co obnasa dobry a zahadny thriler. Vo filme aj vyuzili par akcnych scen, ktore tiez nevyzerali najhorsie. Ale videl som uz aj lepsie, ake som mal prilezitost vidiet v tomto filme. Taketo filmy su dobre na jedno pozretie, druhykrat by ma to uz nelakalo, pretoze uz by som vedel, ako sa to bude vyvijat dalej a to uz neni ono. ()

Anduril

Veľmi dobre natočený filmársky kúsok. Dobrá myšlienka, plynulý akčný príbeh bez zbytočných prešľapov, pekne zvládnuté a zahraté úlohy. Dosť sa mi to páčilo. Síce tento film nepriniesol nič nové, ale aj tak sa divým že má tak nízke hodnotenia. Určite odporúčam pozrieť. ()

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (viac)