Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Flynn

Kovový Rocky Balboa :). Příjemné překvapení, na film jsem se docela těšil, ale nijak extra jsem se nepídil po trailerech ani informacích. Tím víc jsem pak ocenil zpracování. Hezky natočený film s takovým klišé příběhem. Ovšem obsazení je více než příjemné. Hugh je sympatak a Evangeline je kočka :o). V závěru, kdy se citově tlačí na pilu jsem skoro uronil slzu, nějak jsem si toho plecháče prostě oblíbil. Hezké pokoukání přeju, stojí to za to. ()

kusper

Lidi vzpametujte se! Tahle ubohá srajda s kupou dětských ubohostí vás oslovuje? Panu Spielbergovi opravdu měkne mozek. Vždyť peníze se dají vydělat i kvalitním filmem. ()

agathon

Ale jo, na nedělní odpoledne proč ne? Takový Andrew,člen naší rodiny, Číslo Pět žije a Rocky v jednom trikově velice slušném, ale pekelně předvídatelném ohlédnutí za nekomplikovanou estetikou filmových 80. let. Škoda jen, že se psychologie samotných robotů moc nedočkáme a - drobný spoiler - je to jen o stínování emocí, než o jejich opravdovém prožívání. 60 procent. ()

Wormboy

Ked som si myslel, ze americki reziseri ma po Svetovej invazii nemozu nicim prekvapit, tak ma postretla Ocelova past....Uz ten nazov napoveda o aky film sa bude jednat. Uz z filmoveho posteru mi mohlo byt jasne, ze to asi nebude ziadna intelektualna hracicka. Ale na to, co som videl, som jednoducho pripraveny nebol. Klise na klise, prebijajuce inym klise a nakoniec, ked som uz proste vedel, ze viac klise sa do jedneho filmu neda vtrepat, tak ma zasiahol zaver v jeho ultraklisoidnom majtrovstve. Ono to je asi fakt umenie natocit nieco take a pytat za to od ludi peniaze este aj v 21.storoci, ked era akcnych becok je davno ta tam. Ale natocene to bolo pekne, to treba zas nechat a preto tie 1,5/5* davam. ()

Martrix

I když se nepovažuji za mainstreamžrouta, tak z Real Steel jsem nadšený! Sportovní sci-fi? Jakkoliv to zní zvláštně, tak v Real Steel toto spojení funguje na jedničku. Přestože je děj jednoduchý a hodně podobný Over the Top, nebyl jsem během sledování fimu schopný ani oloupat si pomeranč. Žádná hluchá, nebo zbytečná místa, spousta vizuální parády a akce, herci sympatičtí...nemám co vyčíst a v rámci žánru považuji Real Steel za skvělou jednohubku a nejzábavnější popkorňárnu roku. Kdyby mi bylo -náct, nejspíš bych seděl s otevřenou pusou a po skončení filmu přemlouval rodiče, aby mi koupili figurku ATOMa. Ale protože už jsem v letech oněch rodičů, koupím si ji sám :o) Srovnání s Transformery není na místě, protože roboti v Real Steel jsou "živější" a tím že jsou "zakomponovaní" do normálního příběhu, tak jsou i uvěřitelnější. Pokud vás zajímá robotika, nejspíš víte, že se k podobným robobitkám pomalu schyluje. Tančící roboti, roboti hudebníci, fotbalisti...to vše už tady je. Takže Real Steel může být už brzy opravdu real a jestli to bude vypadat tak jako v tomto filmu, raději než na Kometu Brno, koupím si pernamentku na Roboligu a budu sledovat bitky jako třeba Velký Zetor vs Tatra Boy. 5* moc často nedávám a objektivně Real Steel pětihvězdičkáč není, ale trefil se mi do vkusu, takže dávám nějaké to procento navíc. ()

ComicBookGuy

Dlouho mi nebylo tak strašně trapně jako při sledování robotích tanečků. Soundtrack je odpudivý skoro jako malý Dakota. Transformers jsou v porovnání s tímto samoúčelným dílkem blockbusterské opus magnum. ()

pufina

Když jsem si lehla k filmu, nečekala jsem a hlavně netušila jsem, co přítel zamýšlí pustit. Hugh Jackman je můj oblíbenec, takže to bylo jedině plus. Vlastně jen díky němu jsem čekala, že to dokoukám, ať to bude cokoli. Já a sci-fi příběhy (obzvlášť s roboty) nebývám kamarádka, nicméně Real Steel a tenhle A-T-O-M, milý ocelový chlapík s kamarádem Maxem, se mi zkrátka dostali pod kůži. Příběh je možná pro někoho laciný a obyčejný, nicméně za mě 80%, mě si Charlie s Maxem a hromadou plechu získali. ()

pakobylka

Mrzí mě to ... už kvůli angažmá Hugha Jackmana, ale "Ocelová pěst" prostě není z těch filmových příběhů, které v člověku probouzejí jeho lepší já. "Ocelová" v jejím podání znamená víc než co jiného silová a bezohledná ... vpravdě destruktivní. Stejně jako společnost, která prahne - jako kdysi ve starověkém Římě - po smrti jednoho ze soupeřů ... a nevidím nikoho, kdo by se chystal zdvihnout palec nahoru. Proč taky - vždyť pro tentokrát jde "jen" o robota. A ten chlapec ? Co je to za dítě, které je ochotné bez mrknutí oka dát všanc svou oblíbenou hračku ? Nabízí se jediné možné vysvětlení - a sice, že vlastně o žádnou oblíbenou hračku nejde ... alespoň ne v pravém slova smyslu, který předpokládá určitý citový vztah. Protože robot představuje jen prostředek k dosažení úspěchu. Ano - úspěch ... čili VÍTĚZSTVÍ - to je, oč tu běží. Stejně jako v počítačové hře, kruté a nekompromisní, která se řídí jen striktními pravidly virtuální reality - pravidly, v nichž není místo pro emoce. Jistě, tak trochu je v sázce i vztah otce a syna, jenomže TAHLE klišovitá hra je odsunutá až na druhou kolej, neboť vyprázdněnost příběhu je příliš zjevná ... a jednoznačně dominantní. Závěrečný zápas se sice pokouší kopírovat legendárního "Rockyho", jenomže určitá podobnost je jen VELICE vzdálená. Protože Rocky měl především velké srdce ... a všechny své zápasy si vybojoval sám - nikoho by nenechal, aby za něj schytal kteroukoli z ran. Tož tak: Zpracování za 3,5* + (a)morální poselství za 1,5*, takže to máme dohromady bratru za 2,5* - víc ani ťuk. ()

zette

Film urceny pubertakum, minuly me i vizualni efekty, ktere zde rada uzivatelu chvali a byly dokonce i nominovany na Oscara. Nic jsem od Ocelove pesti necekal a tak se i stalo... ()

Juto

Príbeh je trochu klišé, ale robí to tak dobre, že vám to je úplne jedno. Scenár je väčšinou dobrý a obsahuje skutočne skvelé emocionálne veci. Niekedy sú však dialógy trochu ploché a ťažko sa s ními divák stotožňuje. Všetky robotické bojové scény skutočne fungujú a nadväzujú na tento veľký bojový pocit a je to skvelé. 7/10 ()

c.tucker

Malý kluk a Jackman, co se od toho dá čekat, nějaký ten patos a emotivní scény. K tomu všemu bojoví roboti, kteří si drtí údy. Dalo se to všechno posrat a totálně zprasit, ale to se na štěstí nepovedlo a já byl velice spokojen. Vlak ujížděl po totálně probádaných kolejích, ale i tak dokázal úžasně zabodovat a úkazat to trochu v jiném světle. Atom je prostě bouchač jedna radost. ()

papaJA21

Fantastický příběh. Škoda že mi není deset, pak bych si to teprve užil. Dojemné, ale ne podbízivé. Akční, ale takovým krásným staromódním způsobem. Připomnělo mi to atmosférou dobrodružné filmy z 80. a 90. let. ()

campix

Další nesmírná sympaťárna roku. Další zápasnický film, který mě opravdu zaujal a potěšil i když je trošičku z jiné kategorie než Warrior nebo Fighter, jenže mu rozhodně nechybí koule a také jak někteří z vás zmiňují, rozhodně mu nechybí srdce. Ocelovou pěst jsem si užil i navzdory klišoidnímu ději, naprosto očekávanému konci a také místy nesmírně otravnému Dakotovi Goyovi. Levy natočil hrozně free, cool a zábavný filmek, který doplnil zajímavým obsazením i těch nejmenších rolí. Žral jsem například menšího záporaka Kevina Duranda s kterým do role záporaka můžete na sto procent počítat do každého filmu. ()

WolfR

Ocelová pěst si bere hodně z jiných filmů, především z filmů o boxu. Ale aby si dávali do držky roboti, trénovaní lidmi, to tu ještě nebylo! A musím říct, tenhle nápad s plecháči se povedl! I triky, které byly k robotům zapotřebí, se nesmírně vyvedly, až se mi nechce věřit, že to stálo “jen“ 110 miliónů. Ale nemyslete si, celé to nebylo jen boxu, ale také o rodině a emocích. Celkově z toho vzniklo velmi milé překvapení, i když vlastně to bylo dost klišovité. Já ale dávám 4 hvězdy! ()

BoXBe

Dr. Pepper. Bing. To jsou dva product placementy. Technologie pro animaci vyvinutá pro Transformery, přetavená do merchandisingu pro děti. Co budou děti milovat? Robota, který tančí a hýbe se jako oni a možná má duši, fantazie je podpořená nezodpovězením této otázky. Budou milovat tatínka, který překoná sebe sama a nakonec máchá do prostoru jako o život, až ženy a dav slzí, že se americký sen zase probírá k životu. Co na tom, že největší dovednost pochválená u dítěte je hraní počítačových her? Co na tom, že scénář několikrát přihraje Dr. Pepperovi? Nebo představám o ženách, které na dluh sponzorují nepoučitelné hazardéry, aby pak v zahradách čekaly na polibek a mohly výskat a tleskat plačíc při pohledu na svůj maskulinní idol? Vypočítávat kolik kalkulu Spielberg a spol. do tohoto dětského manipulativního filmu, který neměl za cíl nic jiného než prodat v hračkářství tuny malých robotů, nacpali, by trvalo stejně dlouho jako trvá protrpět ten film. Přiznávám řemeslnost, ale ten kalkul je na zabití...:-( ()

Icefist

Netradiční podání tradičního sportovního příběhu "from zero to hero". Klučina byl super, Jackman taky potěšil, Evangeline Lilly mňam. Kladně musím ohodnotit i soundtrack, samozřejmě efekty a hlavním záporem tak je vlastně ona již naznačená ohranost tématu. Osvěžení v podobě prostředí blízké budoucnosti vám ale napomáhá klišé tolerovat. 80 % Oblíbená část- první ranní Jackmanova výuka boxu ()

mortak

Nemám rád ten typ chlapa, kterého tu skvěle hraje Jackman. Kvůli takovým se nechci ženit, protože převzít po nich ženu je ta nejhorší věc, co můžete udělat. Budujte rodinu, když srdce ženy je na 99% pořád u něho. Real Steel je spíše film pro tyto ženy, nikoliv pro mě. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky