Režisér George Miller, zakladateľ postapokalyptického žánru a duchovný otec legendárnej série Mad Max, sa v ďalšom prokračovaní nazvanom Mad Max: Zbesilá cesta vracia do života cestného bojovníka Maxa Rockatanskyho. Mad Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na ktorej čele stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Important Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov. (Continental film)

StanleyVanH

Tak takhle, takhle teda ne! Kdybych se chtěl někdy příště dívat na závody kamionů, tak raději zajedu do nejbližšího elektra, koupím si anténu, kabel a zapnu si nějakou trapnou komerční stanici, jako třeba novák sport nebo podobný sajrajt. Jako risknul jsem to a nakonec to byla větší sračka než jsem očekával, nepochopím, jak to může být tak nadhodnocený film. Ještě v USA bych to pochopil, to hodnocení, ale tady teda ne. Shit a výsyp do koše a nikdy víc. ()

zekon

Film poplatný své době. Nahypovaný trikama, akcí a 3D. Bez nějakého většího nápadu a cíle se celé 2h valí náklaďák z bodu A do bodu B pronásledovaný bandou magorů na divnostrojích. Po dosažení bodu B, patřičných ztrátách a hafo 3D triků se náklaďák obrací a jede kupodivu zpět a rychleji do bodu A. Přes plno akce, super zvuku a adrenalínu, jsem už ke konci i zaspal. Ne, tohle mě nezaujalo ani jako Mad Max se kterým to mělo pramálo společného. Akce pro puboše plácající se těsně u hladiny průměru. ()

martinbohm11

Film je nabytý akci a pořád se ve filmu něco děje neodtrhnete oči od obrazovky což hodnotím velmi dobře ve většině filmu tomu tak není. Strašná spousta skvělých aut kterých je film nabitý. Akorát od děje jsem čekal trochu víc. konec filmu mě moc nezaujal mohli víc rozvést co se dělo potom. Rozhodně perfektní film na večer který můžu jen doporučit. ()

Payne003

Keby to mám hodnotiť čisto ako post-apo akčňák, tak by som váhal medzi 4-5*, ale má to byť Mad Max. Pod týmto názvom som očakával niečo bližšie k prvému dielu, než k poslednému (ktorý má, podľa mňa od myšlienky Mad Maxa ďaleko...), tak hviezdička dola. A ďalšia za to, že si dovolili 2x zničiť V8 Interceptor!! ()

sordes

Film založený na vědecké studii jak to bude vypadat až v Austrálii vypadne na měsíc elektrický proud ... Ne vážně,tenhle film je od začátku až po závěrečný titulky tak neskutečná jízda,že to se musí vidět,ne popisovat....Je tam sice pár slabších chvilek,ale ty se dají odpustit.Rád si tenhle film pustím víckrát,je super. ()

MathewBB

Na tenhle počin jsem se nejvíííc těšil, což byla chyba... Je to vlastně sitcom bez děje, samý efekty a masky, který nebyly špatný, ale čekal jsem rozhodně mnohem mnohem víc... ()

HororSamael

Tak dle hodnocení zde jsem neodolal a také na to koukl. Ale zač to má 82% netuším. Tak nějak mi to celé připomíná Vodní svět, ale do toho to má hoooodně daleko. Takže hvězda za auta, druhá za "vcelku hezké" dívčiny i když plné jiker od mastodonta, který sklízí třetí hvězdu. Jinak o ničem ()

avalonek

Obavala jsem se,ze kdyz tam nebude Mel Gibson,tak ze to nebude stat vubec za to.Ale takhle husta akce fakt stoji za to.Tom Hardy je uzasnej,film jede celou dobu,a ta muzika je paradni..Ja se bavila celou dobu,ty silency co tam jsou.Proste husty..Ani chvilku jsem se nenudila..Za me parada ()

Jarda68

Tak tohle mě fakt dostalo....Čekal jsem podle ohlasů výborný film,ale nečekal bych v roce 2015 takovouhle vizuálně podmanvou a poctivou akční pecku...Opravdu zběsilá jízda a spolu s M:I:5 zatím nej zážitek roku:-)...Charlize Theron RULEZ!!!:-) ()

funkyforhand

Väčšinu akčných filmov zhltnem. V tomto prípade mi niečo bránilo sa naladiť na vlnu Georga Millera. Asi nie som fanúšik akčných filmov kde sa 2 hodiny dej točí okolo giga-monštrózneho naklaďáku, ktorý ide v podstate polovicu času zbytočne. Film mi prišiel ako polozamrznutý cencúľ, ktorý mi raz za čas pošle ľadovú kvapku vo forme hyperabsurdnej akcie typu dáme žeriav na auto a zhúpneme sa tam.... eeeee .... slabé po všetkých stránkach... 3/10 ()

ragtime

O Mad Maxovi som vedel jedine to, že ho hral Mel Gibson, ale nikdy som sa k zhliadnutiu nedostal a rozhodol som sa to ani nemeniť. A tento film ma tým pádom taktiež nelákal. Až recenzia v nemenovanom českom magazíne ma presvedčila. A vôbec neľutujem. Asi po 20 minútach mi bolo jasné, že mi nič nie je jasné, ale to sa veľmi skoro vyriešilo a hlavne som to prestal riešiť (čo je niekedy problém, ktorý mi vie skaziť celý film). Nemá význam sa hrabať v tom, či to súvisí alebo nesúvisí s predošlou trilógiou. Len si to užívajte. Vizuálny masaker, šialená výprava, efekty a masky. Tom Hardy, nech sa na mňa nikto nehnevá, je mi sympatický, ale tu toho veľa nenahral, v podstate len druhé husle a o to je čudnejšie, že sa podľa jeho postavy volá celý film. Ale to som odbočil. Miller má aj napriek svojmu vyššiemu veku skvelé nápady a je to jednoducho skvelý oddychový film s hláškami, ktoré majú na to, aby sa v budúcnosti citovali. ()

jenspifa

Desert roadmovie s němým maxem, který má 3/4 filmu výraz alla "Sakra kde to Jsem??" Tohle se panu Millerovi moc nevyvedlo. 3* jen za skvělý výkon Charlize Theron. 40% ()

(fun)tomas

Max blúdi spustnutým svetom celkom sám a jeho málovravnosť má výpovednejšiu hodnotu ako tisíce slov. Z občasných flashbackov poznávame, že o niekoho vo svojom živote prišiel a už veľmi nemá pre koho žiť. Uteká pred sebou samým, pred ozbrojenými skupinami i pred skupinou žien, ktorým by mohol pomôcť. Prirodzene im aj začne pomáhať, a tým sa snaží odčiniť hriechy minulosti. Okrem Maxa spoznávame mnoho postáv, ktorých pohnútky v postapokalyptickom svete sú rôzne. Scenár nejde príliš do hĺbky, no pri bombastických auto – naháňačkách a opulentných výbuchoch to vôbec neprekáža. Nenudil som sa ani chvílu. ()

jeskynka

Po vizuální stránce zajímavé a nápadité, ale jinak vše ostatní odpad. Hlavní hrdina byl vlastně většinou naprosto nezajímavý a v pozadí (M. Gibson měl aspoň charisma). Hudbu si nevybavuju, příběh naprostá nula. ()

TommyLee

Dvě hodiny čumět na to, jak jede kamion pouští a je pronásledován dalšími kamiony, k tomu ještě na závěr bojující sedmdesátileté babky, které mění plenky při natáčení, ne to opravdu člověk nechce vidět. Akční scény jedna velká nuda, až na pár světlých okamžiků (za ně jedna hvězda), a to je prostě hodně hodně málo. ()

DannyBurino

THE BEST MAD MAX EVER. Oni natočili skvělý film s Mad Maxem? To fakt čumím. Skvělá akce, nic směšného atd. Prostě skvělý film. Ale smrt záporáka mně ani trochu neuspokojila, Max se mi tam zdál jako vedlejší postava a ty jeho vidiny, doted netuším co byly zač. Jinak super film než ty staré filmy ( Mad max 1- průměr, Mad max 2- sračka/quilty pleasure a Mad max 3- nadprůměr ). ()

Rollo_Tomasi

Úvod, akce, pauza na náznak děje, akce, pauza na náznak děje, akce, pauza na náznak děje, krátké intermezzo se záporákem, akce, delší pauza (protože se hrdina konečně musí stát klaďasem, akce, pauza na náznak děje, akce, pauza na náznak děje, hlavní záporák je mrtev, happy end. Kde je ale, KURVADRÁT, nějaký pořádný děj? ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (viac)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (viac)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)