Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

IronRocky

Naprosto dokonalá režie Davida Fischera + skvělý scénář dělají z tohohle filmu podle mě nejlepší krimi thriller všech dob. Film je velmi dobře herecky obsazen a všichni herci podávají skvělý výkon a na filmu mě zaujala velmi dobrá kamera. Film je velmi napínaví a pochmurný. Sedm rozhodně doporučuji. ()

Jamajdzan

Na rovinu musím říct, že krimi filmy nemám v oblibě a jejich smysl a snaha pobavit jde absolutně mimo mě. To byl možná hlavní důvod, proč mi tak dlouho trvalo než jsem se odhodlal k shlédnuti tohoto díla. Trochu jsem nevěděl co od Sedmičky čekat. Na jednu stranu Morgan Freeman a Brad Pitt bývají zárukou těch nejůžasnějších filmů, na stranu druhou mě stále odrazovala ta nálepka krimi filmu. Ukázalo se, že se někdy prostě musí objevit vyjímka, která by potvrdila pravidlo. Sedm má úžasný náboj od prvních minut a hned mi bylo bylo jasné, že tento film nebude ztráta času, přesto jsem tak trochu čekal, že někdy musí přijít drobný pokles tempa nebo scéna, která alespoň trochu vybočuje z dokonalosti, ale kupodivu se nic podobného nedostavilo a strhující náboj vydržel až do zavěrečných titulků. Scénář je fantastický, výběr prostředí navozuje dokonale tajemnou atmosféru plnou napětí, herci dostali pro ně na míru pasující role a našlo by se více než sedm dalších důvodů, proč vidět film Sedm. Žánrově je film uveden jako Thriller / Krimi / Horor a Drama a já osobně ho dosazuji na přední místa ve všech těchto čtyřech kategoriích. ()

nenulinka

Hlavní myšlenka filmu-perfektní. Herecké obsazení-nejinak. Film má spád, udržuje diváka v napětí. Filmu nemám, co bych vytkla. Snad jen, že by si zasluhoval o trochu lepší závěr. Ano, what´s in the box bylo prostě nezapomenutelné, ale já bych to trochu ještě vyšperkovala, stačila by třeba jiná reakce Pitta... Ale atmosféra, hudba, scénář-to vše na jedničku. ()

maruli

Bezprostředně po dokoukání můžu říct jenom: Za 1. Ku*va!! Za 2. 5 je málo. Za 3. Jestli někdy popadnu dech, napíšu víc. ()

ywulka

Tento psychopatický vrah to vyhral zo všetkých vrahov, ktorých som vo filmoch videla. Necháva na svojich obetiach pečať ich vlastného konania, ktoré predstavovalo jeden zo smrteľných hriechov. Šialené, depresívne, temné, desivé, ponuré, brutálne, šokujúce, rafinované a GENIÁLNE zároveň. Pre mňa žánrová delikatesa, kultová záležitosť v žánri krimitriller. ()

Dampfer

Zběsilé tempo které vám nedovolí si na chvíli odpočinout, atmosféra igelitového pytle lepícího se vám na ústa a znemožňující nadechnutí, plus až děsivá nepředvídatelnost snímku. Sedm byl film který vám tísní a napínavou atmosférou rozemele nervy a ještě zažene do kouta. V tomhle tom byla jeho jedinečnost, paradoxně však i negativum. Ve filmu musí podle mne být čas na mírné vydechnutí a to jsem zde postrádal. ()

aa12

Takhle na mě žádný film v mém životě nezapůsobil. Z herců samozřejmě musím vyzdvihnout Morgana Freemana, Brada Pitta a Kevina Spaceyho jejich role nebyly lehké, ale s jakou bravurou a realističností to zvládli je neuvěřitelné a samozřejmě Fincherova režie je naprosto geniální. K tomuhle filmu se dají psát jen samá superlativa a nic jiného. ()

Izz

Nejgeniálnější ze všech geniálních kriminálek nám v polovině devadesátých let daroval David Fincher,situoval ji do bezejmenné deštivé metropole,kde všudypřítomná temnota a opuštěné uličky plné potenciálních násilníků a vrahů vytvářejí neuvěřitelně depresivní atmosféru a jako třešničku na dortu si pro nás připravil naprosto zdrcující závěr,který nezasvěcený pozorovatel bude rozdýchávat ještě hodně dlouho.Sedm definitivně vymanilo Brada Pitta ze škatulky lehce pozérského krasavce,etablovalo Morgana Freemana jako neselhávající hereckou jistotu a taky nám poprvé vyjevilo umění nejperfekcionalističtějšího (pane,to je slovo!) a nejosobitějšího režiséra naší generace,který měl ještě přijít s mnohými dnes již kultovními,někdy lehce anarchistickými,jindy nervydrásajícími a vždy řemeslně naprosto bezchybnými filmy.Ale právě jeho první skutečně autorský film zůstává (a podle mého skromného názoru navždy zůstane) na neotřesitelném vrcholu jeho tvorby jako nedostižný příklad toho,jak natočit umělecky hodnotný,dlouhého rozebírání hodný a přitom divácky vděčný film,který díky svému tématu a dokonalém zpracování nemá šanci zestárnout.Bezchybný kousek moderní filmařiny a jeden z nejzásadnějších filmů mého života. ()

Čiban

Skvěle obsazený krimi-thriller a je vůbec první co sem viděl.Skvělý děj,drsné vraždy a skvělý nápad natočit něco takového. ()

Koonix

Vynikajúci triler, ktorý pre mňa urobil nezabudnuteľným hlavne nečakaný koniec. Réžia Davida Finchera skvelá, ale najviac na mňa zapôsobil skvelý výkon Brada Pitta. Avšak ani ostatný herci v čele s Morganom Freemanom sa nedajú zahanbiť. Vraždy by na mňa asi pôsobili nechutnejšie, keby som predtým nevidel sériu SAW:), ale tá na motív lenivosti (asi hlavne preto že je to aj môj prípad:) ma znechutila viac než dosť. A na konci som sa až triasol od nedočkavosti zistiť, čo je v tej bedničke... ()

ClapTrap

Dokonalé herecké výkony pod taktovkou Davida Finchera, s perfektním scénářem, úžasným hudebním doprovodem a výsledkem se stal pro mě nejlepší krimi film, se skvělým vrahem, který měl ten nejšílenější plán, jaký jsem kdy viděl ve filmu. Neváhal bych zde dát 6* a zařadit to do sekce "Speciální filmy". ()

Franche

7 smrtelných hříchů je dokonalý obraz toho, jak vypadá dnešní doba. Věřím, že v takovém duchu určitého poselství se měl film nést a povedlo se na výbornou. Své určitě udělal, kromě režie, scénář, který se vyhýbá nelogickým prvkům. Naprosto nechutný a šílený Spacey tomu dodává tu pověstnou korunku. 5* P.S. závěr mne i na podruhé zarazil do křesla. ()

.killer.

Brilantní ve všech ohledech. Pro fajnšmekry doporučuju přečíst také komiks, který z filmu vychází a popisuje stejný příběh, akorát z pohledu vraha. ()

štófy

Úžasné spojení Brada Pitta s Freemanem.Mladík toužící po úspěších,střemhlav se vrhající do akce a na druhé straně starší guru.Toto propojení funguje skvěle.Ale samozřejmě že film staví především na atmosféře,jak by ne,když režisérem je král atmosféry,David Fincher.Úžasné dílo s mysteriózní atmosférou,což je prvek,který u filmu až bláznivě miluji. ()

Lilien

výborny scenár, herecký výkon či PItt, Freemana a geniálneho zločinca Spaceyho ktorý trestá súčasnú prehnitú spoločnosť. Výborné inteligentne naplánované vraždy, jeden s najlepších krimi trillerov ()

slavokvasic

Jednoducho dokonalý film vo svojom žánre ! Výborný scenár aj réžia, skvelé herecké obsadenie ako aj samotné herecké výkony. A zakončenie filmu...viac psycho si to neviem ani predstaviť ! ()

waeslly

Ještě teď když si vzpomenu na finále běhá mi mráz po zádech. Hodně silný zážitek podpořen skvělými hereckými výkony, režijí a atmosférou která by se dala doslova krájet a že se to tam opravdu děje. A scéna s výslechem chlápka co měl nůž místo penisu to jen podtrhuje...! ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý