Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Claw

Od tohoto filmu jsem od začátku moc nečekal. Trailer mne spíš odrazoval, myslel sem, že půjde o nějakou dětinskou blbůstku. A ono i když tomu tak na jednu stranu je, tak ten film je prostě strašně zábavný, divák tomu chtě nechtě propadne… Souboje robotů jsou super, ale i výkony hlavních herců a celý ten emocionální "doják" kolem toho prostě funguje ať chceme nebo ne. Výborná oddechovka, která si na nic nehraje, ale s milým úsměvem chce prostě pobavit. A to se cení. Moc fajn film! /70%/ ()

iamek

Klasický Spielberg posledních pár let. Roboti, špatné rodinné vztahy a samozřejmě závěrečný happy end. Ocelová pěst je sice plná klasických rodinných klišé, ale tohle filmu asi rychle odpustíte a to díky perfektním robo bitkám. Co si tvůrci mohli odpustit je to chytré dítě co ve svých asi desíti letech umí postavit robota a poučovat všechny okolo jak a co mají dělat. Kdyby tohle bylo na trošku únosnější tak film hodnotím kladněji. Uvidíme co přinese pokračování, ale už teď moc nečekám, protože si nedovedu představit jak by díky závěru mohlo tohle pokračovat. ()

Lenny.M

Krásná záležitost..Nevidět v poslední době The Help, které mě hrozně dostalo, tak se nebráním 5*! Skvělá akce, na to, že si nějak nepotrpím na ačkňáky a ty 2 hodiny utekly tak rychle, že se mi tomu nechtělo ani věřit. Hugh je vynikající herec a s Evangeline mu to hrozně pasovalo :) A velké plus za výběr hudby, hned si djd opatřit soundtrack! ()

Chrustyn

Shawn Levy, který světu filmu dokázal, že vydělávat mohou i opravdu nepovedené filmy (nový Růžový panter, Noc v muzeu a pár dalších obludností) se rozhodl natočit kýčovitý příběh muže, který se po letech shledává se svým synem a postupně k sobě hledají cestu, ačkoliv z toho není ani jeden příliš nadšený. To vše na pozadí zápasu robotů. Popisek by odradil snad každého, kdo má rád FILM ale musím napsat, že se jedná o jedno z největších překvapení roku 2011 a hlavně se jedná o dobrý, zábavný až chytrý film, který není žádnou infantilní dětskou srajdou. Rozhodně se nejedná o trikovou podívanou (tzn. jestli jste slyšeli něco o podobnosti s Transformers, tak na to rovnou zapomeňte) a samotné zápasy nejsou tím hlavním co film nabízí a popravdě jsou dost obyčejné a chybí v nich jakékoliv napětí ale vše ostatní funguje tak jak má a i režie se tentokrát dá nazvat REŽIÍ. ()

klerik

Po toľkých dobrých kritikách som nechápal... Len o trochu lepšie ako debilný GAMER. Vybudovať si vzťah k robotovi bol celkom problém, hlavne keď ich z počiatku ešte aj striedajú. Navyše sa tomu tvorcovia vôbec nevenujú. Celkovo nápad roboboxu je riadne pritiahnutý za vlasy, hlavne keď sa stroje tvária, že sú unavené alebo otrasené po údere. Ľudský príbeh je pri bližšom pohľade totálne dementný (ale aspoň nie klasické klišé) a vzťah otca a syna vzniká z ničoho. Dá sa to pozerať, ale skôr ako rodinný nedeľný film, pri ktorom ešte dospávate predošlú noc... ()

korbitch22

Sly Steloun by měl dost možná chtít podíl ze zisku,jelikož Real Steel je mix jeho Do Útoku,prvního Rockyho ( a to doslova ) a produkční hlavička Spielberg tomu vstříknul robo semeno z Transformers a lup,máme tu vykalkulované,rodinné,velkolepé nic.Hollywood si vážně musí myslet,že všichni lidi sou úplně blbý,moment oni lidi jsou vlastně úplně blbí,že se nechaj krmit kastrátem 2 oldschoolovek mixnutým nedávnou blockbusterovou peckou.Bizardních 77% a ještě bizardnější několika stovkové 5* hodnocení si vysvětluju jediným a to tím co bohužel potkalo jako filmového diváka i mě.Trochu těch rodiných keců,srdceryvných scén,troška pořádných soubojů a prostě jednoduchá popcornová věc,s dobrý Jackmanem a sexy Lilly a v klidu 3* vykouzlim ( navíc miluju box ) a z cela přejdu tu odpornou Spielbergovu vyhcanost spojit tři filmy v jeden,aniž by to byl vlastně remake,ale zcela ´´originální´´ film a lidi mu to zbaštěj,kdybych to totiž připustil,musel bych dát odpad.Já se ale bavil a ta tupá nakaženost Hollywoodského bezduchého viru mě už taky nakazila,bohužel.60%. ()

Scalpelexis

Ach jo, upřímně, nějak nechápu všechny ty kladné ohlasy. Ale popořadě. Trailer byl lákavý, idea soubojů moderních robotů se mi tuze zamlouvaly..prostě z takového nápadu jde určitě vytěžit skvělý velkofilm se vším, co k tomu patří. Jenže Shawn Lvey není zrovna jméno, který by mě přesvědčilo o kvalitě a taky se to ani po shlédnutí Real Steel nezmění. Nalejme si čistého vína: Levy zatím vždy točil velmi poťouchlé rodinné filmy, resp. spíš pro děti a myšlenkama zůstal u toho i zde. Tudíž..příběh je 100% předvídavý, bez jakýhokoliv minimálního odbočení. Hlavní postavy proplouvají skrze problémy (pokud tam vůbec nějaký jsou) s maximální snadností, děti pro změnu opět poučují dospělé, jako kdyby žily 2x tak dlouho a přitom role klučiny je, bohužel, naprosto minimální, otravná..zbytečná. (Spoiler) To vůbec nezmiňuji, jak je mi velmi proti srsti nelogičnost, kdy mnohem slabší outsider schytá alespoň 200 ran a drží, zatímco hlavní super-mega-nesmrtelný padouch je po jedné ráně téměř vyřízený (konec spoileru). Nechutný happy-end je samozřejmě all-inclusive. Z tohoto hlediska snímek jednoduše nefunguje, na tohle jsem moc racionálně uvažující a atmosféra mě tak nestrhla, abych tohle žral i s navijákem. Mezi klady určitě patří Hugh Jackman, který je mi víc než sympatický i přes pomerně obludný scénář a ne moc důveryhodné boxerské pohyby, krásné CGI triky, slušná hudba, dobrá kamera a dokonce i místama dobře fungující emoce. Rodiny s dětmi si můžou přidat o hvězdu víc, u mě 3* s odřenýma ušima a v nejbližší době opakovat nemusím. ()

mcb

Pure entertainment. Dokonalé komerční řemeslo, kterému nelze nic vytknout. Zároveň ale nic nedá, nic nevezme, jen na dvě hodinky pobaví a vyšumí do prázdna. Když si to tak vezmu, kvůli filmům jako Ocelová pěst si běžný divák zaplatí ty předražené lístky do multiplexu a nebude mu jich líto. Pro ostatní, zběhlejší diváky, kteří od filmového umění vyžadují trochu sofistikovanější podívanou, se zase jedná jen o přímo učebnicový příklad hollywoodského mainstreamu a filmu dělaného pro cílové publikum. Být malý kluk nebo jeho rodič, skáču dva metry vysoko a představu o vánočním dárku mám jasnou...Solidní oddychový film, ale naprosto míjející jakákoliv paměťová či srdeční centra. Sterilita. ()

packa

Vizuální efekty fajn, ale kdyby tenhle film viděl Karel Čapek, roztrhá román R.U.R. a prokleje den, kdy vymyslel slovo robot. Transformers jsou nebetyčně pitomí, ale aspoň na ně naní naroubovaná strašlivá rodinná zápletka. Herci předvedli to, co jim dovolil scénář (tedy hovno) a suverénně nejhorší byl Jackmanův syn. Měl jsem sto chutí toho blonďatého fracka vlastnoručně zadávit! ()

heyda

Čekal jsem, že to bude totální krávovina, béčkovina a nesmysl asi jako Avengers, které považuju za nejhorší komiksák posledních 5 let. No a jak jsem měl očekávání na bodu mrazu, tak jsem byl mile překvapený, že mě to strašně baví, že se u toho skvěle odpočívalo a že to prostě mělo šmrnc. Takže můžete brát mé hodnocení jako zkreslené, ale já jsem si to užil na maximum a považuju to za mnohem sympatičtější a povedenější dílo než jsou Transformers (bez ohledu na díl). ()

Nettrass

Děj filmu Rocky 1 v robotí formě...Tenhle film musel u diváků zabrat. Bude zajímavé sledovat, jestli se taky natočí dalších 5 dílů. No a v sedmičce by mohli postavit Rockyho proti Atomovi. Na koho byste si vsadili? Já na Temného rytíře. ()

jojinecko

Stevena Spielberga v roli executive producer cítiť, roboty sú pekné, hoci asociáciám na Transformers alebo štylistike Iron Mana som sa nevyhol pri viacerých scénach. Ale estetiku a trikovú stránku beriem. To všetko okolo toho mi zvyšovalo mieru verbálnej agresie. Presne tie scény, ktoré nenávidím tu boli skoro stále, jedna striedala druhú. Patetické, ukričané, "so american", klišoidné scény prevažovali a v niektorých momentoch som mal na mále, aby som to dopozeral... V konečnom dôsledku je pre mňa Real Steel vlastne shit obalený v lesklom a nablýskanom kabáte. Veľmi slabé **... ()

Flego

Ak bude divák pociťovať deja vu, tak podobnosť s Over the Top nie je čisto náhodná. Je to len výsledok absencie originálnych nápadov. Naproti tomu ovládanie robotov pohybom trénera je zaujímavá myšlienka a možno aj originálna. Čo viacej povedať o filme, kde sú vlastnosti hlavného hrdinu značne kontroverzné ( predaj syna ) a zploštené do telenoveláckej verzie ? Radšej nič, aj to výsledok súčasnej doby. Oceľová päsť nie je ničím výnimočným, je to obyčajný priemerný film, kde si zopárkrát boxujúci roboti dajú po plechovej papuli. ()

Flakotaso

Docela příjemně mě to překvapilo a možná bych dal i čtyři hvězdy, nebýt jiného letošního filmu, který řadím do stejného žánru - Super 8. Ten byl co se týče prožitku, sympatičnosti postav nebo hudby ještě o dvě úrovně výš (stále nemůžu pochopit zdejší nedocenění Super 8, 67% mluví za vše). Ocelová pěst má slušnou hudbu a docela působivé nástupy k soubojům (překvapivě už nikoli samotné souboje), ale samotný nápad o boxujících robotech je až příliš podivný na to, aby opravdu chytil za srdce. ()

Pejpr

Nic, co bych už neviděl. Nic, co bych nečekal. Všechno, čeho jsem se obával. Hektolitry slz pro Atoma. Z Rockyho se stal Robocop, alespoň máme jistotu, že budou další díly i po Stalloneho smrti. A Jackman přehrává! ()

rikitiki

Do popcornu přimíchali pořádnou dávku Rockyho a boxujících robotů. Že je to naivní historka o tom, kterak se na cestě sblíží jeden necitlivý, protivný a sobecký otec se svým přemoudřelým synkem? Jasně, je to o tom! A ještě je tam roztomilý zabijácký robůtek, co mrká světelnými kukadly. ____ Je to prostě přímočará, jednoduchá zábava s velmi dobře zvládnutými robotími souboji a tradičně přehnaným sentimentem v závěru. A vlastně vůbec není špatný nápad to rozdvojení otce na dvě postavy: jednu lidskou, chybující a druhou uměle stvořenou, zato však spolehlivou. SHRNUTÍ: No, Stallone už se do ringu nepostaví, tak to za něj vzal Atom. ()

honajz

Koukám, že Hugh Jackman následuje Dwayna The Rocka Johnsona a svůj talent pro akční snímky rozmělní v dětských rodinných břečkách. Tahle navíc vykrádá Stallonovky, až to do očí bije, a nepřijde mi to jako pocta, jen kulisy se trochu změnily, ale zase ne o tolik. ()

poz3n

Film, který vás neurazí, pokud od něj budete očekávat solidně pojatou oddechovou zábavu. Na poli filmů s tématikou komiksů, anebo nějakých dalších roboticko superschopnostních záležitostí je Ocelová pěst milou podívanou, která sice splňuje a řídí se dle všech zaběhnutých klišé, ale i tak mě celkem bavila jak v rovině mezivztahové, tak té akčnější. 6/10 ()

jonyyy

Jedno z největších překvapení roku, sice opět jedno klišé za druhým, ale tahle blbost byla neuvěřitelně dobře natočená. Ještě k tomu bych dodal, že pohyb Atoma byl zvládnut až revolučně, což jen umocňovalo, jak říkali, jeho tak trochu lidský styl boxování. Ten klučina mi celou dobu vzhledem i rolí strašně připomínal malého Anakina ze Skruté hrozby 91% ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky