Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

JohnnyN

„Vydatný PsychoThriller s pikantně kořeněným koncem a lá Fincher". I tak by se dal film shrnout. Tohle prostě člověk musí vidět, aby pochopil. ()

Entity

Naprosto dokonalý film. Neskutečná atmosféra, výborné herecké výkony. V dohledné době ho rozhodně musím znovu a hledat ty skryté odkazy a detaily, o kterých píší ostatní. Scénář je úžasně napsaný a v závěru filmu, těch posledních cca 15 minut, jsem snad ani nedýchala a čekala, jak to dopadne a nakonec si říkala, že bych se zachovala stejně jako detektiv Mills. Dala bych deset hvězdiček, kdyby to šlo :). ()

BlackVelvet

Tak z tohodle mne fakt mrazi, uplne nefalsovane mne to hraje na kazdou strunu much nervu a pokazde mne to zamrazi a ted uz na to asi nemam nervy koukat se znova. Tak je to dobry, bohuzel. ()

Teen.AGE.r

Nejlepší thriler co kdy byl a podle mě i bude natočen! Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow naprosto dokonalí - co víc si přát?? Snad jen to, abych si tento film mohl vymazat z mozku a znova si ho naplno užít při mé první projekci :) ...95% ()

zlishaack

Od A do Z promyšlený film, s příchutí mé oblíbené ingredience - mystériem. Pokaždé mě ten film dostane. Proč? Fincher si pohrává s temnotou a tajemnem jako malý Jarda s kuličkama v parku, vrah je neustále napřed o krok. Až do finále.. Kde vyhrává o celou délku. Pitt a Freeman se ve svých výkonech nestydí jít naprosto mimo stupnici zajetých kolejí "starý zkušený mazák x mladý nadšený testosteron" a pro mne jedna z nej krimi dvojic v kinematografii vůbec. Co říct víc? Snad jen to, že lituju toho, že sem tenhle film neviděl až po všech ostatních filmech s podobným námětem "vražd podle **(doplň si libovolné)**" protože mi v těch zbývajících, přesto že jsou dobré, něco chybí. Jasných 5* ()

SirPsycho

Celej film jsem se skvěle bavil (ne snad že bych se vyžíval v těch nechutnostech) a počítal s vyvrcholením, který ve mně něco za nechá.. nemýlil jsem se, zanechal, ale stopu zcela jiného typu. Ten závěr mě zmačkal do papírové koule a kopal se mnou jako parta kluků na předměstí Ria de Janeira, kteří si nemůžou dovolit novej míč. Asi nejsilnější zážitek co jsem zatim ve filmu pocítil z něj dělá jeden z nejlepších filmů na mém filmovém žebříčku. ()

Ag.Sournamek

nakoľko podľa viacerých mojich známych vyzerám ako morgan freeman, musím oceniť, že morgan freeman je v tomto filme super-cool drsňák s chladnou hlavou a metronómom. ()

Martin819

Naprosto geniální snímek spojující akční film s určitou elegantní mysteriózností, která dodává filmu tu správnou "chuť". Na tomto filmu jsem ocenil, že i když si člověk myslí, že už ví, jak do dopadne, tak ho dokáže překvapit. ()

Andy.222

Dokonce i když už člověk ví "kdo je vrah", tak i po opakovaném shlédnutí s dostatečným odstupem se člověku znovu dostane pod kůži ta úžasná atmosféra, která dokáže znovu člověka udržet v napětí. Navíc zápletka je téměř dokonalá a závěr je opravdu vyvrcholení filmu. ()

Ferenc

Film mě už od začátku vtáhl do svého děje a nepustil celé dvě hodiny. Tento film má výborně napsaný scénář a to včetně překvapivého konce. U první vraždy jsem si říkal, že naživo jsem nikdy tak obézního člověka neviděl. Po návštěvě USA už to neplatí. ()

house336

Nepochybně už tady muselo být každému jasné, že Fincher se stane jedním z nejlepších ve svém oboru. Temná atmosféra, pomalu navozuje člověku ten nepříjemný pocit, což podporuje i Shorova dobrá hudba. Ale Fincher vždy dokáže filmem zahýbat, že nevíte, co bude dál. Děsivé a dokonalé. ()

demovka

Představa Brada Pitta a Morgana Freemana dohromady byla zprvu nepředstavitelná. Jejich postavy jsou velmi odlišné a prožívají odlišné osobní problémy. Mladej je prudkej ukecanej frajer. Starej je premýšlivej uzavřenej skoro důchodce. Jeden je unavený a druhý rozívený. Mají ale jeden společný cíl a to je dává dohromady. Chybí jim ale pravděpodobně ten přestupný krok mezi nimi, aby vraha chytili dřív než nadělá takovou paseku. Střídá se nejhorší vyobrazení lidských hříchů a dva bezradní policajti. Plyne to hezky, napínavě a oni se postupně mění. Pokaždé, když si oddechnete, stane se nová vražda. Takže je to kvalitní film, ale rozhodně není pro slabé a těhulky. Těm to zakažte. Nic pro jejich oči. Hned jsem ale věděla, že ten, co chtěl fotografovat je vrah.............Takže kdyby to bylo ještě o trošku méně předvídatelné, bylo by to za pět. ()

steews

Film, na který se kouknete a vyrazí vám dech. Poprvé jsem ho viděla jako docela malá a byla jsem z něj šokovaná. Jako starší už jsem si ho vychutnala jako žánrovou lahůtku, mrazení mnou ale probíhalo také. ()

Poga

Perfektný Fincher. Ťažko tomuto snímku niečo vytknúť. Casting, kamera, scenár, herecké výkony. Super. Na absolútny vrchol by ale trebalo o trochu menej toho policajno-detektívneho klišé, hlavne v úvode. 90% ()

Fallstock

Věděla jsem, jaká pověst koluje kolem tohoto thrilleru a absolutně jsem nečekala, co mě čeká. Bylo to hustější, než jsem čekala. Pohlcena dvojicí detektivů, zmáčená deštěm a zastrašena temnotou, jsem hltala napínavý příběh a napětím ani nedutala. Závěr mě úplně odrovnal! ()

Radbuzaz

Zcela unikátní thriller s výbornou zápletkou sedmi smrtelných hříchů - a závěrečné rozluštění, které nemá chybu a logicky k němu směřuje. Velmi silný film. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý