Adam je obyčejný kluk žijící v neobyčejné realitě. Vede skromný život a stále myslí na dívku, kterou kdysi potkal. Eva však pochází ze zcela jiného světa, ze světa naruby, který je přímo nad tím Adamovým, ale mimo jeho dosah. Jednoho dne zahlédne Adam dospělou Evu v televizi a už ho nic nezastaví, aby ji získal zpět. Zákon ani věda! (oficiálny text distribútora)

lukasch

Dobrý nápad a sympatický pár, mezi kterým ale chybí chemie. Vůbec mi nevadilo, že z fyzikálního hlediska ty dva světy nedávají smysl, ale hrozné bylo, že i tvůrci svoje pravidla porušují. Být to více romance a méně sci-fi, udělali by líp. Vizuálně je to ale fakt hezké. ()

Fary

Pokud se dokazete oprostit od toho, ze jednou lidi vzplanou, jindy ne a ze obcas nektery veci nefunguji tak, jak by podle fyziky mely (vezmeme-li v potaz dvoji gravitaci), tak je to vlastne prijemna romanticka pohadka. Ve zkratce - tak trochu Romeo a Julie zase jednou trochu jinak. :) Kazdopadne musela byt sranda tohle natacet! :-D :) ()

Earl10

Vizuálně nesmírně hodnotný počin! Solanas má velmi osobitou vizi a bezbřehou fantazii. Příběh je prostý, ale postačující. Prim hraje výtvarná stránka, kopec obrazových nápadů a k tomu příjemné postavy. Typický good-feeling film bez složitostí a přehnaných poselství. Samozřejmě, že má i značnou výpovědní hodnotu, námět totiž nabízí nemalé možnosti. Ovšem snímek je především pastva pro oči. Škoda jen té značné přeslazenosti! [viděl v kině 3D verzi] [80%] ()

noby

To byla zas jednou hloupost. A nenechte se zmýlit, že nepůjde o na věrohodnosti lpící film bylo jasné po prvních minutách. Jenže ani jako pohádkový příběh to není nic moc, a ke konci už zoufale zahazuje zbytky scenáristického i filmařského citu a z filmu už zbývá jen vizuální stránka, která by mohla být poutavá, kdyby se ve snaze být poutavá tolik usilovně nepatlala vrstvou kýče. ()

Tessie

Velmi originální podívaná, která mne jako odpůrce sci-fi dostala. Velká poklona tvůrci, paralelní světy vytvořil s maximálním citem pro detail. Rozdhodně doporučuji. ()

Michalechal

Úžasný námět, krásné prostředí, romantika jak má být ... ale nějak to není dotažený. Schází tomu ten správný závěr - vlastně tak tak poslední třetina. Jinak by nebylo co vytknout! Jinak postapokalyptický svět dle mého gusta ;-) ()

Merkin

Kdesi jsem četla trefný komentář, který zněl přibližně takhle: ,,Ano, elektřinu tam mají předraženou, ale když Adam odešel, nechal zapnutá světla!" Asi takovou logikou se řídí celý snímek nehledě na naprosto "revoluční" a jasně vysvětlený?! závěr. Během snímku jsem si říkala: ,,Jde to docela upside, možná půjdu na trojku," a nakonec, ,,palec Down!" :) ()

Giggs

A taka pecka to mohla byť. Super napad, aj realizacia ujde, ale čo ten zvyšok? Plytke, povrchne vizualne divadlo s akože moralnym posolstvom. Dookola to iste. ()

danielosbourne

Nebudu se tu moc rozepisovat, protože bych opakoval to, co už je tu několikrát napsáno. Takže ve zkratce. Krásné vizuální zpracování, příjemné postavy, příjemní herci, jen ten příběh vázne a myšlení na to, zda něco tvůrci nevymysleli špatně a nelogicky se prostě neubráníte. Každopádně nápad je skvělý a i když je konec trochu sentimentální a vyloženě uspěchanej a hloupej, za mě má film lepší průměr. ()

Ripley

Neznámý argentinec Juhan Diego nám ve svém teprvé druhém celovečerním autorském filmu servíruje velice příjemný příběh v naprosto geniálně úchvatném kabátě.Vizuální stránka je zkrátka fascinující.U mnoha filmů netuším,jak moc se režisér podílí na výtvarné stránce svého filmu.Zda má výtvarníky,kteří vše navrhnou a on jen schvaluje to co se mu líbí,nebo vše vymýšlí sám či obojí tak nějak napůl.Nevím jak tomu bylo u Paralelních světů,ale vzhledem k tomu,že je to autorák,doufám,že Juhan Solanas měl o výtvarné stránce jasnou představu,protože bych od něj rád ještě něco zkouknul.K hercům napíši že Jim Sturges v hlavní mužské roli je sympaťák,kterému držíte pěsti až do konce a Kirsten,ikdyž nemá tolik prostoru jako Jim,dokáže zaujmout svým bezchybným herectvím a také ďolíčky,které mě dostávaly už u Mary Jane v Raimiho spajdr trilogii.Vrátím se ještě k oné originalitě námětu.Něco takového tu ještě nebylo a je škoda,že Solanas jako autor scénář více nevypiplal a nepřidal alespoň čtvrthodinku děje navíc.Škoda také závěru filmu,který malinko vyšumí do "nultého patra".Každopádně z filmu jsem byl nadšen a stačilo relativně málo a mohlo to být za pět stars. ()

ThomasCrown

Na piatu hviezdičku chýba wow záver, hoci momentov, kedy som zostal užasnutý je tu dosť. Oba svety akoby čerpali inšpiráciu z nového Total Recall a chvíľami som mal pocit, že tvorcom ide o vytvorenie obrazu východného a západného Nemecka, viď použité Trabanty a Lady. Kľudne by sme mohli použiť aj prirovnanie k Rómeovi a Júlii s prvkami z Orwellovho diela. Skvelý koncept, prvotriedne obsadenie so sympaťákom Sturgessom a krásnou Kirsten, výborná hudba, krásny filmový zážitok. ()

Ixbalanke

Obrazy pěkné, hory mám moc ráda, ale ta forma... Asi nejsem "Roman Tyčka" či co... A hrozně mi vadily drobnosti, např. na vrcholcích hor oblečeni jako by šli nakupovat, nebo pochybuju že Eden vážila 75 kg aby mohli levitovat:)) V praxi to vypadalo tak, že jsem s filmem po celou dobu diskutovala, co se to tam zase objevilo za nelogický úkaz. Vidím ale zajímavou paralelu s filmem Another Earth, kde scifi zápletka je trochu podobná, ale než na obrazové vjemy je dán důraz na emoce, které tu jsou opravdu bravurně zahrané a opravdu hluboké (což značí, že s "Romanem" asi něco společného mám). ()

Ondracius

Vizuálně nádherné, ale ten kýčovitej příběh a neplynulost příběhu způsobená špatným přecházení scén tomu neuvěřitelně dost ubírá. Výjimečně vizuální stránka zvítězila nad obsahem, protože byla opravdu úchvatná, ale je to velká škoda, mohl to být sakra dobrý film. Dávám sice tři hvězdy, ale jsou hodně slabé, spíše spadávají k dvěma. ()

klertecka

Joojoo, bylo tam pár rušivých nepřesností, nesmyslných detailů, logiku postrádajících momentů, romantická linka taky nesahá nad průměr, ale celý to dává dohromady tak nenuceně líbivou záležitost, člověka to naladí do jakýhosi sladce snovýho opojení. Zážitek z vizuálna umocněnej třidéčkem. A Jim Sturgess je na celým filmu nejkouzelnější. 3,5* ()

peetriss

Ani ne tak sci-fi, ale spíše romantická pohádka točená sci-fi postupy. Hmm, romantická... Právě romance (a příběh vůbec) je největším kamenem úrazu, protože je tak zatraceně povrchní a podřízena vizuálu, že vyznívá zcela neutrálně a na diváka emočně zcela impotentně. Zmínil jsem vizuál - ten jen naprosto úchvatný a pokládám jej dokonce za jeden z nejlepších v posledním roce. Je plný krásných záběrů a nápadů, i když občas se nevyhne určitým nelogičnostem. Obrovská škoda odfláknutého scénáře, protože v opačném případě se mohlo jednat o nezapomenutelný zážitek. ()

Hyb_rid odpad!

Tak tohle se mi už dlouho nestalo ani u hodně špatných snímků, ale infantilnost filmu upside down je tak obrovská, že jsem to po půl hodině už nemohl vydržet a musel jsem film vypnout ()

Angelino

Škoda že dolný svet vyzeral ako Nemecká demokratická republika počas železnej opony kombinovaná s opusteným Černobylom. Trochu menej gýču by neurazilo, ale keďže miera romantiky a hĺbky v príbehu Adama a Evy (tie mená sú úmyselné ?!) je v ľahko mínusových číslach, tak aspoň ten optický gýč, ktorý to nakoniec zachraňuje. ()

kill-tec

Vskutku originální námět a vizuálně dokonale ztvárněné prostředí dělá z tohoto snímku jedinečnou záležitost. Ale.. každé pro má i své proti. Krásná Kirsten a věčně usměvavý Jim vás svým emotivním příběhem možná na chvilku dojmou, ovšem ne tak, jak by jste si nakonec zasloužili. Konec filmu už jen podtrhuje nemohoucnost scénáristů o napjatějším konci a tak vás na konci místo slz čeká spíš zívnutí. Co se týče atmosféry, budete hltat jednu scenérii za druhou, budete stále přemýšlet a hledat jestli tam náhodou tvůrci neudělali nějakou tu chybu. Hlídat dvě odlišné gravitace vzájemně tak blízko je doopravdy tvrdý oříšek. I přes všechny ty drobné neduhy mě film bavil a jako večerní zákusek před spaním, myslím, že dobrý. ()