Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Thomick

No jo, robox, že to nikoho nenapadlo dřív! Jen tři chybějící dílky jsem tam našel: 1) strejda Hugh si měl na konci do toho plecháčka obyčejně nalízt; 2) dál bych ty hračky rovnou naučil i mluvit, protože přece když už, tak už; 3) a konečně by nahoře v popisu rozhodně neměl scházet štítek "rodinný". --- Jinak má Real Steel naprosto všechno, co by správná béčková/céčková rodinná rádobyromantická rádobykomedie mít měla - ba dokonce žánr posouvá do netušený dimenze. K osvědčenym atributum jako kostrbatě napsaný hlavní postavě, čim dál otravnější předvídatelnosti děje, absenci humoru a na pilu tlačícim výkřikum do tmy typu "HE'S MY FATHER!!" se tak pro jistotu přidává ještě děcko, který nejenže nosí holčičí jméno, ale taky jako správná holka piští. Zdaleka nejradši "GET UP, ATOM!!", což teda jako vždycky zabere, nó. --- Nicméně jo, aspoň po technický stránce príma. Na to, co Levy normálně točí, vizuál příliš netápe, a i kdyby snad tápal, vždycky tu bude Ďábel Elfman. Osobně neznám epičtější filmovou skladbu než Final Round. To je hotová hymna šampionů. Ovšem zároveň taky to jediný, co je na Real Steel spešl. A to jediný, co se ve finále stará o ty povinný zimomriavky. Takže všechna čest Dannymu Elfmanovi; ale pro zbytek radši jinam, ne na takový (Atomovo?) smetiště. ()

ARI50

Užasna podívaná proste pecka tohle stálo opravdu zato, užasne efekty robotu velmi kvalitní zápasy sice jich mohlo být víc ale toho se určitě dočkáme příště. Výborný film po všech stranách a a co se týče otce a syna vetšinou spojuje sport ať už je jakýkoliv. ()

Sofia

Tento film nám servíruje jedno klišé za druhým - předčasně vyspělé dítě, chytré jako rádio (a které mimochodem vypadá úplně stejně jako Carla Bruni), natvrdlý, ale cool táta, majitelka robotího šampióna mluvící východoevropským přízvukem, trapný a hrdý Japonec a k tomu několik soubojů, u kterých už je dopředu jasné kdo vyhraje, protože stejné schéma se objevuje ve všech ostatních boxerských filmech. Nejhorší na tom ale je, že je to hrozně nudné. Jedna hvězdička za soundtrack a druhá za souboj v aréně ZOO, která si sem jakoby odskočila ze Šíleného Maxe. ()

Ilicka

U Real Steelu jde samozřejmě rozum a pravděpodobnost stranou, ale co je člověku po pravděpodobnosti, když příběh robotického outsidera Rockyho funguje i tentokrát? Btw: Dakota Goyo hraje parádně. ()

becki_tu

Spielbergova "poetika" o rodinných hodnotách a děstkém hlavním hrdinovi je zde cítit na sto honů. A ač plná klišé a očekávaných zvratů, je podána takovým způsobem, který prostě dokonale funguje. Emoce, adrenalin, srdíčko. Všechno tam bylo. Jedno z překvapení roku. ()

Beastmaster4

Příjemné překvapení. Hned po shlédnutí prvních trailerů jsem tvrdil, že půjde o další stupiditu a navíc s Hugh Jackmanem, kterého nijak zvlášť nemusím. Tohle se bohudík nesplnilo a tak jsem se dočkal osvěžujícího filmového zážitku. Dostávám pocit, že filmaři pochopili, co se poslední dobou kazilo a začínají trošku přemýšlet a dávat do filmů opět i srdce. Na OCELOVOU PĚST jsem se podíval po dalším pěkném filmu VYMĚŘENÝ ČAS a po dlouhé době měl to štěstí dvou slušných filmů v řadě. Příběh není nic originálního a snad bych si troufal i tvrdit, že je scénář na 95% opsán z filmu se Sylvestrem Stallonem, DO ÚTOKU. K tomu bych přidal dobře ztvárněné bojové roboty (trošku připomíná TRANSFORMERS) a je tu OCELOVÁ PĚST. Jenže tohle všechno je tu lehce prominutelné, protože to funguje bezvadně. Film nemá snad žádného hluchého místa a baví od začátku do konce. Hloubavé pasáže nemají několik dlouhých minut, jako je tomu zvykem v jiných filmech. Herecké obsazení je perfektní. Hugh Jackman, který mi v některých filmech doslova leze krkem, mi tady nijak nepřekáží a dokonce je mi sympatický :-). Jeho postavu však zastiňuje, malý Dakota Goyo, ten je opravdu bezchybný. Dokonce mi připomínal Jake Lloyda, který ztvárnil malého Anakina Skywalkera v STAR WARS - SKRYTÁ HROZBA a po dlouhé době jsem byl mile překvapen tak výborným dětským výkonem ve filmu. Evangeline Lilly je krásná žena a jako herečka naprosto přirozená a příjemná, už se na ni těším v dvoudílném eposu Petera Jacksona, HOBBIT. Kdo by chtěl tvrdit, že jde o neoriginální blábol, že všechno tu bylo jinde, tak bude mít možná pravdu, jenže snad nikde to nefungovalo jako tady. Všechno to již okoukané je tady využito s maximální snahou a hlavně srdcem. Emoce jsou tu tak silné, že by je mohl závidět kdejaký romantický film. Akční scény jsou natočeny detailně a střih místy připomíná zmíněné TRANSFORMERS. Dávám 80% což je dle mého hodnocení na 4 hvězdy :-) ()

luka4615

Zajímavé skloubení Rockyho s robotickým světem. Pokud se Vám tato kombinace zdá absurdní, vězte, že až na pár momentů tato akční jednohubka funguje výborně. ()

prome

Jedná se o nejlepší film Shawna Lewyho. Přesto se nejedná o nic světoborného, ale jenom o lehký nadprůměr. Celý film táhne svým charismatem Hugh Jackman a na Evangelinu Lilly se pěkně kouká. Jinak celkem nuda. Cenu "nejotravnější postava za rok 2011" nezískává Dakota Goyo, přestože v první půli mi lezl krkem, ve druhé jsem si na jeho postavu zvykl. ()

Morholt

No jo - tohle mě vrátilo do skoro zapomenutých klukovských let, což vygradovalo ve finálovém rockyovském souboji, kdy jsem bytostně cítil, jak se dementně usmívám. 80% ()

Lucasion

Ocelová pěst - chcete-li Real Steel je přesně taková jakou jsem jí čekal. Nic moc. Vizuální orgie s roboty střídá velmi neobvykle ztvárněná postava Charlieho Kentona ( Hugh Jackman ). Charlie prodá svého syna, aby koupil robota a s ním splatil své dluhy? Hmm. Rodinné sportovní drama, kde city a roboti jsou na prvním místě, kromě Jackmana nabízí krásnou Evangeline Lilly ( Lost ). Velmi předvídatelný příběh a závěr vynahrazuje velmi pěkná vizualizace "stínování", kdy robot Atom naprosto dokonale kopíruje pohyby Charlieho. To je vše - nic víc a nic míň. ( 60 procent ) ()

EXpenza

Každý to tu zminuje a je to tak. Kouká z toho film Do Útoku a Rocky a vůbec to tomu neškodí. Taneční show Atoma a toho malého kluka jsou perfetní,Hugh Jackman jako bývalí boxer taky perfekto a z Evangeline Lilly vám bude horko :) ()

Genero

Ty to dokážeš, tati… Ne, já to nedokážu…Ale jo, dokážeš. Je to v tobě… Ne nedokážu, není to ve mně…Ale je…Ne není…Podívej se do svého srdce…Ano, dokážu to, budu bojovat srdcem…Ano, já ti věřím, tati… Ve filmu Jak vytrhnou Jackmanovi stoličku robot a chlapec učiní z asociální gumy milujícího otce a lepšího člověka. Kupodivu jsem se přes odporný námět o trampotách při osvojování rodinných hodnot příjemně bavil a konečně také chápu oblíbené úsloví místních ynteljakulátů o vítězství formy nad obsahem. Ač postavám plynou z úst výše zmíněná hovna, bojové scény a celkový drajf to s přehledem vynahradí a takhle v úterý večer se dá takový biják v klidu a pohodě zmáknout. Dokonce mě ten malý přemoudřelý Anakin ani moc nesral, jen když tančil, což se naštěstí nedělo často, bych ho nejraději vykopal ze Země zpátky na Tatooine. Když k tomu ještě přičtu, že jsem při pohledu na čarokrásnou Olinku Fondovovou spekuloval, zda poprvé od dob Nastěnky nepotěšit s nějakou Ruskou sám sebe, hodlám se přít do poslední kapky semene, že tenhle film za ty čtyři stojí. A klidně si na mě vezměte brýle! ()

ScarPoul

Toto je nový druh rodinných filmov. Vo svojom žánri skutočne rarita stojaca na výbornej chémií a hereckom prejave ústrednej dvojky Jackman/Goyo. Akýkoľvek boxérsky film funguje na rovnakom princípe ako Real Steel. To čo Real Steel v určitom smere prevyšuje, je že jeho cieľová skupina je omnoho väčšia ako v prípade takého Rockyho. Stále sa jedná o ľudský príbeh plný jemne načrtnutých emócií. Je až neuveriteľné ako veľmi sa filmu darí vyhýbať sa patetizmu a predostiera divákovi emócie postupne, pomaličky, len preto aby finále bolo úplnou emocionálnou bombou. Gatins napísal výborný scenár, ktorý previedol Levy do neuveriteľnej podoby a do neuveriteľného vizuálu. Doslova a do písmena je to film na ktorý je radosť pozerať. Precízny, bez prešlapov, alebo logických nezrovnalostí. Film sa nehrá na niečo viac, je tým čím je a tým pádom nemá dôvod niečo pokaziť. A on svoju ľatku prevyšuje. Finálny stret bol dychberúci. Znova raz sa potvrdzuje pravidlo, že so správnymi hercami sa dá aj z malých ingediencií spraviť veľmi chutná polievka. Real Steel je výborným filmom. K dokonalosti mu chýba neuveriteľne máličko. Keby som to videl ako 14 ročný, chcel by som sa stať boxerom. ()

Lacike

Vykrádačka Over the Top a Rockyho v klasicky nudnej Levyho réžii cielená na detského diváka. Triky sú ok, ale to je tak všetko, čo ma bavilo. Jackman mi tu liezol na nervy rovnako ako ten malý fagan. 4/10. ()

maseer2

je to sice celé neuvěřitelně předvídatelné a plné klišé, ale i přesto se jedná o velmi chytlavou, příjemnou a místy i dojemnou podívanou, jejíž sledování i přes dvouhodinovou stopáž uteče jako voda.. a to především díky tomu, že je zde onen už milionkrát viděný námět zabalen do originálního a velice líbivého hávu, na který se prostě a jednoduše moc dobře kouká.. ()

st.ranger

Sjednocení rodinného dramatu a robotického Rockyho, k tomu nějaká moudra a ponaučení. Zajímavý nápad, ale to byl i v případě Cowboys and Aliens a také to není nijak dechberoucí podívaná. Nejsem fanouškem boxu, ale přesto jsem byl zvědavý, jak vypadá moderní One Must Fall. Bohužel většinu filmu zabírá sentimentální vata o zadluženém a egoistickém otci, který má náhle na krku potomka. Samozřejmě je zde i okamžik odloučení, mnou označovaný jako "nedorozumnění", kdy na po většinou hlavní postavy pohádají a s myšlenkamy se zavřou do sebe, aby se nakonec vzájemně omluvili a ukázali, že jen společně lze vše zvládnout. Je to jako dramatické scény odehrávající za deště. Samotná délka je naprosto přehnaná, ubíjí výsledný dojem, který je bohužel srovnatelný s nudou. ()

Hismael

Kdyby nějaké takové zápasy robotů v budoucnosti existovaly, rozhodně by 90% všeho vypadalo jinak. Škoda že se nad tím příliš nepřemýšlelo, ale hlavně je škoda že je to natočené takovým uměle komerčním stylem po americku. Malý kluk hrající na city, Jackman háže různé obličeje do přiblížené kamery pro dámské publikum, pro pány zápasy robotů a nějaká ta romantika. Pro každého něco a všude spousta klišé spolu s patetičností. Celkově to není zas tak hrozný, to nejlepší je rozhodně nenudící děj nebo to že zápasy jsou docela napínavé… Bohužel když budu hledat jednotlivé zádrhely, nebudu vidět důvod jít nad 2 hvězdy. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky