Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (Cinemart SK)

burton

...ti nevim.......tady ten kulící se, skoro celý film jak tupec z Montarži Cruise, je nějak blbě. A zombíci mě taky nebavili, už to s nima fakt přehánějí. A že mumii nakonec pomáhali křižáci....se mi taky nelíbilo. No a zkrátila bych to. Radikálně. Přesto se na to podívejte, páč je tam pár dobrých a zajímavých momentů. Jako například....ne, nebudu bojlerovat, mrkněte se. ()

FilmWave

Hele, úplně na pohodu za tři. Ale ano, je velká škoda, že úrovni prvních 20 minut (takhle nějak si představuju filmovou verzi Uncharted) se to už ani omylem nepřiblíží. ()

Folky

Rozhodně oceňuji, že se nová Mumie vydala dějově novou cestou a zápletka není stejná jako u předchozí Mumie s Brandonem Fraserem. Ale jakkoliv je děj dobrý, scénář téměř všechno kazí. Především humor působí jako kdyby ho tam někdo dodal na poslední chvíli (hláška "Holky po nás pojedou" nikdy nepůsobila tolik trapně). Russel Crowe skvěle hraje dr. Jekylla ale špatně pana Hyda (i když to asi hodně kazil dabing) a Tom Cruise hraje stejně jako vždy (tzn. průměrně). Nejvíce jsem si zapamatoval scénu v letadle a nepříjemně otevřený konec. Zbytek je průměr. ()

Rathalos

Tom Cruise ma opat nesklamal,vyborny akcny dobrodruzny fantasy film,v ktorom nechyba akcia,dobre triky,herci a masky,zabavna zalezitost,bavil som sa...:-) ()

P.J.2

Na tomhle filmu není nic vyloženě špatně krom jedné dost podstatné věci a to že je prostě a jednoduše nudný. Nic co by bylo hodno k zapamatování a to je VELKÝ problém. Vymyšlení ženské verze mumie taky nebyl moc velký kauf ale jedeme na genderové vlně. ()

helloween93

Nejnudnější (spolu s Power Rangers) blockbuster sezóny 2017. Ultra suchý start Dark Universe studia Universal, který zkrachoval hned u prvního dílu, hlavně kvůli fatálnímu kolapsu filmu na domácím trhu. Sice film od úplného průseru vytáhly celkové tržby, ale neúspěch pro Universal je to neoddiskutovatelný. Záměr, nasadit film týden po WW byl čirý nesmysl. Tady ani Tom Cruise nemohl z filmu udělat hit, nudná akce, příběh bez jakéhokoliv zajímavého momentu (snad jen souboj s Jekyllem/Hydem), většina akce navíc ve tmě. Film mě místy hrozně nebavil, a to jsem fanda Cruise. 2* ()

Raziel_cz

Alex Kurtzman strikes again. Vykrádá to Mumii s Brendanem Fraserem (a zároveň se to na ni snaží žoviálně odkazovat) a Amerického vlkodlaka v Londýně, snaží se to budovat shared-universe stylem Ligy výjimečných a vypadá to jako Underworld. A výsledkem je přesně tak nesoudržná a nelogická slátanina, jak čekáte. Akce je nepřehledná, horor nebo atmosféra neexistující a pokusy o napětí to podkopává pokusy o humor. Celý film je kouzelně obsažený v krátkém dialogu mezi Mortonem a Hydem: "What?" "What?" A vlastně je to skoro meta, protože Hydova reakce je tak mimo, že moje byla taky: "What?" A pak tu samozřejmě máme nesvatou trojici scenáristické inkompetence – voiceovery, konverzační infodumping a deus ex machiny –, u kormidla toho Kurtzmana, člověka bez vize a stylu, a nepřirozené CG. A jasně, ze začátku je ta neschopnost docela vtipná, jenže ta neschopnost je bohužel i všechno, co dostanete. Příběh je naprosto fádní, děj nijak negraduje a finále je další: "What?" (A další voiceover.) Naprosto zbytečný film. ()

char_t

Tak co, chlapi, změnili jste dost věcí, aby ta kopírka nebyla tolik poznat? Jasně, šéfe! Mumie teď není kněz od princezny, ale rovnou princezna! Geniální! Dál? A není pohřbená v Egyptě, ale v Iráku! Proboha proč? A hrdina se nejmenuje Rick, ale Nick! Ehm, oukej? ...a je to voják, a zloděj, a je prokletej a nesmrtelnej, a za nepřítele má Dr. Jekylla a Mr. Hydea a za kámoše imaginární zombie! Chlapi, ten kokain vás jednou zabije... ()

Wallis3

Škoda toho. Mohlo z toho být pěkné Dark universum, kde by se sešla monstra co si to dávají s bad monstrama. Nebyl to vůbec špatnej film. Co se komu zas nelíbilo? ()

animario

Mission impossible: Mumie ŽIJE. Cruise působil jakoby si při pauzách během nátáčení Ethana Hunta odskočil natočit mumii. Jinej herec,jinej vizuál a mohlo by to možná fungovat,i s Jekyllem a vším ostatním z plánovaný série.Takhle je to jakžtakž koukatelná,ale nesourodá holywoodská rychlokvaška. ()

Olík

Efektně efektní to bylo, to zase jo…..ale přijde mi, že se poslední dobou světové blockbustery motají v kruhu a jejich prioritou je hrát to prioritně na vizuál. Výsledkem jsou podobné instantní polévky, které vás sice praští do oka, ale chuťově jde o generický produkt. ()

KOOHA

twe to byl úlet. chemie mezi herci vůbec žádná, rádoby vtípky zde vůbec nemají co dělat a protože tam jsou, posílá to film do kytek. příběh úplně o ničem a vlastně se v něm ztrácíte...co že to Tom hraje?... a je mrtvej, je živej nebo vlastně je??? a hlavní záporačka, která by měla podle všech předpokladů všechny pokydat tam dostala všeho všudy 5 minut slávy a toť vše...no za mě průser jako sviň ()

Torpid

Ve filmu, kde už dopředu víte, že příběh originální nebude protože základní zadání ho vylučuje, musíte vše vsadit na atmosféru, chemii mezi hlavní hereckou dvojicí, originalitu dobrodružných scén a na humor. To , že to všechno v téhle Mumii bolestně chybí vám připomene jediná opravdu povedená scéna v padajícím letadle a popřípadě když si pustíte Mumii z roku1999 ve které jsou dobrodružství, romantika a humor obsaženy v tom nejsprávňějším poměru. Kde Brendan Fraser a Rachel Weisz jsou mladí a hormony z nich stříkají v nevídaných počtech,/ což z Toma v jeho 55 letech už nikdo nevymáčkne ani s dopomocí CGI/. Plus, kde jsou originální nápady režie s patřičnou hudbou. V nějaké diskuzi tady na ČSFD jsem napsal, že téhle mumii se v pohodě vyhnu no blbeček ve mě neodolal a teď za odměnu tady může kritizovat. Zajímavé bude jestli se z tohodle průšvihu Universal poučí a nebo ne. ()

HenryIvan

Myslím si, že sme videli aj horší vstup do nejakého „ univerzu ” . O ktorý sa jedná nemusím písať. Začiatok je plný veľmi zlých dialógov, ktoré vo veľkej miere pokračujú aj po zvyšok filmu. Triky veľmi nenadchli a dej bol plytký ako tanier krupice. No aj po tom všetkom neviem nájsť dôvod prečo by som nemal dať aspoň 3*. Je to celkom svižné ( občas ), Tom Cruise je buď vtipný alebo otravný a Russell Crow zaujal jedine tak svojim mocným hlasom rozprávača. Nie je to výborný film, ale nemôžem ho zaradiť ani do kategórie zlých filmov. Naozaj si v tejto chvíli neviem predstaviť ako bude tento „ Dark Universe ” pokračovať, no záver ma tak trochu prekvapil, tak možno preto tie 3*. Sofia Boutella bola ako múmia absolútne luxusná a bola zaručene najlepšou postavou. Dať múmií zjav ženy nebolo až tak od veci. 60 %. ()

misbos

Au!! Všecko blbě, tak moc, až to bolí. Film prakticky začíná na místě, kde je hlavní antagonistka pohřbená, takže není čas na "co dělá poušť jako já v dívce jako tahle" momenty, skrze který by bylo možný začít k postavám něco cejtit, sidekick je votravnej, Annabelle je DŘEVO, blbou akci střídají expoziční dostihy, Cruise není vtipnej ani zajímavej...jedna je za Sofiiny kérky, ty jediný byly trochu koukatelný. Děs běs. ()

PEZ

Wow, nestačím sa diviť tej kritike. Áno, toto je čistá letná dobrodružná zábava, žiadne hlbokomyseľné myšlienky, no na rozdiel od väčšiny tohtoročných blokbustrov sa Múmia na nič nehrá, je akčná, svieža, má sympatické hlavné postavy, jednu úžasnú scénu (voľný pád v lietadle) a zopár vtipných nápadikov. A dojde aj na hororové prvky! Navyše Tom Cruise si to stále ide, chlapíka žerem (len chudák Russel Crowe schytal fakt slabunkú rolu). Nie, aktuálnych 59 percent je neférovo málo a preto pridávam pol puntíka k dobru. 7/10 ()

bararich8

Celkem nudná podávaná, která komě hereckého sestavení nijak nevybočuje z průměru. Akce je taková nijaká a občasné pokusy o vtipnou hlášku působí jako pěst na oko. Naopak potěší postava Russell Crowea a solidní kostra příběhu, ačkoliv by to neškodilo trochu zkrátit a hlavně - ty toporné dialogy.... Když od toho nebudete nic čekat, nebude příliš zklamaní. 2,5* ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)