Milovaní

(festivalový názov)
  • Austrália The Loved Ones

Příběh mapuje osud mladého středoškoláka Brenta (Xavier Samuel). Brent se díky rodinné katastrofě a neustálé konfrontaci z matčiny strany uzavírá do sebe. Nemůže se zbavit pocitu viny z tátovy smrti, zažívá emoční kolapsy a pomáhá si marihuanou a metalovou hudbou. Jeho dívka Holly se mu snaží co nejvíce pomáhat. Je to milá starostlivá slečna nohama pevně na zemi a právě ona je důvodem, proč je Brent surově unesen. Když se probudí z bezvědomí, čeká ho pohled na zrcadlovou disko kouli, injekční stříkačky, elektrickou vrtačku a jeho ctitelku, která neskousla, že jeho přítelkyně není ona. Brenta čeká noc hrůzy plná mučení a beznaděje. (Zeck)

MIMI.kry

Bože, ti Australané a Američané jsou extra nedůtklivé citlivky. Nic nevydrží, ani odmítnutí. Mladík třeba slečnu nepozve na ples a ona hned na něho vytáhne elektrickou vrtačku a přemýšlí, jaký další otvor v těle, zejména v lebce, by mu mohla vytvořit. A ještě do akce zatáhne tatíka,který má ze svého sladkého stvoření úchylnou slinu u úst a snesl by ji nejraději modré z nebe. Nebo jí podá alespoň pořádně nabroušený nůž, kladivo a asistuje u sadistické selanky. Mají to tedy zvláštní způsoby, ti protinožci! Jeden ze zámoří se až diví, jak můžou mít tolik miliónů obyvatel, když mají vyvražďovací choutky po obyčejné větě: "Sorry, dovoluji si jít na ples s jinou." To už je druhý film během krátké chvílce, kdy úplná prkotina způsobí hotová jatka. Jinak kromě osobité, duševně veleporouchané Brentovi ctitelky je ve filmu další pozoruhodná postava. Ta věčně otrávená, nakyslá rocková schizoidka, co se zajímá jen o hulení trávy, je taky na pár facek a přetočení filmu o kus dál. :) Žánr exploitation mi příjde až moc brutální, ujetý a prostoduchý, ale přesto si s pár kousky svědomitě doplním hororové vzdělání, abych měla všeobecný přehled. :) V rámci subžánru se jedná o lepší film s pár lepšími nápady, ale dílka, která začínají ubodáním psa a končí nechtějte vědět čím, mi k srdci prostě nepřirostou a žrát je už fakt dlouho nebudu. P.S. Když už tedy musí být brutalita, nelíbí se mi, že hlavní psychouši z The Loved Ones nakonec ze všeho vyvázli poměrně lacino. Více by jim slušela svěrací kazajka a doživotní pokusy s elektrošoky a s dalšími lékařskými experimenty, aby ty neužitečné bestie alespoň v něčem prospěli lidstvu. Alespoň že Brent je po značně amatérské, nehygienické a drastické lobotomii vrtačkou stále fungujícím mladíkem a i mu to s těmi rozdrcenými nohami slušně chodí. Navíc se zdá, že má zvláštní práh bolesti, on takřka žádnou necítí, takže zas tak negativní ten horor vlastně v podstatě není, že? Váhavě, neochotně a spíše nerada uděluji jeden a půl hvězdy, protože si myslím, že v tomto krvavém subžánru vznikají ještě mnohem horší věci. Náctiletá oplzlá deviantka v růžovejch šatičkách, ještě deviantnější otec a duchem nepřítomná matka po podomácku provedené lobotomii, mi navíc přišli jako poměrně neomšelej námět. ()

Gastovski

Docela zajímavý kousek. Emařa si vezme do parády trošku mešuge slečna a trochu si s nim společně s tatínkem pohraje. Atmosféra je pěkně hustá, to mučení by mohlo bejt nápaditější, i kždyž musim přiznat, že s použitím vrtačky se mi pěkně kroutili prsty u nohou. Brrr. Samozřejmě, hned ze začátku je jasný, jak to skončí, ale díky legrační "vedlejší" linii s tim nemehlem a metalistkou a nabušenými soundtracku, jsem si film patřičně užil. ()

Game90

Konečne viem čo to znamená ísť za svojim cieľom.....Lolina si robila domáci ples s ocinom a maminou (mamina mala dieru v hlave). A každý chlapec, ktorý ju odmietol bol unesený oteckom a párty sa mohla začať. Vŕtanie do hlavy, kreslenie srdiečok na hruď.........pre mňa nič extra......65% ()

Martyr

Tiez si mal v triede skaredu baculku, s ktorou nikto nechcel tancovat len pre jej jebakovu tvar a chrbatik? Bol si fesak triedy alebo len priemerny sprt, s ktorym nechcela tancovat ani ta baculka? Ci uz jedno alebo druhe, kazdopadne bud rad, ze si mozes precitat tento komentar. Mozno tvoj spoluziak, ktory drzal mindzu tvojej najkrajsej spoluziacke ako prvy, o ktorom si dlho nepocul a myslis si, ze sa mu naramne dari nema to stastie, a prave obhryza krcnu chrbticu nejakej mrtvolke.. Ak sa ti paci tato piesen, bude sa ti pacit aj tento film o dvoch zalubencoch..alebo o jednom.. ()

warrenur

Jeden z filmov, ktore som si dlhsiu dobu odkladal. Prisla chut, skukol som, avsak ohromenie, ci nadsenie, ktore zvacsia zaznieva z tunajsich reakcii vobec nezdielam. Medzi klady istotne patri autenticky ustredny vlasaty mysiak na hranie. Barbina ma sem-tam fajne hlasky, inak je cajickova a pre mna neuveritelna. Otecko je naproti tomu celkom vitanym spestrenim s tym svojim skelnym slintavym pohladom. Ich spolocna "metodika", akou sa hraju s mysiakom pre tu vypatlanu barbinu, mala len par zaujimavych momentov. Inak tiez slabota. Vyzdvihujem skvelu hudbu, ktora vazne vykresluje sceny (zvlast Mazzy Star, ktoru mam uz par rokov v playliste mi sadla. :) Dve odvijajuce sa linky sa nakoniec nespojili, pride mi to akesi nedokoncene. Popri tom, co vsetko som uz videl na temu trhlych rodiniek, detickach po traume, ci "metodike ocisty duse" je toto slaby priemer a nic extra. Cakal som od protinozcov podstatne, podstatne viacej. Aspon sa mi uvolni miesto na disku. ()

Eeuanmainyaq

Zvuky, hudba a kamera sú nadpriemerne vydarené na takýto žáner. Po pozretí som mal síce pocit, akoby sa nič nedialo, jeden a pol hodiny sa rozplynulo niekam do vzduchu, ale rozhodne nie bez efektu. Estetický dojem stále pretrváva. ()

Heroine

Podle zdejšího hodnocení, i podle názvu a fotek, jsem čekala že to bude docela dobré. Ale bylo to spíš fakt zklamání. Nikde nic originálního, drsnýho, nebo cokoli pro mne zapamatovatelného. Jeden emouš prostě opravdu neumí řídit, a jedna slečna s ním opravdu chce jít na ples. On jí odmítne, ona mu provrtá hlavu vrtačkou, on jí přejede... Nemůžu si pomoct, ale nikde tam tu originalitu nevidím. Navíc je to nudné a zdlouhavé, předvídatelné, a taky se tam nikdo nechová tak, jak by se normálně člověk choval. Slabotina. ()

korok

Výborný horor aneb jak za aurou nevinně působící dívky se skrývá úchylácká čubka. Narazil jsem na něj při zadání tagu "pomsta" a i z tohoto důvodu si u mě film příhřál polívčičku, jelikož pomsta byla dokonána do posledního zbytku a zlo s úchyláctvím dostalo co si zasloužilo, což u mě znamená vždycky plus. Akorát jsem nepochopil význam druhé dějové linie o tom nesourodém páru (kluk s chováním a vizáží loosera z teen komedií + krásná a drsná rockerka). Asi tvůrci chtěli dát v prostřízích, na zážitky tohoto páru na maturitním plese, odpočinout divákovi od brutalit hlavní dějové linie a pobavit. A nutno říci, že i to se jim povedlo. Vedlejší děj totiž skutečně pobavil. ()

Raziel_cz

Ty vole. Dantův segment z Twilight Zone: The Movie feat. Hostel feat. Cesta. Vzhledem k tomu, že to z plakátu působí jako něco z ranku The Babysitter, mnou ta kombinace vyloženě nepříjemně vyobrazené revenge řezničiny a úchylných charakterů otřásla až nehezky. Přitom nijak přehnaně brutální není, ale herci si ty psychopaty střihli fakt od srdíčka, a když si k tomu připočtete neustálý thrill, pocit, že je něco špatně, pravidelně převracená divácká očekávání (cokoliv si myslíte, že se stane, tak se nestane – stane se něco mnohem horšího) a scénář... skoro dobrý. Nechybělo moc. Zezačátku je to hroznej maglajz, ale po asi dvaceti minutách se všechny ty nahozené motivy začnou setkávat a prolínat a payoffy jsou nikdy nebyly uspokojivější. Zamrzí akorát, že je na tom vidět, že by to líp šlapalo jako epizoda z Masters of Horror, jelikož dvě postavy to využívá vyloženě jako čtvrthodinové vozidlo expozičního zvratu vedlejší postavy, ale to tomu prominu. Dokonce tomu prominu i variaci na "oběť si stopne vraha, jemuž právě zdrhla". Vzhledem k tomu, že je to celé stylizováno do fakt odporné noční můry, celkovému dojmu to nemůže ublížit. A klepu se, kurva, ještě půlhodiny po titulcích, takže kudos Byrnovi. Na The Devil's Candy se musím připravit líp. ()

Rockerman

A to jsem si myslel, že "barbínky" v růžovém jsou sice naivní a přihlouplé, ale neškodné. Vida, jak jsem se mýlil! K dokonalosti tomu něco chybí a nevím stoprocentně co. Možná více temnoty, ale to by pak nevynikla Lola, která šla strašně na nervy a to je důkaz, že její představitelka to zahrála výborně. Jsou tu opravdu šťavnaté scény a hezké překvapení ve sklepě a v deníčku navíc. Logiku v tom nehledejte. Komu nevadí brutální násilí a bezcitné, cynické a čiré zlo, pak se bude bavit! ()

Rathalos

Mlade dievca je odmietnute na predmaturitny ples chlapcom a tak je uneseny a muceny nou i jej otcom,vyborna atmosfera,ma to urcitu davku napatia,krvi,brutality,k tomu vsetkemu dobra hudba a fakt velmi dobre herecke vykony,hlavne Robin McLeavy bola presvedciva,cisto ako psychicky narusena,Australia nema vela hororov,ale ked sa nejaky objavi,tak to stoji za to...:-) ()

P.J.2

Nevadí mi explicitní násilí ve filmu ale musí být opřeno o nosný příběh, ten tady haproval a paradoxně je to nejslabší článek filmu, na druhou stranu herecké výkony byly s podivem velmi dobré od všech velkých rolí, což mne dost překvapilo a po dlouhé době jsem, byť znechucen, čekal jak to dopadne. ()

foundation

Celkom slusny film s par dobrymi scenami ktory nedokaze ale strhnut dlhsie koli strasne velkej kope vaticky okolo. Zaciatok filmu mi dokonca pripominal nejaku teenagersku komediu. Velmi dlho sa caka na nejake prve poriadne zabery a ked uz pridu su neustale prerusovane nezmyselnou bocnou linkou ktora ako sa nakoniec ukaze pomoze akurat ziskat predstavu preco sa film vola The Loved Ones. Ku koncu sa to potom zacina hybat o trochu viac ale prekusat sa k tomu lahke nebolo. Prial by som si konecne horror ktory by ma posadil do kolien s otvorenou hubou ale mam zrejme az velmi silny zaludok a velmi silnu psychicku odolnost :D. V skratke rozhodne doporucujem v ramci prehlbenia si vedomosti v zanri ale za velku pozornost to uz za par dni stat nebude. Atmosfera skor nefunguje a snaha o psychicke tryznenie divaka je skor nudna. Jedine co teda ostava za pozornost je fyzicke nasilie ktore sice bolo slusne natocene ale film nezachranilo. MIERNY SPOILER. A ked otvorili na konci ten sklipek tak prve co ma napadlo bolo DESCENT :) ()

helraiser

No tak to byl zas jednou pořádnej masakr, to se musí nechat. The Loved Ones je vskutku exploitation jak víno, několik celkem brutálních scén, uspokojivé množství krve, naprosto odzbrojující atmosféra, výborná hudba, tohle všechno zde najdete takže potlesk je na místě. Navíc místy se tu objevuje jisté odlehčení v podobě trouby a gotičky kteří ač s příběhem jako takovým neměli nic společného, ale parádně mi tam seděli a nehorázně jsem se s nima bavil-super. Samozřejmě vrcholem filmu je domácí oslava, která prostě nemá chybu a nesmíme ani zapomenout na sklepní nájemníky, kteří byli rozhodně milým překvapením. Z tohoto exploitationu plyne jedno poučení a to, že se nevyplácí ranit srdce nenápadné dívky, nemusí to totiž dopadnout dobře. V každém případě opravdová krása která stíhá nádheru a obrovská spokojenost. 8,8/10 ()

RobLord odpad!

Mám rád horory a rovněž si rád ujíždím na filmovém nebo literárním násilí. Loved Ones je však film, který mě vůbec ničím nezaujal - naopak!, spíše jsem si u jeho sledování položil otázku: "Máš tohle zapotřebí?" Dementní teenagerka (podle mého zblblá z hudby, kterou poslouchá - nejspíš australská Dáda Patrasová, či co), žijící s dementním otcem, mučí EMO spolužáka. Nic pro chlápka jako jsem já (Jason, Freddy, Leatherface, Pinhead, Pazuzu posedlá Reagan a pod.). Milované jsem nebyl s to dokoukat. ()

denisavary

Ta holka..ta je šííííílenááá!! ....Po celou dobu jsem koukala s otevřenou pusou, protože jsem nemohla tomu všemu uvěřit. Byl to masakr...Ztráta času byly scény jeho přítele a té divné slečny, ale tak odlehčilo to alespoň atmosféru :-). Jediné co musím vytknout byl konec...to znovuzrození po "šesté" bylo vtipné a člověk se už těšil na závěrečné titulky. ()