Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

alldo.raine

Z hereckých výkonů v tomto filmu mě doteď ještě stále mrazí. To by ale nebylo bez skvělého scénáře a skvělé režie. Bravo pane Fincher, povedlo se vám stvořit klasiku mezi krimi. ()

Kozy9

Vynikajúci thriller, dobrý výber hercov, prepracovaný scenár, temné a brutálne. Jedným slovom vrchoľ umenia dosiahnuteľný vo svojom žánri. Akokoľvek neobľubujete thrilleri, tento si vás získa a bez väčšej námahy sa stanete jeho súčasťou. 95% ()

Knor

Tento film považuji za naprosto dokonalé, jedinečné a nepřekonatelné dílo. Těžko můžu popsat slovy jak moc Se7en obdivuju. Žádný jiný film mě nedonutil takhle moc přemýšlet a zamyslet se ještě mnoho dní po shlédnutí. Se7en je temný, drsný, pochmurný, zničující, atmosferický, velice chytrý a inteligentní thriller s geniální pointou a myslím, že jen těžko tohle dokonalé veledílo něco někdy překoná. ()

Snathoras

Pitt + Freeman + Spacey + Fincher...kdyby tady těchto pár jmen někomu nestačilo k tomu, aby pochopil genialitu tohoto filmu tak by měl jít fakt do léčebny. Nejvíc psycho krimi film co jsem kdy viděl, špička ve svém žánru a rozhodně patří ke špičkovým dílům ever. Další z filmů, které by měl člověk vidět. ()

vZeč

Filmovej milník a umělecké dílo jak kráva. Fincher se tu transformuje ve filmového boha, jehož vize natrhává prdel všem okolo a propast mezi jeho prací a prací obyčejného rutinéra se prohlubuje snad na světelné roky. Mohl bych zde vřískat nerdovsky nadšené erektivní výstř... výkřiky, ale je to asi zbytečný. Každej jednou musí vidět Se7en, než umře. PS: Vyjmenovat všechno dobré v tomto filmu (vyjmenovat všechno v tomto filmu) by asi způsobilo opotřebení klávesnice a těch nadšených komentářů je tu beztak víc. ()

Margerie

Tohle je dokonalý příklad toho, jak má vypadat kvalitní a atmosférická detektivní podívaná. Nic proti běžné produkci krimi filmů, dostat pokaždé, když mě přepadne chuť na nějakou tu vraždičku, takovýhle obrovský talíř nejvybranějších delikates, asi by to moje tepny dlouho nevydržely... ale tohle je prostě kalorická bomba od začátku až dokonce! Ale dost těch gurmánských přirovnání, abyste si nemysleli, že vás po tomhle filmu nepřejde chuť k jídlu. Na nějakou chvíli totiž jo. Je to dsné, chladnokrevné, skvěle natočené a zahrané a já nemůžu dát nic jiného než plný počet. 100% ()

Monty2729

Sedm se může pyšnit především skvělým a originálním nápadem. Vraždy ve stylu sedmi smrtelných hříchů byly opravdu velmi promyšlené a běhal při nich mráz po zádech. Pro mě však spíš mírně nadprůměrný film, do příběhu jsem se nedokázala ponořit tak, jako u jiných snímků. ()

Maniik88

Film som si pozrel po dlhých 10 rokoch a až teraz som ho docenil tak ako sa má. Skvelá réžia, scenár, ktorý nie je deravý, kamera, hudba, všetci herci, pochmúrna atmosféra, brilantne zvrhlý záporák a netradičný koniec. Naozaj ide asi o najlepší krimi film, aký si môžete pozrieť. Fincher natočil aj ďalšie skvelé filmy a dúfam, že ešte mnoho vytvorí. ()

BUBO26

Rozhodne bravúrny film. Dokonalá réžia, vynikajúci scenár, fenomenálne výkony. Dusivá atmosféra tiahnúca sa celým filmom. Depresia, ktorá vás zasiahne po konci. Niektoré príbehy skrátka nemôžu mať dobrý koniec. Skladám hlbokú poklonu Fincherovi. ()

Nufa

Jedna z nejlepších krimi, kterou jsem měl tu čest vidět. Ačkoliv mě tento žánr příliš neoslovuje, opět se jen potvrdilo, že výjimky se najdou všude. Postavy naprosto geniálně promyšlené, především pak ze záporáka mě až mrazilo. Příjemné také bylo vidět všechny ty mladé herecké hvězdy, nejvíce pak samozřejmě Brada. Právem si tento film zasluží být v první 10. ()

quazar

Najlepší thriller, do smrti naňho nezabudnem. Perfektne herecké výkony. Záver bol doslova neprekonateľný tak ako aj začiatok a priebeh celého filmu. ()

Nikol10

Nejlepší thriller,jaký jsem viděla. Vlastně díky němu,jsem se kdysi začala o tento žánr zajímat,ale žádný není jako tento. Perfektní je zde úplně vše. ()

Bezda22

Ježiš, ten konec byl na hovno. Ale tak dokonalej, že nevim jestli sem nasranej nebo co vlastně. Každopádně, ať už je to Constantine nebo Devátá brána, film s biblickou nebo s tím spojenou tématikou....mě to baví. Protože mě to zajímá. Od Sedm by se měli tvůrci thrillerů učit. Od začátku až do úplnýho konce film nabírá na obrátkách a graduje. Tohle je neskutečná záležitost. Dlouho mě thriller takhle nerozložil. ()

Heavenko

Je ťažké napísať k tomuto filmu niečo, čo predo mnou už niekto nenapísal, tak sa o to ani nejdem snažiť. Vyzdvihnem najviac atmosféru, ktorá je tak temná, že sa z toho slabšie povahy len tak nespamätajú. Fincher tu svojou réžiou zas ukazuje, ako správne natočiť temný thriller. Samozrejme bol skvelý aj scenár, herecké výkony snáď všetkých hlavných postáv (najmä Kevin Spacey). A ten koniec. Aj keď som ho už s pribúdajúcimi minútami začal tušiť, zničil ma a aj dnes, keď som film pozrel už po niekoľkýkrát ma nenechal chladným a mám ten divný pocit ako po prvom zhliadnutí, samozrejme už nie tak silný. Filmová perla, ktorú sa nebojím označiť za dokonalú. ()

boo-boo

Najvyššia liga, akú detektívka môže dosiahnuť. Konštantná depresia, sem-tam gore, jedna infarktová ľakačka a totálne psychotický koniec. Až po tomto filme som začal Brada Pitta brať vážne. ()

Colchack

S narastajúcim počtom mŕtvol ma to viac a viac vťahovalo do deja a opieralo do sedačky. Po hereckej a scenáristickej stránke super. O réžii sa ani nemusíme baviť, pretože bola (ako v každej "Fincherovke") na TOP úrovni. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý