Milovaní

(festivalový názov)
  • Austrália The Loved Ones

Příběh mapuje osud mladého středoškoláka Brenta (Xavier Samuel). Brent se díky rodinné katastrofě a neustálé konfrontaci z matčiny strany uzavírá do sebe. Nemůže se zbavit pocitu viny z tátovy smrti, zažívá emoční kolapsy a pomáhá si marihuanou a metalovou hudbou. Jeho dívka Holly se mu snaží co nejvíce pomáhat. Je to milá starostlivá slečna nohama pevně na zemi a právě ona je důvodem, proč je Brent surově unesen. Když se probudí z bezvědomí, čeká ho pohled na zrcadlovou disko kouli, injekční stříkačky, elektrickou vrtačku a jeho ctitelku, která neskousla, že jeho přítelkyně není ona. Brenta čeká noc hrůzy plná mučení a beznaděje. (Zeck)

cerbygerby

Posedlost... opět toto hororové téma... pozvání na ples se neodmítá :))) jinak to může skončit blbě.. docela povedené scény a nápady... tatík a dcera to zahrály fakt dobře, přesně typy na toto téma...fuj .) no ale mě to bavilo a dávám 4* - 75% ()

emdvojka

Trošku ujetá predstava o maturitnom večierku zahrňuje, vŕtanie kolien, lobotomiu a iné skvelé zážitky na celý život. 17-ročný Brent si to na "návšteve" u svojej spolužiačky a jej zvráteného otecka užije v plnej paráde. ()

Katcat

Jak můžeš odmítnout pozvání na maturiťák od holky? Seš blbej, vole? Buď rád, žes nedopadl hůř... Nejromantičtější film, jakej jsem kdy viděla...srdíčko mi plápolá ještě teď, motýlci v bříšku poletují... ()

Patriot.X

No ty krávo... To bylo děvče! Sen všech úchylů. Prostě rozkošná. Kdyby tenhle film viděl Leatherface, určitě by se platonicky zamiloval. Je to jeden z těch filmů, kdy hlavnímu hrdinovi opravdu ale opravdu nezávidíte. Zřejmě jedna nejúchylnějších familií v dějinách filmu. "Jestli se nevyčůráš do 10 sekund, tak ti ho táta přibije k židli". Pro sadisty je to erotický film, pro masochisty romantický a pro ostatní horor. A všechny tři skupiny musí být spokojeny. ()

Vabr odpad!

Hodně jsem se těšil díky tomu, že to má tolik procent a hodnocení a že to působí nápadem hodně dobře a zajímavě, ale varovným signálem bylo to, že je to australský a jejich filmy jsou takový divný a originální. Bohužel nastalo obrovské zklamání kvůli tomu, že to nebylo udělané tak psycho a víc čekané, jak by mělo být. Film se snažil být jinej a hodně dobrý nápad pohřbil. Hlavní postava je úplně vymaštěná a celkově jsou ty ostatní dost nesympatický taky. Když se líbal se svou holkou v autě, tak jsem asi mohl vyskočit z kůže, aby se neřízla o tu žiletku. To by bylo tak sakra nechutný! Střihy na maturák jsou hodně zbytečný. Ve filmu je hodně míst, kdy to vůbec nechápu. Je aspoň dobré, že netrvá dlouho, než se objeví v domě šílené rodiny. Nechápu, že se neujistil, že je ta holka skácená k zemi taky a co to tam bylo za lidojedy :D? Ke konci začínal být film hodně zdlouhavý a přestali jsme se dívat, ale nakonec jsem se rozhodl, že to dokoukám. Dokoukal jsem to a nesunul jsem u toho, což jsem byl překvapenej a docela rád, ale ne že bych byl rád kvůli tomu filmu :D. Konec na silnici je hodně nereálnej a takovej přehnanej. Bohužel se (opět) můj pohled na australský filmy zhoršil. Nápad hodně dobrej, jen všechno ostatní bylo špatně. VYHODNOCENÍ: AUSTRALSKÝ MATURÁKY BE LIKE ()

bakeero

Další kousek ze šuplíku "pošahaná rodinka a její obět/i". Tentokrát z Austrálie a znovu je to fajn - jestli se to tak dá napsat :-)) ()

filipes.lu

The loved ones, aneb Jestli mě nasereš-do hlavy Ti naleju. Super ulítlá jízda, kde se člověk ani chvilku nenudí a jen se celý film veze na vlně novodobý australský inkvizice, kde jsou v hlavní roli soudců i mučitelů zakomplexovaná čubka, ne nepodobná zpěvačce Amy z Evanescence, a její úchylný otecko, který slintá nad jejím macatým zadkem. Jo, odmítnutá láska holt bolí a tady bolí nesrovnatelně víc toho, kdo odkopnul a než toho, kdo byl odkopnut. Kdo má rád exploity, bude spokojenej, kdo je rád nemá, toho scéna se solí nebo vrtačkou bude stát nervy. Já byl teda spokojenej. ()

GTS_PUNK odpad!

Fakt, že mnohé "horory" sú značne preceňované, je známy. Táto necelá hodinu a pol trvajúca vec od protinožcov je však niekde úplne inde. Jej dej sa odohráva okolo mladého týpka Brenta (Xavier Samuel), ktorého násilne unesie Lola (Robin McLeavy) spoločne so svojim otcom (John Brumpton). U nich doma neskôr usporiadajú zvrátený školský ples, na ktorom sa Brent stáva obeťou ich mučenia. Stručne zhrnutý obsah ale ani zďaleka nedokáže priblížiť, akou hroznou záležitosťou tento film vôbec je. Nie kvôli tomu, že mučenie v ňom by bolo zobrazené naplno, aj keď v niektorých scénach je trošku tvrdšie, ale kvôli celému konceptu, ktorý film predstavuje, a najmä akým spôsobom ho prezentuje. O námete je škoda reči sa baviť, predsa len si dnes už môže skoro každý točiť, čo chce. Potom to tak aj vyzerá, ako napríklad práve tu. Stupidita celej filmovej myšlienky sa dokonale odráža na všetkom, čo môže divák vidieť. Cez príbeh, hercov a x ďalších faktorov, ktoré mučia diváka viac ako Lola Brenta. Príbeh v sebe spája ozploitation (austrálska verzia exploitation) so stupiditou tínedžerských filmov zo stredoškolského prostredia, pričom každá ďalšia scéna hlúposťou a nudnosťou prebíja tú predchádzajúcu. Keď si poviete, že ten film mal už všetko, dokonale vás tromfnú akýsi zombíci s lobotómiou, ktorá bola vykonaná pomocou vŕtačky. Až v tom momente má film všetko a divák len nechápavo sleduje, chytá sa za hlavu a pýta sa sám seba, prečo to vôbec pozerá. O nič lepšie to nie je ani na hereckom fronte, keďže takmer celé filmové obsadenie je zhlukom nesympatických tvárí, ktoré navyše bežnému divákovi nič nehovoria. Jednotlivé postavy, ktorých nie je zas tak málo, maximálne možne nudia a o žiadnej z nich nemožno povedať, že by stála naozaj za to. Výprava kdesi do austrálskeho zapadákova a filmové lokácie pôsobia sivasto a nezaujímavo. Nepomáha im ani miestami experimentálne pôsobiaca kamera. The Loved Ones sa ťažko hodnotí, ale ešte ťažšie sa pozerá. Vo všeobecnosti nerobí menej známej austrálskej kinematografii dobrú reklamu, rovnako ani hororovému žánru. Zvláštnym, nudným a stupídnym príbehom s podobne pôsobiacim hereckým obsadením berie divákovi všetku energiu, ktorú v sebe má. Záverečné titulky sú v tomto prípade dokonalým vykúpením z austrálskeho filmového pekla, ktoré tento snímok predstavuje. Snáď jedinou vecou, ktorú na tejto hrôze možno oceniť, je z časti zvolený soundtrack. ()

Maximilianus

Veľkou výhodou je celkom rozumná dĺžka, ale stále by sa z nej dalo ešte niečo ukrojiť. Dejová linka, ktorá sleduje chlapca, kamaráta hlavného hrdinu, ktorý zoberie emo dievča na ples je dosť zbytočná. Prekvapivo ma ale miestami zaujímala viac ako mučiace scény. Mučenia bolo na tú dĺžku dostatočne a otecko s dcérou, a najmä dcéra to zahrala veľmi uveriteľné. Menej uveriteľná už bola húževnatosť chudáka chlapca, ktorý napriek zranenia nemal najmenšie problémy s pohybom. A čo ten stratený chlapec, ktorému sa podarilo utiecť? Prečo ho nikto nenašiel? Ešte kvôli nemu aj havarovalo auto a zomrel človek. Kvôli týmto nedostatkom, resp. nedotiahnutým detailom zrážam hodnotenie na 7/10. ()

Baru.89

Dá se říct, že konečně něco, na co jsem tak dlouhou dobu čekala. Příběh pošahané holky která to v hlavě nemá očividně v pořádku a po večerech si to rozdává se svým tatíkem se rozhodne umučit dalšího ze svých vysněných princů. Mučící scény dobré, ještě teď mám v uších zvuk vrtačky. Jen mě strašně rozesmála scéna, kde je Samuel na stromě a oni po něm hází kameny a on najednou spadne na zem jako hruška. Ještě musím dodat, že mě tam chybělo trošku víc akčních scén. Jinak jsem ale celkově spokojená z tohoto snímku a proto 4/5*. ()

Hylgert

Robin McLeavy mě vyloženě bavila její výkon, hudba a originální nápad s vrtáním lebky zvedají tento jinak průměrný horor. ()

Ronee

Jeden z najzábavnejších filmov, aké som tohto roku videla. Typický slasher (ďakujem Staniele za objasnenie tohto pojmu). Horor o láske, dosť krvavý a nechutný. Najmä lobotómia mozgu...fuuu. Nečítajte popis. Prekvapenie je lepšie. ()

LetztesBiest

(2,5*) Ač mě zaujal originální námět, film samotný mě už tak nevzal ... vlastně ani nevím přesně proč, asi jsem čekal něco trochu jiného. Hlavní hrdina mi přišel sice pěkný, ale jinak celkem nevýrazný, takže jsem si k němu ani nestihl vytvořit nějaký hlubší vztah, některé věci či odhalení mi přišly vcelku zbytečné ... na druhou stranu se mi zas líbila Brentova vůle přežít a růžová záporačka je fajn nápad ... celkově hodnotím jako průměr ... ()

Allka

Po úvodním pozvednutí obočí aka wtf??? při pohledu na hlavního hrdinu a po prvních pro mě divných scénách to bylo nakonec celkem příjemné. Všeho bylo tak akorát - šílených lidí, brutality, délky (!!!) filmu,... + tam byla fajn muzika a atmosféra, která ve mně prostě něco zanechala. Dokonce jsem se párkrát přistihla, že Brentovi držim palce :) Pokud dávam tři hvězdy, jsou hodně silný. ()

Murdock

Trochu zvrácený hrátky, ale celkem zábavný...bohužel mě jako už kolikrát zklamala poslední třetina filmu, která neni zvráceně zábavná ale prostě rutinně debilní (SPOILER: přemejšlim pokolikátý už jsem viděl scénu: přijíždí polda záchrance - polda zachránce exnul). Ale jako pro fandy žánru myslim celkem fajnovej příspěvek :) ()

hero_bk

Ačkoli je tento film dostatečně hnusný, což bylo to, co jsem čekal, bohužel je tu několik věcí, které musím vytknout: 1) Lola by neměla být taková kost... Měla by být něco jako Carrie, a ne objektivně stejně hezká jako Holly (a subjektivně hezčí, protože je můj typ). 2) Když už je Lola v úvodu prezentovaná jako "ta stydlivka", tak by jako nesmělá stydlivka měla zůstat v průběhu celého filmu. Scéna se skleničkou a tím co následovalo, vyznění filmu kazí. 3) Chybí jakýkoli dějový zvrat, hlavní dějová linka je zbytečně strohá a předvídatelná. 4) Dějová linka tragéd + gotička nemá se zbytkem filmu vůbec žádné propojení a je evidentně vidět její dosazení pouze k prodloužení celkové stopáže... Když si to takhle shrnu, nemůžu dát víc než dvě, bohužel... ()