Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Všelicos

Zdá se mi to, nebo v té neskonale hrůzné noční můře zvané "Twilight" svítá na lepší časy? Rozhodně nejlepší počin série. Bella tolik nepřehrává, momentů, kdy se člověk bojí, že má chudinka astmatický záchvat, je méně a efekt umírající chudinky je zobrazen na jedničku (ty líce, ach, ty vychrtlé líce!). Dokonce to má i děj, který dokáže zaujmout! Edward se ani jednou nezatřpytil, Jacob a chlapci polonazí také nepobíhali... no zkrátka úžasný pokrok! Nemohu jinak, než odhodit pryč háv předpojatosti a dát objektivní hodnocení. Stmívání: * Nový měsíc: * Zatmění: *** Rozbřesk: **** ()

kikka20

Když jsem četla čtvrtý díl této ságy byla jsem radostí bez sebe, ale když jsem se koukla na film tak mě to celkem zklamalo. Sice se to snažilo být podle knihy, ale prostě to tak nebylo. Jo herci bylo celkem dobří a děj se mi líbil jen kvůli té knize co jsem četla, ale jinak? No.. nic moc. Nezlobte se na mě, ale kniha je prostě lepší! ()

Jeržik

Svatba, disfunkční erekce, perioda naplánovaná na líbánky, děcko... a pak dlooooouho nic. Napsat a natočit dvouhodinový film o ničem si žádá jistý druh talentu. ()

aLPaC

Musím se přiznat, že během první hodiny jsem to měl chuť několikrát vypnout. Opravdu, ta romantická linka v čele se svatbou byla na můj vkus až zbytečně dlouhá. Chápu, že hlavní cílová skupina (tedy dívky ve věku 10-18 let) to jistě ocení a pobrečí si, mě to ale vyloženě iritovalo. Po návratu z líbánek už je to ale jiné kafe. Tempo nabírá na obrátkách, některé akce stojí za zmínku a Taylor Lautner, kterého jinak absolutně nesnáším, je tady nejsympatičtější ze všech dílů. Suma sumárum tento díl nemá na předchozí, který byl vrcholem série, ale špatný nakonec není, i když jak říkám, první romantická půlka byla k zbláznění. Na závěr bych chtěl říct, že chápu, že řada lidí twilightu nemůže přijít na jméno a vyloženě tuto ságu nesnáší, co však nechápu je, proč se na to teda pořád dívají. Dokážu pochopit, že zkouknou první nebo i druhý díl, kterým dají odpad, ale proboha, když dám hned prvnímu dílu odpad, proč bych se díval na další tři pokračování? To mi hlava nebere. Idioti. ()

zelvicka.

To byl porod. Jako ono se to dá všechno svést na fantasy a tím všechno "vysvětlit", ale čeho je moc, toho je příliš. Líbánky s upírem děs a hrůza (tak proč ji proboha neproměnil, když se bál, že ji zabije?), pravidla vlkodlačí smečky taky naprosto zvláštní (ten naprostý obrat o 180° po té, co zjistí nového člena domácnosti), načež konec vyřešený dle pravidla Lawyered! mi přišel tak ubohý, jak jen to šlo. Aneb není nad to přijít ve čtvrtém díle s nepsaným pravidlem. Ke všemu nevysvětlení těch nejzásadnějších věcí k pochopení, což zřejmě budou vědět jen čtenáři předlohy. Stabilní dementní dialogy zůstávají, vlkodlaci chodí až nepřiměřeně často oblečení, což má zřejmě zahrát na vážnější notu filmu. Vážný a nudný. Samozřejmě chválím produkci za rozpůlení filmu, penízky potečou. ()

LBsmoke

jakš takš mohlo to být horší.. mohli jsme trpět víc než první půlku filmu v druhé už je to jen porod, ale vydařil se.. asi (já jako velký fanoušek twajlajt jsem tedy teď zvědavý jestli v rozbřesku 2.část bella sežere svého potomka..?? a nejvíc by se mi líbilo kdyby buďto se jí ztratila pamět anebo kvůli té době kdy byl mozek bez kyslíku bella slintala a byl z ní retardovaný upír) ()

AIMÉE

Už jsem si chystala jednu hvězdičku, poněvadž s každou další epizodou mi krásně začala jít matematika, konkrétně odčítání. Předchozí Zatmění má nakročeno do "solidního" odpadního segmentu, jelikož se na to opravdu nedalo dívat. Nicméně první třetina tady je opět téměř nesnesitelná, stále se tu opakuje, co už bylo tolikrát omíláno v oněch předchozích pokusech o dobrodružnou fantasy romantiku (jak uvádí žánr). Svatební přípravy, Bella stále na pokraji muk (anebo to tak vypadá), nesmyslné plky vyřčené snad z každé pusy členů klubu Twilight příběhu. Obrnila jsem se trpělivostí čekaje tragičnost na entou. Odliv (dosud nechápaje) nudného sentimentu a vražedného klišé jsem zpozorovala až od početí. A musela jsem masivně popustit uzdu fantazie vzhledem k Edwardově již tolikrát prodiskutované (ne)možnosti zplodit potomka... tudíž když si odmyslím tuto docela relevantní a zásadní okolnost, která irituje nejednoho realistu a NEtwilight maniaka, bavilo mě pozorovat s čím novým (a pateticky zdrcujícím) přijde námět, který by si bohatě vystačil s jedním filmem (na druhou část se budu muset vybavit bezednou sklénkou nějaké ohnivé vody). Navzdory "smrtelně" trapnému Zatmění se alespoň Billu Condonovi podařilo po(z)držet předchozí hrůzu a tím tak balancuje nad propastí zbytečnosti, protože on se na rozdíl od Davida Sladea vyznačuje soustředěním na vážnost situace snímku (pokud je kde čerpat), kdežto Slade byl dosazen na základě jeho akčního curriculum vitae, Condon do Rozbřesku přinesl akce jako šafránu, přesto byla rafinovanější než ta Sladeova. Troufám si říct, že u TW ságy prostě již nešlo čekat nějakou extra-třídu (teenage červená knihovna hadr), ale Condon to způlky dotáhl tam, aby se nemusel za sebe stydět - před ním klobouk dolů. Proto konstatuji, že volba režiséra byla tím nejslavnějším rozhodnutím, které mohlo tuto upírskou limonádu potkat. Do komnat průměru snímek posílám i díky té scéně krveprolití svatebčanů (škoda té snové zdrženlivosti) a tentokrát i snaha o dávku dramatična. Takže když to shrnu a vezmu-li v úvahu, že jde o jakýsi výplach a látka jest určena adolescentní generaci, povedl se tomu Condonovi majstrštyk, snad se v budoucnu oddá serióznějším projektům. ()

Ricky_CZ

Člověk často lituje věcí, u kterých musel promarnit nějakou část svého života. Nebýt například ČSFD, nikdy bych se nedonutil na tohle dokoukat do konce, abych to posléze mohl bez výčitek špatně ohodnotit...Že se nestydíte! To tak bolelo! ()

Milky. odpad!

Já bych rád vyjmenoval co bylo špatně, jenže tady bylo špatně všechno! Scénář, režie, herci, dialogy....si říkám jestli člověk musí být úplný debil aby něco takového natočil. Mít dceru v teen věku, která mi řekne, že na to chce jít do kina tak jí snad urazím hlavu! Jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. A nejzbytečnějších, nelogická zápletka tak na 20 minut. ()

simply

Kdysi dávno jsem četla knížku a byla z ní celkem nadšená...Nicméně i když to nebyl vrchol literatury byl tam aspoň nějaký děj. Když tak pozoruju děj říkám si, že horší už to snad ani nemohlo být... jinak jediné pozitivum přítomnost Rudyho z Dextera ♥ (těším se na větší herecký prostor v dalším velkolepém dílu) ()

Lovely.Bones

Ano, je to nejdražší turecká telenovela, která existuje, ale mě se moc líbila. Tento díl je naprosto rozdílný od ostatních. Přirovnal bych to k Kill Bill, která byla rozdělena na dvě části a těm, kterým se líbila první část, tak těm se většinou nelíbila ta druhá a naopak. Dal by se jednoduše rozebrat na čtyři části: Svatba, Líbánky, Těhotenství a Porod. To je všechno. Žádná akce, žádný humor, prostý a jednoduchý životní příběh, který je okořeněný trochou upírů a pád vlkodlaky. Přesně jako v obyčejném životě :-) Je to celé ale strašná pohoda. Úplná radost to sledovat. Má to svoje temnější momenty, ty ale nechybí v žádném díle. Jako výsledek bych řekl, že tento díl je tím úplně nejlepším pozadím pro žehlení ;-) ()

Kontractor odpad!

Horší film jsem snad ještě neviděl...Absolutně bez děje, bez romantiky, bez rozumu. Tvůrci očividně parodovali předchozí filmy, co také čekat od filmu, kde svatba trvá minimálně půl hodiny a v zaběrech se člověk ztrací tak, že nevíte, kdo je kdo. ()

Mrs.Bailey

No já teda nechápu, jak může mít tohle 66%.. nevidím absolutně žádný rozdíl od ostatních dílů, všechno je to na jedno brdo a člověk musí být opravdu ve zvláštním rozpoložení, aby se mu to líbilo... První půlka otřes...už ten Bellin výraz u oltáře byl teda něco, ale od těhotenství už se na to dalo dívat, a protože mě docela baví knížky, uděluju tři hvězdy. Víc si tenhle film rozhodně nezaslouží. Nicméně jsem zvědavá na pokračování, protože už se tam konečně začne dít něco pořádnýho, tak doufejme, že to bude líp stravitelný :) ()

Yokolobuna

Vidím spoustu negativních komentářů, ale pro mě byl film velmi příjemným překvapením. Dávalo to v rámci série smysl. Být o pár let mladší a o penis kratší, kdo ví, třeba bych z toho taky vlhl jak namočená kostka cukru. 7/10 ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)