Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (Cinemart SK)

dragon94

Po vynikající svižné první polovině přichází obrovské zklamání a přešlapování v polovině druhé. Bohužel jakákoliv zábava končí v momentě kdy se na plátně objeví Russell Crowe, který se nám bude snažit, ve své z daleka nejhorší roli, představit nové Dark Universum od Universalu. Od té chvíle už ani výborní herci nebo vynikající efekty, nezachrání bezradnost scénáristů, kteří nám servírují jednu snůšku nezajímavých keců za druhou. Škoda toho, neboť z první poloviny jsem byl opravdu nadšený. Slabé 3* 50% ()

drackula

Tak toto nevyšlo. Prepraná "Fraserova" múmia, s nefunkčným príbehom, otravným Hydeom a večne zdeseným Cruisom. Záverečná patetická scéna o tom, ako treba mať občas po ruke zlých chlapcov na boj proti zlu, akoby vypadla zo Suicide Squad. Dajte mi s budovaním univerza pokoj. Universal to skrátka nevie a mal by sa na to vykašlať. 50% ()

blackJag

Průměr, který dolů netáhne ani tak řemeslná stránka, jako vakuum ve vztazích mezi postavami (nulová chemie mezi Tomem a blonckou) a jejich charakterové vykreslení - Cruise jako by násilně vykopli z jeho prověřeného rejstříku - co pak ale zbude? Silné rozpaky. 50% ()

Autogram

Nakoniec vôbec nie také zlé, ako som očakával, aj keď od Toma som zvyknutý väčšinou na päťhviezdičkový zážitok. Trochu ohraná téma zombíkov, pre zmenu z Egypta, v kombinácii s dvoma osudovými ženami priniesla aspoň priemerné jednorazové potešenie. ()

KASUGI

První člověk s Covidem byl jistojistě Tom Cruise. Jak jinak si vysvětlit tu jeho totální ztrátu čichu. Ten scénář smrděl průserem na kilometry daleko. Takový puch to byl, že Emerichovské béčka proti tomu vypadají jako ártovní dramata. A může mi prosím někdo vysvětlit, co za KOKOTA z Universalu přišlo s nápadem, že první film z chystaného horor universa bude mumie? Jako proč zrovna to? Filmy nestárnou tak rychle jako lidé, 20 let nic neznamená, takže Fraserovskou Mumii mají relativně ještě všichni čerstvě v hlavě a ta nám servírovala dobrodružství, humor a trošku hrůzy v tom správném poměru a hlavně(!) ve správný moment. Tahle křeč, kde se v nevhodný moment vtipkuje, nebo straší... Proboha, vždyť ani nepřišli s odlišným konceptem a scénářem, jak slibovali. Mohlo to být aspoň tvrdé Rko. Takhle to nebyl ani popcorn pro celou rodinu, ani horor. Četl jsem, jak všichni obviňují Cruise, že jako producent do všeho kecal. A kdyby nekecal, co by to změnilo? Ten scénář byl v podstatě převlečená Mumie 1999 a silně pochybuju, že nějaká volná ruka režiséra by z toho vytvořila megahit. Z hovna holt bič neupleteš. Nicméně řekněme tedy, že by to jako čistý horor celkem uspělo, ale co pak? Vlkodlak přesně v duchu old school tu byl nedávno, Jekyll & Hyde byl v tomhle filmu totálně nezajímavý, natožpak zaplnit celý film... Napadá mě pouze Dracula, z toho by šla vymáčknout pecka, takovým filmem to mělo začít, pak možná Neviditelný. Další filmy už by se nejspíš vezly na jejich úspěchu. Start s Mumií byl opravdu něšťastný a korunu tomu nasazuje načasování - předhodit divákovi novou sérii, když se Avengers teprve chystali finišovat? Tohle universum bylo už v jádru odsouzeno k zániku. A je to škoda. Nejhorší (a nejtmavší) Tomův film. Hvězdička za havárii letadla (proč to nedali třeba do MI série) a fakt, že Cruise zase daboval Bubník a ne Vondra. ()

Jaro.Krafcik

Tuším aj videné pred rokmi v kine. A stále parádny film kde sa Tom Cruise hodil a zase zahral skvelo. Trochu ale mrzí že nedošlo k nejakému pokračovaniu. Rovnako dobré ako predošlé múmie. Kto ešte nevidel odporúčam, určite nebude sklamaný. 4* ()

fiLLthe3DD

Potěšila mne Sofia Boutella v roli Ahmanet - její tetování a ďábelské oči pak vypadaly více než stylově. Rovněž i scéna Jekyll, "přístup povolen" a Hyde, "přístup zamítnut" měla něco do sebe, avšak tím pozitiva vesměs končí. Postavy jsou nezajímavé a akční sekvence zrovna tak, hororové party nefungují a v porovnání s tím, co natočili Sommers a Cohen pak nová "Mumie" působí skoro až televizním dojmem (nedočkáme se žádných pompézních záběrů ze starověkého Egypta, ale hlavně že zde máme úplně zbytečnou scénu v letadle). Má očekávání byla nízká, ale že to bude až taková kravina... To už i ten "Van Helsing" z roku 2004 by byl lepším úvodem do provázaného filmového vesmíru než tohle, navíc alespoň dokázal pracovat se slavnými monstry studia "Universal"... Ale to byl zkrátka Sommers, který na těch filmech vyrůstal a dokázal je posunout do rovin současného blockbusteru... ()

Hollohlaway

Navzdory všem efektům a rozpočtu je to tak bezkrevné a nevzrušivé, až tomu ani nemůžu uvěřit. Tom Cruise to má u mne poslední dobou dost dobré díky sérii Mission Impossible, a tak jsem čekal alespoň něco v podobně kvalitním duchu, tedy áčkovou akční jízdu s triky, vtipem, mumií...No, je tam jen ta mumie. A bohužel je to Tom Cruise. Už celkem kožovitý , dle mne už nevhodný pro tuto roli, což není jeho vina, samozřejmě, v podstatě si svoje odehraje. Ale je to taková scénáristická papundeklová spatlanina, že stará Mumie, ač to byla jen oddechovka, je proti tomuhle dílo na Oskara. Scény mě skoro nedokázaly upoutat, snad jen zřícení letadla bylo fajn. Tak alespoň dvě hlavní dámské role jsou zdobné a nevypadá to lacině, to je asi všechno. ()

jefff

Zklamání jako prase. Potenciál absolutně nenaplněný, béčkové zpracování, trapný příběh, naprosto nezajímavý scénář a tuctová režie. Cruise se snaží, Crowe odvádí standard, ale zbytek ansámblu je tragický. Humor nefunguje, napětí už vůbec ne a hororové scény jsou trapně nefunkční. Koukat se na to ve výsledku dalo, ale bolelo to. Zvlášť, když cítíte tu promarněnou šanci na atraktivní universum. ()

Hugo01

Mumie se po nějaké tě pauze opět vrací na stříbrná plátna a návrat je to určitě povedený. Velmi výrazný podíl na tom má Tom Cruise, který je prostě (alespoň pro mě) taková herecká jistota. I když tady nevnášel tolik humoru, jak jsem od něj v jeho rolích zvyklý, stejně film utáhl velice jistě. Na slibovaný rozjezd Dark universa jsem se dost těšil, ale zřejmě bude realita (jak už to u spousty takovýchhle velkých plánů bývá) úplně jiná. No uvidíme. ()

P1tr

Moderní pokus o novou a jinou Mumii v první polovině funguje skvěle a jde o svižně odsýpající, odlehčené dobrodružství, které se v druhé půlce zasekne a nedokáže již pokračovat v nastartované jízdě a značně zpomalí a upadne do laciných vod neobjevného průměru, který působí dojmem jakoby tvůrci najednou nevěděli kam dál a házeli na papír první nápady, které se jim zrodily v hlavě. Tom Cruise tradičně hraje naplno a dělá co může, ale to nestačí. Druhá půlka kazí dojem z celého filmu, ale ani nepovedená značná část stopáže mi nemůže vzít skvělý úvod, který jistě stojí za to vidět. ()

Metal Lord

Vcelku solidní podívaná, která by mohla nastartovat zajimavé Dark Universe. Do páté hvězdy chybí málo, filmu chyběl menší drive, lepší žánrové směřování. Ale rozhodně to nebylo špatné, jako třeba Artuš. ()

herr_carter

Ježíši na kříži, zač mě trestáš a nevaruješ mě dopředu před takovou sračkou?? Hajzlové producenti tento film prezentovali do traileru jako poměrně seriózní kousek, který se bude opírat o původní komiksovou předlohu a hlavně to ve mě opravdu evokovalo pocit dobrého hororu..prvních 20-30 minut je ještě dobrých, když si odmyslíme Cruiseova kreténského kámoše, jehož účast ve filmu byla naprosto kontraproduktivní, tak úvod filmu opravdu slibuje "něco nového" a hororového. Film ale bohužel "končí" právě v cca 30.minutě, když Cruise se skupinkou archeologů vytáhnou ze země sarkofág egyptské princezny a od této chvíle se film pyšní nálepkou "pro teenage davy, alias chceme to udělat především mainstreamově, pro všechny a především pro blbce". Nechápu - vážně nechápu, proč kurva v dnešní době s těmi možnostmi někdo nenatočí klasický HOROR, kde si tvůrci jednoduše odpustí všechno to vtipkování, které film akorát sráží. Buď to mají nazvat komedií, nebo něčím seriózním..tenhle film v popisu nemá vůbec komedii jako žánr, přitom je to ale jeden velký trapný pokus udělat akční film s rádoby cool hláškami, které ale vůbec nefungují a výběr herců je tak katastrofální, až to bere dech. Říkám si, jestli má tohle Cruise zapotřebí? Herec, který si scénáře může vybírat a podle mě na tom není tak finančně špatně, aby kývl na totální sračku, byt za tučný honorář..Russel Crowe a jeho doktor Džekyl byla taky slušná šlápota vedle, o debilní Johnsonovi, který se má ve filmu starat o cool řeči a vtípky, raději nebudu psát, jelikož bych se zase zbytečně nasral, takže jediné, co stojí za zmínku, je poměrně dobře se pro svou roli hodící Sofie Butela a příjemným zjevením (nikoliv herecky, nýbrž čistě vizuálně), dále Cruiseova podržtašku pseudovědkyně Anabel Vališ, na kterou se pěkně kouká, pokud nemluví..takto jsem naposledy vyhodil prachy v kině za King Konga, u kterého jsem měl naprosto stejný problém - prostě buď je ten film komedie, nebo cokoliv jiného a buď je pro široké publikum, nebo pro náctileté obecenstvo. První film mého jinak oblíbeného Toma Cruise, který se nebojím označit za béčkovou sračku...................moje hodnocení = 2 z 10. ()

remy

Velká pecka, která díky charismatickému Cruisovi a celkově parádní zábavě, kde překvapivě fungují i hororové prvky, příliš nezaostává nad Sommersovo Mumií. Původně jsem na to ani neplánoval jít, no a dostal jsem horkého adepta na jednoho z TOP letních blockbusterů. Hodně fajn kousek. 75% ()

Sdoom

Hodně velká slátanina, která ještě ke všemu po většinu času nudí. Jsem nemile překvapen, čemu že se Tomík tentokrát upsal. Těžko hledat alespoň nějaká pozitiva, protože ani audio-vizuální dojem nebyl kdovíjak převratný. Jeden z propadáků roku. (kino Cinema City, orig.) ()

Lukoboss

Ty předchozí Mumie mám celkem rád, jsou to takový dobrodružný rodinný filmy, který jsou sem tam prošpikovaný humorem. Jo, tady ta snaha taky byla, nicméně nebudeme chodit kolem horké kaše - je to hrozná krávovina. Což o to, vizáulně je to slušný, ostatně v dnešní době se ani nic jinýho neočekává, a T. Cruise si střihne i nějaký ty kaskadérský scény. Ale to je tak všechno, protože to okolo prostě nějak nefunguje. Chvílema se to snaží být hororový, najednou tam do toho prohodí nějaký vtípky, příběh je poměrně lacinej a role R. Crowa je skoro zbytečná. Nicméně ať se nám to líbí, nebo ne, bude určitě další díl, protože ten konec si o to přímo říká. Otázkou ale je, jestli to je dobře. ()

Maynard.

Tak jako samozřejmě, že se nabízí srovnání se starou dobrou Mumií, ještě aby ne, když se to i stejně jmenuje. A musím milerád uznat, že tohle se tuze povedlo. Chvílema je to teda dost strašidelný, páč mumie spíš připomínaly zombíky, na který mám teda taky slabost :o). Hlavní záporňačka, kterou moc dobře známe z Kingsmanů, tak hodně dobrá! Nevím čím to je, že zrovna tahle bruneta dostává záporný role, ale každopádně jí to sedí. Herecký obsazení fajn, Tom je v pohodě a Russel taky good. Imothem v klasický mumii, ale nepřekonán. Celý to do sebe pěkně zapadlo, ale na plnou plavbu to nevidím. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)