Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Danulka01

Sestra mě přemluvila, abych s ní šla na půlnoční premiéru. A musím říct, že jsem nelitovala. Podle mě to byl nejlepší díl z celé série, kupodivu se tam Edward i Bella občas i usmáli :) Emočně to ždímali jak to šlo, takže děvčata, která kolem nás seděly z obou stran a neznali knihu, brečely jak vzteklé. Na začátku jsme se dost zasmáli, ke konci v jednu chvíli taky, byť to určitě nebylo záměrem filmařů, ale nemohu spoilovat, u čeho to bylo. U několika scén jsem měla i husí kůži, jak to bylo hezky natočené a musím přiznat, že kdybych neznala knížky, tak určitě bulím taky. PS: Jacob opravdu strhne tričko přesně 20 vteřin po úvodním titulku, počítala jsem to :) ()

el.bee

Příběh plný emocí, pláče a strachu.Pro nadšence nejlepší díl ságy, pro nezaujaté obecenstvo hororová pohádka, nebo jen americká telenovela.Jenže telenovela krásně vyprávěná a velmi emotivně podaná.První polovina byla docela nuda, ale druhá část, kdy už všichni věděli o Bellinině těhotenství, už to stálo za to.Pod 70% nejdu.Jen předpojatí by dali méně než 3 hvězdičky.Já dávám 4. ()

finest

Film se mi hodně,doopravdy hodně líbil. Přítelkyně mě na něj vytáhla a ani bych neřekl,že lituji peněz za vstup, rád jsem je za to utratil,jednoznačně nejlepší díl z celé ságy, nechyběla akce, odměřený humor,který se nevtírá a romantiky bylo akorád. Mělo to dějovou línii, která gradovala a pro ty,kteří nečetli knihu byl konec napínavý a nečekaný. Velice povedený díl, To,že jsou tam zbytečné dialogy a prodlužování dokážu bez problému překousnout. A o soundtracích ani nemluvím, velmi povedené a suprově podtrhovaly atmosféru!!! Doporučuji shlédnout!!! Docela mě zajimá, jak to celé dopadne. Dávám 80% za sebe a 100% za přítelkyni :) ------ Nejkomičtější na některých komentářích je to, jak těm, co se to nelíbí si pamatují nejvíc detailů z filmu (a to je u každého filmu!!!) :D Je mi z takových lidí na nic. Ti,co tomuto filmu dávají odpad jsou doopravdy jen předpojatí vůči filmu Twilight a ikdyby se tam šermovalo se světelnými meči, létalo na ptácích a patlali si na sebe modrý make-up,jezdily se rychlé závody nebo by se dostávali do snů jiných lidí, pořád to pro ně bude odpad. Pro ostatní: ignorujte jejich hodnocení, nemají žádnou hodnotu. EDIT: poslouchám soundtracky a úplně se vracím do děje filmu, vybavuju si jednotlivé scény a pocity, které jsem u nich měl a to se mi nestává u každého filmu, naposledy u Trona Legacy. :) ()

EMILEK007

Tak nevím, právě jsem se vrátila z kina a zase tak velký zážitek to nebyl. Možná jsem čekala víc. Trochu mě mrzí, že se děj dá shrnout do jedné věty: vezmou se - otěhotní - chtějí jí zabít (dítě, vlci, prostě všichni -jako vždy) - promění se... konec. Čekala jsem něco převratného, něco co mi vyrazí dech. Jinak si představitelé drží svůj standart z předchozích dílů. Takže můj závěr, nic víc-nic míň... nebyla jsem nijak překvapená a z toho možná pramení mé zklamání... Jediné v čem musím souhlasit s uživatelem Tom Hardy je, že Condon se snažil pozvednout to výš a některé scény byly vážně maso. Je těžké si pro příště přát méně patosu, protože o tom to celé je. Je dobře, že se Condon nedržel jen předepsané linky romantických filmů. Díky tomu přidávám jednu * navíc. ()

Tomasson

Předně: Viděl jsem všedchny díly, četl jednu knížku...To jen aby někdo neměl dojem,že jsem zaujatý. Nikoliv. Šel jsem na to s vědomím, že jdu na hamburger z Mekáče ale já ho nedodostal! Tedy nějaký jo, byl hezky zabalený, v krabici z voskového papíru, ovšem z bablavýho sejra, se sterilizovanou okurkou a levným kečupem. Tohle NENÍ ani hambáč z Mekáče-tomu nesahá ani po paty, tohle je hambáč z nádražního stánku v okresním městě! Být tohle TV produkce, TV rozpočet, řeknu: O.K.,prostě zábava na pondělní večer na Primě! Tohle je ovšem vysokorozpočtový film, se slušným obsazením pro velká kina a multiplexy! A proto je to MIZERNÉ! Sedět v kině 116min. a v podstatě nevidět nic, je KRÁDEŽ na diváka! Klidně to mohlo být o 1 hodinu kratší a nic podstatného by to,co se týče děje, netratilo. Tomuhle "veledílu" nevadí ani tak to, že je plný klišé, infantility a nebetyčných banalit-toho je plná každá "červená knihovna", nýbrž to, že se to bere vážně a předkládá se to cílovému publiku (tedy náctiletým především) jako strhující romance, která v nich má probudit city a co je nejhorší, dát jim snad nějakej příklad nebo co...!!! Přitom: předloha není vůbec špatná a filmová série z tohoto příběhu mohla udělat malý zázrak. Ovšem to by tvůrci k předloze museli přistoupit s jistým respektem. A to neudělali. Trestuhodně a ignorantsky se k titulu postavili způsobem "však ono se na to stejně chodit bude a návratnost investic je zajištěna...Brrrrr !!!! Za tohle bych producenty a režiséra pověsil na stěžeň! Trikové scény jsou k uzoufání špatné a rozmazané, herecké výkony mdlé,milostné scény k šílenství přivádějící(to už snad i Ferda mravenec je erotičtější)...Scénář unylý až hrůza! Nemůžu jinak: DÁVÁM JEDNU (!) HVĚZDU a to jen za zcela fantastický "look" Ashley Greenový (holka je zde k sežrání :-) ) jinak JEDNO VELKÉ NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIC! HOWGH! ()

Petunie

První část filmu byla spousta natahovaných, zbytečných scén. Stačilo by na ní tak 20 minut. Druhá půlka ale dostala úžasný spád. Filmové zvtvárěnní otisku Jacoba bylo nejlepší část filmu. Porod a celý průběh těhtotenství byl dramatický a bylo vidět, že Bella opravdu trpí. Už jsem natěšená na druhou část :) ()

PhobiaCZ

Nic přelomového, ale dalo se to. První půle filmu jakoby se nestala, třemi hvězdičkami hodnotím jen druhou půli kde byla aspoň nějaká akce... ()

Terul

Tato celá sága by se podle mě měla hodnotit zcela samostatně a mírně s nadhledem. Zasadně na to nechodím do kina s očekáváním, že to bude jiné a lepší. Nic od toho nečekám... a pak jsem občas mile překvapena. Tohle aspoň neurazilo. Jinak ubrat romantické zcény, přidat akci, pryč s PG-13 cenzurou a celé to dát do jenoho filmu a hned by to bylo o něčem jiném. Jenže není, protože, přiznejme si, je to film točený pro mladší, to oni jsou cílová skupina a ta z toho bude nadšená (aspoń ta jemnější polovina). Pár dobrých momentů to mělo a ze všech dílů mi to zatím připadá nejpřijatelnější. Nehledejte v tom ucelenost a umělecké dílo, je to komerční záležitost a tak by se to také mělo brát... Proto *** ()

Manna6 odpad!

Nic horšího jsem dlouho neviděla a to podotýkám,že jsem byla na Noci žraloka 3D...... Jednička budiž jako oddychovka aka teenage romance, avšak díly následující?co díl,to propad!tímhle to vše akorát tak vygradovalo.. první polovina= kýč, klišé ,děs a parodie..,druhá = soft hadr porno ,které vyústí v nepochopitelný splácaný nevkusný fekál.... podotýkám,že nejsem skalní hater ságy a i vzhledem k tomu ,že jsem poměrně benevolentní a chápu ,že od toho nemůžete čekat dekadentní filmový zážitek vzhledem k tak špatné - kostrbatě psané knižní předloze. I sebevětší režijní génius s použitím nejnovější bezchybné filmové technologie či obstojného vizuálního zpracování je nakonec přes veškerou snahu lapen v pasti,protože veškerá paráda je ve výsledku zastíněna opět výše zmiňovanou stupiditou předlohy,která na sebe strhává veškerou pozornost ..)myslím si ,že pokud má porota a lid soudnost,tak zlatá malina letos Edu skutečně nemine..! Mayerová a tvůrci museli být na cracku,jinak si to nedokážu racionálně vysvětlit. Skutečně odrodil Edward ruku v ruce s Jacobem Bellino sprátě,nebo se mi to zdálo..?! ()

Evziiik

Pokud budu mluvit o knize, je Rozbřesk nepochybně nejlepším dílem Twilight série. A díkybohu to můžu říct také o první části toho filmu! Když jsem dočetla knížku, nedovedla jsem si představit, jak může být zfilmována. A přesto, že některé scény, původně myšlené vážně, působily velmi komicky a očekávala bych je v tomto provedení spíše v parodii, uznávám, že líp to udělat zřejmě nešlo, protože je opravdu rozdíl scénu popsat v knize a natočit, aby působila věrohodně. Každopádně mi film příjemně dokreslil příběh z knížky a mohu ho tak všem vřele doporučit! Právem nechávám 5* ()

Cyly84

Po druhej a tretej časti KONEČNE perfektny kusok !!! Naozaj sa mi to pačilo, Jacob ma neiritoval, Bella bola skvele "anorekticka", tá časť s tehotenstvom bola parádna, taktiež pôrod a Renesmee je fakt kus. A pri prípitkoch na svadbe som sa naozaj dobre bavila - bolo to zvládnuté bez trápností. ()

Patriarch

I když 3/4 filmu to bylo romantické klišé, pro mne je to celkem příjemné překvapení. Nejlepší díl série. Uvidíme, jak si povede 2. část. ()

kritička

Takže Rozbřesk oficiálně považuji za nejlepší díl série. Konečně to není jenom o Belle a Edwardovi, jsou tam ostatní (ne jen coby kulisy) a fakt to jede. Jasně, tohle není klasický čtyřhvězdičkový film, ale oproti předchozím dílům, které byly fakt šílené, je tenhle našlápnutý. Musím říct, že smrt Belly byl masakr (výborně se to opsalo z knihy) a vůbec, konečně přišli na to, že ta kniha tam má svoje místo. ()

Soar

Prečítal som všetky štyri knihy a posledná bola (pre mňa) najhoršia, takže som vedel čo môžem od filmu čakať a v podstate som to aj dostal. Ku všetkým filmom mám takpovediac averziu, ale snažím sa to hodnotiť objektívne a nedať rovno odpad ako mnohí urobili. Myslím, že hodnotenie odpad si to nezaslúži, ale samozrejme si to nezaslúži ani plných 5*. Pre mňa to bola strašná nuda. Úplne zbytočne rozťahané scény, hodinu a pol sa na plátne v podstate nič nedeje a ako povedal kamarát, celý film by sa dal vtesnať do dvadsiatich minút jednej epizódy seriálu. Lautner nie je herec, mračiť sa celý film dokáže aj bezdomovec spred Kauflandu a jeho prítomnosť ma irituje už od prvého filmu. Tie dve hviezdičky sú za nie najhoršiu hudbu a za posledných 20 minút, tie boli akoby z úplne iného filmu. ()

Naty94

Musím ocenit volbu skladatele hudby. Návrat k původnímu motivu byl více než vítán. K filmu jako takovému, můj oblíbený New Moon už asi nic nepředčí, nicméně se Rozbřesk dle mého názoru velice povedl a moc nemám co vytknout. Až na jednu věc - dvě části. Chápu, že je to nutné, sama si ani neumím představit, že by se film zkrátil na polovinu, ale přetnula se jakási návaznost a osa děje. Stále to nepovažuji za úplný film, stejně jako u Relikvií smrti. ()

Gazzellka

pocas prvej hodiny sa mi realne zacali tvorit dekubity na prdeli a nekonecne sceny na kirsten, ktora ma vyraz debilne pootvorenej papule ako van damme vo vsetkych jeho filmoch (a ona vo vsetkych jej tvajlajtoch) ma znacne iritovali a posuvali moju pozornost na cukriky a pitivo.... som inak jedina, komu sa zdaju tie digitalne vlcky dost divne spravene a divne sa pohybujuce???? asi ako vsetci ludia spadajuci do vekoveho priemeru 25+ som sa zamyslala nad tym, ako tvorcovia odrbu vekovu pristupnost a ci sa zase namiesto krvi dozijeme kamennych opadavajucich hlaviciek.... DOCKALI SME SA KRVI!!!!! velke hura za kirstenkostru a dalsie velke hura za skalpel do brusnej dutiny a konecne nejaku akciu ehm poslednych 20 minut. verim, ze poslednej casti budem moct dat 4*, mozno aj za soundtrack, ktory vela zachranuje. ()

lenny71

Rozbřesk rozhodně předčil všechna očekávání, která nebyla moc vysoká. Kristen a její herecký výkon se sice nezlepšil. Co se ale naprosto určitě zlepšilo je režie. Dočkali jsme se toho, co tu až dosud nebylo - děsivých a opravdu uvěřitelných scén. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)