Umbrella Academy

• USA The Umbrella Academy
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

p.a.douch

Takže jsme se ve třetí sérii dopracovali k prozatímnímu konci tohoto příběhu.  Jednoznačně je seriál slušná zábava, pomiňme některé rozdíly proti komiksu. Jednoznačně mě nejvíc bavili Lila, Klaus a Pětka. I jejich představitelé postavy zahráli velmi dobře a obzvláště mě to překvapilo u Gallaghera. Ten z Pětky udělal nejzábavnější postavu. Na druhém pólu ovšem stojí  Ellen/Elliot Page. Už v prvních dvou sériích to byla podle mě brzda, ale ve třetí sérii to už byl hodně špatný výkon (a to jí Vanya mohla sedět). Vrabčáci a jejich představitelé mě ve třetí sérii nezklamali (na rozdíl od výkonu Elliota Page). Takže ano shlédnutí doporučuji a jsem zvědav jestli nám Way předloží další osudy hrdinů seriálu. Komiksová série má totiž jen 3 série a čtvrtá měla být právě Sparrow Academy. ()

Ironhead

Tři hvězdičky dávám čistě díky číslu 5, který to tu celé doslova táhne a nebýt jeho postavy asi se na to ani nedívám. Ostatní členové "rodiny" se totiž většinu času chovají zcela iracionálně až by se dalo říct debilně (hlavně číslo 1, úplně zbytečná postava). Jo, a doprovodné písničky jsou tu taky fajn ;) ()

Modular

Je pravda, že jsem od tohohle šíleného a podivného seriálu nečekal nic jiného, než smysluzbavený příběh a pořádnou akci, čehož se mi, i přes veškerá očekávání, nedostalo. Seriál má poněkud propracovaný scénář a dost zajímavý vývoj postav, který má dost velký potenciál zaujmout. Celkový příběh se dokola furt opakuje (aneb "svět  končí za X dní, pojďme zachránit svět před apokalypsou"), čehož ale scénáristi využívají a neustále si z toho dělají srandu. Postavy mají svůj typický charakter, který mě dost zaujal, jak bláznoství a závislost Klause, genialita a zoufalství Pětky nebo jednoduše zoufalství a deprese Viktora, jehož změna na muže skrze seriál byla překvapivě plynulá a neudělali z toho věc, na kterou se musí skrze celý seriál neustále poukazovat, jako kdyby to bylo něco extra důležitého. Sountrack je velmi povedený, jak už remixy nám známého popu, nebo jednoduše instrumentální stránka (především houslová sóla Vanyi v první sérii). Osobně jsem si seriál velmi užil a doporučil bych všem, co hledají střeštenou heroickou komedii, která si na nic nehraje. ()

kokofek

Bavila jsem se přesto,že komiksy nejsou můj šálek čaje. Vtipné,akční a zajímavé tématicky. Třetí řada již však pomalu ztrácí tempo a akčnost a stává se trochu moc psychologická. No ale kdo vlastně ví jak to s tím vesmírem vlastně je. ()

Murphynek

Zprvu se seriál může zdát jako cosi akčního se špetkou dramatu pro dokořenění, ale netrvá dlouho, než vám dojde, že vlastně sledujete jedno z nejlepších dramaticko-komedických děl s nejcharismatičtější sestavou postav vůbec. Každý z rodiny Hargreevesů má vskutku jedinečnou osobnost, kdy seriál odvádí skvělou práci v dávání jim dostatek prostoru pro charakterový růst. A co je hlavní, i přes jejich ne vyloženě nejlepší vztahy a odlišné schopnosti, fungují skvěle jako tým a je radost se na ně dívat. Rozhodně jeden z mých oblíbených seriálů, ne geniálními postavami, zápletkou a scénářem, ale příjemným nádechem komfortu a klidu, který tento seriál má. ()

yawa

Netradicne spracovanie superhrdinskej tematiky, fajn herci, dobra kamera, kvalitne vizualne efekty, vyborny soundtrack a na rozpocte sa ocividne nesetrilo. Toto mohlo mat nasliapnute na jeden z najlepsich serialov tohto roka, a ja by som tomu tak rada dala vyssie hodnotenie, keby... keby tak nezlyhaval samotny scenar plny logickych dier, chyb, nezmyslov a nie velmi uveritelnych emocnych vylevov. Je to smutne, ked serial je vypiplany snad po vsetkych ostatnych strankach, no zlyhava v tej najzakladnejsej rovine. A to zial uz nie je prvy krat, co sa take nieco Netflixu stalo. Skoda premrhaneho potencialu a skoda, ze sme sa nedozvedeli viac o samotnom svete, kde sa serial odohrava, ci o tajomnom adoptivnom otcovi hlavnych hrdinov. Namiesto toho sa tu az na prilis velkej ploche riesia sucasne vztahy medzi hrdinami, ktore nemaju nejaky vacsi zmysel (napriklad Allison a Luther, Allison a jej dcera, Allison aj jej ex... who cares??). Akoze pozera sa na to dobre, herci su fajn (Nathan je stale Nathan), no niektore scenaristicke skraty su doslova neodpustitelne a hadzu cely serial na uroven takeho oddychoveho Bcka na jedno pozretie. Ale ci sa to oplati pozriet? Urcite ano. Btw, kto okrem mna sa este cely cas cudoval, kde su mobily a internet, kedze nimi by sa dalo vyriesit mnoho veci?? EDIT - docitala som sa, ze absencia modernych technologii bol vraj kreativny zamer... no ok, cize takto sa dnes ospravedlnuje lazy writing, hej? :/ ()

Robbie

Brutálne dobrý začiatok, po celý čas veľmi krásne vizuálne remeslo, zaujímavé a sympatické postavy, výborný soundtrack, ale ako seriál prechádza do druhej polovice, bohužiaľ vyjde na povrch odfláknutý scenár bez pointy. Postavy sa chovajú vyslovene dementne len aby spôsobovali problémy a zamotávali nasilu situáciu a koniec posledného dielu je jedno masívne sklamanie a fiasko. Tak ako ma seriál zo začiatku kompletne vtiahol svojou až takmer watchmenovskou atmosférou, tak ma na konci úplne stratil zbytočným naťahovaním ktoré nakoniec k ničomu nevedie, à la Walking dead. Druhú sériu si nechám ujsť, lebo už teraz mi je jasné, že tvorcovia kompletne stratili fantáziu ešte pred rozbehom. ()

Pilgrim6

Sympatické postavy (Klaus a Five obzvláště), Watchmen vibe. Neznám komiksovou předlohu, ale proti unaveným Marvel seriálům rozhodně osvěžení. Asi by se spíš hodily 4 hvězdy, ale tu poslední hvězdu si zaslouží za skvěle vybranou a padnoucí hudbu. Vůbec mi to nepřišlo roztahané, každá epizoda dokázala stát sama o sobě, což se u Marvelovek rozhodně říct nedalo. Tipuju, že tohle bude trochu love or hate záležitost. ()

krisikowa

Jako hodně dlouhý videoklip My Chemical Romance, který chytil virus toho nejlepšího z fantasy. Jestli tomu můžu něco vytknout, tak to množství linií. Jak psalo Kothy pode mnou: nedá se to prostě sledovat všechno, člověk má tendence se ztrácet. Jinak je to kouzelná záležitost. Konečně minisérie, u které jsem schopná si říct: well, to si jednou pustím znova, až nebudu mít co na práci. Jasně, spoustu z toho jsme už viděli, ale jak dneska točit a nekrást? Já jsem spokojená, jako divák, který standardně věci tohoto tipu nesleduje. Mně se prostě ten divnej supersvět divnolidí s traumatama líbí. Miluju příběhy, kde je hrdina zároveň looser. A postava otce a matky je pro mě naprosto uchvacující. Ještě si kladu otázku, proč nepadlo ani slovo nějakýho existenciálního zjišťování, kdo je ve skutečnosti kdo a proč. V příběhu by to bylo zbytečné, ale logické. ()

Armat-M41A

Příjemné překvapení které v současném super-hrdinském světě působí velmi svěže. Umbrella sází na netradičně psané hrdiny bez šablonových charakterů. Po vlažnější první půlce začne tempo příjemně zrychlovat a s každou další epizodou více a více vtahuje do děje. Kamera skvělá, soundtrack na výbornou. ()

Ja.Malachi

* za prvú časť..klon doompatrol..s tým istým dopadom ..začiatok slubný..a potom nič...nuda..natahovačky... zbytočné postavy ..a v podstate zbytočný seriál... ()

Thug_Leo

Jak již napsal decouble...nulová chemie, napětí neexistuje a hudba...ačkoliv si ji rád poslechnu mimo, proč ji vnutí do každé akční scény? Postavy jsou ploché jak E.Page(zaseklý vývoj ve 13letech) a jejich uvedení po prvním díle je přinejmenším k pousmátí. Feťák/Transka, arogantní pako, bouchač, etnická minorita, duch, spratek a mluvící stará opice ?! To i prostý Doom Patrol je lepší. Náctiletý pokus o humor, podprůměrná akce, mizerný casting, vnucená hudba a nulové napětí když všichni víme,že se "hrdinům" nikdy nic nestane a vlastně celé ohrožení/apokalypsa působí jako snůžka keců! Další mínus je, že postavy mění názory a postoje kdykoliv se ději zachce, cestování časem působí jako nechopnost navazujícího/rozumného scénáře. 1* za dobové kulisy a robomámu. Třešnička na dortu byla jak se snaží naroubovat politickou korektnost v druhé sérii spolu s zase "začneme nanovo s další apokalypsou protože jsem nechopní scénaristi co nedokáží navázat" ....79%? to hodnotili puberťáci? asi jo... ()

VashCZ

První série se dá spravedlivě přirovnat ke konkurenčnímu Doom Patrol. Nejsou zde jen levné cliffhangery. Gayství nebo rasové role jsou zde zasazeny naprosto přirozeně. Druhá sérka už je v normálu Netflixu, čistý průměr jejich tvorby. Pokud nechcete být zklamáni neoriginalitou a vším co Netflix dělá, nepouštějte se do ní. ()

futislav

Strašlivá slátanina, určená evidentně pro americké puboše bez vzdělání, představivosti a logického úsudku. Opět superhrdinové, opět zlí Rusové. Měli by to přejmenovat na Cliché academy. Jedna hvězda za efekty, ale celkový dojem je nuda, která se snaží zaujmout stokrát omletými triky a nedaří se to. I ta jedna hvězda balancuje nad propastí odpadu. Jaké lidi tohle může zaujmout ? Nudní nehezcí herci, pomalu plynoucí plytký děj, brrr. ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (viac)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (viac)