Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Rampa Mc Kvak

Po zásluze nejvyšší umístění ve filmovém žebříčku pro zástupce žánru thriller/krimi. Vytrvalý déšť, osvětlovači scén prakticky bez práce (a nebo spíš naopak), jedinečné interiéry i exteriéry s kterýma se kamera vysloveně mazlí, skvělý scénář s geniálním twisterem na konci, nadpozemské výkony Pitta, Freemana a piece of shit Spaceyho,... (došly mi superlativy) režie - to vše dělá z tohoto filmu neopakovatelný počin na filmových plátnech. Můžu si jen přát, abych měl ještě v životě možnost zakusit stejné pocity jako při prvním shlédnutí tohoto thrilleru buď že se ještě někomu v budoucnu podaří dotknout se této mety, nebo se mi film dostane do ruky v pokročilém stádiu Alzheimerovy choroby... ()

DansteR

"David. If you kill him, he will win."...Tak toto je vážně nářez. Myslím si, že ani ty čtyři žánry v označení na CSFD nemůžou film vystihnout. Film je prostě taková směs, kterou jsme dlouho neviděli. Dvouhodinový film se skvělým dějem, ještě lepším spádem trojice hlavních hrdinů ze sebe taky dostává to nejlepší a to celé ponořené do dobové Ameriky. Skutečný psycho-krimi skvost. 90% ()

tyrs26

Na to, že je tohle Americký film, nejde jen o pitomou střílečku a krvák s vnadnými ženami, ale o opravdu propracovaný příběh a dobrý film. Rouhodně doporučuji! ()

enter.

Očekávání moje to úplně nesplnilo. Čekal jsem, že film si víc pohraje s mojí psychikou a domotá mi pořádně hlavu. Patří určitě mezi nejlepší filmy, co jsem viděl, ale pořád něco tomu chybí. Nějaké to napětí jsem cítil, ale pouze dočasné. Ovšem výborné herecké výkony se nedají popřít. Brad Pitt a Morgan Freeman je nejlepší detektivní dvojice. Sedm smrtelných hříchů (Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo) je výborný námět na psychologický thriller, který mě hned zaujal. Film má správný drsný konec, který jsem očekával. 80% ()

Courek

Ať byla režie sebe lepší, výkony herců omračující. Jak lidi můžete říct, že to je super film? Co se Vám na tom líbilo? Nechutné vraždy, nechutný konec, nechutný celý film. A nejvíc nechutný je tohle hodnocení, 7. nejlepší film a je plný mrtvol, krve, blitek, sraček a zvráceností. Nechápu, že si někdo večer pustí tuhle hovadinu a má z toho ještě příjemný pocit, který ohodnotí 5 hvězdičkama. Je to fakt smutný... ()

Jack_F.

Definice žánru thriller. Fincher neustále dokazuje, že filmu umí dát duši a hutnou atmosféru...tak důležité prvky v žánru mysteriózního a thrilleru. ()

Brenda.Ch

Toto nemá chybu. A má to zdrcující finále. Film, který ve mně zanechal stejný pocit velkolepého zážitku jako třeba Ďáblův advokát. ()

misul96

Myslím, že logika filmu a herci na mě nikdy nezapůsobili tak...skvěle. Bože! Není na to co říct, všechno bylo promyšlený do posledního bodu, zahrané do vynikajících scén, pasáží všeho. Aaa! ()

Anaheim

Jeden z filmů na který jsem koukal pro jeho hodnocení tady a tak jsem nakonec od něj asi čekal víc. Tím nechci říct, že se mi to nelíbilo, ale na 5* to u mě neni. SPOILER: A přišlo mi ne moc reálný, že by vrah měl takový štěstí, že přesně v ten čas co potřeboval byl do týmu policistů přizván i Brad Pitt, aby mu to všechno pasovalo do plánu (přesně rok držet při životě jednu z obětí a nakonec i poslední dvě vraždy.) Ale budiž. ()

kura68

Jestli chcete vidět, co se dá udělat, se sedmi smrtelnými hříchy. Tak tady máte výsledek. Naprosto ukázkový krimi thriller, s fantastickým režijním štábem a skvělým hereckým obsazením. Další z klenotu amerických tvůrců. ()

WAGHiSS

Sevřený žaludek a mrazení po celou stopáž, ale nástup záporáka se zkrvavenými prsty můžu vidět kolikrát chci a pokaždé mi vyrazí dech! ()

Aidina

Sedmička má zvláštní postavení. Sedm statečných, sedm divů světa, sedm smrtelných hříchů (pýcha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, obžerství, lenost). Právě tyto lidské zlozvyky jsou základním motivem záhadných vražď, které řeší detektiv Somerset, starý veterán, který má jít za pár dní do penze a nováček Milles, který byl právě přeložen. Jde o absolutní špičku režiséra Davida Finchera, hodně poctivou detektivku se šokujícím koncem – tak tohle jsem vážně nečekala. Ponuré, tmavé interiéry, nekonečný déšť a celková mrazivá atmosféra jen podkreslují tento dokonalý snímek. Mimochodem před několika lety rozšířela katolický církev tento seznam o dalších sedm moderních hříchů a to znečišťování životního prostředí, genetické modifikace, pokusy na lidech, sociální nespravedlnost, ožebračování lidí, shromažďování nemravného bohatství a distribuci drog. ()

wačnatec

Na první pohled tuctový thriller, který však vybočuje z řady. Herecké výkony jsou na vysoké úrovni a film působí depresivním a temný dojmem, který dokresluje všudypřítomný déšť a postupně narůstající marnost detektivů. Fincher odvedl neskutečně výbornou práci. Freeman a Pitt v hlavních rolích dvou charakterově nesourodých detektivů. Je to možná nejsilnější psychothriller, jaký byl natočen. Zanechá ve vás skutečné a hluboké dojmy. Překvapen jsem byl ze samotného závěru, který připravil nečekaný zvrat v ději a ještě překvapivější vyústění. Mám jen jedno dilema - nevím, jestli mám scénáristu označit za génia nebo zvrhlíka. ()

Lomprdik

U tohoto filmu se sešlo ůplně vše, není nic co by se dalo vytknout, film jsem viděl už snad desetkrát a pokaždé je to neuvěřitelný zážitek, spolu s Mlčení jehňátek nejlepší thriller. ()

ludovit14

Zabíjanie Johna Doa (Kevin Spacey), jedného z najsadistickejších, najzvrátenejších, ale zároveň najinteligentnejších a najrafinovanejších vrahov filmovej kinematografie.Thriller, ktorý sa inšpiroval siedmimi smrteľnými hriechmi.Nekompromisný šokujúci záver filmu je čerešničkou na torte-Zdrvujúcim,krutým,zlovestným,vzrušujúcim, nebezpečným, mrazivým a nemilosrdným. Presne ako spomínaných 7 smrteľných hriechov.HOD:100%VIDEL 4 krát. PS:Silný prepracovaný scenár, vynikajúci námet, skvelá réžia, presvedčivá kamera a vynikajúce herecké výkony!!! je to 6 hodnotenie na CSFD:100%. ()

DAJAAAA odpad!

Nevim,všichni se z toho mužou potento,ale ja to dva krat viděl a pokažde jsem u toho usnul,jak to bylo napinavy. Hrozná kravina. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý