Megamozog

Megamozog... Tak znie nie práve najobvyklejšie meno bez debaty najprefíkanejšieho a najbrilantnejšieho darebáka, ktorý kedy na našej krásnej Zemi žil a škodil. Zároveň je však tiež tým najneúspešnejším a najfrustrovanejším, pretože hoci sa v uplynulých x rokoch nespočetnekrát rôznymi šialenými i menej absurdnými spôsobmi pokúšal podrobiť si žiarové veľkomesto Metro City, každý jeho pokus sa skončil úplne rovnako – kolosálnym zlyhaním! A to z jedného jediného dôvodu – neporaziteľnému maskovanému superhrdinovi menom Metroman. Teda temer neporaziteľnému. Vlastne... Neporaziteľnému len do chvíle, keď pri snahe zhatiť ďalší z Megamozgových geniálne šibnutých ničivých plánov nečakane prišiel o život! Ibaže... Od toho momentu akosi Megamozgova ďalšia existencia akoby zrazu nemala žiadny zmysel! Koniec koncov, čo je superzáporák bez superhrdinu? To je skrátka nepredstaviteľné, neakceptovateľné a nemožné! Splnenie všetkých jeho snov sa tak, žiaľ, ukáže byť tým najhorším, čo sa mu vôbec kedy mohlo prihodiť. A je len jedna cesta, ako z tejto šlamastiky vybŕdnuť – Megamozog jednoducho musí sám sebe svojpomocne vytvoriť dokonalého protihráča s o čosi väčšími superschopnosťami, ako mal nebohý Metroman! A tak svetlo sveta onedlho uzrie Titan. Má to však jeden nie nepodstatný háčik: Titan rozhodne nemá v pláne Zem zachrániť... Práve naopak, chce ju zničiť a rozdrviť na prach! A len jediný človek – alebo skôr jediná nadpozemsky bystrá myseľ na svete - mu v tom môže zabrániť... Správne, Megamozog. Takže sa bude musieť definitívne rozhodnúť, či sa pokúsi svoju vlastnú diabolskú kreáciu poraziť... A, čo je ešte o niečo dôležitejšie, či to vôbec chce?! (TV Markíza)

LilHerak

Další skvělý animáč, plný zábavy a dokonce i skvělé hudby. AC/DC? Skvělá volba! To má snad už jen Iron man. Bavilo mě, jak ukázaly, že bez protivníka to nemá smysl a to taky platí i u většiny filmů. ()

Yardie

Lepších 60% a pro mě trošku zklamání. Na můj vkus na animák docela málo vtipné. V podstatě kromě poslední asi půlhodinky takové utahané. Nemá to ani takové to animákové kouzlo. Navíc to působí dost infantilně, ale tak pro děti to asi je primárně určeno. Sem tam nějaká vtipnější hláška a situace, ale jinak takové nijaké. Málo vtipu. Ovšem poslední půlhodinka chytla rychlejší tempo děje, více vtipu a humorných situací. Takže ve finále takový průměrný animák, na který se dá kouknout jednou, docela se pobavit, ale existuje spousta lepších animáků. Howgh! ()

laepus

You know I´m bad, I´m bad... The Word Is Out You're Doin' Wrong Gonna Lock You Up Before Too Long, Your Lyin' Eyes Gonna Take You Right So Listen Up Don't Make A Fight, Your Talk Is Cheap You're Not A Man You're Throwin' Stones To Hide Your Hands... You know I´m bad, I´m bad :D ()

H4ku11

Páči sa mi, keď sa úspešne a vtipne narúša koncept klasických superhrdinov. Tu to vyšlo aj s hudbou, tvorcovia trafili na jednotku. Vyriešili aj to, čo príde keby nejaký antihrdina vyhral. Nuda!! ()

HonzaSim

Vzhledem k tomu, že snad všude se při doporučování dobrého "animáku" doporučoval Megamysl, čekal jsem docela hodně a hlavně hlavně hodně zábavy. Začátek nebyl špatný, ale ustavičné nahánění hrdinů rychle omrzelo. Převážně jsem se nudil a z nekonečného převlékání do role někoho jiného, jsem byl akorát v rozpacích. Bohužel (nebo v tomto případě spíš bohudík?) dobrý film nezaručí naflákání řady rockových pecek. Jak mám animované filmy rád, tak tohle byl jeden z nejslabších, co jsem za poslední roky viděl. A srovnávat tento modrý mozek s výborným Já padouch, to je směšné. Tohle zdaleka na Mimoně nemá a ohlas u diváků mi jen dává za pravdu. V konkurenci s ostatními animovanými filmy dnes opravdu nestačí jen dobrá animace. Šel bych klidně na jednu hvězdu, ale závěr byl slušný a pár momentů stálo za shlédnutí. Stále je to za mě jen podprůměr, takže nedoporučuji. 40% ()

bobstock

Příjemné, nápadité, inteligentní..narozdil od žlutých mimoňů. Dobrý hudební doprovod. Je tomu rozumět a sem tam jsem se i vcítil do holohlavé postavičky. 80% ()

Eva_D666

Jakoby už tvůrci nevěděli, co mají vymyslet, a tak splácali všechny animáky podobného žánru do jednoho. Moc velká škoda. Ale na druhou stranu musím samozřejmě vyzdvihnout soundtrack! Taková hudba nezklame nikdy a nikde! AC/DC rocks! :-) ()

Mafyn

S animovanou tvorbou poslední dobou jako by se roztrhl pytel. Myslím to jen v tom nejlepším slova smyslu. Megamysl je další výtečná komedie jak pro dospělé, tak pro děti a mnohé filmové komedie by těmto kresleným postavičkám mohly jen závidět. Trochu jsem si prodloužil život. (oló, jsem tu správně ve skůle) :o)) ()

Blue.Shark

Od Megamind jsem dostal přesně to, co jsem čekal - rockový soundtrack a několik dobrých vtípků. Trochu mě irituje, že veškeré animované filmy (jak od Pixaru, tak od Dreamworks) mají nachlup stejnou příběhovou linii, kde jsou jen obměňovány postavy. Z toho důvodu musím dát pouze 3* - poněkolikáté znova to samé dokola, jen s jinými postavami. Už bych taky chtěl vidět nějaké animované drama, nebo horor. Například How to train your dragon přineslo do tohoto žánru trochu svěžího vzduchu. ()

Oxymoron

Děkuji tvůrcům za Megamysl, protože šikanované děti, které byly od svých zdatnějších vrstevníků nuceny dělat ve společných hrátkách vždycky ty špatné, dostávají najednou do rukou ohromnou zbraň - záporaci můžou být totiž i dobří! Jo a jinak ten film se mi líbil :) ()

Yokolobuna

Pro takovéto filmy mám slabost, obzvláště pak když očekáváte celkem blbost (megamysl zní lehce směšně) a následně dostanete pořádnou animovanou komedii se super postavami a pořádným MUSICmanem. Asi každému bude hned na začátku jasné jak přibližně to dopadne, ale to není hlavní. Hlavní je ta cesta ,a ta je parádní. 9/10 ()

martalini

jednoduše paráda, co vyniká nejenom vynikajícím dabingem (hlavně Ferrel), skvělým soundtrackem, ale i kvalitním scénářem, kterej i přes očekávání nepadá (až tolik) do klišovitosti, nýbrž jí hravě paroduje a s přehledem i nadhledem nabourává pravidla žánru......po druhý a třetí projekci nemůžu jinak než za plnej počet, a to nejenom kvůli in-jokům, narážkám a odkazům... ()

Aldanar

Nevím, asi už jsem na některé animáky moc starej. Zkouknul jsem to až na druhý pokus, protože poprvé jsem prostě po 25 minutách nudou nevydržel. Všichni chválí hudbu, která je dobrá ne kvůli filmu, ale kvůli tomu, že to jsou prostě skvělé songy. Ve srovnání s Dispicable, Me u mě Megamind prohrál. Oboje je velice podobné, ale tu mi vadilo všemožné pitvoření a dementní hlášky. ()

cutugno

Podľa hodnotení a komentárov niektorých úživateľov som očakával od tohto snímku troška viacej. Pre mňa len radový animák a sklamanie. Hľadá sa Nemo alebo Príbeh žraloka ma pobavili minimálne o 40% viacej. Ďalšie sklamanie ()

waits

Originální příběh, který, myslím, zmate některé méně bystré dětské hlavičky, a to přesto, že je jim poselství v závěru polopaticky sděleno vypravěčem. Popkulturní odkazy v animácích působí často únavně, ale tady to tak nějak nevadí, asi proto, že jde hlavně o komiksové odkazy v komiksovém příběhu, ne o nazdařbůh naroubované připomínky vyčpělých hitů poslední sezony. Osobně jako starší divák jsme se radostně nechal osvěžovat svými oblíbenými hudebními motivy (AC/DC - Highway to Hell, back in Black, Ozzy Osbourne - Crazy Train, GnR - Welocoime to the Jungle a málo známá, ale parádní Bad to the Bone od George Thorogoda). ()

Thomm

Vlastně se mi líbil jen soundtrack a pár funny momentů, většinu času jsem se ale nudil nebo přinejlepším nebavil. Můj nezájem narušovala jen občasná akce za doprovodu rockových songů. Když oblohu rozčísnul blesk společně s úvodním riffem Welcome to the Jungle byl to pro mě vrchol filmu. A pak byl konec. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)