Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Thomassi

Osobně jsem nečekal, že mě Ocelová pěst chytí takovým způsobem, abych váhal dát tomu plnej počet. Nakonec překvapila jako nic jinýho a celé ty dvě hodiny jsem si užíval tři filmy najednou: Rockyho + Do útoku + něco z Transformers. Řeknete si, že to takto nemůže fungovat a proč točit mix několika filmů, ale věřte, že v tomto případě to funguje na jedničku. Perfektně vyobrazena blízká budoucnost, kterou si asi nějak takto představuji, skvělé a adrenalinové souboje robotů a s nimi dobré nápady hlavně v oblasti jejich obládání. Příběh, ač přenesený z filmu Do útoku se Slyem jak přes kopírák, nenudí taky kvůli hercům. Hugh Jackman a jeho synek Dakota Goyo tvoří klasický vztah mezi otcem a synem, který ho vidí po jedenácti letech, s tím samo sebou přichází spousta her na city a kecy o rodině, ale je mezi nimi jiskra a to je pro děj jen dobře. I když musím přiznat, že na jedenáctiletýho kluka má v mozku snad všechny manuály a encyklopedie, a místami mi jeho hyperchytrost trhala nervy. No a Evangeline "Kate" Lilly aspoň trochu svým půvabem doplňovala čistě chlapské záležitosti. Režisér Shawn Levy dokázal, že není špatný režisér a já mu přeji, aby v podobném rytmu pokračoval dále. ()

Helo

Čekal jsem nějaký popkorňák se skvělým Hugh Jackmanem. Místo toho jsem dostal druhého Warriora zabaleného do sci-fi hávu... a ono to kupodivu funguje! Emoční dojemné momenty patřičně dojemné a emočné vypjaté, bitky s roboty slušně napínavé a herecké výkony naprosto dokonalé. Pro mě hodně velké překvapení. ()

MATADOR

Před shlédnutím: "Roboti v ringu? Šmankote, to zase bude ... ". Po shlédnutí: "Roboti v ringu? Bomba!". Real Steel opravdu překvapilo na všech frontách, ať už se jedná o originální nápad, tak o provedení lehkého sci-fi a především rodinných hodnot, které sem jednoduše zapadají, jak klíč do zámku. Tohle musim ve společnost vidět ještě jednou a hlavně doporučovat. Společně se Zrozením Planety opic překvapení uplynulého roku! "... a teď poprosím o potlesk!" ()

PogoJoe

Moje dojmy: trapný scénář, děsně otravnej kluk, efektní boje robotů, nevyužitý potenciál, tady někdo pečlivě studoval zápasy Rockyho Balboy, co?, nehorázný patos a kýč na konci. Celkově: průměr, který již vidět nemusím. ()

stration

Pro mě nakonec celkem zklamání. Bylo to sice přesně to, co jsem od toho čekal, ale vůbec mě to nechytilo. Vyznělo to nějak prázdně. Bylo tam všechno, co tam být mělo, Jackman je bezesporu jednička a synek taky nebyl na zab(l)ití. Scény, kdy Jackman učí robota boxovat jsou perfektní. Ale jak říkám, nijak se mě to nedotklo. ()

FilmFan24

To, že Hugh Jackman má charisma na rozdávání, jsem věděl. Co jsem ale netušil a mile mě převapilo, že režisérem je zrovna Shaun Levy, který ukočíroval tenhle biják tak zručně, že mě spadla čelist jak po úderu robotem. Svým dějovým syžetem se "Ocelová pěst" asi nejvíc podobá "Over The Top", kde se také táta sbližuje se svým synem. Další velkou inspirací byl "Rocky". Opravdu jsem nečekal, že zrovna tenhle snímek, který si toho tolik vypůjčil z výše jmenovaných, mě tak moc nadchne a doslova a do písmene mě pohladí po duši. ()

dawe04

Velice příjemný rodinný film, který se sice nevyhýbá tradičnímu moralizujícímu klišé, na druhou stranu sportovní sci-fi prostředí je trefa do černého. Herci vpohodě, slušné triky, delší stopáž poněkud zbytečná. Obrovským plusem je, že Real Steel narozdíl od většiny rodiňáků IQ rozhodně neuráží. 7/10. ()

JohnMiller

Bohovia kinematografie, prečo ma trestáte takýmito k*k*tinami ? Prečo ? A ako je možné, že takáto Hollywoodska zlátanina ktorá má v sebe toľko trápnych momentov, že som sa hanbil aj za ňu, je v červených farbách, to ako keby išlo o dobrý film .... To má byť vtip. Scenárista, ktorý sa rozhodol takúto kravinu prepísať do filmovej podoby, by u mňa zažil krátky proces.. To fakt nemôžu myslieť vážne ! Je to jedno obrovské klišé. Boxujúci roboti.. To už sa v Hollywoode naozaj minuli všetky nápady.. Nič ma viac neštvalo ako ten chlapec. Za tie tance by som mu..... ách radšej to nechám tak. ()

TominoLa

Máme tu odpočítávání. Michael Bay se nezvedá. Tohle je rychlý a tvrdý K.O. Snad se nám Bay vzpamatuje, protože jeho Transformers dostali pořádně nakopáno. Vítězem je zcela nečekaně Shawn Levy. Ano tohle je super biják. Kvůli takovým filmům stojí za to vyrazit do kina. Komu se líbí trailer tak ať neváhá. Ani pořádná televize a Blu-ray vám nepřivodí takový zážitek. Viděno v originále a hodnocení nemůže být jiný než 10/10. Dakota Goyo? To byla super trefa. ()

grogodil

Nebyť tohoto plecháča a jeho malého kamaráta, mám s týmto faganom a jeho plechovým záchrancom menší problém. Atom má síce viac vypulírovaný zovňajšok, no inak je to rovnaká tona železa a rodinného klišé v prostučkom schématickom príbehu a navyše s dosť ťažkopádnym rozbehom. Každopádne, veľké zelené svietiace oči časom obmäkčili aj mňa a vo finálnom fighte Atom vymláti slzu dojatia aj z cynika, s ktorým emočne nezakýval ani dospelácky Warrior :-) ()

Skip

Děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy v ringu už neboxují lidé, ale lidmi ovládaní roboti, protože je to pro lidi mnohem větší show. Vypadá to kapku podezřele, ale vůbec nejde o špatný film. Sice je vše lehce předvídatelné, ale jako velmi lehká a jednoduchá zábava to poslouží dost dobře. ()

higuain

Finální souboj. Soupeř Zeus, mistr všech zápasníků. Plán zhruba takový: v prvním kole dostat nakládačku, zázračně jí ustát a pak po zbytek zápasu do soupeře mlátit za drtivé podpory obecenstva. Nakonec na body těsně prohrát. _____ A já se ptám: šlo vůbec Rockyho vykrást ještě víc? V rámci posledního Atomova souboje určitě ne. Jinak je to zábavnou formou podaná přehlídka žánrových klišé, díky svižnému tempu a sympatickým hercům (Wolverine a Tauriel) však velmi stravitelná. A komu se náhodou stane, že mu sedne i otcovská zápletka, může si Real Steel zamilovat. ()

Vědma

Nemám ráda, když se mezi sebou mlátí lidi, ale ať, když je to baví. Ale proč vyrábět roboty za tímto účelem a proč se na takové zápasy dívat, to už asi nepochopím. Spielbergovská atmosféra a sympatický Hugh zachraňují příšerný scénář. ()

Eldrick

ROCKY, OVER THE TOP, TRANSFORMERS, Eminem, breakdance, ultimátní zápasy... antireklama na hambáče? K tomu příšerně přepálená stopáž na tak infantilní pohádku. Klišoidní kalkul namíchaný z provařených amerických rodinných hodnot a módních trendů, co zrovna frčí, nic víc, nic míň. Typický hollywoodský mainstream výplach pro průměrnýho Amíka. Ale na druhou stránku, má to krásně prosluněně nafiltrovaný barvičky a hezky se na to kouká, i když je to hrozná kokotina. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky