Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (Cinemart SK)

heavy66

Přišlo mi, že se tvůrci nedokázali rozhodnout, jestli to má být strašidelné nebo legrace. Tak to nakonec není ani jedno ani druhé, a to je škoda! Chvilku se mi zdálo, že Ahmanet vypije odvar z babského ucha a budou pak spolu s Nickem navštěvovat základku, pak zase, že Nick získá nadpřirozené schopnosti a sám jediný zničí celý Islámský stát, ale kde nic tu nic! Jednoznačně kladnou záležitostí je obsazení Sofie Boutella, ta holka má styl! ()

JuveIt

Docela příjemné překvapení na to, jak je tento snímek vnímán globálně. Já jsem se dobře bavil a celkem mě mrzí, že se nakonec propojené monster universe zrušilo. Já bych se na pokračování podíval rád. ()

Dejff_2004

Upřímně jsem se těšil, že Mumie bude pořádný blockbusterový nářez. Takový ten ideální letní film s pořádnou dávkou triků, jednoduchosti a příjemného napětí. Nebudu lhát, ale dostal jsem hlavně jednoduchost a humor. Dobře, i trikovou podívanou a trocha napětí, ale to hlavně na začátku, když sledujete pád poničeného letadla s hrobkou mumie. Jinak jsem měl tendenci se neustále smát, zejména při zobrazování zombie postav a v těch „nejděsivějších“ momentech. To asi nebyl záměr. 40 % ()

koza3

Že se jedná o remake filmu z 30.let jsem nevěděl, každopádně jsem ji ani neviděl. Já znám jenom tu devadesátkovou verzi a tu mám docela rád. Srší vtipem, Imhotepem a celkem fajn příběhem. To jsem v podobném duchu očekával i u téhle novinky, ale byl jsem opatrný v očekávání. Přece jenom vtipného Toma Cruise jsem nikdy neviděl. Začátek byl celkem super. Ta megakobka v Iráku a Londýně byly nádherné a skrývající tajemství jen čekalo na odhalení. Bohužel to někdy od půlky začne ztrácet smysl a korunu tomu nasadí Jeckyl v podání Russell Crowea. To mi vyloženě nesedlo a bylo to dost zbytečné. Četl jsem post shlédnutí, že Paramount chtěl vytvořit celou sadu filmů s několika hrdiny a udělat tak něco jako Marvel nebo DC, ale to je boj s Goliášem a Paramount není žádný David, abyste mu fandili. Mělo to tedy určitou pachuť, kterou však překonáte pokud od toho čekáte jednoduchou zábavu k popcornu. Líbila se mi ta "archeoložka" a trvalo mi 8 vteřin než jsem si ji přiřadil k Grace z Peaky Blinders :-) ()

ModryPlamen odpad!

[spoilery] Nedokážem pochopiť, prečo mal Universal dôvod natočiť ďalší remake starého hororu Múmia z 30. rokov minulého storočia, keď v roku 1999 natočil Sommers vynikajúci akčný film Múmia, ktorý zožal celosvetový úspech. Pôvodný horor z 30. rokov som síce nevidel, no čo sa týka porovnania s verziou z roku 1999, tento film prehráva na celej čiare. Vlastne, jediným odkazom na Sommersovú Múmiu je, keď použije hlavná kladná hrdinka Knihu mŕtvych na umlátenie jedného strážnika, inak nemá tento film s Múmiou z roku 1999 nič spoločné. Jediným pozitívom filmu je akurát príbeh Ahmanet vyprávaný Dr. Jekyllom na začiatku filmu. Inak je film zmesou totálnych nelogickostí a idiotských scén. Napríklad, keď potrebovali starí Egypťania, aby sa zabudlo na Ahmanet, tak jej postavíme obrovskú hrobku v Mezopotámii, že? Síce bez nádob na orgány, ale aj tak. Inak super nápad sa len tak pohybovať v miestnosti plnej ortuti. Scenár písal niekto, kto nemal všetkých 5 pohromade. Dva príklady za všetko: 1. Idiotská scéna na dámskych záchodoch, a druhá najhoršia vo filme. Nickov kolega, už neviem ako sa volal, je prekliaty, no jeho najväčšou starosťou je to, že ho Cruise 3-krát postrelil. 2. Dr. Jekyll chce Ahmanet pitvať.  Už toto samotné je dosť postavené na hlavu, no z námietky, ktorú prednesie Janet, som ostal v šoku, či toto tvorcovia myslia vážne. Prebudili zlo staré 5000 rokov, no Janet sa túži spýtať Ahmanet na život v starovekom Egypte. Múmie, ktoré vytvorila či prebudila Ahmanet, pripomínajú zombíkov, takže akčné scény, a vlastne celý film pripomína skôr nejaký diel Resident Evilu než nejakú múmiu. Záver filmu sa nedá nazvať inak ako katastrofou. Nick sa prebodne kúzelnou egyptskou dýkou, následne čumí na Ahmanet a vzájomne sa vysávajú. Následne sa rozhodne Nick oživiť utopenú Janet, pričom kričí a ukáže démonické zuby ako z nejakého zlého komiksu. Následne naznačili možné pokračovanie, no to sa našťastie nerealizovalo. Z postáv spomeniem Dr. Jekylla, pretože sme sa nedozvedeli, kto to preboha je. Universal by urobil lepšie, keby natočil film o ňom a nie o tejto paródií na Imhotepa, pretože nie každý má prístup k filmu z roku 1941. Dúfam, že Imhotep, ta pravá Múmia, chodí tvorcov tohto „veľdiela“ po nociach strašiť. ()

Bossi123

Na film jsem se podíval hlavně kvůli Cruisovi, který pro mě vždy byl alespoň nějakou zárukou, nicméně u tohoto snímku jsem byl poněkud zklamaný. Původní idea sice pěkná, ale je to jedno velké klišé. Neříkám, akce tam byla, hlavně na začátku v prvním boji, prolínání historie se současností, samopaly, granáty, ale jinak nic moc. Jediní tři herci, kteří stojí za povšimnutí jsou Cruise, Sofia Boutella a Russell Crowe. První dejme tomu polovina, možná třetina je poměrně svižná (nikoli však nadprůměrná), ale zbytek je slátanina čerpající slávu z předchozích zpracování. Proto jen ty tři hvězdy. ()

Raskoslav

Začátek relativně ušel - jako kdyby někdo vzal starou dobrou mumii z roku 1999, jen prohodil protagonistku místo protagonisty v rámci chodících zafáčovanejch nemrtvejch ostatků. Nicméně posléze jediné pozitivum co zbyde, je že na novou female mumii se dá celkem dobře koukat, ale jinak to rychle sklouzne do celkem banální a pitomé klišé akční kikotiny. Konec ani nekomentuju, to mi umřelo několik mozkových buněk. Herecké výkony příšerné, scénář úplná blbost, dialogy samá vata, suma sumárum je to zbytečná kravina. ()

elanista1

Ak to človek nepozerá ako na nejaký remake pôvodnej Múmie, tak je to celkom prijateľný film so zaujímavým príbehom. Nebavili má scény v tme, bavila má Ahmanet a Russel Crow. ()

BisiJoker

Naprostá škoda nevyužitéjo potenciálu. Námět je super, ale proveden je strašně synteticky, i když porovnání s Mumií (1999) není na místě, tak atmosféra egypta a víc pouště mi tu celkem chybělo. Dalším kladem je tempo a několik akčních scén, hlavně pád letadla je fantastickej. Přijde mi velká škoda stopáže, která při svých 110min. nemá absolutně šanci rozebrat postavy do hloubky a proto i vztah mezi hlavními hrdiny moc nejiskřil. Poslední psáž filmu se odehrává na malym prostoru a trochu to ubírá té epičnosti. Dokázal bych si to představit i víc ponořený do hororu, ale tam zase prachy tolik netečou. Celkově škoda, že to tolik neklaplo, protože si myslím, že z toho mohla být fajn trilogie, kdy bychom dostali Cruise ještě jako monatrum a bylo by tam o co hrát. ()

Rian_witcher

Excelentní Sofia Boutella, skvělý Tom Cruise a výborný Russell Crowe spolu s unikátními efekty jsou poražení slabým, nelogickým scénářem a amaterskou režií. Jak kdyby část filmu točil milovník drsných hororů, další část amatérský fanda Walking Dead a poslední část tvořil znalec prvního dílu Mumie z roku 1999. To vše ledabyle promíchané do koktejlu, který zábavné Mumii natočené před téměř 20 ti lety nesahá po kotníky. ()

Saxos

Ten mumie bylo vždy divně, ta mumie to zní správně. Tady je polo/hodno/zlá egyptská čubka princezna Ahmanet, která stejně nikoho moc nepřesvědčí, že je nějaká oživlá mumie. Klady: celkem novodobě akční, slušné kamerové záběry a triky. Zápory: proč doktor Jakkyl/Hyde; proč staroželezový gladiátor a poslední samuraj; na tu délku moc děje není. Kino a 3D přidává, ale na 4 nee. ()

fritol34

Tom Cruise v posledních letech nehrál ve špatných filmech ale i přes zajímavé pojetí si raději pustím verzi s Brandonem Fraserem. ()

Bezejmený

Překvapivě hororové, napínavé a komorní. Cruise i Annabell super, Crowe skvělý jako vždy a Sofia je naprosto přesná mumie. Rozjezd univerza se povedl na výbornou. Pro mě první film v IMAX 3D ()

Optical

Mumie vylezla ze sarkofágu a já se nestačil divit, co za hnilobou páchnoucí film Universal poslal do kin. Největší překvapení je však totální castingovej fail, Cruise se do role nebojácného dobrodruha typově nehodí. Sám nevěřím tomu, že to píšu a v paměti mám ještě Posledního samuraje. Avšak, když se podívám na hvězdné foto gerontů z Dark Universe, vše se náhle vyjasní. Hlavně známá jména a s kvalitou filmů si budeme dělat starosti až potom, řekli si zřejmě kravaťáci z Universalu. A možná i proto padla režijní volba na Alexe Kurtzmana, který svůj doslovný rukopis zanechal v takových nezapomenutelných peckách, jak např. Kovbojové a Vetřelci či Amazing Spider-Man 2. Teď se jenom rozhodnout, která profese mu jde hůře, jestli psaní nebo režie?! Kurtzman mě protáhnul skrz pyramidy, Irákem, Anglickým nočním lesem a Londýnem. Zní to fajn, jen kdyby ta okružní jízda nepřipomínala cestu vlakem a nabídla i nějaké památné momenty. Obří hlavu z písku jsem už viděl (Mumie) a ani kdysi tohle opakovaní Sommersovi (Mumie se vrací) nijak neprospělo, tak proč šetřit Kurtzmana. ()

marekspanel

2* za výborné efekty a sexy Sofii. Jinak utřít slzu za vstupné a spláchnout do záchodu. Opět jsem jen celý film přemýšlel kolik asi Cruise investoval do botoxu, mohl si klidně tu mumii střihnout sám a také jak mohl Russel tak hrozně zprzněnou roli vůbec vzít :/ Ať už Marvel máte rádi nebo ne, pořád hrají vyšší ligu a jet si na vlně spojeného vesmíru nebude zřejmě nikomu tak fungovat. Ono když fanoušci dělají filmy pro fanoušky jde to poznat. ()

brasek

Tragédia! Od začiatku úplne zbytočné prechádzanie od stredového Londýna k súčasnému, cez starobylý Egypt do dnešného Iraku, ktoré nenavodilo žiadnu atmosféru a prinieslo veľmi skoré zoznámenie s Ahmanet, čo má za následok stratu akéhokoľvek tajomna. Príbeh miestami tlačí na humor, ale ten je trápny alebo hraje iba druhú ligu oproti Múmii s Brendanom Fraserom. Tom Cruise je opäť super hrdina z Mission Imposible, čo by sa dalo odpustiť okrem konca snímku, ale jeho vízie nie... tie sú buď trápne (Vail), alebo absolútne hlúpe a nedôveryhodné (Ahmanet) kedže majú vyjadrovať ich vzájomné spojenie. Snímok ako horor je sklamanie a ako tuctový dobrodružný snímok kde dobrákov honia potvory je niekde v šedom priemere a žiaľ nemá ani potenciál na pozitívne prekvapenie. Po polhodine som mal chuť snímok zrušiť a vždy ma napínalo na zvracanie keď postavy bez indícií okamžite chápali o čo ide a o konci ani nehovorím... ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)