Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (CinemArt SK)

Klajondr

Čekal jsem teda nějakej otřesnej remake, ale nakonec se z toho vyklubal vcelku dostačující "dark" akčňák. Příběh byl v pohodě, místy možná až klišé a ani havní postavy mi nijak nevadily. Takže si myslím, že i když se nejedná o nijak uchvacující snímek, ten průměr si rozhodně zaslouží. ()

Hashirama

Už v prvních deseti minutách, kdy Ethan Hunt s watafak dabingem a vtipnou minoritou po boku pobíhá nadesignovanou shooter videohrou, načež přijdou dvě postavy, které popořadě odříkají expozici jak nějaký povinný textový úvodník, jsem pochopil, že tohle rozhodně není dobrodružství na úrovni Stephena Sommerse a Cruise není borcem na úrovni Brendana Frasera (jaký paradox tváří v tvář současnosti). Pak se samozřejmě spustila ta nejšablonovitější a nejomšelejší pruda, která však ani netěží z toho, že spadá do kategorie blockbusteru, a tak by aspoň mohla silou umlátit každého, kdo si při takových filmech čte Nietzscheho. Naopak mě neustále přepadaly myšlenky jako proč to nenatočili naši s Markem Vašutem na písčitým plácku někde v Chorvatsku. Charismatický cast, pár parádních záběrů na neodolatelnou Sofii uprostřed pouště a cca dva temnější momenty pozvedají film ze dna žumpy, ale otravnou pachuť po každém klišovitém dialogu napříč celou stokrát omletou zápletkou ve stylu Lovců pokladů nic z toho nesmaže. 4/10 ()

rublik05 odpad!

Marně jsem po celou dobu hledal něco, co by alespoň trochu dávalo smysl. Od začátku jde vidět, že scénář zde prakticky vůbec neexistuje, příběh absolutně postrádá jakoukoliv logiku, navíc je šíleně nudný a vizuálně nezajímavý. Herecké obsazení pro mě bylo dalším zklamáním, neboť pominu-li zbytečného Russella Crowea, tak hlavní tahák Tom Cruise předvedl opravdu trestuhodné výkony, jediná Sofia Boutella se dala jakžtakž snést. Kdybych dopředu tušil, že mě čeká taková hrůza, oproti které je i Ordinace smysluplnější, v životě bych si v zájmu duševního zdraví Mumii nepustil. Zlatá původní 20 let stará s Brendanem Fraserem a Rachel Wiesz. 0/10. ()

radeckator

A přesně takhle to dopadá, když režii plánovaného velkofilmu dostane do rukou slabý režisér. Po pravdě se spíš ale divím Tomovi Cruisemu, že do tohoto vůbec šel, protože toto je neskutečná minela. V tomto filmu je totiž všechno úplně špatně. Jestli měl Cruise v plánu, že po Ethan Huntovi a Jacku Reacherovi vytvoří Nickem Mortonem dalšího "action hero" tak to ani omylem. Morton sice běží o život a uhýbá kulkám jako Hunt a Reacher, ale to je tak všechno. Asi neslabší film s Tomem Cruisem co jsem kdy viděl. ()

Nix

No prostě dycky se musí najít něco, co se mi u mých oblíbenců nelíbí. A tohle je skvělý příklad. Tohle se fakt nepovedlo a přišlo mi to přitažený za vlasy. Tuhle mumii nechám spát. ()

Slon Hotovson

Po všech těch mudrujících superhrdinech v trikotech a s depresí se celkem nenápadně blíží nový trend a Mumie je více než dobrý začátek. Už jen tím, že je jiná. Rozhodně se nepodbízí, nechce být za každou cenu vtipkující ani hororově šokující. Příběh ctí poměrně čestně ducha prapůvodní předlohy, Cruise se drží zpátky a Boutella by si zasloužila, aby se dokázala ze svého nového hrobu vyhrabat i do dalších filmů této série. ()

Clark_Kent

MŮJ ČERSTVÝ POCIT Z PŘEDPREMIÉRY PRESPEKTIVNÍ MUMIE. Jako kluk jsem si vždycky přál, abych mohl taky prožít takové nekonečné dobrodružství starého Egypta. Z mého pohledu se nová Mumie, odpíchla velice slušně. Dark Universal vypustil první monstrum a já se napasoval do křesla v plném úžasu. Znáte to Egyptské pořekadlo? „Jméno smrti jest „Pojď sem!“. Všichni, které k sobě volá, jdou k ní hned, ačkoli se jejich srdce chvějí strachem před ní.“ Prostě nádhera, všechny ty báječné věci jako zatraceně dlouhej sarkofág, pyramidy, písečné bouře a nebo ten brouček Skarabeus. Ten co se lidem dostával pod kůži, bohužel je to jen mýtus ve skutečnosti se živil velbloudím trusem a dělal z něj kuličky. Režisér Alex Kurtzman umí zasadit i skvělý humor a to se do této letní akce velmi hodilo. Přišlo mi, že si vzali trochu inspirace z hororové komedie z roku 1981 Americký vlkodlak v Londýně ta scéna s vtipkujícím kámošem. Tom Cruise /N. Morton/ ve formě a na plný pecky, jeho herecký kolega Russell Crowe v podání ďábelsky usměvavého Henryho Jekylla náramně pobavil. Na samotný konec svérázná princeznička Ahmanet /Sofia Boutella/, nejohebnější Mumie co jsem kdy viděl. Takže pokud se vyžíváte ve filmech typu Indiana Jones je pro vás kino jednoznačná volba. ()

RAFT

Mumie a Tom Cruise to byla zábava ,ne od filmu sem nečekal nic .A dostal sem vcelku zábavný film.S trochou toho humoru .Sofia Boutella tak už sem předvedla v Kingsmanovi který, mě vůbec nenadchl .Tady předvedla dobrý herecký výkon.Russell Crowe a jeho hrubý hlas ,který byl ve filmu dokonalý.The Mummy je oddechový snímek.Chci pokračování 75% ()

FaithZombie

Není to zlé... hlavní je nechodit do kina s velkým očekáváním a to jsem naštěstí nešla. Věčná škoda že nahypované trailery slibovali něco co film ve výsledku nemohl doručit. Míchá se tu akční film s hororem a ještě k tomu komedií a prostě to ne a ne jít dohromady. Ale například skutečně hororové pasáže fungují bezvadně a ani akce není špatná. Nejhorší je to u rádoby vtipných okamžiků a hlášek které působí tak neskutečně nuceně a zbytečně celý film shazují. Jinak Cruise je fajn i když v jeho hrdinovy aby se čert vyznal (a hlavně to závěrečné totální překlopení morálního kompasu), Crowe si to bezpochyby užívá, Johnson je zábavný a Wallis naprosto nevýrazná. Nejvíc ale zapůsobila báječná Sofia Boutella i když bych si přála aby byla její postava Ahmanet víc prokreslená a dostala víc hloubky tak jak to (alespoň co se mě týče) vyhlíželo z trailerů, ale ve výsledku to měla nejspíš být jenom zkrátka a jednoduše zlá mrcha. ()

boo-boo

Regulované množstvo CGI deštrukcie, sympatické obsadenie, dosť temné prevedenie (miestami fakt na hrane PG13) a svižná akcia. Je trochu škoda, že sa nová Múmia snaží tak okato budovať onen všade omieľaný Dark Universe, lebo tým pádom nahrýza viac vecí než chce dokončiť a nechcene prestáva ako samostatný film pôsobiť kompaktne. Ale inak jasný popkornový nadštandard (alebo guilty pleasure, ja fakt neviem). ()

tlesk

Mumie je veskrze průměrným akčním filmem, který by hrozně rád byl něčím zásadním, jenže není. Bohužel tam, kde by chtěl snímek bavit či šokovat, spíše nudí. Jako celek nenabízí nic, co bychom už neviděli jinde a lépe. Z vod průměru jej tak nezachrání přísliby velkých plánů do budoucna natož slušné efekty, či hvězdné obsazení. Hororové scény jsou zastoupeny lacinými a příliš snadno předvídatelnými lekačkami. Humor je zde natolik ošoupaný, až působí nuceně a vyloudíte ze sebe tak leda nervózní uchechtnutí. Chybí tu zkrátka pomyslná jiskra, která by diváka strhla, poutavý příběh, či zajímavé postavy. Ty jsou totiž v Mumii tak účelově ploché až to bolí. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/06/recenze-mumie-2017/ ()

Shredder

Uz po videni traileru som nemal vysoke ocakavania, no dopadlo to horsie nez som cakal. Keby v tom nehrali Cruise a Crowe, myslel by som, ze je to nejake x-te beckove pokracovanie v style Scorpion King, kedze na novej mumii je zle asi vsetko. Reboot prinasa zo zaciatku podobnu verziu pribehu aku divak pozna uz z roku 1999, s mensimi obmenami. Vsetko je vsak horsie, herecke vykony, rezia, vyprava a cely scenar. Boutella a Wallis hraju katastrofalne, Cruise prinasa len silu svojej osobnosti a Crowe, ktory zas v pribehu tolko nie je, prehrava az bieda. Cely pribeh je neuveritelne priamociary, hlupy, bez stipky napatia. Vytratil sa aj vsetok humor, no napriek tomu je nova Mumia menej desiva nez origininal. Ahmanet ako monstrum nestoji za nic, Hyde bol maximalne komicky a Nick Morton je len dalsi nezaujimy "token hero" bez osobitosti, ktoreho meno si nikto nezapamata a aj tak bude pre kazdeho len starnuci Cruise. Vraciame sa k veciam, ktore sme poznali z prvych dvoch filmov, ako obria poletujuca hlava a nahanacka v aute s mumiami, no opat downgrade. Ahmanet si pochuduje mestom, vsetko sa rozpadava a cloveku sa pripomenu nezaujimavi zaporaci v style Apocalypse a Phoenix (filmove verzie) a ja rozmyslam, ci sa to vsetko este viac pokazit. Odpovedou mi bolo ano, da sa. Prijde finale, kde zaverecny suboj patri k tomu najnudnejsiemu, co bolo kedy natocene, zakoncene cheesy romancou a uplne gycovymi presladenymi poslednymi minutami. Ono zas ked sa clovek pozrie, ze traja ludia pisali pribeh a traja dalsi scenar a vacsina z toho babraci, nie je prekvapive, ze to takto cele skoncilo. Posadit na na rezisersku stolicku cloveka s malymi skusenostami s poziciou, pri projekte ktory vraj stal 125–195 milionov dolarov je vtip. Vznikol len dalsi tovarensky produkt Hollywoodu, ktory zapadne prachom uz za par mesiacov. Brendan Fraser si moze zapali cigaru zobrat pohar whiskey, sadnut si do pohodlneho kresla a zacat sa na plne hrdlo smiat. Reboot sa k jeho filmu ani len nepribizil, aby som zvyraznil aky markantny je rozdiel, predstavte si hodinky rucne vyrobene svajciarskym majstrom a potom podobne, vyrovene z plastu v cinskej tovarni. ()

Wolfinas

Kouzlo Toma Cruise na mě přestává působit. A stejně to nebylo nic moc. Od půlky jsem se tomu přestala věnovat. Třídení fotek z dovolené bylo najednou mnohem lákavější. ()

TornadoETA

Ještě před shlédnutím jsem slyšel spoustu negativních reakcí. Ale když člověk ví, že tam hraje herec, který si nevybírá špatné filmy, tak jsem prostě musel vidět. A nesouhlasím - dokonce bych řekl, že se nejméně vyrovnáv původní. Sice tu není tolik komediálních prvků, ale přesto akce je víc než dost. Co bych vytknul, tak je výběr herečky Ahmanet a zombie přisluhovače. ()

ŠpetaMarek

Hele jako, mit to lepsi scenar a hlavne dialogy tak to mohla byt velka pecka. Protoze vse ostatni je vlastne dost super a ve vysledku se tesim na, doufam, dalsi silene dobrodruzstvi z tohoto sveta. ()

Brooks

Pokým sa pracuje s koncepciou jednoduchšieho, poctivo odkrúteného, komorne ladeného blockbustru s jemným hororovým nádychom (zhruba prvá trištvrte hodina), je všetko v poriadku. Tempo je slušné a nie je to až tak hlúpe ako som čakal. Cruise sa pre podobný typ úloh narodil, Sofia Boutella je ako egyptská princezná fantastická a dojem kazí len rutinne obsadená, bezkrvná Annabelle Wallis. Vrcholom a zlomom filmu je strhujúco nakrútená scéna pádu lietadla, najsvetlejší a jediný zapamätateľný moment filmu. Potom sa to všetko takpovediac láme a film stráca na kvalitách podivnými scenáristickými momentami (rozhovor cez zrkadlo, bitka s Hydeom) a sterilnými trikovými orgiami. Všetci sa tu tak veľmi snažili vybudovať úspešné univerzum, až zabudli natočiť kvalitný film. ()

Cooller odpad!

a bouráme stereotypy! Kurtzman si jednou rano před szrcadlem řekl že dneska změní svuj život a začal dělat sračku za sračkou... ode dneška když se řekne mumie tak mě nenapadne egypt nebo skarabové ale budou to zombie a dr Jekyll s panem Hydem.... pff však to uplně přesně zapadá nechápu co sem si myslel... Tom ukazkově předvádí že ani mezi Bečkovimi filmy nevyniká a vidim to na oskara pro Russela Crowa... až mi poskočilo srdíčko mikroinfarktem z toho bujícího napětí které vyvolal svou bezchybnou hereckou vložkou *RESPECT* ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)