Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

zorrra

Film presne podla mojho ocakavania a priania...niektore sceny boli pre mna neskutocne dobre natocene, uz len preto, ze aj mne sa tazsie dychalo, ked Bella kracala k oltaru a bola nervozna..a milovanie Edwarda a Belly? Pre na neskutocnou pastvou pre oci a usi, lebo soundtrack k Twilightu mam stiahnuty uz od pozretia filmu ( premiera v Presove :-)) a poviem vam...v Bratislave som si skocila podruhykrat na filmik a ked bude v Povazskej, aj tam pojdem :-))))) ()

cercilll

Musel jsem se na to kouknout nebo přetrpět ještě jednou.Pořád to je tak přeslazené až s toho bolí zuby ale dá se na to koukat určitě víc než na předešlé díly téhle sladké filmové série . ()

Ell.ie

Podle mého názoru je to zatím nejlepší díl série!Mají to krásně zpracované, je tam spousta emocí a taky se tam něco děje.Už to bylo docela unavující čekat, kdy se vlastně Bella stane úpírkou a konečně už jí také je.Ti uživatelé, kteří dali ODPAD by se nad sebou měli hluboce zamyslet a zapřemýšlet, proč ten film tak nenávidí, protože pochybuji, že dali odpad jen proto, že se jim to nelíbilo.Každopádně si myslím, že aspoň 3 hvězdičky si tento film zaslouží už jen kvůli nádherné svatbě, vtipnému projevu Charlieho a dramatickému porodu Belly, který byl bezchybný..!Herci odvedli skvělou práci a nám ,,nadšeným'' nezbývá nic jiného, než čekat na 2. polovinu, která má být údajně ještě lepší!!:-) ()

january odpad!

Nejotřesnější filmový počin na světě? Strašlivé herecké výkony, strašlivý scénář, jediné pozitivum předchozích dílů-tedy soundtrack-taky tentokrát nestál za nic. Dvouhodinové (subjektivně cítěno pětihodinové) sledování tohoto ....nevím, jak to nazvat.. bylo naprosté utrpení a sorry, ale i filmy z 80. let měly snad lepší triky než tyhlety digitální sra*ky, které zřejmě dělaly děti v ívétéčku na základce. Jestli tohle jsou opravdu hrdinové dnešních dětí, tak se stěhuji na svoji planetu... hnus humus. ()

karmenka odpad!

Ja nie som VELMI narocny divak, povedala som si, nuz, pozriem si ten najnovsi diel Twillightu, ved je to modny hit, tak snad to nebude nejaka sracka. Z kresla ma dvihalo uz v uvode pri scene, ked sla Bella 10 minut k oltaru. Vravim si, vydrzim, aj ostatni vydrzali... Po skonceni filmu som mala pocit, ze som absolvovala uspesnu lobotomiu... Tento diel v nicom nezaostava za ostatnymi castami serie, je to jedno velke utrpenie.Herci priserni, vyzeraju priserne, aj hraju priserne. To co mal znamenat ten porod? To mysleli tvorcovia fakt vazne?! Upiri spravia cisarsky rez, nechaju tu chuderu s rozparanym bruchom, hlavne, ze jej Jacob dava umele dychanie a Edward masaz srdca?! Vela scen nema ziadnu logiku, ale ved cely tento "skvost" je jeden velky bordel. Nehnevajte sa na mna mili teenegeri, kt. na tomto ficite, ale pri Twillighte som ostarla o 25 rokov. Kolko dielov este? ()

lulundia

Lidičky haló!!! Tohle nemá být film dle skutečné události a ani tam nemá vše vypadat naprosto věrohodně. Je to pohádka, krásný sen, který si je možno potajmu hýčkat a třeba i zlepšit náladu. Pravda, některé scény mi tam chyběli a ano, je to slaďárna. Tak je a co má být, když je někdo vrozený cynik a neumí se zasmát, ať na to do kina neleze. Svatba je slaďárna, protože to k tomu prostě patří. A že mají všechno a jsou šťastní a zamilovaní snad taky neni zločin. Že se tak jako oni má málo kdo z nás, o tom nepochybuji, ale proto to ještě neni kýč. Scénky s vlky se povedly, přidané scény chválím, mohlo jich být klidně víc. Jen ten závětečný porod byl chuťovka, když jsem to viděla poprvé udělalo se mi slušně špatně. Všem kteří napsali - odpad, na něco co je zcela očividně nad jejich chápání, by se mohli zamyslet nad poznatkem O. Wilda, že v komentáři se zrcadlí spíše autor článku a nikoli dílo samotné. ()

Bubugirl

Před 3 roky vznikl klišé slaďák na entou s názvem Stmívání. Mladé dívenky v pubertě hned měli své nové vzory, do pultů prodejen se začalo dostávat povlečení a podobné nesmysly, důležité bylo, že na tom byl Edward. Populace začala brát Stmívání jen jako komerční záležitost a patlaninu a najít něco pozitivního na filmu nehledali. Od toho prvního dílu Bella díky lepší vizáži dost zženštěla. Spoustu pasáží mi už nepříjde jak pro malé náctileté holčičky ( možná budou mít v Edwardovi vzor, že se sexem začít až po svatbě ) a vždycky když vidím Jacoba jak si strhává košili pomyslím si je Pfffrr -za to si ty peníze v kině neplatím. Chápu i ty co dávájí Twilight hodnocení odpad nebo 1-2 hvězdičky. Není to film pro každého. 4 hvězdičky nedávám za to, že by byl tento díl nějaká extra třídy ( to v žádném případě ), ale proto, že mě vždy hodí ( i díky hudbě ) do pohody, nemusím vůbec přemýšlet. Upíři deníky mě neberou na toto se vcelku ráda podívám. K tomuto dílu prostě averzi nemám. ()

RoryWhite

Upřímně… čekala jsem to mnohem horší. Ano, scénář mi opět přišel trapný, ale celkové umělecké provedení zas tak mizerné nebylo. Ten film má dvě naprosto odlišné roviny, a to první polovinu filmu, která je místy i komická, doplněná milými klišé, a druhou, která působí "dost drsně" a zanechá hlubší zážitky. Možná právě kvůli této "lepší kvalitě provedení" si divák méně všimne toho příšerného scénáře, který mi stále vyvolává noční můry :D Kdykoli, když někdo pronese "Twilight" většině lidí se vybaví "klišé", toho se Stmívání asi nikdy nezbaví, ale tímto dílem si o chlup svou pověst vylepšilo. Dávám 2 hvězdičky, protože půlky nejsou, ale podle mě má na 2,5 hvězdičky určitě. ()

veris111

Je to nejlepší díl ze ságy, ale trochu jsem se bála, že mě zklame, protože 1. čast knihy nebyla moc zajímavá. Ale opravdu se jim to povedlo. ()

Kaat

Svatba, líbánky, porod. A to téma vydrží celej film. Tady je něco špatně. Ale to je asi námět, za co kterej bohužel film zas tak nemůže. Uznávám, že se z toho vyždímalo co se dalo. Ale Twlight je prostě od základu průser. ()

Doubeq odpad!

Většina filmů, na které mě přítelkyně přemluví, abych šel s ní není k zahození a spoustu ji je dobrých...Ale tahle NEJROZTAHANĚJŠÍ a NEJDELŠÍ a NEJVĚTŠÍ rozpitvanost do každého detailu a neuvěřitelně přecitlivělá a křehoučká holčička, div se nerozbrečí, jen co ji ofoukne vítr mě udivila. A hodní upíři? :-D Utopie hadr. Kdo se rád pitvá v každé prkotině, tak je jako v ráji. ()

headhot

No hodne jsem se prekonoval,abych se na nej podival,ale rikal jsem si uz jsi videl prvni tri a uz to snad horsi byt nemuze. Bohuzel bylo, nejak nechapu proc se tento film rozdelil na dve casti, kdyz by pritom stacilo prvnich 80 min zcela preskocit,kde se nic nedeje. Nekonecne dlouhe pripravy na svatbu a pak nasledna svatba, kde asi 30 min jde Bella k oltari (musim udelat nejaky vtipny sestrih), pak nekonecne dlouhe libanky a pomalu zjistime, ze ubehlo 60 min a mi se strasne nudime a furt cekame co se bude dit. Pak tehotenstvi,kde si hlavni hrdinka zvoli smrt a vsichni se ji snazit presvedcit,ze je blba krava,ale ji se to libi bit blba krava. Do toho tam behaji mluvici vlci. No hruza. 1 star davam,za smrt vite koho. ()

BStone

Další díl upírsko-vlkodlacké ságy, tentokrát půl filmu svatba a líbánky, půl filmu řešení problémů, které se řešily pořád dokola už tři díly zpátky. Dívat se na to dalo, mělo to i zajímavé momenty, bohužel zřetelná absence nějakého výraznějšího děje, ale na nedělní odpoledne s dvd to bohatě stačilo. Konec mě alespoň trochu navnadil, takže na další pokračování určitě kouknu...50% ()

Yelush odpad!

Jednoznačne najhorší twilight, vyžadujúci totálnu dávku masochizmu na jeho dopozeranie. Príbeh a scenár ani nemá zmysel hodnotiť, lebo žiadny nie je, polovica filmu svadba a honeymoon, druhá "grandiózne" kecy okolo narodenia dieťaťa, vzdychajúca nadržaná Kristen ma už tiež prestala baviť, Pattinson je katastrofa sama o sebe, digitálne vĺčky na úrovni roku 1996, absencia emócie v kombinácii s uleteným morbídnym koncom posúva tento naozaj veľmi silný koncentrát na absolútne dno kinematografie. Jediný svetlý moment filmu je postava Jacoba a jeho prevedenie v podaní Taylora Launtera. ()

snowman007 odpad!

Aj keď niesom fanušikom Twilightu....aj tak som to pozeral ( možno aj z nudy ) ...... ale tento diel musím prehlásiť za úplne najstupidnejší a najhorší......takú nudu som vživote nezažil , preboha o čom sa to tam celý čas točilo? Tuto otázku mi už asi nikto nezodpovie. ()

Korra

Světe div se, ono se na to dá koukat! Není to žádné veledílo, první část je trapná romance s topornými hereckými výkony (ano, myslím hlavně tebe, Pattinsone), ale pak to začne docela odsýpat a než se nadějete, je konec. A já se přiznám, že jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Největším překvapením byl pro mě Jacob. Nejen, že jeho představitel začal hrát, ale působí konečně jako někdo s opravdovými pocity, motivacemi a touhami. A dokonce občas působí i drsně. Poprvé jsem mu toho vlkodlaka věřila. ()

awerto odpad!

Mam rad upirsku tematiku, ale coho je moc tak toho je prilis. O hlavny namet, upir vs. vlkodlaci ide az v druhom plane. Inak je to o romantike a smutnych ociach R.Pattinsona. Nudaaaaaaaaaa. ()

Aresko123

tolko nepríčetných tupých pohľadov do dialky v jednom filme ešte nebolo, Teda pardón bolo, v predchádzajúcich troch dieloch. Stupídny film o sedemnástke ktorá je úplne tupá! Príklad, ONA poď ideme konečne súložiť, ON ale vieš ked ja na teba skočím, tak to asi neprežiješ....... ONA jéj to nevadí.................ON tak dobre........... Može toto naozaj niekto natočiť? ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)